Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Olvastam az összefoglalót de egy valami nem tiszta és nem akarom elrontani
Ha ebayről rendelek tokot akkor ugye a note 4x-es tokot kell választanom? És ez mindegyik eladónál igy van?
Pl ez
[link]
Vagy ez ami még tetszik
[link]

(#18202) Ájvé válasza Gloob (#18200) üzenetére


Ájvé
veterán

Tényleg, köszi, nem láttam.

(#18203) helixP válasza Lujo416 (#18201) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen 4X.

(#18204) Upo válasza Graphics (#18197) üzenetére


Upo
addikt

Még csak az sem biztos hogy nem javítják, csak a kínai nem nagyon igyekszik a frisset befordítani, jókora a késedelem. Pedig a fordítás mondhatni naprakész, folyamatosan 100% körül áll.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18205) Tomi_Ohl válasza Graphics (#18197) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Pedig nyugodtan gyűjtsd ki, a screenshotokat pedig küldd el vagyulának, ő dolgozik a xiaomi.eu és a MIUIHU fordításán. Itt tuti nem fogja észrevenni, miui.hu-n keresd.
Amit Ájvé linkelt, az meg a global ROM fordítása,
amiben én is részt veszek, és innen üzenem, hogy nem olyan egyszerű az, amikor a kínaiak gondolnak egyet és bedobnak akár többszáz stringet egy nap. Átnézni is sok.
Vagyula meg tudtommal egyedül dolgozik az ő verzióján, így még lassabban jöhet rá a hibákra. Szóval sokkal konstruktívabb lenne, ha az ilyen hsz-ek helyett inkább segítenél neki egy kicsit azzal, hogy figyelmezteted őt.
;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18206) RedSwallow válasza RedSwallow (#18179) üzenetére


RedSwallow
tag

Ha másnak is előjönne a MI CLoud "Can't Sync" hiba UPC kártyával, SIM kártya kivétel és app data/cache törlés után működik.

(#18207) nemkufar válasza Imi1981 (#18195) üzenetére


nemkufar
tag

Mint laikus "user" kérdezem akkor:
A "Mi Credit" alkalmazást "kártevőként" azonosítja a készüléken az egyik víruskereső rendszer. (Az Eset egy hónapos ingyenes próbaverziója állítja róla.) Már, hogy azon keresztül adatokhoz juthatnak a hackerek akár, ilyesmi. Se törölni nem lehet, de még az ajánlott "Kényszerített leállítás -> Letiltás" sem kivitelezhető a Mi Credit tekintetében.
Valójában aggódni kéne ezért, avagy nem érdekes?

Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

(#18208) Imi1981 válasza nemkufar (#18207) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt tőlem kérdezed?Még nincs is ilyen telóm :) .

(#18209) nemkufar válasza Imi1981 (#18208) üzenetére


nemkufar
tag

BOCSÁNAT! (Korosodó szemüveges csóka valék... Meg késő van már.) :-/
Az "Upo" volt feletted, neki szántam természetesen!

Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

(#18210) aRm1n válasza Imi1981 (#18208) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Ez nem mentség a nem tudásra ;] :))

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18211) heresatu


heresatu
újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt, és igazán gondolkodom egy Note 4 beszerzésén. tetszik, nem tűnik túl nagynak kézben, jókat olvastam róla (itt is), és az ár/érték aránya igazán bejön. Holnap tervezem megvenni a SmartShopnál, erre ez jött szembe ma:

https://mobilarena.hu/hir/ime_a_redmi_5_es_a_redmi_5_plus.html

Maradok a 4nél egyelőre, de kíváncsi leszek az újra, remélem tartják a szintet.

Egy kérdés: mennyire tartjátok fontosnak a kijelzővédő fólia/üveg használatát?

Gondolom az üveg nincs védve semmilyen emberszabású által, de ha nem karcolódik könnyen, nem lehet nagy baj. kérdés, hogy karcolódik-e.

Köszönöm a válaszokat!

Szerk: sokan panaszkodnak neten a telefonhívások minőségére, tényleg ennyire rossz a helyzet? Jobban járok a 4x-szel? Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#18212) Graphics válasza Ájvé (#18198) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

No, még mielőtt nekem rontanál, sehol nem fikáztam...

Pont.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18213) aRm1n válasza heresatu (#18211) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Én nem tapasztaltam eddig, hogy baj lenne a hívások hangminőségével. Én is jól hallom, és az én hangomra
sem érkezett panasz. Mármint ami a telefont illeti, persze. Két hét nem sok idő, eddig nincs karc (se fólia, zsebben van), igaz, nem is nagyon izgat a dolog. Note 5 jó darabig nem lesz errefelé, szóval szerintem nem lősz mellé ezzel.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18214) D4ni válasza Graphics (#18212) üzenetére


D4ni
őstag

Csak jót, vagy halgass mindörökre :K De gondolom nem mondtam újat :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18215) helixP válasza nemkufar (#18207) üzenetére


helixP
nagyúr

Vírus keresőt felesleges használni. Apk-kat ne telepíts össze vissza, és nem lesz baj.

heresatu: Feltétlenül ajánlom a kijelző védő használatát. Amíg nem zafír üvegből készülnek a kijelzők, addig karcolódni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#18216) zzz03 válasza heresatu (#18211) üzenetére


zzz03
őstag

majus ota hasznalom a note 4et kijelzo vedo folia / uveg nelkul. jobb also sarkaba van 3db karc (csak lezart kijelzon, feny fele forgatva, nagyon nezve lehet eszrevenni). kocsiba beesett a kezifek es az ules koze, igy sikerult kivenni :) azonkivul semmi.

