Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) aRm1n válasza crok (#17200) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :) Igazad van, bármilyen mókolás előtt (nálam is) alap a teljes mentés a gyári rendszerről. Akkor ha jól értem amit mondasz, nem kell törölni az ujjlenyomatokat romcsere előtt. Ami nem tiszta, az az, hogy ha valamelyik rom alatt titkosítom a /data-t, akkor egy másik romra váltva hozzá tudok-e majd férni a tartalmához, fel tudom-e oldani. Mondom, ilyet még nem csináltam ezért nem akarok csak úgy belevágni. Mindenesetre köszönöm a segítséged, a logoutos összefoglalód is sokat segített és még fog is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17202) crok válasza aRm1n (#17201) üzenetére


crok
Topikgazda

Hozzá fogsz férni csak feloldást fog kérni. Ha visszaolvasol akkor Nougat-ról Oreo-ra átállásnál volt gond titkosított /data-val. Nougatról Nougatra nem lesz gond. Örülök, hogy segítettek a leírásaim ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17203) crok válasza bizbera (#17001) üzenetére


crok
Topikgazda

Emlékeztem erre a hsz-edre.

Most csináltam egy backup-ot az új AEX-ről, előtte egy full mentés Titanium Backup-al. Lineage 14 fel, Titanium backup vissza, label alapján minden AEX-en használt app vissza, beállításokkal mindennel. Egyetlen app se fagyott bele, egyetlen egy résznél se állt túl sokat (kiv. persze azon appok, amik eleve sok helyet foglalnak el). Kopp-kopp, eddig minden jó és visszakaptam mindent amit használtam AEX-en. Még a Google Authenticator is simán megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17204) helixP válasza crok (#17203) üzenetére


helixP
nagyúr

A teszt kedvéért álltál át Lineage-re, vagy ennyire nem jó az új AEX? :D

[ Szerkesztve ]

(#17205) crok válasza helixP (#17204) üzenetére


crok
Topikgazda

Szuper az utolsó AEX, csak meg akartam nézni, hogy milyen az utolsó Lineage nightly, meg hogy a TiBa mennyire hatékony, de hogy mondjak vicceset: már a teljesen belakott/visszalakott Lineage is el lett mentve és megy vissza az AEX és tesztelem a Stormguard 2.6-al holnap ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17206) kelly416


kelly416
veterán

Kerestem működési leírást a miflash-re. Ezzel próbálkoztam, de ott elakadok, hogy a cmd-be beírt parancssorra azt írja, nem tudja értelmezni a fastboot parancsot. A miflash drivereinek telepítésénél folyamatosan kiabál a win, hogy nem ellenőrzött forrásból van a program. Rányomom, hogy mégis telepítse, ezzel nincs gond, meg kikapcsoltam már mindent a tűzfalban, de minden alkalommal piros pajzsos a telepítés, bár elméletileg lemegy. Ez lehet az oka, hogy nem ismeri fel a parancsot?
A másik gondom, hogy a miui oldaláról leszedtem a rom-ot, a legújabbat, de ha kicsomagolom, nem lesz benne "immage" mappa.

Nincs olyan megoldás, hogy felmásolom a telóra a zip-et, belépek valami x-y menübe és újratelepíti a miui-t? Vagy lineageOS alól felejtsem el, hogy ennyire amtőr megoldás is lehetne vissza térni miui-ra?

(#17207) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Viber, DUO alatt is van a némítás bug? Én már csak elvétve telefonálok klasszikus módon.

(#17208) vargalex válasza Kolondrum (#17207) üzenetére


vargalex
félisten

Ezeket nem igazán használom telefonálásra, mivel leginkább ügyfelekkel beszélek.

Alex

(#17209) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!

BL nyitnék a telefonon.Egyetlen kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
Amikor 99%-on megáll a folyamat erre a megoldás a 72 órás várakozás?
Nem türelmetlenségből kérdezem,hanem lehet más oka is?

(#17210) trebrona válasza rellif (#17209) üzenetére


trebrona
nagyúr

Unlock program írja az okot.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17211) kelly416 válasza rellif (#17209) üzenetére


kelly416
veterán

Én is hasonlóan jártam nemrég. A fejlesztői beállításokban nekem nem volt elég az OEM feloldás engedélyezése és az usb hibakeresés, hanem a miui unlock állapot menü alatt a fiók és készülék hozzáadása is kellett. Amúgy az oem nálam mindig vissza ugrott, de hosszan kell nyomni, feldob egy kérdést, engedélyezed, és akkor úgy marad.

