Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) crok válasza crok (#17850) üzenetére


crok
Topikgazda

De amúgy lehet ezen segítene a Magisk sound mod-om.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17852) Gloob válasza crok (#17851) üzenetére


Gloob
addikt

Crok
A tegnap linkelt RedWolf recovery miben más, mint az egyel előbbi verzió? Van valami, ami miatt érdemes, szükséges feltenni?

Samsung Galaxy A52S

(#17853) Thome válasza crok (#17847) üzenetére


Thome
addikt

Erre gondoltál, értem.
Megpróbáltam, ugyanaz:

shell@mido:/ $ pm clear com.android.providers.telephony
pm clear com.android.providers.telephony
Error: java.lang.SecurityException: PID 6115 does not have permission android.permission.CLEAR_APP_USER_DATA to clear data of package com.android.providers.telephony

Alternatív módszer:

c:\adb>fastboot erase modemst1
erasing 'modemst1'...
FAILED (remote: Error: This image isn't allow download

(#17854) KamuMazsola válasza D4ni (#17837) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ilyet még nem csináltam, de amíg nem adták fel azt hiszem itt is van lehetőség a megrendelés törlésére.
( Ha áfamentes szállítással kuldik és eu garral, akkor szvsz maradhat is, csak a néhány nap kicsit hosszabb lesz.)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#17855) D4ni válasza KamuMazsola (#17854) üzenetére


D4ni
őstag

Hát, nem jelöltem be értelem szerűen a tax insurance-t mert abban a hitben voltam hogy magyarból küldik. Tehát még nagyvalószínűséggel vám is lesz rajta, azzal meg már ne is számoljunk,hogy jön a karácsonyi postadugó. Írtam nekik facebookon és nyitottam ticketet is, remélem a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17856) Thome válasza Thome (#17853) üzenetére


Thome
addikt

Még egy dolog jutott eszembe.
Ha egy működő telefon-t backupolnék twrp-ben (system, data, cache, cust, recovery, boot, efs, persist), majd azt állítanám erre vissza és utána QPST-ben helyretenném az IMEI-t, az hozhatná magával az eredményt?

(#17857) crok válasza Thome (#17856) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy probat meger ha van mentesed..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17858) KamuMazsola válasza D4ni (#17855) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Dehát kérdezted is itt, hogy úgy jó-e, fényképes választ is kaptál, én is mondtam, hogy mit hol kell és még a magyar raktáras kupont is írtam. Remélem sikerrel jársz és meg tudod rendelni magyar raktárból!

Üdv.: KamuMazsola

(#17859) D4ni válasza KamuMazsola (#17858) üzenetére


D4ni
őstag

Sajnos akkor már lerendeltem. Mindegy, balfék voltam.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17860) Gloob válasza D4ni (#17859) üzenetére


Gloob
addikt

Mondd vissza a rendelést. Amíg nem adják postára, addig szerintem vissza lehet vonni. Visszafizetés után pedig megrendeled jól! Vagy megrendeled helyesen, és a rossz rendelésre majd visszajön a pénz. Ez pénztárca függő, melyik fér bele.

Samsung Galaxy A52S

(#17861) crok válasza Thome (#17856) üzenetére


crok
Topikgazda

Most épp milyen ROM van fent és van-e root?
Ja, meg mit ír: locked vagy unlocked a bootloader?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17862) Quicky válasza vargalex (#17801) üzenetére


Quicky
csendes tag

És ennek a verziónak mik a hátrányai?milyen hibákat rejt?

(#17863) Thome válasza crok (#17861) üzenetére


Thome
addikt

8.5.8.0 (NCFMIED) van most rajta, nyitott bootloader (ki lett nyitva). Root is volt.

Előbb lineage os-t is rádobtam, ott már sikerült a blogoutodban levő parancsokat ráküldeni, de nem oldotta meg. Genyózik.

[ Szerkesztve ]

(#17864) crok válasza Thome (#17863) üzenetére


crok
Topikgazda

tárcsázó -> *#*#4636#*#* -> van bármi amit ír hogy kiválasztható tétel a legördülő menüben? Jobb felül a menüben van modem régió választó?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17865) Thome válasza crok (#17864) üzenetére


Thome
addikt

Jobb felső sarokban nincs semmi, de gondolom a preferrált hálózattípusra gondolsz? Ott van benne kismillió variáció.
Lentebb görgetve belehetne kapcsolni a mobil rádiót, de a csúszka halott.

(#17866) crok válasza Gloob (#17852) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazából a changelog szerint ennyi:

RedWolf-V3.1_022

- Small improvements in the installation process
- Recovery will now automatically warn the user in case that user selected to install the zip which contain a bootloader
- You can now wipe installed substratum overlays directly from the "advanced wipe" section

Az első kb annyit jelent hogy a mido-ra visszatértek a sima IMG file-ra (a 2GB RAM-os változat maradt ZIP mert "különleges bánásmódot igényel").

A második egy figyelmeztetés a user felé ha az installálandó ZIP-ben van bootloader akkor szól.. fontos, mert törlöd a recovery-t meg egyebeket.

