Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) KamuMazsola válasza aRm1n (#18400) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A topikösszefoglalóban van ez is ajánlva, én az alapján vettem. Olyan mintha rajta sem lenne, pont ezért nagy erőbehatásokkal szemben nem véd, de nem engedi karcolódni.

Üdv.: KamuMazsola

(#18402) borzosmorzi válasza Kolondrum (#18398) üzenetére


borzosmorzi
tag

Azért ez a mai Global dev is kicsit fura. Most nem jeleníti meg pl. a gmail ikon az olvasatlan levelek számát, az értesítési sávban sem jelenik meg, hogy kaptam valami mail oda. Úgy látszik a duplázott értesítési ikont úgy javították, hogy most már egy sem jelenik meg.😵😵😵

Kiegészítés: a Mail app sem jelzi az olvasatlanok számát az ikonon, csak ha megyitom sz appot, akkor látom, hogy érkezett üzenet.
És mintha az értesítési led sem jelezne.

[ Szerkesztve ]

(#18403) borzosmorzi válasza borzosmorzi (#18402) üzenetére


borzosmorzi
tag

Na, a probléma elhárítható a System Launcher chache- és alkalmazásadatainak törlésével. Most úgy tűnik, jelez a Gmail és Mail app ikonja is és az értesítési led is a beérkezett mailekről. Szóval valószínűleg az előző hibás romból maradt bent valami rossz beállítás, ami törölhető ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#18404) royalka


royalka
őstag

Ezt az alkalmazas kéresès funkciót hogy lehet elővarázsolni az új 7.12.08-as romba? Nem csináltam Fr-t lehet az a baj?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18405) vipviform válasza borzosmorzi (#18402) üzenetére


vipviform
senior tag

Valami nem műkszik nálad, mert nekem pont mutatja a gmail leveleket.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18406) borzosmorzi válasza vipviform (#18405) üzenetére


borzosmorzi
tag

A Launcher adatainak törlése után most már nálam is OK. De nálam az előző 7.12.1 Global rom is fura dolgokat produkált. Lehet, lassan megérett a helyzet egy Factory resetre, hogy a sok update-tel felhalmozódott ballaszttól megszabaduljak.

[ Szerkesztve ]

(#18407) vadkörte válasza vipviform (#18405) üzenetére


vadkörte
addikt

Ő Global dev-et használ, Te EU dev-et. A kettő nem ugyanaz.

Üdv. V. Körte

(#18408) Kolondrum válasza borzosmorzi (#18402) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nálam jó. Sőt ota is jelzi még nem tudom mit vontak vissza.

(#18409) borzosmorzi válasza Kolondrum (#18408) üzenetére


borzosmorzi
tag

A múlt hetit (7.12.1) vonták vissza egy hete. A mai a 7.12.8, erre lehet frissíteni. De nálam kezdetben ez is rakoncátlankodott. Valószínű, hogy a telefon "előélete" is számít a hibás működéskor, nem mindegy milyen romról volt frissítve, hacsak valaki nem olyan nazichista, hogy minden frissítés alkalmával factory resetet is végez.

[ Szerkesztve ]

(#18410) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valami jó szilikontokot ajánlani? Fekete vagy az a karbon mintás változatra gondoltam, de most egy Forecell karbonmintást kipróbáltam és a gombjain nem lehet érezni a nyomáspontot. Láttam, hogy ez a változat volt fent máshol Gigapack márka alatt, elképzelhető, hogy az jobb ilyen téren? Vagy mit érdemes venni, ami azért véd, is, de komfortos a kezelése?

Üdv: Fishor

(#18411) borzosmorzi válasza borzosmorzi (#18409) üzenetére


borzosmorzi
tag

nazichista = mazochista. Vacak keskenyek a SwiftKey billentyűi, állandóan melléütök. 😞

[ Szerkesztve ]

(#18412) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Hivatalosan van már rá android hetes frissítés?Tehát automatikus frissítésre gondolok, semmi mélyvízi buherálás.Nagyon gondolkodok hogy asszonykámnak veszek egy ilyen készüléket a redmi 3s helyére.

