Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) kelly416 válasza Happi (#18088) üzenetére


kelly416
veterán

Ha nem kell a háttértár, sok értelme nincs a 4/64-nek szerintem sem.

Szerk.:
Bár amikor én vettem magamnak a 4/64-et, 4000rel volt drágább, mint a 3/32, az meg azért nem volt nagy érvágás. :P

[ Szerkesztve ]

(#18102) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

8.5.8.0 alatt találkozott már valaki olyannal hogy random időközönként megjelenik az értesítési redőnyön hogy XY kártya tallózza (kiadás) vagy ilyesmi. De nincs ki/betéve az sd kártya.

Rickeffe

(#18103) benxi


benxi
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok esetleg, hogy a készüléken hogyan lehet alapból beállítani, hogy a gyorshívásra kirakott ikonokhoz más-más kártyát rendeljen? Nekem pl a Vodafonos kártyáról, amin az adatforgalomhoz rendeltem, van akit olcsóbban hívhatok. A sima gyári rom-om van fent. Ha nem lehet, akkor tudtok valami híváskezelő progit ajánlani hozzá? Köszönöm a segítséget. Elnézést, ha korábban szó volt róla, de visszaolvasva a május hónappal sem végeztem 3 óra alatt... ;)

(#18104) TATU válasza Rickeffe (#18102) üzenetére


TATU
kezdő

2x találkoztam ilyennel, az egyik esetben egy kis izopropil alkohol volt a megoldás, a másik esetben pár napon belül meghalt az sd kártya. Ez utóbbinál jöttek írás/ olvasás hibát jelző üzenetek is késöbb.
A telefon és a szoftver más volt mindkét esetben.

:)

[ Szerkesztve ]

(#18105) Rickeffe válasza TATU (#18104) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Remek. Vadiúj kártya.

Rickeffe

(#18106) ht42 válasza Rickeffe (#18105) üzenetére


ht42
senior tag

Nekem azóta nem jelentkezett a dolog, mióta kikapcsoltam az USB hibakeresést. Addig is csak akkor, ha töltőre dugtam.

(#18107) MythBuster


MythBuster
tag

hello, nyitott bootloader +twrp+lazy+magisk esetén hogy lehet frissíteni az miui-t? köszi!

Véletlennek azt nevezzük, amikor a számításaink kudarcot vallanak.

(#18108) Gloob válasza MythBuster (#18107) üzenetére


Gloob
addikt

Megint kevés az információ. Milyen rom, és mire frissítenél? Egyébként rom letölt, TWRP elindít, a megfelelő wipe-ok után rom betallóz az install pontnál, és telepít. Utána, ha kell telepít a Magisk-ot, és a Lazy, ha kell! Ezért volna fontos, hogy milyen romot akarsz. Még az is előfordulhat, hogy a TWRP-t is újra kell rakni. Azt is lehet TWRP-ből még az újra indítás előtt.

Samsung Galaxy A52S

(#18109) Rickeffe válasza ht42 (#18106) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Aha. Az lehet kérlek. Szoktam rajta fejleszteni is szóval megeshet. Tesztelések után majd visszaállítom aztán figyelek. Kösz a tippet.

Rickeffe

(#18110) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok! Tudom hogy sokmindenki használ itt sokféle romot, én régóta Lineage-et használok de kipróbálnék valami újat is. Melyiket ajánljátok inkább, az AEX-et vagy a RR-et? Alapvetően elégedett vagyok a LOS-el, de kicsit több testreszabhatóságot és jobb üzemidőt el tudnék fogadni. Jelenleg olyan 6 óra SoT-ot tudok vele elérni úgy, hogy csak netezek vele a szokásos alkalmazásokkal.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18111) gaben88


gaben88
őstag

December 1-től van Digi-s SIP telefonunk (21-es körzetszámmal). Látom, hogy be lehet állítani MIUI-n gyárilag ilyen "telefonszolgáltatást", ami sikerült is. A kérdésem az lenne, hogy, hogy tudok ebből az irányból hívást indítani? A hívás fogadás működik. Illetve, hogy tudnám azt beállítani, hogy ez csak wifi-n működjön? :)

Vagy ne foglalkozzak vele és használjak inkább valami külső appot erre?

Köszönöm!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#18112) F e Z o


F e Z o
veterán

Jól látom, hogy Redmi Note 4-et még mindig az Eustock-ból érdemes rendelni, mert az a legolcsóbb, leggyorsabb?

H2O über alles!

(#18113) royalka


royalka
őstag

Valaki felvilágosítani hogy miért nem találom a záridő beállítást a gyári fényképezőbe (9.0.5.0)? Rég nem használtam, ahogy vissza néztem nem igazán találtam hogy lett volna ilyen panasz. :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18114) aRm1n válasza F e Z o (#18112) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Ha olyan színűt/méretűt keresel ami nekik épp van és fontos neked a gari, igen.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18115) TomPack válasza gaben88 (#18111) üzenetére


TomPack
őstag

Mi a fene az a SIP, és mire jó?!

