Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) kelly416 válasza Gloob (#18847) üzenetére


kelly416
veterán

A full wipe egyertelmű, a nyitott bootloader a globe romhoz elengedhetetlen, a twrp meg egyertelmű, hiszen már a kérdést is így tettem fel.
De köszönöm, a lényeget megtudtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#18852) gilbo


gilbo
csendes tag

Mikorra várható frissítés Miui 9.0.5.0stabil-ra?

(#18853) KamuMazsola válasza x1port (#18849) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Kinek mi a rossz, vagy pocsék. Szerintem inkább átlagos, de vannak itt a fórumban leírások kamera2 apihoz, meg egyéb moddolásokhoz. Az igaz, hogy gyenge fényviszonyok mellett nem brillirozik a masina, de egy árában hasonló Samsunghoz viszonyítva nem lehet túl nagy különbség. Ebben a telóban három felé kameramodul van: Samsung, Sony és Omnivison. Az utóbbi talán a leggyengébb.

Üdv.: KamuMazsola

(#18854) Oldman2 válasza gilbo (#18852) üzenetére


Oldman2
veterán

Most a 9.0.5.0 van a készülékeden és mikor lesz rá stabil frissítés?

Ezt nem tudni.

Talán csak a Jézuska tudja.

(#18855) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18844) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi! Feltettem SD-re és belső tárhelyre is. Már csak azt kérdezném, honnan telepítsem?

(#18856) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18855) üzenetére


Imi1981
veterán

A belső tárhelyen legyen! Akár a download mappába hogy megtaláld csak mindenképp a belső tárhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#18857) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18856) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi! Akkor belecsapok.

(#18858) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Nekem a független, gyári rendszerrel használt készülékek tulajaihoz lenne kérdésem note 4 global verzióval kapcsolatban: nekem egy ilyen telóm van emagról (android verzió: 7.0 NRD90M, MIUI verzió: MIUI Global 9.0 Stabil 9.0.5.0 (NCFMIEI), kernel verziója: 3.18.31-perf-g5d1394b8), és küzdök a hátlapi kamera fókuszálással. Konkrétan, ha autómatán fókuszál, akkor sokszor vagy hamar lő képet, fókuszálás előtt, vagy állítgatja az élességet de nem találja, nem áll be, és úgy szúrja el, ez utóbbi főleg akkor ha valamit közelröl akarok fotózni ilyen makró szerűen. Ha rábökök a képernyőre és így fókuszálok akkor is elég sokat hibázik. Full automata módban használom a gyári alkalmazást.
Ami fura hogy marha gyorsan tud fényképezni, akár sorozatfelvétel de ekkor eszébe sem jut élességet állítani. Néha tényleg olybá tűnik 1 kép készítésénél is, hogy kihagyja az élesség beállítás lépést és csak "elsüti" magát.

Ahogy olvasom, 3 féle verzió van hátlapi kamera szenzorból: Samsung, Sony és Omnivison. Az enyém ez: front camera: ofilm_s5k5e8, back camera: s5k3l8 . Ez az omnivision lenne, a legrosszabb?

Ami érdekes hogy felraktam a próbaverziós snap kamerát, és az feltűnően máshogy kezeli a fókusz: lasabban készül el a kép, de elvégzi az élesség állítást, ezzel nagyjából elsőre jó képeket tudok lőni. Amit furcsállok is, ennyire gyenge a gyári kamera appja? :F
(Egyébként marha jó teló, semmi gondom nem volt vele 3 hónap alatt mióta megvettem, ezt leszámítva, pörög, nem akad, az én használati szokásaimmal átlag 2,5-3 napot megy egy töltéssel. :) )

A fő kérdésem pedig: akinek sony vagy samsung szerzor van benne, az hol vette, melyik hazai üzletböl?
Úgy tűnik hogy édesanyámnak ez lenne e tökéletes telefon, de nem ártana ha alapból jól működne a gyári kamera app. Ahogy látom nem sokan küzdenek ezzel a gonddal amivel én. Nyilván nem a csodát várom el egy olcsó telefontól. Csak működjön rendesen az az élesség állítás. Meguk a képek teljesen megfelelőek ha élesre sikerülnek. Jobb minőség nem is kell.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#18859) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Olyan problémával küzdök, hogy a sim1be ha berakok egy kártyát nincs normális hálózat. Hol van hol nincs. Beszélni még csak csak tudok de a net egyáltalán nem működik. A sim2 pedig tökéletes. Járt már valaki hasonló cipőben? Amikor elkezdte ezt a marhaságot még stabil rom volt rajta azóta már átdobtam a fejlesztőit.
A neten nem igazán találtam rá megoldást.