(#18413) Imi1981 válasza ProEvoFan (#18412) üzenetére


Imi1981
veterán

Én most vettem két napja és szerintem nagyon jó teló! Munkatársamnak redmi 3s van és szerintem ez érezhetően egy ugrás felfelé ahhoz képest. Sokkal szebb kijelző meg az egész olyan igényesebb. Ja és nagyon meglepően gyors! Én nagyon örülök, hogy ezt vettem (egy régi fórumtag az s4 topikból ajánlotta).

(#18414) Teaway válasza borzosmorzi (#18411) üzenetére


Teaway
veterán

Fekvő módban is?

Nincs itthon csokid??

(#18415) borzosmorzi válasza ProEvoFan (#18412) üzenetére


borzosmorzi
tag

Már augusztusban kijött rá az android 7-es hivatalos frissítés. Szóval az automatikus frissítéssel megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#18416) borzosmorzi válasza Teaway (#18414) üzenetére


borzosmorzi
tag

Természetesen nem fekvő módban, úgy nem szeretek gépelni, mert alig 1-2 sor lesz látható abból, ami éppen írok.

(#18417) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!Ethernet beàllitàs lehetsèges?Tudja a telo?sehol sem talalom jogy tudja-e.Routerre akarom ràdugni a megfelelő kàbellel.

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#18418) vipviform válasza vadkörte (#18407) üzenetére


vipviform
senior tag

Igazad van, bocsi!
@ "Borzosmorzi" megérett a cserére, jobb a dev...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18419) Buckey válasza nonee (#18417) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Én USB kábellel oldom meg, ha már tölteni is kell, így megy a net teljes sebességgel (80-100 megával). Viszont, ha hotspotként osztom meg, akkor sajnos csak 30-50 mega a sebesség. Nem a wifi vevővel van gond, egy kb. 200 ezres telefonnak is ennyi netet ad.
Még annyit, hogy AEX 4.6 rom van rajta.
Hogy ez most a teló "hibája", vagy a romé, nem tudom. Megköszönném, ha valaki megerősítene, hogy más romokkal is ilyen-e, vagy ez egy hardweres korlátozás. :R

(#18420) crok válasza Buckey (#18419) üzenetére


crok
Topikgazda

A korlatozashoz: is-is.. ha a ROM build.prop-ja tartalmazza a G channel bondingot (40MHz a 20 helyett) akkor megy a nagyobb savszel (ha a tobbi erintett eszkoz is tamogatja). Kezzel is atirhato, Magis modul is van ra.. lasd meg: Logout blogom, link az osszefoglaloban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18421) Buckey válasza crok (#18420) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Utána nézek.

(#18422) aRm1n


aRm1n
aktív tag

8-as AEX-ről van valakinek tapasztalata? Használható napi szinten, vagy inkább a 7.1-essel próbálkozzak? Más: AEX-en működnek az OTA frissítések?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18423) crok válasza aRm1n (#18422) üzenetére


crok
Topikgazda

AEX 8 meg nagyon alfa.. az OTA most epp nem megy de fog. A legutolso stabil AEXet viszont jo szivvel ajanlom (AEX 4.6 20171118).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18424) Buckey válasza Buckey (#18421) üzenetére


Buckey
senior tag

Utána néztem, beírtam (még nem ütöttem Enter-t), de csak kérdezném a Mestert.

"Wifi teljesítmény felhúzása - természetesen csak akkor működik ha a routered/AP-d rendelkezik a megfelelő hardveres és szoftveres támogatással ami engedélyezve is van (channel bonding):
/system/etc/wifi/WCNSS_qcom_cfg.ini
Keresd meg ezt:
gChannelBondingMode5GHz=1
Szúrd be alá ezt:
gChannelBondingMode24GHz=1"

Nincs elírva a 2.4GHz 24 GHz-re? Vagy szándékosan nem kell pontot tenni?