[ Szerkesztve ]

(#18116) kukinyo


kukinyo
addikt

Újraindítás után megjelenik egy kis ablak olyan tartalommal hogy mi van engedélyezve super user jogokkal.
Ezt el lehet tüntetni RR romon?

(#18117) helixP válasza TomPack (#18115) üzenetére


helixP
nagyúr

SIP

(#18118) borzosmorzi válasza royalka (#18113) üzenetére


borzosmorzi
tag

Azért, mert nem állítható a záridő a gyári Camera programban, és sosem volt állítható, a korábbi romokban sem.

[ Szerkesztve ]

(#18119) MythBuster válasza Gloob (#18108) üzenetére


MythBuster
tag

bocs és köszi ! :R
miui global stable 9.0.3.0 -ról , miui global stable 9.0.5.0 -ra jelenleg
de azért érdekel mert később is szeretném majd tartani a frissítéseket ,és jelenleg még nagyon kezdő vok ebben a dologban (is)

Véletlennek azt nevezzük, amikor a számításaink kudarcot vallanak.

(#18120) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Másnak is folyton összeomlik a Google Camera? (Lineage 14 11.30, GC v.5.1.016)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18121) G48


G48
senior tag

Sziasztok.

Ekkora fogyasztás normális a kerneltől?


XRN4x, RR, saját kernel, semmi tweak.

(#18122) Zotyatv


Zotyatv
tag

Sziasztok!
Mekkora sebességre képes a telo 2.4GHz-en? Nekem UPC Fiber Power 120-as van. A telón mérve 10Mbit. a modem EVW3226. Arrébb raktam a wifi csatornát is. Épphogy belóg valaki. A sávszélességet 20/40-re változtattam a routerban. Lehet ez normális? Jobb router kellene? Köszönöm!!

(#18123) SybenX válasza Zotyatv (#18122) üzenetére


SybenX
őstag

Ugyanez a net és modem van nekem is és a teló 53/12 Mbit-et mér. Nálad van valami gond szerintem a nettel, nem a telóval.

[ Szerkesztve ]

(#18124) Zotyatv válasza SybenX (#18123) üzenetére


Zotyatv
tag

Számgépen méri a 120-at. Kipróbálom másik pl. tablettel is.

(#18125) crok válasza Zotyatv (#18124) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a ROM nem tamogatja a channel bondingot akkor 20MHz a max. Akkor ez normalis. Olvashatsz errol a Logout blogomban (osszefoglalo).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18126) Zotyatv válasza crok (#18125) üzenetére


Zotyatv
tag

Köszi! Elolvasom végig. A legújabb stabil van 9.0.5.0

(#18127) Pluto69


Pluto69
tag

Sziasztok,
Most vettem 2db Note 4x-et, a páromnak nagyon tetszik (pink, Mi4-ről) én barátkozok vele kicsit nagynak érzem Mi4C-röl.
A kérdés:
Az egyiket sikerült nyitnom, fent van a legújabb miuihu, (azta milyen gyors), de a másikkal nem boldogulok.
Nem tudom mit rontok el, de az Unlock your my device oldalon az Unlock Now-ra kattintva ez jön be: http://en.miui.com/unlock/download_en.html
Másik regisztráció, másik sim kártya. Próbáltam másik PC-ről is.
Köszönöm,

(#18128) SyMbioTe válasza borzosmorzi (#18045) üzenetére

Én szoktam hallgatni zenét, tapasztalom is néha ezt a jelenséget, héten kipróbálom bekaplcsolt optimaizáció + alacsony memóriaoptimalizációval is.
Ha kíváncsi vagy végeredményre, és elfelejtem beírni dobj egy privit, mert nagy esély van rá, hogy kimegy a fejemből :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#18129) vargalex válasza Zotyatv (#18126) üzenetére


vargalex
félisten

Gyári ROM-al nincs channel bonding (hacsak nem root-olod és módosítod magad), de azért kicsit jobbnak kellene lennie. Nekem egy Linksys WRT3200ACM-en LEDE-vel 2,4 GHz-en global stable 9.0.5.0-val 55 Mbps. 5 GHz-en van channel bonding, ott megy 100 Mbps fölött is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18130) trebrona válasza Pluto69 (#18127) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor szokott átirányítani, amikor már van a fióknak engedélye.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18131) [lAyCsI] válasza aRm1n (#18110) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

AEX tényleg nemrossz 11-12h SOT simám kijött

-= No way back from Here =-

(#18132) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Na még egy próba hátha most :)

Tehát aki AEX-et használ, Vodás és le tudja tölteni meg elküldeni az MMS-eket
legyn mér olyan kedves és ossza meg a beállításokat, mert nekem az istennek sem megy
pedig az APN mbeállítások látszólag rendben vannak...

köszi!