(#18860) KamuMazsola válasza s3toraph (#18858) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A tiédben Samsung kamera van.

Üdv.: KamuMazsola

(#18861) s3toraph válasza KamuMazsola (#18860) üzenetére


s3toraph
senior tag

Óh igen? Köszi az infót. :R

Mindenkihez:

Ez esetben a kérdésem módusul arra, hogy másnak is csinál ilyen fókuszálási hibákat folyamatosan a telója, a gyári kamera app-al, lefrissített gyári rendszerrel, MIUI-val?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#18862) Lujo416 válasza KamuMazsola (#18860) üzenetére


Lujo416
tag

Ezt honnan lehet tudni?
Valahol írja a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#18863) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18856) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Fent is van, köszönöm szépen a segítséget! :R

(#18864) vigyori78 válasza ceripapa (#18792) üzenetére


vigyori78
őstag

Konkrétan mit jelent az, hogy : azt mondja ismerős H mintha nem jót rendeltem volna. ?
Miből gondolja vagy mi a baj vele ? A linken elvivel jó van.

(#18865) literati válasza s3toraph (#18861) üzenetére


literati
tag

Az a helyzet, hogy a gyári Miui romon a kamera szerintem is vacak, szoftveresen. Miui alatt minden napfényes dolog sárgás volt, (akármilyen kamerát tettem fel, Open, Bacon stb.) a fehér és szürke is. Amúgy Samsung szenzoros. Root után RRemix rom, portolt Google camera hdr+ van most, ez nagyságrendekkel jobb.

[ Szerkesztve ]

(#18866) KamuMazsola válasza Lujo416 (#18862) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tárcsázóba:
*#*#6484#*#*
Utána az első pontban van az információ.

Üdv.: KamuMazsola

(#18867) s3toraph válasza literati (#18865) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az nem gond ha nem tökéletes a kép, szerintem így is elég jó, egy lumai 640XL-t kell kiváltania és talán annak a szintjét hozza kamerában.
A gyári állapotában neked volt olyan gondod a fókuszálással amit írtam? Én erre vagyok kíváncsi. Ha rendelek egyet édesanyámnak, vajon az is ezt csinálja-e vagy csak az enyém ilyen.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#18868) KamuMazsola válasza s3toraph (#18861) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem sem minden kép tökéletes, de nem is olyan rossz, mint ahogy itt sokan írjak. A kamera mappába most 408 kép van 4 hónap alatt, a rosszak törölve lettek. Ha valami fontosat kell megörökítenem, azt fényképezőgéppel szoktam. Ez csak olyan van, ha már van használom, de nem pótolja a rendes gépet.

Üdv.: KamuMazsola

(#18869) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18863) üzenetére


Imi1981
veterán

Szívesen! Majd írd meg jobb e az akku kezelése mint a régi romnak.

[ Szerkesztve ]

(#18870) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18869) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Mindenképpen. A zenelejátszó hibátlan. :)

(#18871) kelly416 válasza Gloob (#18847) üzenetére


kelly416
veterán

Bocsánat, ha pokróc voltam, így utólag vissza olvasva kissé annak tűnik. Nem akartam. :B

(#18872) -Prometheus-


-Prometheus-
tag

Ha valaki esetleg global stabil rom-on próbálná bekapcsolni az USB-ről való telepítést a fejlesztői beállításokban, és még úgy sem megy, ha mobilneten próbálja Wi-Fi helyett, és neadjisten még rá is keresett a fórumban a "The device is temporarily restricted" mondatra és eljutott ehhez a hozzászóláshoz, annak egy tipp:

1. Plex VPN fiók regisztrálása (van 1 napos próbaidő)
2. Plex VPN app telepítése a telefonra
3. Wi-Fi kikapcs, mobilnet be
4. Csatlakozás China - Shenzhen szerverre (pontosan erre, nem Hong Kong-ra, nem Shanghai-ra)
5. Fejlesztői beállítások => Telepítés USB-ről bekapcsolása
6. Siker!