[ Szerkesztve ]

(#18425) crok válasza Buckey (#18424) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy mukodik, nincs elirva, a pont a build.prop/tulajdonsag nevben altalaban masra valo ( : build.prop szerkesztes utan restartot ne felejtesd el.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18426) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Legújabb global dev + hotspot + OTA = 0%.... Még nem kap mobnetet vagy rendes wifit! Régen pedig ment! Valamikor régen. Amúgy maga a Chrome stb megy.

(#18427) Buckey válasza crok (#18425) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Köszönöm!
Igen, újraindítottam, ezt már tudom, hogy így kell.
De a helyzet változatlan, nem oszt többet a telefon, mint 40 mega.

(fájlkezelővel módosítottam, mentés, újraindítás után is látszik a módosítás)

(#18428) sakraphad válasza crok (#18423) üzenetére


sakraphad
kezdő

aex 8 az oreos?

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#18429) crok válasza sakraphad (#18428) üzenetére


crok
Topikgazda

Az.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18430) crok válasza Buckey (#18427) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor ott a masik oldal lehet ludas.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18431) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sd kártya gyorsítás visszakapcsolt, maradhat vagy még bugos?

(#18432) Buckey válasza crok (#18430) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem tudom. De azért köszönöm a segítséget! :R
Majd a jövő héten megint letesztelem egy-két jó drága telefonnal, azoknak tudnia kell többet, mint 40 mega. Bár, itthon 3 különböző fajta wifi vevő sem vesz többet 40-él. De sebaj, nekem már ez is sebesség a kábeleshez képest. :))

(#18433) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik hivatalos BL nyitáshoz ez az összefoglalóban található logout bejegyzés megfelelő, vagy van ennél részelesebb/naprakészebb?:R

Van-e valami amire különösen oda kell figyelni, vagy ajánlott megtenni? (pl. mi a jobb a teló google acc-ára regelni a mi fiókot vagy egy általánosan használt másik sajátra?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18434) vipviform válasza Kolondrum (#18426) üzenetére


vipviform
senior tag

Tedd fel az EU devet, vagy a MIUI HU devet és nem lesz gondod.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18435) vargalex válasza Buckey (#18432) üzenetére


vargalex
félisten

Ne telefonokkal tesztelj. Rengeteg telefon csak 20 MHz-es csatornaszélességet tud 2,4 GHz-en (azaz nem tud channel bonding-ot). Esetleg oszd a wifi-t 5 GHz-en.

Alex

(#18436) public73 válasza Mercutio_ (#18433) üzenetére


public73
aktív tag

én ma ez alapján nyitottam, rootoltam és tettem föl másik romot...tökéletes írás, a videó is segít mit s hogyan csináld...
ami fontos hogy twrp után flash-eld "lazyflasher" zip-et is!

(#18437) kelly416 válasza holozis_HUN (#4850) üzenetére


kelly416
veterán

Azt a zip-et, ami tígy kapok eredményként, azt twrp alól tehetem fel nyugodtan, igaz?

(#18438) crok válasza kelly416 (#18437) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18439) Buckey válasza vargalex (#18435) üzenetére


Buckey
senior tag

Tegnap vettem egy ilyen kütyüt, de hiába vette a jelet 2,4GHz-en és 5GHz-en, vagy külön-külön, 40 megánál nem ment feljebb. Így ma visszavittem.

Tervbe van még egy ilyen vásárlása is, hátha, de itt a városban még nem nagyon hallottak az ilyen űrtechnikákról. Ez még nagyon sci-fi szerű itt. (5GHz és még USB3-as is, a sebessége pedig 1300Mbps!) :Y Egy darabig elég lesz a tudása. :DD

Mondjuk ma csináltam meg crok blogjában leírt wifi varázslatot, lehet, hogy már 5GHz-en feljebb menne a sebesség. Majd a jövő héten valahogy letesztelem.