-= No way back from Here =-

(#18133) Honzi


Honzi
senior tag

Sziasztok!

Van valami jellemző széria hibája a telefonnak vagy bármi egyéb olyan probléma ami rendszeresen eljön és szervizt igényel?
Mivel külföldről rendelném a garancia elég problémás ezért érdekel.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#18134) Graphics válasza Honzi (#18133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ne rendeld külföldről ..

Nincs akkor arelony kintről , amiért dobnek egy hazai garnit pl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18135) aRm1n


aRm1n
aktív tag

#[lAyCsI]: köszi szépen! :)
#crok: szuper, hogy megcsináltad ezt a megás tárhelyet, mert androidfilehostról egész nap nem sikerült letöltenem a kívánt romot, onnan meg simán lejött :)
Egyébként AEX telepítés előtt miért kell külön flashelni a mido-s firmware-t? Ilyennel eddig nem találkoztam, csak szeretném érteni hogy miért van rá szüksége. Valamint még egy kérdés: jól tudom hogy firmware telepítést nem csak rom telepítés előtt lehet csinálni, hanem utána is, és nem kell wipeolni semmit? Köszönöm

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18136) Honzi válasza Graphics (#18134) üzenetére


Honzi
senior tag

Ebben az esetben 12k az árelőny az eustock-hoz képest azért ez nem kevés.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#18137) [lAyCsI] válasza aRm1n (#18135) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a sorrend a leírás szerint először a FW utána a ROM,
passz hogy miért kell és hogy miért előtte, de így legalább tuti működik ;)

-= No way back from Here =-

(#18138) aRm1n válasza [lAyCsI] (#18137) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Bocsánat, hülyeséget írtam, szóval a második kérdés nem a firmware-re, hanem a kernelre irányult volna. Tehát kernelt a rom után kell, ugye? Gondolom a rom alapból a sajátját rakja fel, utána felülírom a custom kernellel.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18139) RVR400 válasza Honzi (#18136) üzenetére


RVR400
veterán

12k? Biztos, hogy jó helyről rendeled?

(#18140) Graphics válasza Honzi (#18136) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor hajrá.

Dobsz linket?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18141) Pluto69 válasza trebrona (#18130) üzenetére


Pluto69
tag

Köszönöm :)
Töröltem minden bejelentkezést a böngészőből és megoldódott.
Nem volt gyanús, hogy nem kért azonosítást az Unlock oldal után, szóval én voltam bejelentkezve.
Egy azonosítóval hányszor, vagy milyen időközönként lehet nyitást kérni ?

(#18142) Honzi válasza Graphics (#18140) üzenetére


Honzi
senior tag

Sajnos már nem aktuális tegnap volt csak pár darab szállítással együtt 140$-ra jött ki. [link]
De egy kis okoskodással meg lehet hosszabbítani a fizetést 24 órával. :D
Ezért érdekelne ha van valami típushiba mert ha bedöglik a kijelző teszem azt 1 éven belül akkor kifizetem és még így is ár alatt vagyok ha meg egy év után történik vele valami akkor mindegy hiába veszem eustotol.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#18143) Graphics válasza Honzi (#18142) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egyszerűbb keresni egy ismerőst EU-s adószámmal, és megvenni eustockról?

A döntést rábízom, 140$-ért természetesen jó vétel. Ha viszont beszarik, akkor ez van, nicns hazai gari, küldheted külföldre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18144) sandró60 válasza Honzi (#18133) üzenetére


sandró60
addikt

Én a helyedben nem sajnálnám azt a 12k+amivel többe kerül itthon :K
Így nyugodtabban aludhatsz-a garancia itthon van ;]

(#18145) trebrona válasza Pluto69 (#18141) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem kell újra kérni, ha megvan a fióknak az engedély. Havonta egy új készüléket lehet nyitni, a már nyitottat pedig korlátozás nélkül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18146) Honzi


Honzi
senior tag

Lehet az lesz amit irtok csak túl jó az ár bár ki tudja lehet ez még jobb is. :))
Várok aztán meglátom nem sürgős már egy hónapja egy nokia 220-at használok telefonálásra ez is megfelel.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#18147) Graphics válasza Honzi (#18146) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennél olcsóbb nem nagyon lesz, hamarabb fejeződik be a gyártása.

Nem fogják azért gyártásban tartani, hogy bukóval adják el, főleg, hogy populáris népszerű típus, ezáltal csökkenésre ne számíts.

Inkább teszik gyártásba az utódot
t

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18148) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

új PixelExperience rom-ról nem tudtok ? 11.22-es az utolsó build

(#18149) TomPack válasza Honzi (#18146) üzenetére


TomPack
őstag

A 4X olcsóbb, és igazából ugyanez, használhatóbb méretben.

(#18150) Ájvé válasza TomPack (#18149) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért még sem ugyan ez, HD kijelző, S435 elég nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.