Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17952) csongi


csongi
veterán

Koszi!
Szeged es kornyeken lesz hasznalva elso korbe.
Ahol meg nem lesz B20 ott van 3G. Majd azt hasznalja.
Ahogy latom a MiUI 9 bol kikerult az automatikus valasztas, most mar ki kell valasztani a megfelelot.

Amugy itt van global Rom es China rom
A global elmeleletileg B20
Es ez a note 4x 3/16, nem pedig 2/32.
Nem lehet, hogy a 3/16 a B20 Global?

[ Szerkesztve ]

(#17955) Ájvé válasza csongi (#17952) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs Redmi Note 4X-ből B20-as verzió, teljesen mindegy hogy 3/16, 3/32, 4/64-es kiszerelés, a hardver nem tudja és kész.
Redmi Note 4 Globalt vegyél az tudja és ugyan annyiba kerül.
Nem ROM hanem hardver függő a B20 megléte, hiába teszel Global ROM-ot Redmi Note 4X-re, attól még nem fogja tudni a B20.

[ Szerkesztve ]

(#17956) vargalex válasza Ájvé (#17955) üzenetére


vargalex
félisten

A topictárs egy 3/16GB-os Note 4X-ről írt. Az pedig tud jóval olcsóbb lenni, mint a 3/32-es Note 4 Global (nekem is az van, én a céges mobiltelefon keretem miatt választottam azt, másrészt az én felhasználásomhoz bőven elég a 16 GB, illetve tudtam, hogy jellmezően Budapesti használat miatt nem lesz gond a B20 hiánya).
Abban sem vagyok biztos, hogy hardware-osan nem tudja a B20-at mert azt maga az SD625 tudja. Legfeljebb ki van benne kapcsolva, esetleg B20-hoz még külön antenna is kellhet...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17957) pluhm válasza Ájvé (#17955) üzenetére


pluhm
aktív tag

De attól, hogy egy telefon nem tudja a B20-at, lehet LTE képes (a többi frekin). A kérdező azon akadt ki, hogy 4X-es telefont miért hírdetnek LTE-nek, mikor nem is tudja a B20-at .....

(#17958) Ájvé válasza pluhm (#17957) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, tudja a B3 és B7-et is, de nem erről volt szó.

vargalex:
Igen, jó eséllyel nincs benne antenna, mit változtat?

Azért írtam neki, mert abban a hitben van, hogy egy szimpla Global ROM telepítéssel lehet B20 a telefonján, de ez nem igaz! Ne engem szapuljatok mert ő van tévedésben, jobb ha még most tisztázzuk mielőtt megveszi.

(#17959) csongi


csongi
veterán

Köszi a válaszokat!
:)

(#17960) juve600


juve600
nagyúr

[link]
Új oreo-s rom
leírás szerint minden működik benne
most rakom fel

(#17961) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

#17940-re kérek egy megerősítést.

B.Cs.

(#17962) Digitalis válasza csongi (#17952) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ahol meg nem lesz B20 ott van 3G.
Sok térségben a 3G fejlesztést simán átlépték, na ott B20 freki támogatás nélkül marad a 2G... :O Ezért kell itthon, és fontos a B20-as tanyanet. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17963) crok válasza bollokcs80 (#17961) üzenetére


crok
Topikgazda

Természetesen nem, mivel odahúzza a saját boot.img-ét, a saját kernelét, amiben nincs benne a magisk patch az initramfs-ben.
De egyszerűbb megoldani, mint gondolnád: mikor update-elnél (akár kézzel zip-el, akár OTA) a Magisk-ben a modulokat kapcsold ki, restart, majd ha OTA update-et csinálsz akkor Updater app megnyit és csinálod, ha ZIP akkor recovery és csinálod.. fontos, hogy úgy kezdj neki, hogy legyenek kikapcsolva a modulok mielőtt nekikezdesz. Ha kész vagy a ROM flash-el, akkor visszaflash-eled a Magiskot, ROMot elindítod, modulokat engedélyezed, restart. Én úgy szoktam, hogy kézzel csinálom a ROM flash-t és még a recovery-ből felteszem a RedWolf img-t (csak a biztonság kedvéért, ha a ROM valamiért rosszul lenne megírva..) utána meg a Magisk-ot is, még azon melegében. Aztán a második restart előtt a Magisk modulokat engedélyezem a manager-ben, és a restart után már újra élnek is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17964) csongi válasza Digitalis (#17962) üzenetére


csongi
veterán

Igen!
Azóta átértékeltem, és keresek tovább.
Köszi!

