Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) royalka


royalka
őstag

Van még rajtam kívül olyan aki Pc-n ADB Pluginnal szokott TC-vel a telohóz csatlakozni? Mióta a 9.0.3.0 van fent nem látja a telon a mappákat meg úgy igazából semmit.. :F (Tom hogy van FTP, de most a drótos megoldás lenne a lényeg).

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17452) crok válasza royalka (#17451) üzenetére


crok
Topikgazda

Dev. options-ben az ADB engedélyezve van most? Meg a géped trusted?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17453) aRm1n válasza crok (#17448) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Igen, ezt. A kézi állíthatósága nagyon tetszik, tényleg használhatók ezek a csúszkák. RAW-ot még nem próbáltam, de majd letesztelem alaposabban is. Zajcsökkentés állítására ebben sajnos nincs lehetőség.
Más: próbálta valaki a GCam HDR+ különböző algoritmusait? Van köztük bármi érdemi különbség, melyik verziót érdemesebb használni?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17454) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Azt nem értem miért nincs soha zajszűrés kikapcsolás opció sima JPG képek esetén a legtöbb kamera alkalmazásban. (én legalábbis nem tudok róla).
Készítettem egy kis camera appot teljesen alap funkciókkal és van rá lehetőség. Az ilyen kép nyilván nagyobb lesz fájlméretileg, de legalább nem mosódik el minden. A note 4 esetén a hq zajszűrésnél valami rettenetet ad 100 mellett is.

Rickeffe

(#17455) Rickeffe válasza aRm1n (#17453) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Panoráma működik? Profi módba simán átvált alap fotó módból? Profi módban tapfókusz és expozíció után rawot mentve nem fagy le néha?
Profi módban auto ISO és 1/x záridő mellett az ISO fixen 100on marad?
Totál Off
Volt egy miui cam mod ami tudta azt hogy ha a záridőt állítasz de az isot automatán hagyod akkor szépen állítja az isot. Viszont zajszűrést nem lehetett kikapcsolni és a videó rögzítés közben nem állította a fényérzékenységet.
Egy másikban ki van kapcsolva a zajszűrés de összeomlik panoráma módban, nem tudja a fixálni csak az egyik paramétert. Snap nagyobb jól megfogja a képeket de többnyire éjszaksi módban ott viszont történik valami a színekkel.
Ghdr+ meg csak hdr módban tud rawot menteni.
Hihetetlen :)

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#17456) aRm1n válasza Rickeffe (#17455) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Igyekszem holnap alaposabban kipróbálni őket.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17457) kovi46


kovi46
újonc

Sziasztok! Pár hetes telefonomon a következőt tapasztalom: hívás közben süket (nincs hang), kihangosítva és fülessel használva tökéletesen működik. Valaki találkozott hasonlóval? Több fórumon, oldalon is szemezgettem már, de egyértelmű hibaorvosolást nem találtam. Valahol szoftveres hibáról írtak, valahol hardveresről. Ötlet esetleg?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#17458) 2ning


2ning
tag

Üdv mindenki!
Azt hogy tudom elérni hogy a facebookal, vagy messengerrel szinkronizáljam a telefon névjegyeket? :F Mert egy darab kép sincs a kapcsolatokban. Windows phone-ról jövök, ott ki kellett választani a facebook fiókot és kész. Itt nincs a listában facebook. A gmail fiókot beállítottam, onnan lehúzta a kapcsolatokat stb. De az sem tárol kapcsolati képeket.
Vagy hogyan kell facebook fiókot beállítani? (ha lehet) Vagy erre van valami app?
Köszi!

(#17459) Sys85 válasza 2ning (#17458) üzenetére


Sys85
veterán

Erre én 1000éve a Sync.ME nevű appot használom,Play áruházban megtalálod (ingyenes) ha érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#17460) gabe_


gabe_
őstag

Üdv
Végre megjött a navy Blue színű Alivo flip tokom a telefonhoz, csak ajánlani tudom, nagyon jó.
(eBay kereső-Alivo Redmi note 4)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17461) gs20


gs20
tag

Sziasztok! Redmi Note 4 telefonom van miui9-cel. Hogy lehetne erősödő csengő hangerőt beállítani?

E=MZ²

(#17462) crok válasza kovi46 (#17457) üzenetére


crok
Topikgazda

És itt a keresőben nézted már?

Elő-előjött másnál is hasonló, egyértelmű megoldást pedig biztosan senki se fog mondani neked, lévén hogy azt sem mondtad el eddig, hogy milyen ROM-ot használsz, milyen beállításokat, root-olva van-e már, van-e valami módosítva, mod-olva, tesztelni tesztelted-e már valamivel (legalább a MIUI-ban elérhető saját factory test app-al plusz nem vagy mellettem hogy fizikailag megnézzem - ílyen körülmények mellett aki "biztosat" mond az vagy k..vajól tippel vagy hazudik vagy orákulum.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17463) MrChef


MrChef
aktív tag

Most felfedezett problémám a következő:
* A névjegy-közvetlen tárcsázás widget-et a rendszer nem teszi ki asztalra, sehová sem. A sima névjegy összefoglalót igen.
* A Screen off miniprogramot törölném, de a teló kiírja, hogy "nem lehet törölni". Pedig ez egy bevált, teljesen minimális program. Sem a parancsikonját, sem a programot nem engedi törölni. Más programot tudtam törölni.

