Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) RVR400 válasza trebrona (#17038) üzenetére


RVR400
veterán

Esetleg annyi meglepetéssel, hogy a november 3-án leadott rendelésre ugyan 4-én már kaptam számot, a DPD-től is megjött az SMS, hogy 3-5 munkanapon belül csomagom lesz. Azonban:

04.11.2017 04:28 DPD adatközpont
A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

A terméknél jelenleg ez szerepel:

Dispatch: Ships between Nov 20 - Dec 2

Viszont amikor rendeltem, akkor a kezdőidő Nov 6 volt, aztán lett Nov 13, majd Nov 16, tegnap még Nov 19 volt.

A november 8-i Le S3 akciót is sikerült kifognom, ott is megkaptam a nyomkövetési számot. A teló már biztosn nem lesz készleten, így amúgy már rég fel kellett volna adniuk, mivel utána volt még egy kör akciójuk.

09.11.2017 08:52 DPD adatközpont
A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

Szóval egyelőre a Gearbest úgy tűnik, hogy csalódást fog okozni...

(#17052) vargalex válasza RVR400 (#17051) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól tudom, EU Express-es szállítás esetén Angliába megy először a termék. Ott kapja meg a DPD. Viszont a DPD-t a feladáskor értesítik is erről. Ha jól sejtem, a tiédet már feladták, amikor megkaptad az SMS-t, csak nem 3-5 munkanapon belül fogod megkapni, hanem az angliába érkezéstől számítva 3-5 munkanapon belül. A Gearbest-nél mit látsz státusznak? Postázták már?

Alex

(#17053) RVR400 válasza vargalex (#17052) üzenetére


RVR400
veterán

Jah igen, az eredeti (DPD UK) nyomkövetés alapján:

Origin Country - Tracking Consuming: 969 ms
2017-11-04 10:50 Southall, Your parcel is on its way

Origin Country - Tracking Consuming: 1170 ms
2017-11-09 15:10 Southall, Your parcel is on its way

Bár, hogy látom ez alapján nem nagyon kell aggódni, talán jövőre megkapom. :D

(#17054) sakraphad


sakraphad
kezdő

gappsbol melyiket teszitek fel? nano? stockon gondolkodom..

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17055) sandró60 válasza iff (#17044) üzenetére


sandró60
addikt

Kösz a tájékoztatást.
Akkor maradok a 8.5.8.0-nál.Majd esetleg,ha kijavították legalább ilyen használhatóságra,mint amit most használok :R .

(#17056) juve600 válasza sakraphad (#17054) üzenetére


juve600
nagyúr

micro

(#17057) crok válasza sakraphad (#17054) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt tedd fel ami szimpatikusabb - itt a lista hogy melyikben mi van benne alapból:
https://github.com/opengapps/opengapps/wiki/Package-Comparison

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17058) sakraphad válasza crok (#17057) üzenetére


sakraphad
kezdő

koszi. csak azert kerdeztem foleg, mert anno a z1-emre nem tudtam feltenni pl. a stockot (allandoan a twrp hibaba utkozott - nem volt particion hely vagy mi) es igy mindig a legkisebb gapps-ot tudtam feltenni, majd a play aruhazbol a tobbit dolgot.. de gondolom itt nincs ilyen gond.

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17059) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na megjott a "folia", ami valojaban uveg.
Nagyon profi csomagolas, van hozza a szelekre is kis folyadek (amit szerintem nem fogok hasznalni, ugye vannak akinek tonkretette - meg meglatom).

Leiras: [kép]

Na a lenyeg, adtak hozza 3 kis tasakot: egyik nedves torlo (STEP2), aztan szaraz (STEP3), es van egy STEP4, amit nem ertek a kepen, egy harmadik "dolog", olyan mint egy lehuzhato ontapado, "dust attached" van rairva. Ez mi, es mit csinaljak vele? Ez az: [kép] Ez lenne a STEP4?

Gondolom utana lehuzom a foliat uvegrol (STEP5), majd azzal a felevel raragad a telora (STEP6)?
STEP7? Itt helyere igazitja ha rossz helyre kerult? :F

Es mitol fog ez megtapadni a kijelzon? Az uveg hatoldala (ami most folias) annyira tapad magatol?

