Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) borzosmorzi válasza Kolondrum (#17599) üzenetére


borzosmorzi
tag

Ha jól értettem, a 7.11.16 alatt volt gondod, és nem a 7.11.23 alatt, amit visszavontak.

[ Szerkesztve ]

(#17602) royalka válasza crok (#17585) üzenetére


royalka
őstag

Nah nekem valami 7.2-es verzió volt fent a gépen. A linkelt helyről 8.2-es verzióval megy ugyan úgy. Manny Thanks, és nekem nagy fekete hogy felületes voltam. :C :C

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17603) Thome válasza crok (#17597) üzenetére


Thome
addikt

Már próbáltam..
Esetleg a flash_all-ba edl módban minden létező dolgot újrarántani?

(#17604) crok válasza Thome (#17603) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, erre gondoltam! Ennél többet nem tudsz vele tenni IMHO.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17605) Bali27


Bali27
addikt

Az utóbbi kb 200 hsz-t átnéztem már zúg a fejem ettől a sok számtól meg kifejezéstől amiből nem sokat értettem..
Lineage Os-t telepített valaki Note 4-re és a rajta lévő androidhoz képest mi a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#17606) Thome válasza crok (#17604) üzenetére


Thome
addikt

Mármint. FLash_all-t módosítani, hogy minden létező állományt cseréljen.

De nem fogom megcsinálni, feladom. Majd valami lesz vele.

Btw köszi a segítséget!

(#17607) crok válasza Bali27 (#17605) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, természetesen, a Lineage majdnem vegytiszta Android élményt nyújt, teszi a dolgát mint bármelyik másik telefonon.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17608) Bali27 válasza crok (#17607) üzenetére


Bali27
addikt

Köszönöm a gyors választ...
Még nem döntöttem el hogy xiaomi A1 / Note 4 /[esetleg várok a note 5re ]vagy használt Samsung S6 lesz, de utóbbi 2-re a Lineage 15-öst látom esélyesnek... Az A1 meg 2019 végéig biztos frissül.

[ Szerkesztve ]

(#17609) Buckey válasza Bali27 (#17605) üzenetére


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Először is, köszönöm mindenki segítségét, tegnap nekem is sikerült kisebb-nagyobb bonyodalmakkal, akadályokkal megmókolni a telefonom. Így utólag visszanézve nem is olyan bonyolult.
Szóval, elsőre feltettem az RR romot, gyors, egyszerű, lehet sok mindent állítgatni, de nem olyan csicsás, mint a miui, nem lehet témázni. Na, akkor ha már ilyen egyszerű, akkor feldobom a LineageOS-t. És akkor ért a meglepetés, mert tisztára olyan, mint az RR rom, de nem lehet annyi mindent testreszabni benne.
Így ment vissza az RR-N-v5.8.5. Működik minden, jó a hangminősége (jobb, mint a MIUI 9 Stable volt, pedig nekem azzal sem volt bajom) egy-két dolgot az áruházból természetesen pótolni kell (pl. hívás közbeni hangfelvétel), de ez nem gond. Viszont az alkalmazások klónozása sajnos ebben sincs benne (vagy még én vagyok buta hozzá), pedig egy kétkártyás készüléknél nagyon jól jött. Viszont a hívásokat, üzeneteket külön színnel meg lehet különböztetni, ami egy kicsit vígasztal.
Úgyhogy a következő napokban eldől, hogy mennyire válik be, de eddig tetszik (a Nova Launcherrel).

[ Szerkesztve ]

(#17610) crok válasza Buckey (#17609) üzenetére


crok
Topikgazda

Attól függ mit akarsz duplikálni.. de.. erre vess egy pillantást:
Parallel Space / Two face
- vagy -
Lucky Patcher-nek van a toolok közt Clone app funkció
Talán van ami támogatja azt amit meg akarsz valósítani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17611) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok a topikban. Lumia 640-esről váltok (amit egyébként szerettem használni.) Tegnap rendeltem meg egy szürke Xiaomi Redmi Note 4 3/32 típust az eustocktól. Meg tokot is a tokshopból (ezt).
Remélem jó kis készülék lesz. :)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#17612) Buckey válasza crok (#17610) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Nem is gondoltam, hogy ez ilyen egyszerűen megvalósítható, azt hittem rendszerszinten van integrálva.