(#17212) rellif válasza kelly416 (#17211) üzenetére


rellif
senior tag

Minden megvolt...OEM feloldás engedélyezés,fiók kapcsolás,készülék keresés,stb...
Többször próbáltam,utána pedig átváltott 72 órás pihire :U

trebrona Kiírta,de minden be volt kapcsolva.

Mindegy,majd szerdán kiderül ez volt -e a baja :R

(#17213) [lAyCsI] válasza Gloob (#17072) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nálam egyelőre minden OK

-= No way back from Here =-

(#17214) kelly416 válasza rellif (#17212) üzenetére


kelly416
veterán

én is kivártam a 72 órát, utána elsőre sikerült.

(#17215) apszi válasza vargalex (#17197) üzenetére


apszi
őstag

Mennyire általános jelenség ez a benémulás? Isten igazából ez az egy dolog ami visszatart a telefon beszerzésétől. Nem az enyém lesz, az illető pedig gyorsan el fogja intézni, ha nem tud vele stabilan telefonálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17216) vadkörte válasza apszi (#17215) üzenetére


vadkörte
addikt

Annyira, hogy még csak hasonló tünettel sem találkoztam. Se 8-as, se 9-es MIUI-n, se stabel, se EU dev vonalon.

Üdv. V. Körte

(#17217) ElektrikusDE válasza vadkörte (#17216) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Én sajnos igen, de felhasználó függő ki hogy tartja a telefont!

Nálam se jelentkezett amikor én használtam, de akkor igen ha más kezébe adtam.

Ui:

MIUI 9 dev béta globál

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#17218) vargalex válasza ElektrikusDE (#17217) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem is ritkán jön elő. Mióta megvan a telefon (június vége) kb. 10-15 ilyen eset volt. Csak sikerülne rájönnöm végre, hogy hogyan fordul elő.

Alex

(#17219) apszi válasza vargalex (#17218) üzenetére


apszi
őstag

(#17216) vadkörte
(#17217) ElektrikusDE

Köszönöm, akkor sajnos ez ezek szerint továbbra is lutri. Igazából engem a gyári rendszere érdekelne minden mókolás nélkül, persze ez sem egy kőbevésett dolog.
Akkor még egy picit agyalok, hogy akarok-e kockáztatni. Köszönöm :R

(#17220) vadkörte válasza apszi (#17219) üzenetére


vadkörte
addikt

Az EUStock-tól vettem, a gyári rendszerrel - global stable - minden általam használt funkció kifogástalanul működött. A topik egyes tagjai által hivatkozott problémák nem jöttek elő. Hangminőségbeli problémák - másik fél nem hallott rendesen - akkor jött elő, amikor hülyén tartottam a telefont.

Üdv. V. Körte

(#17221) juve600 válasza vadkörte (#17220) üzenetére


juve600
nagyúr

melyik romot használod ???

(#17222) vadkörte válasza juve600 (#17221) üzenetére


vadkörte
addikt

Kb. október közepe óta MIUI 9, Eu dev. (jelenleg a 7.11.16)
Ezzel az általad is írt kijelző alvás idejének állíthatatlansága az egyetlen kellemetlenségem. De mivel évek óta - gyakorlatilag 2001 óta, mióta van mobilom - 30s-re állítom, nem nagyon érdekel a "probléma".

A hangminősége kiválló, olyan, mint ha mellettem állna a másik fél. A kihangosító már-már túl hangos. (érdekes, hogy nálam crok audio mod-ja ellenkező hatást váltott ki, a kihangosító lényegében "elnémult")

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#17223) apszi válasza vadkörte (#17220) üzenetére


apszi
őstag

Értelek, nagyon köszönöm. A képernyő altatás állítás az még mindig hiányzik? Mondjuk erre vannak programok, így enélkül valószínűleg lehet élni. :)

(#17224) vadkörte válasza apszi (#17223) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem még mindig, már megint... :DDD Az előző eu dev-ben műkökött. Szerintem a következőben megint ott lesz.