Utána természetesen le lehet csatlakozni a VPN-ről és lehet törölni az alkalmazást. Most váltottam global stabilra és nekem ez vált be végül.

[ Szerkesztve ]

(#18873) Oldman2 válasza -Prometheus- (#18872) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez az opció mit engedélyez valójában?

(#18874) vipviform válasza s3toraph (#18858) üzenetére


vipviform
senior tag

Hali,

"crock" fórumtárs, szokás szerint mint mindig megoldotta a kamera gondjaimat. Omnivision szennzorral kaptam a telót, de most már jók a képeim.

(őstag)
Nekem 3/32 van.
Nem tudom milyen ROM-ot használsz, de én úgy tudtam hogy amúgy erre van fix (mármint a dng-ben rózsaszín fátyol dologra Omni szenzorral):
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/themes/omnivision-pink-tint-google-camera-t3695936

Itt van egy zip amit installálva el lehet tűntetni azt a rózsaszínes fátyolt ha a speciálisan Omnihoz patkolt Google Cam-et használod. A TWPR-ben flash-elhető zip az első posztban van, a végén meg a patkolt google cam apk-kat lehet letöltögetni. A legeslegújabbakat a srác már nem nagyon linkeli be ide, hanem helyette ide:

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552

Neked innen az Arnova féle kell. Természetesen ezen felül Camera2 API engedélyezés mindenképp kell - de szerintem ezen már túl vagy.

Az egyik arc az eredeti thread-ben csinált egy Magisk modult is, ha esetleg Magiskot használnál:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74551400&postcount=220

Mégegyszer köszi Norbi! :R :R :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18875) crok válasza vipviform (#18874) üzenetére


crok
Topikgazda

Szivesen! Bar en csak a linket adtam ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18876) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Sziasztok! Néhány hete vagyok tulajdonosa egy note 4-nek. Jelenleg egy lineage OS alapú ROM-ot használok, de ahogy látom, ebben a topikban leginkább a MIUI ROM-okról van szó. Tudtok segíteni, hol találok lineage-s fórumot?

(#18877) Oldman2 válasza HungaroDrone (#18876) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem indíts el egy új Témát itt a PH Fórumában és onnantól kezdve lesz!
:C

Próbáltam rákeresni, de a kérdés azonnal felmerült: Hogyan indítható a PH Fórumában új téma?

[ Szerkesztve ]

(#18878) literati


literati
tag

Rossz fókuszálás nem tűnt fel, csak a csapni való fehéregyensúly. (Plusz még a képernyő is sárgásra kalibrált, Kernel Adiutorban láttam, hogy a minimális RGB fel van húzva, rögtön le vittem...) Amúgy jó lenne a kamera csak a gyári Miui alatt gyengélkedik. Ezért dobtam, most már nem panaszkodok, persze root kellett hozzá. Amúgy nem akartam rootolni, de a kamera és a képernyő viszonylag elégtelen színteltsége és sárgássága miatt muszáj volt, hogy kalibrálni tudjam.

(#18879) RVR400 válasza HungaroDrone (#18876) üzenetére


RVR400
veterán

168 találat a LINEAGE szóra

További 42 a LOS-ra

És valószínűleg ezekhez kapcsolódnak még további hsz-ok.

Önmagában hardverfüggetlenül szerintem nincs értelme LOS fórumnak, hardverfüggően meg ennél többet nem lehet belőle kihozni.