Még olvastam a kernel cserét, nem tudom, hogy az mennyire bonyolult és mi az ajálott a RR-N-v5.8.5-20171002-mido-Final.zip romhoz. Ha lehet, akkor még jobbá tenném a jót, ha már ennyire belemerültem. :))

(#17613) fudi2002 válasza fudi2002 (#17412) üzenetére


fudi2002
veterán

Stormguard kernel 2.8 észrevétel 2.1
No lement egy teljes merítési ciklus, azt kell mondjam marad a gyári. Szép-szép, kapcsolgatja a magokat(de minek), wakelockokat lehet tiltani kernel szinten (még így is a gyári a jobb ebben is). Tehát elvi szinten tök jó, az én felhasználásom mellett semmit nem hozott a konyhára. Sőt (bár ez alapos tesztelésnek nem lett alávetve) én úgy tapasztaltam, hogy a gps csak készülék üzemmód mellett pontatlanabb. (autózás közben kiugró értékeket kapok sebesség fronton+8-10 km/h úgy, hogy tartom a sebességet) Amúgy MIUI alattit teszteltem, a másik változatról nem tudok nyilatkozni.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17614) crok válasza fudi2002 (#17613) üzenetére


crok
Topikgazda

AEX alatt ilyesmit nem tapasztaltam, egyaltalan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17615) lexter00


lexter00
őstag

Ez a tok jó lesz a Eustockos Note 4 hoz?Üvegfóliából csak a Full cover fekszik fel rá teljesen/pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#17616) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Olyat tapasztaltatok, hogy 2,4 GHz-es wifin a sebesség drámaian lecsökken? Mobilnet és 5GHz wifi tökéletes. Egyedi eset, vagy van rá megoldás?

4/64-es verzió
Android verzió: 7.0 NRD90M
MIUI Global 9.0.3.0 (NCFMIEI)
gyári rendszer, nem történt változtatás rajta.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17617) Termi92


Termi92
tag

Aki esetleg android 8.0-at szeretné kipróbálni annak itt a remek alkalom. Ma felkerült az első nagyobb bug mentes verzió XDA-ra, LineageOs 15 személyében. Mindkét típusú ujjlenyomat olvasó és Volte is működik (ez volt a két nagy hibája 8.0-as rendszereknek). Jelenleg épp töltöm lefelé, meglátjuk milyen.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3690465

(#17618) gilbo válasza helixP (#17593) üzenetére


gilbo
csendes tag

Hogyan lehet gyorstölteni a telefont?

(#17619) juve600 válasza Termi92 (#17617) üzenetére


juve600
nagyúr

majd pár képet dobjál fel róla

:R

(#17620) vigyori78 válasza Deer76 (#17611) üzenetére


vigyori78
őstag

Gratula és üdv.

A tok szerintem nem lesz jó, de hívd fel őket az a biztos Xiaomi Redmi Note 4 van a leírásban és nem utal semmi nemzetközi, eu verzióra, a sima Note4-nek máshol van az infra, mic, más a rács az alján és ha jól rémlik a kamera rész is minimálisan el van tolva.
Ha biztosra akarsz menni akkor Xiaomi Redmi Note 4 Global vagy Xiaomi Redmi Note 4X típusra keresel tokot.
Őket is megkérdezheted ha kimondottan itthon akarsz vásárolni tokot.

(#17621) Termi92 válasza juve600 (#17619) üzenetére


Termi92
tag

Nagyon nincs mit rajta látni, olyan mint bármilyen 8.0-ás rendszer.