Üdv. V. Körte

(#17225) crok válasza vadkörte (#17222) üzenetére


crok
Topikgazda

Abban a ROMban amit hasznalsz javitva van elvileg a hang mizeria.. a gond az, hogy vajon a kovetkezo verziokban ez igy marad-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17226) apszi válasza vadkörte (#17224) üzenetére


apszi
őstag

Rendben, köszi szépen!

(#17227) Z_A_P válasza vadkörte (#17222) üzenetére


Z_A_P
addikt

En most neztem, az en MIUI verziom: 9.0.3.0 (NCFMIEI, Global 9.0 Stable). Note 4.
Semmit nem mokoltam rajta, megkaptam eustock boltbol, frissitette magat, es megy szepen.

Kerdesem, miert raktok fel masik MIUI verziot, miben mas az (pl EU dev?), es hol lehet ezeket osszehasonlitani mi a kulonbseg?

OK

(#17228) sakraphad


sakraphad
kezdő

egesz hetvegen romozgattam, probalgattam stb. es jelentem, hogy legjobban a slim7 jott be. az van fent most. mukodik minden, hibatlan. igaz, lehet, hogy nekem azert jon be, mert en szeretem a puritan dolgokat. egyelore marad. baromi gyors, akksi is jonak tunik.

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17229) KamuMazsola válasza apszi (#17219) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Megerősítem vadkörte válaszát, miszerint gyári állapotban teljesen jó, semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Azt nem tudom hogy lehet rosszul tartani a telefont, mindenesetre a mikrofont nem szoktam befogni.
Stabil 9.0.3.0.

Üdv.: KamuMazsola

(#17230) SteveHarris


SteveHarris
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy új Xiaomi Redmi Note 4 4/64 készüléket. Véleményetek szerint mi a legkisebb reális összeg amiből ki lehetne hozni egy ilyen készüléket? Kínai szállítás, EU stock, bármi szóba jöhet.
Válaszotokat előre is köszönöm. :)

(#17231) apszi válasza KamuMazsola (#17229) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm a megerősítést, ezt örömmel olvasom, hogy azért ez a probléma nem általános. Meglátjuk, mit sikerül összehoznom. Az elhatározás már megvan... :R

(#17232) vargalex válasza KamuMazsola (#17229) üzenetére


vargalex
félisten

Teljesen gyári állapotban használom és használtam mindig is.

Alex

(#17233) Simba86 válasza SteveHarris (#17230) üzenetére


Simba86
senior tag

jó tanács: ha ismered az eustock oldalát, akkor menj fel rá és nézd meg...amíg ezt leírtad, már meg is tehetted volna... :U

(nem sértésnek szánom...)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#17234) SteveHarris válasza Simba86 (#17233) üzenetére


SteveHarris
csendes tag

Természetesen már bújtam a netet és tisztában vagyok az árakkal. Az általad említett oldalt is néztem. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy hátha valaki tud valami eldugott oldalt vagy kiskaput, ami folytán olcsóbban hozzá tudnék jutni a telefonhoz. Ezért is kértem összegszerű árat, hogy biztos legyek benne, olcsóbban nem tudom megvenni, mint amit én is néztem. De azért köszi. :)

(#17235) helixP válasza SteveHarris (#17234) üzenetére


helixP
nagyúr

Sokat segítene a Neked való segítésen ha linkelnéd Te mit találtál, és mihez képest keresel olcsóbbat.
Amúgy "ingyen ebéd" nincs. Vagy a vámot, vagy a szállítást mindenképp' meg kell fizetned.

(#17236) SteveHarris válasza helixP (#17235) üzenetére


SteveHarris
csendes tag

Feketét szeretnék (természetesen). :)
Ez volt a legjobb ár, amit én eddig találtam. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17237) sandró60 válasza SteveHarris (#17236) üzenetére


sandró60
addikt

Az itthoni árak miért nem jók?
Én úgy voltam vele amikor venni készültem,hogy megnéztem a garanciális feltételeket.Így maradtam a magyarországi vételnél +10k,de ezért nem kell küldözgetnem ide-oda.Elég nagy érték számomra. :K

(#17238) z0d1@Ku$ válasza SteveHarris (#17236) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Spemall-nál láttam múltkor feketét raktáron hu warehouse, 180 dodó asszem.