(#18880) literati válasza s3toraph (#18867) üzenetére


literati
tag

Rossz fókuszálás nem tűnt fel, csak a csapni való fehéregyensúly. (Plusz még a képernyő is sárgásra kalibrált, Kernel Adiutorban láttam, hogy a minimális RGB fel van húzva, rögtön le vittem...) Amúgy jó lenne a kamera csak a gyári Miui alatt gyengélkedik. Ezért dobtam, most már nem panaszkodok, persze root kellett hozzá. Amúgy nem akartam rootolni, de a kamera és a képernyő viszonylag elégtelen színteltsége és sárgássága miatt muszáj volt, hogy kalibrálni tudjam.

(UI: bocsi a duplázásért!)

[ Szerkesztve ]

(#18881) s3toraph válasza vipviform (#18874) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Nekem független global verzió van note 4-böl (3/32), szoftver minden gyári, lefrissítve.
Ilyen:
android verzió: 7.0 NRD90M
MIUI verzió: MIUI Global 9.0 Stabil 9.0.5.0 (NCFMIEI)
kernel verziója: 3.18.31-perf-g5d1394b8)

Szenzor samsung, ez:
front camera: ofilm_s5k5e8, back camera: s5k3l8

A snap camerát próbálgatom és úgy tűnik hogy jó lesz. Egész jól lehet vele fókuszálni, és használható makróra is (gyári kamera app nem igazán). Ugyan angol de az alap menüje amikor elindítom elég egyszerű, ami azért fontos hogy édesanyám is meg tudja tanulni használni.
Még letesztelem open camera-val és camera mx-el is.

Én nem akarok mókolni, meg nyitogatni semmit a telón. :( Így sajnos az amit linkeltél, számomra nem opció. Csak a kamera miatt nem fogom piszkálni a szoftvert rajta ami egyébként tökéletes működik. Plusz nem is értek hozzá hogy ilyenbe bele kezdjek. De azért köszönöm. :R

(#18880): Értem, köszi az infót. :R
Nekem nem sárgás, és szerintem teljesen rendben vannak a színei. A kamera problémát megpróbálom másik app-al áthidalni, ami úgy tűnik sikerül is. Nem kezdek el csak emiatt root-olni meg hasonlóak, pláne hogy nem vagyok benne jártas.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#18882) helixP válasza literati (#18878) üzenetére


helixP
nagyúr

Érdekes nekem pont kékes volt a kijelző és melegebb színre kellett állítani Auditorban.

(#18883) vipviform válasza crok (#18875) üzenetére


vipviform
senior tag

de bevált,és működik!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18884) vipviform válasza s3toraph (#18881) üzenetére


vipviform
senior tag

A Snapcamera jó választás mókolás nélkül. Szerintem be fog válni. Sok sikert hozzá! :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18885) vadkörte válasza s3toraph (#18881) üzenetére


vadkörte
addikt

Note 4 (Snapdragon) 3,/32
Miui eu dev (az épp legfrissebb)
Kernel a gyári
Elöl hátul Samsung szenzor
BL nyitva & root-olt

Elég sok kamera app-ot kipróbáltam és használok, de a legjobban a Google Camera vált be. (a Camera2 API miatt mókolni kell) A Snap nagyon jó, annó ez hozta a legjobb eredményt Galaxy ACE-en. itt még nem próbáltam.
A lényeg akármit is használsz, először tapicskolj a kijelzőre a fókuszáláshoz (oda ahová az élességet szeretnéd állítani) majd utána készítsd el a képet. A legtöbb kamera app-ban, ha fókuszált, megjelenik itt egy kis fényképezőgép ikon,erre tapicskolva elkészíti a képet.

Nagy általánosságokban elégedett vagyok a képek minőségével, persze a korlátait elfogadva.

Üdv. V. Körte

(#18886) s3toraph válasza vipviform (#18884) üzenetére


s3toraph
senior tag

(#18884) vipviform: Köszi, meg is akarom venni a full verziót. :) Eddig tetszik, és elég egyszerű használni.