A harmadik meg elcseszett substratum overlay-ek gyalulására "könnyítés".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17867) crok válasza Thome (#17865) üzenetére


crok
Topikgazda

Fastboot driver-ek tuti jók? Gondolom igen. USB debug engedélyezve? Secure is (csak mobilneten tudtam eddig bekapcsolni)?
Először ezt próbáld már meg:
adb reboot bootloader
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot reboot

Meg amúgy Fastboot ROM-ot tettél-e már fel?
mido_global_images_V9.0.5.0.NCFMIEI_20171113.0000.00_7.0_global_b13588b4d7.tgz

Vagy ha a tgz-t kibontod (7zip) akkor ezeket kellene fastbootban felpattintani:
fastboot flash modem NON-HLOS.bin
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2

Erre a törlésre elvileg van még két másik mód:
Terminál emulátor a telefonon, ott előbb su majd:
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

vagy PC-ről adb-vel:
adb shell 'dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1'
adb shell 'dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2'

Ha ez se akkor egyelőre passz. Talán az EFS mentés visszaállítása másik telóról, aztán IMEI visszaírása..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17868) dobolan válasza Gloob (#17860) üzenetére


dobolan
senior tag

Azt nem fogják külön feladni Kínából. Én akkor rendeltem így, mikor nem volt készleten magyar rakárban, és utána küldték dpd-vel, ahogy a magyar raktárba érkezett egy nagyobb szállítmány. Addig visszajelzés sem volt csak annyi, hogy a státusza paid volt a webshopban.

Ja én adóval együtt fizettem, ebben eltérünk...

[ Szerkesztve ]

(#17869) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok!

Van olyan custom rom, (AEX, Lineage) amibe nincs túlhúzva a hangerő? Vagy lehet ezzel valamit csinálni?
Nem tudom eléggé lehalkítani a beszédhangszórót :D
Így meg torz.

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#17870) Melorin válasza slezakimi (#17869) üzenetére


Melorin
addikt

Pont ez a bajom nekem is :( Meg kell kérnem a beszélgető partneremet, hogy halkan beszéljen, de még így is torz, hangos.

(#17871) Mr. Nimbus válasza Melorin (#17870) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Ha magisk rootot használtok, akkor Crok logout blogjában van rá modul, nekem nagyon bevált!

(#17872) zileut


zileut
tag

Vki meg tudja mondani, hogy a feladat ütemezőt visszatették-e a 9.0.5.0 verzióba?

(#17873) gabe_ válasza zileut (#17872) üzenetére


gabe_
őstag

Szerintem nem, legalábbis nem ír róla

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17874) crok válasza Melorin (#17870) üzenetére


crok
Topikgazda

A Magisk modul melle tegyetek fel a Kernel Adiutor-t, abban lesz egy olyan menupont bal oldalt hogy Sound, ott a gain-t vegyetek lentebb ha meg a Magisk mod utan is hangos.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17875) crok


crok
Topikgazda

FRISSÍTÉS: ElectraBlue Kernel 8.0 - November 30, 2017
- a kernel újra lett forgatva @abhishek987 legfrissebb Oreo kernel forrásával
- Visszakerült a CPUQuiet (CPU mag hotplug - lekapcsolja a magokat ha nem kellene hogy spóroljon)
- A forrás mostmár Linux 3.18.85 alapú
- volt egy kis takarítás, kivett pár haszontalan funkciót
- mégjobb teljesítmény és akkufelhasználás
- nem használ innentől kezdve Android File Host-ot csak Google Drive-ot

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17876) xuldar


xuldar
őstag

Elnézést, hogy nem olvasom végig a 17e hozzászólást, de arra lennék kíváncsi, ki lehet-e kapcsolni úgy a gps-t, hogy ne kövessen a google. Hiába nincs bekapcsolva, ha mondjuk rámegyek a google maps oldalra, mindig mutatja, épp hol vagyok. Szeretném, ha nem követne. Van erre megoldás? Előre is köszi!

Még egy kérdés. Vissza lehet állítani valahogy MIUI8-ra a felhasználói felületet? Pár hete frissült MIUI9-re, de egyrészt nem tudtam elutasítani, másrészt nem tetszik, inkább a régit választanám. Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17877) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Újabb AEX-es kérdés ☺️
Beallitottam az értesítési fényeknél az egyéni értékeket és a színeket is a telefonnál és az uzeneteknel is,
Mégis csak sárgán hajlandó villogni... Mi a trükk?