(#17464) helixP válasza MrChef (#17463) üzenetére


helixP
nagyúr

A második *-hoz eszközkezelőben kivetted az engedélyét, mielőtt törölni akartad?

(#17465) MrChef válasza helixP (#17464) üzenetére


MrChef
aktív tag

Nem vettem ki, nem is gondoltam rá, de szerintem ...bocsánat: takarodjon már el a program enélkül is.

(#17466) crok válasza MrChef (#17465) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez egy normális viselkedése az ilyen jogot igénylő alkalmazásoknak FYI.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17467) helixP válasza MrChef (#17465) üzenetére


helixP
nagyúr

1000 éve így van. Ez így működik.

[ Szerkesztve ]

(#17468) vipviform válasza crok (#17436) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi! :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#17469) MrChef válasza helixP (#17467) üzenetére


MrChef
aktív tag

Végül is az alkalmazás saját maga uninstallálta magát, intelligens volt.

(#17470) kovi46 válasza crok (#17462) üzenetére


kovi46
újonc

Igen, nem kicsit fapados volt a kérdésem. :)
Végignéztem a fórumot. Gyári ROM van rajta, a hangra vonatkozóan az általad írt bejegyzésben részletezett beállításokat elvégeztem (OK google és VoLTE letiltva). Factory test app végigfuttatva, sajnos negatív, fülessel működik csak. Alsó hangszóró, mikrofon rendben van működik.
Rootolást és az egyéb módosításokat nem csináltam még.

[ Szerkesztve ]

(#17471) crok válasza kovi46 (#17470) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a fact. test app-al se szólal meg a hangszóró (jól értem, ez a baj?) akkor ott hardveres lesz a gond IMHO, garanciában kicserélik a panelt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17472) kovi46 válasza crok (#17471) üzenetére


kovi46
újonc

Igen jól érted. A felső hangszóró nem szól. Köszönöm.

(#17473) ht42


ht42
senior tag

Azt, hogy mi ébreszti fel a telefonomat időnként pár pillanatra (értesítés nincs) csak rootként deríthetném ki, ugye?

(#17474) juve600


juve600
nagyúr

heti dev rom-al is valami gond van megint
azért vicces hogy lassan bármilyen rom-al jó a teló kivéve a saját miui rendszert :D

(#17475) helixP válasza ht42 (#17473) üzenetére


helixP
nagyúr

Elvileg wakelock detector apphoz nem kell root.

(#17476) vadkörte válasza juve600 (#17474) üzenetére


vadkörte
addikt

"heti dev rom-al is valami gond van megint"
Mintpl? (nem kötekedek, csak kiváncsi vagyok update után mit próbáljak ki :DDD )

Üdv. V. Körte

(#17477) juve600 válasza vadkörte (#17476) üzenetére


juve600
nagyúr

nincs update
törölték a hibák miatt
eu-st

(#17478) borzosmorzi válasza juve600 (#17477) üzenetére


borzosmorzi
tag

A Global dev. 7.11.23-at is visszavonták. Indoklás nincs.

(#17479) juve600 válasza borzosmorzi (#17478) üzenetére


juve600
nagyúr

jól sikerült ismét :)

(#17480) borzosmorzi válasza juve600 (#17479) üzenetére


borzosmorzi
tag

Szerencse, hogy a 7.11.16 tökéletesen teszi a dolgát, legalábbis nálam. Sok mostanában a bénázás a MIUI 9-cel.

[ Szerkesztve ]

(#17481) royalka válasza crok (#17452) üzenetére


royalka
őstag

Persze minden.. Régóta használom már ezt a módszert.. De mióta miui 9 van nem megy. Van egy olyan beállítás a fejlesztőibe hogy: Usb hibakeresès (Biztonsági Beállítások) nah ezt nem tudom aktiválni a sima hibakeresès az aktiválva van, valami engedély hiányában ezt nem lehet.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17482) crok válasza royalka (#17481) üzenetére


crok
Topikgazda

Mobilneten (nem wifin) át tudod billenteni azt a csúszkát..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17483) crok válasza fudi2002 (#17441) üzenetére


crok
Topikgazda

Fudi csinált egy MIUI camera app csomagot az 1.7-es verzióból, amiben átírta a zajcsökkentést és egy recompile után elérhetővé tette nekem, én meg csináltam belőle egy Magisk Modult. Innen letölthetőek:

Fudi ZIP-je:
https://mega.nz/#!MsIQhTBC!w6bl9VYHAQwS1Tvxd5kt_uAGhUf93PcomalpvqdZ6i8

Magisk Mod:
https://mega.nz/#!wwwV1L7D!xFgWJL6nP4pnOJKtBuAQxcGLw3MXzgSvUVn5ueebK84

@fudi: köszi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17484) ht42 válasza crok (#17483) üzenetére


ht42
senior tag

A zipes az simán telepíthető nem magiskosoknak?