[ Szerkesztve ]

(#18217) djtörök


djtörök
senior tag

Valaki próbálgatta már az oreo-s romokat? Melyik az ami legjobban használható?

(#18218) sandró60 válasza zzz03 (#18216) üzenetére


sandró60
addikt

A telefonod most féléves.Pont azért kéne minden ilyen telefonra a kezdetektől védőfólia-üveg. :K

(#18219) Sys85


Sys85
veterán

Az enyém 6 hónapos,de alig van rajta 1-2 mikrokarc,azok nagyrésze is ott,ahol rendszeresen a jobb hüvelykujjammal görgetek.
Nem óvom a széltől is,nincs babusgatva,az egyetlen védelem rajta egy Nillkin Nature TPU tok.
A GG üveggel védett Samsungjaimon kevesebb idő alatt több karc keletkezett...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#18220) trouble


trouble
senior tag

Tudna vki segíteni?
Mit kell tennem, hogy tudjak mms-t kűldeni?
Legfrissebb stable rom.

[ Szerkesztve ]

(#18221) [lAyCsI] válasza trouble (#18220) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ezt a kérdést én is feltettem párX de nem jött válasz :P
igaz úgy emlékszem MIUI alatt nekem simán ment buhera nélkül is...

-= No way back from Here =-

(#18222) trouble válasza [lAyCsI] (#18221) üzenetére


trouble
senior tag

ezen a telefonon sztem sose sikerült nekem
bár nem sűrűn probálom

(#18223) kelly416 válasza trouble (#18220) üzenetére


kelly416
veterán

A beállítások, vezeték nélküli beállítások, internet és mms beállítások letöltése létező menüpont? Ha igen, használd, hátha segít. 2 hete szervizben van az enyém, konkrétabbat most nem tudok segíteni sajnos.

(#18224) D4ni válasza D4ni (#17878) üzenetére


D4ni
őstag

Ma megjött a telefon spemalltól, végül kiküldték magyar raktárról. Elég gyorsak voltak, előző hét pénteken ( 12.01) már a dpd-nél volt a teló , ezidáig ültek rajta+ hétvége). Fekete 4/64 verzió. Előző kliens egy Moto G5 plus volt, de ez már most minőségibbnek tűnik, pedig a moto sem volt bazári. Szoftver: Global, Stabil 8.2.10.0 (MCFMIDL(jelentsen ez akármit is )) .

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18225) crok válasza trouble (#18222) üzenetére


crok
Topikgazda

Állítsd be kézzel a szolgáltatód megfelelő APN-jét, lehet a ROM-ban levő leíró XML rossz adatot tartalmaz (a három nagy szolgáltatót itt megtalálod ha rákeresel arra hogy "APN beállítások itt").

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18226) trouble válasza kelly416 (#18223) üzenetére


trouble
senior tag

Fogadni tudok, küldeni nem!
De megtaláltam és be volt pipálva!

(#18227) trouble válasza crok (#18225) üzenetére


trouble
senior tag

Megtaláltam kösz, majd otthon beállítom!

(#18228) [lAyCsI] válasza crok (#18225) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ellenőriztem és minden stimmelt, mégsem akarja az igazságot...(AEX-Voda)

-= No way back from Here =-

(#18229) Fricó


Fricó
aktív tag

A következő gondom van a telefonnal, hogy az akkumulátor kapacitása nagyon legyengült. Note 4 MTK típus.
10 órát bír ki az akkuja nappal, éjszaka meg 8 óra alatt 40 %-t merül repülőgép üzemmódban!
11 hónapos a telefonom, kb 2-3 hete kezdett gyengülni az akksim.
Szoftver verzió: MIUI Global 8.5.6.0 (mindig a global volt rajta, és azt frissítettem telefonon keresztül)
Valaki járt már hasonló cipőben?
Lehet hogy szoftveres problémája van, és nem akksis?

(#18230) crok válasza [lAyCsI] (#18228) üzenetére


crok
Topikgazda

.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18231) crok válasza Fricó (#18229) üzenetére


crok
Topikgazda

Szia,

Ez a Snapdragon-os Note 4 topic, nem az MTK.

Módosítottál-e valamit, van-e root-olva, ha van akkor SuperSU vagy Magisk, logging ki van-e kapcsolva, tudsz-e feltenni egy wakelock detector-t hogy megnézd hogy van-e esetleg valami ami ébren tartja a telefonod? Telepítettél-e valamit akkoriban amikor ez elkezdődött? Igen, lehet szoftveres probléma is (rosszul megírt app, wakelock..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18232) ht42 válasza Fricó (#18229) üzenetére


ht42
senior tag

Lehet, hogy a telefonos kapcsolat állandóan aktív?