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#17060) helixP válasza Z_A_P (#17059) üzenetére


helixP
nagyúr

Step 4: Az öntapadós lappal még le lehet szedni a szöszöket a kijelzőről (én skippelem általában)
Step 7: letörli a már felrakott kijelzőt.
Az üveg hátuljáról, ami érintkezni fog az üveggel le kell szedni azt a fóliát is és alatta öntapadó.
Aszem egy kicsit túlbonyolítottad a dolgot. Ezt a módot javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#17061) kukinyo válasza Z_A_P (#17059) üzenetére


kukinyo
addikt

Step4 = portalanítás.
A matricával végigtapogatod a kijelzőt, amire ráragad a por.
Ha szépen letakarítod (pormentesre) az előző két művelettel, ez kihagyható.

Így előzik be azt aki válaszírás közben dolgozik is. :D

[ Szerkesztve ]

(#17062) ht42 válasza Z_A_P (#17059) üzenetére


ht42
senior tag

STEP 7.
Miután ügyesen rátetted az üveget a telóra, a ragadós felével lefelé, egyet rákoppintasz a közepére.
Akkor ragad rá az egész.

(#17063) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Koszonom mindenkinek :R
Par video atnezese utan kb rajottem, es igen, kihagytam a STEP4-et, mivel tokeletesre toroltem.

Viszont..a torles es a teljes rarakas kozben egy potyautas (3-4mm-es) kis szosz csak bekoltozott a lap ala :(((
Fekete kijelzon egybol latom, rettento irritalo, de ez mar ugy marad. [kép]

Az uveg amugy jonak tunik, kellemesen lehet csusztatni az ujjat rajta. Szelen persze ott a 2-3mm "feher csik", de engem az nem igazan zavar. A merete kb PONT akkora mint a kijelzo, tehat rarakasnal 1mm-t sem lehet tevedni, mert valamelyik oldala akkor kilog. Igy viszont kevesbe fog erintkezni a tokkal, ha az ralog majd. (meg varom a postan...)

[ Szerkesztve ]

OK

(#17064) Gloob


Gloob
addikt

Melyik ROM javasolt MIUI vonalon? Az EU Stable, az EU Dev, avagy a MIUI HU? A MIUI HU-nál az akkuidővel hogy állnak? Javítva lett a túlzott fogyasztás? Az EU Dev alá tudom, hogy nem kell a Lazy, de a stabil alá, és a magyar alá kell?

Samsung Galaxy A52S

(#17065) [lAyCsI] válasza Gloob (#17064) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

HU-s akksiideje teljesen rendben van
lazy nemkell

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#17066) fudi2002 válasza ubul23 (#17023) üzenetére


fudi2002
veterán

Hibát nem tapasztaltál?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17067) crok válasza fudi2002 (#17066) üzenetére


crok
Topikgazda

Feltettem éjszaka, eddig kb. van olyan jó akkuban, mint a ReVolt, és a CPU Hotplug algoritmusa nekem jobban tetszik egyelőre, restart nem volt természtesen.. nem nagyon nyomkodtam ma a telefont, de így most 10 óra alatt 6%-ot merült..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17068) fudi2002 válasza crok (#17067) üzenetére


fudi2002
veterán

Továbbra is miuit használok, ezért kérdeztem. Ott ugye kernelcsere anomáliákat hozhat.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17069) crok válasza fudi2002 (#17068) üzenetére


crok
Topikgazda

Van neki MIUI támogatása, külön file-t csinál MIUI-ra ;)

TWRP > backup > csak boot part > install custom kernel > restart > kipróbál > tetszik/nemtetszik > marad/TWRP > recovery > csak boot part > restart > yaay!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17070) ubul23 válasza fudi2002 (#17066) üzenetére


ubul23
senior tag

Eddig nem, jobb lett az aksi időm lineage os 15 volt fent ott kb 6 óra sot itt 8 óra körüli is kijön.