(#17965) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Hali

Akinek EU DEV rom van fent annál működik az inkermentalis frissítés ???
Vagy mindig a full romot szedi le mindig ?

Köszi

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#17966) bollokcs80 válasza crok (#17963) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ok, köszi. :R

Ha már Magisk: Arra nincs véletlenül modulod hogy engedélyezni lehessen a HD audiókimenetet? a 8.2.1.0 Globalban még benne volt, azóta sehol nem találom és szeretném használni, ha már a chipset tudja...

B.Cs.

(#17967) bollokcs80 válasza jimmy5 (#17965) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem full ROM-ot szed OTÁ-n (1.1-1.2 GB).

B.Cs.

(#17968) orc88


orc88
őstag

Üdv!

Gondolkozok egy Note 4 / Note 4X beszerzésén.
Ahogy látom mindenki a sima 4et ajánlja, de abból is van többféle verzió. Melyiket keressem? Árukeresőn pl. honnan érdemes venni ahol normális garit adnak a b20 & snapdragon verzióhoz? :F

Megbízhatóság milyen? Akad valamilyen gyári hiba mint pl G4 bootloop, kijelző elszineződés stb? :B

Előre is köszi!
:R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#17969) crok válasza bollokcs80 (#17966) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy emlékszem kernelmodul kellett hozzá amit kigyalultak, nem vitték tovább (8.2 még MM volt) de a Viper Audio-t nagyon dícsérik minden fórumon, arra van mod az official repoban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17970) royalka válasza orc88 (#17968) üzenetére


royalka
őstag

Melyik ajánlotta a simát? Mutassrá. :DDD. Az előbb volt egy elég hosszú szösszenet, hogy mièrt is jobb magyarhonba a x-es verzió, akkuba is gazdaságosabb, jatekokba gyengébb kicsit. Gyártási hibák elofordulhatnak, de összességében a mikrofonnal volt baj az elején, de utánna gyógyították. Eustock.eu -ról többen vettunk már, nem volt probléma velük.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17971) bollokcs80 válasza orc88 (#17968) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

MediaMarkt, Edigital, Aqua, esetleg Emag.....Alza.hu-t és Mall.hu-t szerintem kerüld.

B.Cs.

(#17972) orc88 válasza royalka (#17970) üzenetére


orc88
őstag

Már annyit olvastam a 4/4x/Note4/Note4x-ről, hogy valszínűleg kicsit belezavarodtam :DDD
ROMok tekintetében mi a helyzet? Note 4x-re is ugyanúgy vannak szép számmal?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#17973) bollokcs80 válasza crok (#17969) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, megnézem. :R

B.Cs.

(#17974) crok válasza bollokcs80 (#17973) üzenetére


crok
Topikgazda

ViPER4AndroidFX - ezt keresd, mert van vagy 3 verzió is de ebben egyben van minden.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17976) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!egy progira lenne szüksègem ami megvàltoztatja a mac adress cimet a telonak,vagy csak elrejti!Nem rootolt a telom ,nem talàlok semmi ilyet!:( Help

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#17977) bollokcs80 válasza crok (#17974) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Feltettem, de ebben is csak 48 khz a kimenet.... :(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#17980) gabor9991


gabor9991
őstag

Frissítések le vannak tiltva mégis ma már harmadszor jelenik meg ez:

Mit kellene még beallitani hogy ki tudjam kapcsolni?

(#17981) Thrawn válasza gabor9991 (#17980) üzenetére


Thrawn
félisten

Frissíts, akkor egy darabig nem dobja fel :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17982) lexter00 válasza orc88 (#17968) üzenetére


lexter00
őstag

Én Note 4-et ajánlom
Nekem Note4 global van,innen vettem 1 hetes 1 év gariva(Eu Stock)l csak kibontva volt.Nézz szét az apróhírdetések között kilehet jó ajánlatot fogni

(#17984) royalka válasza orc88 (#17972) üzenetére


royalka
őstag

Én a 4x-ről tudok nyilatkozni csak, de erre van bőségesen Rom. ;)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17986) orc88


orc88
őstag

royalka & bollokcs80 :R :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#17987) pergabb válasza orc88 (#17968) üzenetére


pergabb
senior tag

Note 4-et ajánlom, már csak a jobb kijelző felbontás miatt is, méretet hamar megszokod :)

Gyakori hiba (több ilyen telót vettem anno és mindig az üzletben megnéztem, azonnal cseréltettem):

1, pixelhiba, vagy fehér alapon fekete, vagy és főleg fekete alapon zöldnek tűnő pixelek

2, wifi hotspot nem mindegyiken működik

3, fogtam már ki olyat, aminek recsegett a beszéd hangszórója, boltban engedj még ki egy hívást és csekkold le.