(#18885) vadkörte: A snap camera-ban az a jó hogy nem csak annyit tud hogy ha rányomok a fényképezés gombra a képernyőn akkor fókuszál (itt a 4 kis "nyíl" van ami fehérből zöldre vált), hanem lehet úgy is hogy nyomva tartom a gombot amíg zöld nem lesz. Úgy vettem észre hogy ha nem sikerül neki a fókusz, utóbbi módon még is tudok jó, éles képeket készíteni. És makróra is jó - ellentétben a gyári app-al - ami nekem hasznos. Az meg nem zavar hogy várni kell 1-2 mp-et amíg fókuszál, az éles kép a lényeg. :)

Mindenkihez:

Van-e különbség hogy honnan veszem magyar boltból a note 4-et, a szoftverben? Ugyannnak a global verziónak kell rajta lennie ha emagról, MM-ból, edigital-ból, ipon-ból, stb. veszem?

Aki edigitalból vette a note 4-ét, hadd kérdezzem meg tőle is hogy volt-e olyan baja a gyári kamera app fókuszálásával ami nekem van? (Bocsánat hogy még egyszer rugózok egyet ezen a fókuszáláson, de érdekel mert tényleg úgy látom hogy nálam van csak valami bibi a gyári app esetén.)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#18887) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok!

kijelzővédő fóliát keresek a telefonra, milyeneket tudnátok ajánlani ami normálisan néz ki a telefonon?
köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#18888) Graphics válasza lakisoft (#18816) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre most mit mondjunk? Vagy mire gondolsz?

Tudunk megnyugtató választ adni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18889) literati válasza StarKiller89 (#18887) üzenetére


literati
tag

Én már két fóliát kidobtam, egyik sem volt okés, engem is érdekelne.

(#18890) vipviform válasza s3toraph (#18886) üzenetére


vipviform
senior tag

Van még egy app ami kvázi veszteségmentes képeket ment, kb. 25-30 Mb méretben és .bmp kiterjesztésben, ez a Bacon Camera, próbáld ki ezt is, egy misét megér, jól lehet utólag szerkeszteni...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18891) ceripapa válasza vigyori78 (#18864) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Elvileg H ezt ami nekem van gépek ragasztják össze és amit vettem ragasztás nélküli

(#18892) lakisoft válasza Graphics (#18888) üzenetére


lakisoft
veterán

összeszedem a gondolataimat és kifejtem később. :R

(#18893) vipviform válasza lakisoft (#18816) üzenetére


vipviform
senior tag

Ez többnyire városi legenda. Kóvályog a neten sok poszt arról, hogy a gyártók direkt beépítik az avulást a kütyükbe, hogy a vevő mindenképpen cserére szoruljon kb. két év elmúltával. Nekem pl. az asztali pc-m kb. öt éves és memória bővítésen kívül nem szorult másra. Ugyanez igaz a telefonjaimra is, mindig azért cseréltem, mert jobbat, több tudásút akartam, nem azért mert bedöglött.Úgyhogy nyugodtan vásárolhatsz, Te döntöd el, hogy mikor akarod lecserélni.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18894) Attipapa


Attipapa
aktív tag

ITT az újabb (V9.0.7.0) stabil.Ha valaki nem akarja megvárni amíg magától frissül itt található a bigota-s link.

(#18895) Oldman2 válasza Attipapa (#18894) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez meg a FULL Changelog:

Improved system stability

:C

(#18896) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Ha a zárképernyőn váltakozó hátteret szeretnék saját képekkel, akkor melyik mappába kell tennem a képeket?

(#18897) rin33


rin33
senior tag

Ha a bl nyitást elutasítják akkor lehet újra próbálkozni, és van még remény? Korábban használtam portolt Miui-t és van Mi Accountom, ha veszek Mido-t és ezzel jelentkezek be akkor nem tudom hogy jó-e.

(#18898) rin33 válasza rin33 (#18897) üzenetére


rin33
senior tag

Ha jol tudom ritka hogy elutasitjak de nem tudok donteni az mido pro es az Mi A1 kozott (a1-en egyszerubb a nyitas)

(#18899) s3toraph válasza s3toraph (#18886) üzenetére


s3toraph
senior tag

Erre még tudna valaki válaszolni nekem? A mindenkihez részhez.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#18900) lakisoft válasza vipviform (#18893) üzenetére


lakisoft
veterán

okés. Meglátjuk. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.