(#17071) fudi2002 válasza crok (#17069) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi, nem vagyok hátulgombolós, láttam. Már fent is van. :R
Trwp mentés is alap. 4pda.ru egyik miui kernel pl nuku wifi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17072) Gloob válasza [lAyCsI] (#17065) üzenetére


Gloob
addikt

Valami anomália a MIUI HU-val kapcsolatban? Minden rendben van vele? Lehet, hogy ki próbálnám.

Samsung Galaxy A52S

(#17073) crok válasza fudi2002 (#17071) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt inkabb csak a kezdoknek irtam, hogy nem nagy truvja am egy kernelcsere odavissza. A 4PDA-s kernel meg nem Oreo based valami volt? Azzal kezte az arc, hogy dirtyflash-eld a ROMod mert a wifi kernelmodul onnan lesz meg csak.. vagy rosszul emlekszem es eleve benne se volt..?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17074) fudi2002 válasza crok (#17073) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem, anno meséltem, hogy leszedtem 7-ed droidhoz miuihoz csomó kernelt 4pda.ru-ról. Többsége működött, bár értelmes javulást nem hozott, a másik részénél pl volt hogy zseblámpa vagy wifi nem működött. Volt ahol wifi gyorskapcsolóval nem, de beállításokon belül jó volt. Azért is mondtam, a miuihoz kernelt fordítani nem egyszerű, los/aosp egyszerűbb. (legalábbis véleményem szerint az eddig látottak alapján) Ezért is kérdeztem, hogy ez eddig rendben van-e. Ja és még valami. 1 hónapja mikor kernelkedtem akkor twrp mentés visszaállítás hatására sem javult meg a wifi anomália. Szal a twrp boot backup sem 1000%. Lehet inkább full backup kéne ilyenkor...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17075) madoxx válasza fudi2002 (#17074) üzenetére


madoxx
aktív tag

Valamelyik kernel leírásában láttam, hogy miuin kell egy rom dirty flash a custom kernel előtt, pont wifi probléma miatt.

(#17076) Godefroy


Godefroy
senior tag

Hali!
A kérdésem a következő:
2 SIM kártya van a telefononban (Note 4, 4/64).
Netet úgy látom az első kártyáról használ (ott jelzi ki hogy H+)
Hogyan lehet váltani, hogy a másikról netezzen?
Illetve mindkét kártya 4G de a telefon csak 3G ír ki

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#17077) Boci


Boci
csendes újonc

Sziasztok!

Használta már valaki Xiaomi Yeelight (színes)okoségővel ezt a telefont? (MIUI 9.0.3.0)
Mi a tapasztalata? Működik rendesen?
Én be tudtam állítani, de az okoségő vezérlő programja nem indul el, csak fel és lekapcsolni lehet az égőt.
Köszi előre is.

(#17078) Toth_Jani válasza Godefroy (#17076) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Beállítások - Mobilhálózatok menü ott az alján az Internet feliratnál ki kell választani melyik kártya legyen az aktív adat kártya.
Egyszerre csak az egyik kártya lesz aktív és 4G-s, de az bármelyik helyen lehet.
Ez csak Dual Standby telefon, ennyi pénzért, híváskor is ha egyiken hívnak akkor a másik leugrik a hálózatról sőt ha a másik az aktív nettes akkor azt is levágja.

[ Szerkesztve ]

(#17079) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na kellene egy kis help, úgy döntöttem belevágok a ROM cserébe :D

Global Stable 9-es van fent, viszont EU-s romra akarok áttérni, a készülék nyitva van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17080) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Amennyiben semmi más nem számít mint a telefon beszéd hangja,ill sokat lenne kihangosítva, melyik készüléket vennétek meg.Note4 vagyA1?

(#17081) Ájvé válasza xcsaba1975 (#17080) üzenetére


Ájvé
veterán

A1 szerintem, audio téren elég jókat írtak róla tesztben és hangszóró minősége is jobb ez alapján.

(#17082) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Van egy számomra elég idegesítő dolog az AEX-ban. Ha fényképezek nem próbál meg befókuszálni automatikusan hanem ahogy rányomok fényképez és nyilván elmosódik. Ezzel lehet valamit csinálni?