(#18233) Termi92 válasza crok (#18231) üzenetére


Termi92
tag

Á, ez csak a helio X20 sajátossága. Nekem Redmi Pro-m volt néhány hónapig, abba is helio X20 van, egy napot alig bírt ki oled kijelző ide vagy oda. A miui fórum is tele van ezzel a panasszal a redmi pro meg az mtk-s note 4-nél is, ugyanúgy a xiaomi.eu oldalon. Valamit nagyon elb*sztak az mtk-nál ezzel a procival (vagy a xiaomi nem ért hozzá).

(#18234) _drk válasza kelly416 (#6194) üzenetére


_drk
őstag

Akkor az ovális üveg gondot nem lehet orvoslni sehogy? Vettem 1 üveget de az el áll a széleken, egy ideig tűröm szerintem de hamar le lesz tépve róla.
Max veszek 1 flip tokot rá, de azokat meg nagyon nem szeretem. Így lehet hagyom úgy ahogy van, mondjuk üresen néz ki a legjobban! :D

(#18235) kelly416 válasza _drk (#18234) üzenetére


kelly416
veterán

Összefoglalóban ott a tapasztalatom. Ami az én készülékemen elállt, a feleségemén tökéletes azóta is, pedig nem ma írtam. Az enyémen vagy 4 garnitúra (más-más gyártó) üvege volt, mind ugyanúgy állt el. Ennyi.

Azóta is védelem nélkül van, köszöni szépen, jól érezte magát még két hete, amikor szervizbe jutott. Várom már, hogy vissza érjen.

(#18236) _drk válasza kelly416 (#18235) üzenetére


_drk
őstag

Külön rákerestem erre a problémára meg a fóliára akkor találtam meg azt a hsz-t, de láttam is hogy fél éves így megkérdeztem erre azóta van e valami megoldás.
Ha 4-et is kipróbáltál én így az elsőnél feladom. A sima fóliának nem tudom van-e értelme, majd meglátom.
A fliptok meg erre a b*szott nagy telóra nem tudom mennyire lesz kényelmes.
Lehet marad csupaszon és hagyom a biztosítást rajta. :D

(#18237) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valakinek nyűglődött ma a Gmail?

Valahogy nem akart magától szinkronba kerülni a valósággal...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18238) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Urak! Nem tölt állítása szerint anyumnak a note 4 98% fölé. Látott már valaki ilyet?

(#18239) Graphics válasza Kolondrum (#18238) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ez nem is gond.

Már 90% felett teljes töltöttséget jelez a telefon. Nekem is volt, hogy megáltt 97-nél, nagy gondot nem csináltam vele

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18240) #75424128 válasza Kolondrum (#18238) üzenetére


#75424128
törölt tag

Igen, én is kétszer jártam így, mindig kikapcsolt készüléket töltve.
Másodszor 98%-nál bekapcsoltam és kb fél óra után 100% ra ment fel.
.

(#18241) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jaa ez nem baj? Szo szó anyum 88%-on tölti mert lemerül jajjjj, tudjátok lumia 530 után benne van a reflex h tölteni kell. Majd mondom neki néha hagyja lemerülni 20% közelébe is.

(#18242) Graphics válasza Kolondrum (#18241) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tesz jót ha 88%on töltögeti

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18243) heresatu


heresatu
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat! Végül Redmi 4X mellett döntöttem, az 5 hüvelyk kényelmesebb kezelhetősége miatt. Szép estét nektek!

(#18244) fudi2002 válasza Kolondrum (#18241) üzenetére


fudi2002
veterán

Csináltasd meg vele: 0%-ra merítés, hogy kikapcsoljon, majd felöltés bekapcsolt állapotban. Helyre fog állni.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18245) Graphics válasza fudi2002 (#18244) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

0-ra se meritsuk ha lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18246) vargalex válasza Kolondrum (#18238) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a gyári töltője hibás volt, nem töltött csak 94%-ig vele a telefon, mert nem volt meg a feszültsége és az áramerőssége. Mikor kijelzőt cseréltek a készülékben, a töltőt is cseréltettem. Az új már hibátlan. Szóval, én rámérnék egy USB Doctorral.

Alex

(#18247) fudi2002 válasza Graphics (#18245) üzenetére


fudi2002
veterán

El se kezdd a hittérítést, már ezen túlvagyunk. Ha mégsem, akkor olvass utána, hogy a liponak hol van valóságban a legalsó fesze amit még bír, illetve a telefon hol kapcsol le.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18248) Graphics válasza fudi2002 (#18247) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem teritek semmit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18249) TATU válasza Kaktusz92 (#18161) üzenetére


TATU
kezdő

Eddig 4 Xiaomi telefont + néhány apróságot vettem a családnak az Estockról, mindig, minden OK volt, megkeresésekre reagáltak, segítőkészek voltak, ajánlom Őket. Garanciáznom nem kellett.
:)

(#18250) Graphics válasza TATU (#18249) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eustock vagy Estock , nem mindegy,

Első ajánlott, a második gondolom a magas Google találatra játszott ra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.