-= No way back from Here =-

(#17878) D4ni válasza D4ni (#17859) üzenetére


D4ni
őstag

Fejlemény az ügyemben:

Spemallal minden létező helyen felvettem a kapcsoaltot, mind a facebookon , mind emailben, mind ticketben. Facebookon el-el írogattunk , viszont e-mailben sokkal aktívabbak. Megegyeztünk miszerint a különbözet (7 USD) paypallal való befizetése után küldik is HU raktárból. Ennek visszaigazolása meg is történt, szóval most örülünk.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17879) Upo válasza Thome (#17853) üzenetére


Upo
addikt

shell@mido:/ $
Persze hogy nincs permission, ez sima júzer. Előtte ki kéne adni egy su parancsot, és ha a $ helyett # lesz akkor fog működni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17880) razorka777 válasza [lAyCsI] (#17877) üzenetére


razorka777
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#17881) crok válasza razorka777 (#17880) üzenetére


crok
Topikgazda

Jaja, volt mar rola szo, kerek kodokat kell hasznalni, amit a led meg is tud jeleniteni. A kezzel tekergetett szineket "nem kerekiti".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17882) [lAyCsI] válasza crok (#17881) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Valami rémlett...
Tesztelem

-= No way back from Here =-

(#17883) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#17882) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Múkodik 👍

-= No way back from Here =-

(#17884) Ájvé válasza xuldar (#17876) üzenetére


Ájvé
veterán

Üldözési mánia? :D
A legbiztosabb ha leszednél minden Google alkalmazást, ha ez túl körülményes akkor beállítások/Google/helyadatok/tartózkodási hely hozzáférés kapcsold ki és akkor elvileg nem fog követni. Bár úgy érdekes lesz használni a Google mapsot, vagy inkább felesleges.

(#17885) ht42


ht42
senior tag

Próbaképpen visszakapcsoltam a MIUI optimalizálást, és rémülten vettem észre, hogy megszűnt a zenelejátszás zakkanás ;) viszont 24 % akkunál 10.5 óra SOT-on vagyok, ami elsősorban könyvolvasás, net, Spotify, mail, PlayerPro. Asszem egy darabig most így hagyom.

(#17886) fudi2002 válasza xuldar (#17876) üzenetére


fudi2002
veterán

Gyorskapcsolók fenn, pozícióra rábök,de tart folyamat. Ott benn csak készülékenre állít majd kikapcsol. Energiatakarékosra áll ha kikapcsolod a gpst ha nagyon pontos volt beállítva, sztem ez lesz a gondod.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17887) juve600 válasza ht42 (#17885) üzenetére


juve600
nagyúr

melyik rom ?

(#17888) ht42 válasza juve600 (#17887) üzenetére


ht42
senior tag

Stable 9.0.3

(#17889) juve600 válasza ht42 (#17888) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#17890) zzz03


zzz03
őstag

fordult elo valakinel, hogy hivas megszakad olyan indokkal h nincs terero? (fultol elveszem, ranezek a kijelzore kozbe van terero) majd ugyanitt ujra tarcsazok es beszelek tovabb. sim csere talan segit elso korbe, mondjuk 3-4eves sim lehet a teloba. miui stabil 9-es frissites ota tapasztalom neha-neha, de inkabb sim bajra gondolok mint sw...

[ Szerkesztve ]

(#17891) juve600


juve600
nagyúr

9.0.5 -öt használ valaki ?

(#17892) zzz03 válasza juve600 (#17891) üzenetére


zzz03
őstag

igen, stabil 9.0.5

(#17893) sandró60 válasza zzz03 (#17890) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam lakótelepi lakás(beton) bizonyos részén fordult elő,de tudtam tovább beszélni,mert egy kicsit közelebb mentem az ablakhoz.
Néha ránézek a térerő jelzőre ép,hogy minimum jelzésen van.

[ Szerkesztve ]

(#17894) juve600 válasza zzz03 (#17892) üzenetére


juve600
nagyúr

milyen ?

(#17895) zzz03 válasza juve600 (#17894) üzenetére


zzz03
őstag

teljesen jo. gyors. akku kb ugyanaz mint 8.5 alatt. sztem semmi hiba nincs benne, es vegre be tudom allitani, h pld a home gombbal lezarjam a kijelzot.

(#17896) juve600 válasza zzz03 (#17895) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#17897) zzz03 válasza juve600 (#17896) üzenetére


zzz03
őstag

ja annyi h 1-2 uj menupont angol.

(#17898) xuldar válasza Ájvé (#17884) üzenetére


xuldar
őstag

Nem erről van szó, de azért ne kémkedjenek utánam. Ezen már 7-es android van, és úgy vettem észre, hogy be sem tudom üzemelni a telefont, ha nem jelentkezek be a gmail fiókomba a telefonnal. Ez sem tetszik egyébként. A telefonnal elsősorban telefonálni akarok, majd én eldöntöm, mikor kapcsolódjak netre, vagy nézegessem a leveleimet.

Ja és persze köszönöm a segítséget. A google mapset nem gps-ként, hanem útvonaltervezőként szoktam használni, és ehhez semmi szükségük nincs a pozíciómra.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17899) z0d1@Ku$ válasza zzz03 (#17895) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Van ilyen lehetőség? Merre található ez?

(#17900) zzz03 válasza z0d1@Ku$ (#17899) üzenetére


zzz03
őstag

beallitasok -> tovabbi beallitasok -> key and gestures shortcut -> go to sleep.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.