4, közelségérzékelőt sokaknak újra kell kalibrálni, mert hiába nyomod az agyadba, felébred a kijelző és többnyire pont mindenki a némítást fejeli meg, hallod a másikat, de ő téged már nem, aztán aggódsz rossz a telefon :)

Van olcsóbb bolt, én az edigitalban vettem, mert normálisak voltak és 1 pixel hiba esetén is azonnal cserélték. Lehet elsőre problémásnak hangzik, de üzletben ezeket megnézed egyből, akkor haza sétálsz egy minden szempontból korrekt telefonnal :) (ja nem, a kamera szerintem ultra f*s :D)

[ Szerkesztve ]

(#17988) trebrona válasza jimmy5 (#17965) üzenetére


trebrona
nagyúr

Sosem volt inkrementális frissítésük, csak teljes rom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17989) ÁrPi2 válasza vargalex (#17956) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Abban sem vagyok biztos, hogy hardware-osan nem tudja a B20-at mert azt maga az SD625 tudja. Legfeljebb ki van benne kapcsolva, esetleg B20-hoz még külön antenna is kellhet..."

Nekem az a kérdés ébredt , hogy ugyan a például Helio X20-as (?) redmi note 4 egyik fdd frekvenciájasávja sem B20
800 MHz, de amikor sorolják ott van egy bizonyos 850 MHz-s FDD-LTE Band, (sorry nem emlékszem hányas számú Band, talán B9?? ) :

Vajon ilyen frekvenciák mellett elképzelve annak antennája a fizikai antennaparamétereket tekintve mennyivel különbözhet ,és a hétszázát :B Miért szignifikáns az a differencia? :U

(ha tényleg az veendő / fogadandó el okként) a 800MHz -es és a 850MHz-s FDD-LTE feature tudása/nemtudása igényében.

Ha jól értem (vagyis képzelem) néhány tizedmilliméter drót lenne a mi vidéki LTE -nkből való kizártság oka?

(#17990) orc88 válasza pergabb (#17987) üzenetére


orc88
őstag

Nem ugyanolyan a kijelzője a 2 telónak? :Y :F A méret nem probléma, mert G Flex 2-ről váltanék ami hasonló súlycsoport :B

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#17991) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

EU ROMon vagyok (7.11.23) és szeretném használni a változó képernyőzár funkciót egy kiválasztott albummal. Van egy "Kedvenc képek" lehetőség, de fogalmam sincs hogy kéne oda betenni fájlt.

Ha tudtok segíteni, megköszönném :)

(#17992) pergabb válasza orc88 (#17990) üzenetére


pergabb
senior tag

de, csak én írtam marhaságot :D a note kimaradt a fejemben, redmi 4x-re írtam a kijelzőt :)
note 4 és note 4X között színben van különbség :D

[ Szerkesztve ]

(#17993) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Feltelepült a Global Dev. MIUI 9 7.12.1.
Ami elsőre szembetűnő hogy megváltozott az értesítési redőny.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#17994) zzz03 válasza D1L1ZS (#17993) üzenetére


zzz03
őstag

milyen lett? nyomsz egy kepernyo fotot?

(#17996) D1L1ZS válasza zzz03 (#17994) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Ilyen:

Értesítési redőny

Bár most jut eszembe, hogy kevert témát használok: Galaxy S8 Daydream témából van a status bar.

De az biztos, hogy a frissítés előtt nem így nézett ki. Nem volt így széttagolva.

Majd ha valaki esetleg az alap MIUI témákat használja jelezze már, hogy neki milyen lett!?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#17998) porse válasza pergabb (#17987) üzenetére


porse
senior tag

Hol kalibralom a közelség érzékelőt? Hardware testben nekem csak tesztelni lehet, viszont én is sokszor lenémítom hívás közben.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.