(#17622) Deer76 válasza vigyori78 (#17620) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ház ez van oda írva, ezért is mertem megrendelni:
A kép csak illusztráció! Ez a tok készülék-specifikus, minden gombnak, csatlakozónak, illetve kamerának szabad helyet biztosít.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#17623) juve600 válasza Termi92 (#17621) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
OTA frissítés van ?
net forgalomat mutatja az értesítési sávon

PixelExperince romban nov5 a biztonsági hibajavitó

(#17624) vigyori78 válasza Deer76 (#17622) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez annyit jelent, hogy a képen nem a meghirdetett árú képe van hanem egy sablon kép.
Ettől még a típus Xiaomi Redmi Note 4 és sehol nincs feltüntetve, hogy EU / Global / Qualcomm / Snapdragon verzióhoz van.

(#17625) Termi92 válasza juve600 (#17623) üzenetére


Termi92
tag

Szerintem se OTA (nem offical build), se net forgalom mutató nincs a romban (már ha erre gondolsz). Egy nagy előnye van a romnak, hogy javítva van a két legnagyobb bug ami már az első 8.0-ás romok megjelenése óta jelen vannak, így szép lassan majd a többi is átveheti ezt a javítást.

Sajnos a crok féle camera modos magisk modul (crokrmn4stockcaminstaller_v0.4.4_MIUICAM_1.7_FUDI_denoiseOFF) nem működik 8.0-ás rendszerek alatt (se LoS-al, se Xenon-al, se AEX-el), próbáltam 3 különböző magisk verzióval is (14, 14.2, 14.5), újraindítás után a safety net failed, és a modulnak sincs semmi nyoma.

Ebben a LoS verzióban is van még egy apró bug ami engem rettentően idegesít, de lehet mást hidegen hagy, a lockscreen is elfordul landscape módba ha elforgatom a telefont és opció nincs rá, hogy kikapcsolja az ember (Substratum-al meg lehet elvileg oldani).

(#17626) helixP válasza gilbo (#17618) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, ahogy fentebb beszéltük: custom kernel + gyorstöltésre alkalmas töltő.

Deer76: Röviden, Redmi Note 4X/Global/Snapdragon-ra való tokokat/kiegészítőket keress.

[ Szerkesztve ]

(#17627) crok válasza Termi92 (#17625) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze hogy nem megy, mert egy teljes verzioval alatta levo appot tenne fel es a hozza valo lib-ek vannak meg benne. Plusz abban se vagyok biztos hogy az O-hoz a Magisk14.0 jo-e, nem-e csak a 14.3 vagy feletti beta jo hozza.. ha egyaltalan jo hozza.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17628) pepe_g


pepe_g
tag

Talán itt már jó helyen érdeklődöm! 😊Sziasztok! Vásároltam egy note 4x 4gb 64gb telefont! Miui8 akar frissítést. Engedélyezhetem? Vagy jobb az eredetit hagyni??

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#17629) Termi92 válasza crok (#17627) üzenetére


Termi92
tag

Igen, gondoltam, hogy az android verzióval lesz a probléma, csak megemlítettem, hogy más ne kísérletezzen feleslegesen vele. :K
14.0 amúgy megy 8.0-val, iYTBP modul legalábbis működik gond nélkül (bár XDA-n olvastam, hogy vannak modulok amik rendszertől függetlenül hibásak 14.0 alatt). 14.3 fölött vannak gondok inkább Oreoban, safety net failed 14.3-ban, 14.5-ben pedig az egész progi összeomlik safety check indításkor. 14.2 volt nálam eddig a nyerő.

(#17630) helixP válasza pepe_g (#17628) üzenetére


helixP
nagyúr

A másik fórumban is azt írtam, hogy olvass vissza ebben a fórumban... :U Van egy csomó tapasztalat, csak olvass vissza.