(#17083) fudi2002 válasza madoxx (#17075) üzenetére


fudi2002
veterán

Még egyszer leírom, 4pda.ru ról szedtem őket, olvasással nincsenek gondjaim, értelmezni is szoktam tudni. Még az sem mind1, hogy pl eu romot használsz vagy global devet, esetleg china dev. Miui kernelcsere lutri.

Amúgy eddig ez jónak tűnik, akkuról beszámlok majd.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17084) bollokcs80 válasza Graphics (#17079) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

ld. #16295 :)

B.Cs.

(#17085) Graphics válasza bollokcs80 (#17084) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi .

Melyik EU-s romot raktad fel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17087) crok válasza guftabi96 (#17086) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez még a 0.0.2 vagy már a 0.0.3?
HelixP próbálta feltenni a 0.0.3-at (valamiért neki nem megy)
de nálam a 0.0.3-al szerintem egészen jó, talán még jobb is lett.
A 0.0.3-ban nincs kikapcsolva a zajszűrés pl.
Innen le tudod szedni tesztelésre: rmn4_mic_noise_cancellation_fix_by_crok_0.0.3.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17088) Godefroy válasza Toth_Jani (#17078) üzenetére


Godefroy
senior tag

Köszi, segített!

Viszont érdekesség, hogy csak a Telekomosat írja 4G nek (ez a SIM2 helyen van), a Telenorost nem.
Bp en vagyok tehát mindkettőnek 4G nek kellene lennie, lehet a Telenoros kártya régebbi? (nem tudom ez számít-e).

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#17089) crok válasza Godefroy (#17088) üzenetére


crok
Topikgazda

Számít, mert igencsak nincs rajta az a pár cert amire most pont szükséged lenne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17090) x1port


x1port
addikt

Farzsebben ne hordjàtok a telefont mert az első leülésnél elhajlik mint az enyém :D

(#17091) Graphics válasza x1port (#17090) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik nem? Nem erre találták ki

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17092) guftabi96 válasza crok (#17087) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem felment.
A TV-t videóztam, de jónak tűnik :R

#KeepFightingMichael

(#17093) crok válasza guftabi96 (#17092) üzenetére


crok
Topikgazda

Megnéznéd kérlek, hogy pl. hívásközben a hang fel+le gomb működik-e, meg a volume boost? Meg ha megtennéd hogy valami hasonlót videozol mint a meccs vagy valami.. hogy legyen tesztelve.. mert alapvetően szerintem is jó, de egy mérés nem mérés ( : Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17094) xcsaba1975 válasza Ájvé (#17081) üzenetére


xcsaba1975
tag

Köszi.

(#17095) Flashget


Flashget
félisten

Xiaomi is beallt a Samsung utan a szoftveres arcfelismeros, lezaros bohockodasba? ;)
Face ID

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17096) Graphics válasza Flashget (#17095) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A FaceID nem Apple dolog ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17097) Flashget válasza Graphics (#17096) üzenetére


Flashget
félisten

De csak naluk hardveres es szinten nem kiforrt dolog (kulon chip van ra)
Samsung a szoftverest valasztotta es egy mezei fenykeppel atvertek tehat az sem kiforrt. A gyartonk most ebbe a sorba allt be de lefogadom felso kategorias dragabb telefonba hardveresen fog probalkozni.

Realme GT Master Edition

(#17098) bollokcs80 válasza Graphics (#17085) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A xiaomi.eu-sat két hete, de folyamatsan frissítem.

B.Cs.

(#17099) bollokcs80 válasza Graphics (#17096) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem, anno a 4.0ás droidban is volt már, de elég bizonytalan.

A nagyok most a 3D- vel nyomulnak.

B.Cs.

(#17100) Digitalis


Digitalis
senior tag

Ezt a szilikon tokot néztem ki. [link] Vagy inkább benéztem. Látok ott 5 illetve 6 lukast, viszont a telefon választék csak note 4 ill, note 4x pro között lehet. :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.