A routeremhez meg még gyűjtöm az erőt, hátha sikerül felélesztenem valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#18440) kelly416 válasza crok (#18438) üzenetére


kelly416
veterán

Ugyanúgy twrp bal felső sarkában a telepítés, zip kiválasztás, és had szóljon? Mert úgy hibaüzenetet dobott sajnos. zip fájl sérült, előtte azt mondja, MD5 fájl nem található

(#18441) kelly416 válasza kelly416 (#18440) üzenetére


kelly416
veterán

Nem szóltam, gúgli a barátom. Megvan a folyamat, mindjárt látom, megy-e. Na, hiába volt nagy a szám, nem megy. Akkor első nekifutásra csinálok egy új zip-et, hátha azzal menni fog. Egyébként kellene menjen sd-kártyáról, vagy ott lehet a kutya elásva, tegyem csak fel szépen belső memóriába?

[ Szerkesztve ]

(#18442) Whist


Whist
aktív tag

Csak a Global Dev eheti kiadásában optimalizálták a gyári browsert vagy az EUban is? Utóbbinál nem látom a changelogban.

(#18443) sanyci válasza Buckey (#18439) üzenetére


sanyci
senior tag

1,2Gbps-t a jobb LTE modemek is tudnak...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#18444) kelly416 válasza kelly416 (#18441) üzenetére


kelly416
veterán

És igen, újra generált globe rommal már minden ment. Dobott néhány piros sort telepítés közben, de feltelepítette, elindult. Most lakom be.

Minden jónak tűnik! Köszi Nektek a részletes leírásokat, blogokat, gyűjteményeket és minden egyebet! :R

[ Szerkesztve ]

(#18445) Buckey válasza sanyci (#18443) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, de én, egy megyeszékhely központjában (legjobb esetben is!) 20Mbps-on (lefelé max. 1,8Mbps) szocializálódtam. Azért én megelégszem ám a 30-40Mbps-al is, ha többet nem lehet kicsikarni hotspottal a telefonból (és a vevőből), de szöget ütött a fejemben az usb kábeles megosztás 80-100Mbps-os sebesség és a hotspot közötti sebességcsökkenés.
Valahogy szeretném maximálisan kihasználni, megoldani, ha van rá mód. (másik SIM kártyát nem kapok, hogy USB stickbe tegyem, mert ez egy ilyen díjcsomag a T-Home-nál)
Én már csak ilyen ilyen vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#18446) vargalex válasza Buckey (#18439) üzenetére


vargalex
félisten

A "wifi varázslat" nem érinti az 5 GHz-es wifi-t. De én is megnézem valamikor, hogy milyen sebességre képes a hotspot.

Alex

(#18447) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Gondoltam megosztom. Stabil 8.2.10 még mindig.. 10.5 óra kijelző idő.

Van értelme frissíteni az új 9es stabilra? Félek megbánom.

[ Szerkesztve ]

(#18448) orc88 válasza orc88 (#18033) üzenetére


orc88
őstag

Hosszas keresgélés után sem találtam jobb alternatívát, így marad a Note4 / Note4X. :))
EUStock szerint dec. 15 környékén érkezik új áru. Szerintetek várjam meg őket és kihozzák karácsonyig, vagy inkább rendeljem más bolttól? Kivel van jó tapasztalatotok?
Illetve egy utolsó megerősítés :B : Note 4 és Note 4X közt csak színbeli eltérések vannak :F :DDD

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18449) NoMagix válasza droti25 (#18447) üzenetére


NoMagix
addikt

én megbántam a frissítést, amikor még működött a telefonom...

(#18450) D4ni válasza orc88 (#18448) üzenetére


D4ni
őstag

A Note 4x-ben nincs b20 ,viszont van bt4.2. A note4 globalban van b20 viszont csak bt4.1. Én a spemalltól rendeltem, 2év magyar garival (sultan szerviz). Én nem akartam kivárni az eustockot , ők wayteq garival adják mely 1év, bár a wayteqről nem olvastam jókat. A spemallnak van magyar raktára, onnan kb 2-3 nap a szállítás. Velem nagyon rendesek voltak, mert idióta módon a kínai raktárból rendeltem meg, de egyezkedés után kiküldték magyarról, nagyon segítőkészek voltak. Sokan írtak még a honorbuyról, ők is elméletileg jó dealnek számítanak, többet nem tudok.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.