(#17631) juve600


juve600
nagyúr

[link]
ezt a rom-ot honnét tudnám leszedni ???
:R

(#17632) Termi92 válasza juve600 (#17631) üzenetére


Termi92
tag

Androidfilehost -> keresés -> Mido. [link]

Itt keresgélj, és megtálalod a legutolsót. (jelenleg a második oldal közepén van a legfrissebb, ha jól látom)

[ Szerkesztve ]

(#17633) juve600 válasza Termi92 (#17632) üzenetére


juve600
nagyúr

az van fent most a telómon :)

(#17634) Termi92 válasza juve600 (#17633) üzenetére


Termi92
tag

Ja ez már a 8.1, nem is figyeltem, akkor passz. :B

(#17635) pprod94


pprod94
aktív tag

A videó miatt rápörögtem megint az ambient display témára. :) Miui alatt hogy lehet előcsalni? Próbáltam pár alkalmazást, de nem akar közelségérzékelőre reagálni. :(

(#17636) Deer76 válasza vigyori78 (#17624) üzenetére


Deer76
aktív tag

Húha! Ezt nem tudtam, hogy ennyire különböznek az ugyanazon a típusba tartozó telefonok is. :Y
Most már mindegy, majd kiderül, ha megjön.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#17637) szilvaspet válasza juve600 (#17631) üzenetére


szilvaspet
tag

Szerintem ez az ami a telódon (és az enyémen is van) a legutóbbi PixelExperience. A youtube hozzászólásokban is írja a feltöltő, hogy 8.0.0 R33 alapú rom. És a Techie Squad Telegram csatornában is a 11.22-i PixelExperience a legutolsó kiadott..
Érdemes belépni a csatornájára, ott lesz leghamarabb új rom.
A Telegram csatornát a hozzászólásban linkelte..

[ Szerkesztve ]

(#17638) djtörök


djtörök
senior tag

Na úgy néz ki, hogy az electrablue kernel együttműködik a pixelexperience rommal. Revolttal nem megy a kamera, stormguard bootloop.

(#17639) juve600 válasza djtörök (#17638) üzenetére


juve600
nagyúr

pixelexperience gyári kernelje is jó sztem,3 napja megy a teló és 50%-on van

(#17640) szilvaspet válasza djtörök (#17638) üzenetére


szilvaspet
tag

Én feltettem a ReVolt22-R10.1-et PixelE-hez. Gyorstöltés megjelent, a beépített kamera valóban bekrepált de pl. az Open Camera megy rendben.

(#17641) djtörök válasza juve600 (#17639) üzenetére


djtörök
senior tag

Nálam az aex-en jobb volt az üzemidő, de úgy néz ki, hogy az electrablue-val lassabban merül.

(#17642) pprod94 válasza szilvaspet (#17640) üzenetére


pprod94
aktív tag

Gyorstöltés alatt a Qualcomm Quick Charge-ra gondoltok?

(#17643) crok válasza pprod94 (#17642) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, csak USB fast charge.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17644) kelly416


kelly416
veterán

crok logout blogját linkeltem az összefoglalóba. Remélem crok nem bánja, ha mégis, kiveszem.

(#17645) crok válasza kelly416 (#17644) üzenetére


crok
Topikgazda

Dehogy bánom! Hátha hamarabb oldódnak meg problémák ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17646) pprod94 válasza crok (#17643) üzenetére


pprod94
aktív tag

A fene. :( Pedig chipset támogatná...

(#17647) fudi2002 válasza kelly416 (#17644) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönet a topiklakók nevében!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17648) crok válasza pprod94 (#17646) üzenetére


crok
Topikgazda

Quick charge 3.0-t tud, de te szerintem 4.0-ra számítottál volna, és igen, ez elvileg le van butítva 2.0-ra MIUI-ban - de 3.0-t tud custom ROM-al ésvagy kernellel de felhívom a figyelmed hogy melegszik, meglehetős mértékben, custom kernelekből is van hogy kivették inkább.

Nekem kütyüvel és Amper-el mérve is olyan 1.4..1.5A környékén tölt - nekem elég. A Quick charge szerintem csak erre alkalmas töltővel menne vele, a sajátja szerintem nem alkalmas rá.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17649) crok


crok
Topikgazda

Ha esetleg valakit érdekel hogy hogy lehet életre kelteni a két flash ledet világítás célból, akár külön-külön is, akár fokozatonként is, akár eltérő fokozattal is.. akkor ajánlom ezt az appot (root kell hozzá):
Godly Torch: v1.0 APK + XDA thread

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17650) RVR400 válasza crok (#17643) üzenetére


RVR400
veterán

Az milyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.