[ Szerkesztve ]

(#17239) Upo válasza sandró60 (#17237) üzenetére


Upo
addikt

A telefont úgyis megáfázzák, ki szokták kapni a röntgenen. Ha rászorzod a +27%-ot, meg a postának a 3000 ft-ot a semmiért (közreműködés), akkor már nem olyan olcsó az! És akkor nem beszéltünk a garanciáról, és hogy 1-2 nap alatt van a kezedben, nem 1-2 hónap alatt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17240) sandró60 válasza Upo (#17239) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom a hozzászólásodat nem nekem akartad címezni :D
Inkább ide illik SteveHarris#17236

[ Szerkesztve ]

(#17241) z0d1@Ku$ válasza Upo (#17239) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ezt nekem akartad? :D

[ Szerkesztve ]

(#17242) helixP válasza Upo (#17239) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek: vagy vám+vámkezelési, vagy szállítási díj ígyis-úgyis lesz rajta.

sandró60: 3-4 éves Xiaomik hibátlanul teszik a dolgukat a környezetemben, lehet, hogy csak mák, de úgy voltam vele, hogy nekem nem ér meg +10-et a garancia, ami a telefon értékének 20%-a.

(#17243) sandró60 válasza helixP (#17242) üzenetére


sandró60
addikt

Én a garanciát emeltem ki,de amit a kolléga írt az is számított nálam.
De különben ez a kérdés nem rólam szól,ha nem akinek az előző hozzászólásomban írtam.Aki olcsón akar venni ilyen készüléket.Van erre egy mondás-Ólcsó husnak........... :D

[ Szerkesztve ]

(#17244) SteveHarris


SteveHarris
csendes tag

z0d1@Ku$: Biztos, hogy 4/64 volt? Mert én nem találtam ennyiért.

Anyagilag mi éri meg jobban? A garancia nekem sem ér ennyi plusz költséget. Továbbá a környezetemben lévő Xiaomikról csak jókat hallottam. 50 alatt gondolom nem lehet kihozni sehogy sem egy új készüléket. Vagy...?

(#17245) z0d1@Ku$ válasza SteveHarris (#17244) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Elkerülte a figyelmem a 4/64. Ki lehet hozni olcsóbban, használtpiac a neve :D

(#17246) KamuMazsola válasza SteveHarris (#17236) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Spemall magyar raktárban nézd meg! Ha van feketében két nap és nálad van plusz költségek nélkül.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#17247) SteveHarris válasza KamuMazsola (#17246) üzenetére


SteveHarris
csendes tag

Ott néztem. A fekete 4/64 nekem 211,99 USD-ra jött ki.

(#17248) Oldman2


Oldman2
veterán

Stabil 8.5.8.0 és Global dev 11.16 alatt is pár napja előjött az a hiba, hogy akár a Gboard, akár a SwiftKey-t állítom be alapértelmezett billentyűzetnek, hébe-hóba nem ugrik elő a virtuális billentyűzet... baromi idegesítő, mivel az okára képtelen vagyok rájönni.

Hol egy, hol nem. Mint a mesében.

Full wipe (system, data, cache) van/volt minden telepítés előtt, az Android és MIUI mappákat mindig átnevezem telepítés előtt TWRP-ből, tehát ott se marad "szemét".

Tapasztalt már valaki ilyet?

Most, hogy talán rájöttünk a Hívás közbeni elnémulás okára (pontosabban arra még nem, de legalább az elhárításra igen), ma este visszaállok Global Dev 11.16-ra. Megnézem a Red Wolf Recovery-t is, kíváncsi leszek mit tapasztalok.

(#17249) Bohir


Bohir
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.
Elméletileg minden mókolás sikerült a telefonon (TWRP, MIUIHU, root), de valami mégsem ok.
Link2SD-vel integrálni akartam egy rendszeralkalmazás frissítését, de az alábbi üzenet fogadott:

Ennek mi lehet az oka és hogy lehet elhárítani?

(#17250) ath


ath
senior tag

feltettem Alexey 11/19-es RR build-jét, abból is ami az új led driveres. namost a belakás után derült ki, hogy nem villogtatja, csak folytonosan világít, ha értesítés van.
flasheljem rá az old driveres verziót, vagy ki lehet cserélni máshogy is? vagy kénytelen vagyok az egészet elölről kezdeni.. és újra belakni :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.