(#17485) crok válasza ht42 (#17484) üzenetére


crok
Topikgazda

Legjobb tudomásom szerint igen, de majd Fudi megerősíti!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17486) fudi2002 válasza crok (#17485) üzenetére


fudi2002
veterán

Üdv. Elvileg TWRPből mehet.

Amúgy pár dolog:
1, Legfőképpen AOSP/Lineage felhasználóknak készült. (MI A1 kamera port amúgy, full kézi móddal)
2, Miui alá rakod, lecseréli a gyári kamerát. (már ha twrp változatot, a másiknál majd Crock mondja mi lesz)
3, Ajánlott beállítások, éjszakai zajszűrés kikapcs, élesség: alacsony, kontraszt:alacsony.
4, Korábban linkelt moddolt kamerához képest hasonlóan nem megyen a panoráma, hdr (tehát amik alapvetően zajszűrnének)
5, Köszönet a Magisk Modért Crocknak, illetve a tárhelyért is!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17487) crok válasza fudi2002 (#17486) üzenetére


crok
Topikgazda

AOSP/Lineage és leszármazottaikat használóknak Magisk modulos megoldás:

/system appként lesz fent a MIUI cam app, itt nem cserél le semmit mert ugye itt nincs MIUI cam app - teszi a dolgát serényen, tud SD-re menteni.

Nincs mit a helyért és a modért se, már egészen belejöttem : D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17488) fudi2002 válasza crok (#17487) üzenetére


fudi2002
veterán

Úgy értettem, ha miui alatt magisk modult rakod, nemtom piszkálja-e az eredetit.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17489) crok válasza fudi2002 (#17488) üzenetére


crok
Topikgazda

Filenevek egyeznek - lecseréli amíg a modul aktív.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17490) royalka válasza crok (#17482) üzenetére


royalka
őstag

Wow.. köszi :R. Remélem így már hozzáférek a megszokott módon a telohoz.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17491) harry3 válasza ht42 (#17473) üzenetére


harry3
őstag

Nekem is felvillan időközönként a kijelző. Biztosan bug.

Hihetetlen, hogy mennyi egyértelmű hiba van benne és mégsem veszik észre a tesztelők.

(#17492) bizbera válasza harry3 (#17491) üzenetére


bizbera
csendes tag

Melyik romban van ilyen hiba?
Remélem nem AEX-ben, mert azt akarom majd kipróbálni

(#17493) crok válasza bizbera (#17492) üzenetére


crok
Topikgazda

AEXben nincs.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17494) bizbera válasza crok (#17493) üzenetére


bizbera
csendes tag

Kösz, megnyugodtam😀
MIUI 8.5.8 alatt nem megy a root explorer, lehet tudni miért?

Az updater.apk-val lehet valamit kezdeni? Letiltani, áthelyezni. Ha törlöm, nem bootol a teló.

(#17495) crok válasza bizbera (#17494) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem csont nélkül ment a root explorer 8.5.8.0 alatt.. root jogot adtál neki? Updater-t miért akarod kiherélni? Ha nem akarsz update-elni akkor kapcsold ki hogy nézzen frissítést aztán annyi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17496) bizbera válasza crok (#17495) üzenetére


bizbera
csendes tag

Most hogy írod... nem kér root jogot.

Updatert kikapcsolni nen lehet.

(#17497) crok válasza bizbera (#17496) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne mondd már, hogy nem lehet az updater-ben a tikket kivenni az automatikus frissítések letöltése és telepítése mellől? Biztos, hogy nem kér? Nem lehet, hogy nem adtad meg neki mikor kért? Milyen root-ot használsz? SuperSU / Magisk?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17498) bizbera válasza crok (#17497) üzenetére


bizbera
csendes tag

Az automatikus frissítést ugyan ki lehet kapcsolni, de az ellenőrzést bármilyen hálózaton, nem. Én ezt is akarnám likvidálni, ha nem megy, hát nem. Belenyugszom.
SuperSu-t használok. Listájában nincs benne a root explorer, de telepítem újra.

(#17499) crok válasza bizbera (#17498) üzenetére


crok
Topikgazda

Tűzfal app aztán tiltsd le az updater-t.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17500) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Imei restore-ra van valami lehetőség?
Múltkori telefon újfent. Sikerült feléleszteni, most lenne használatba véve.
Viszont mindkét imei számom 0 és 00.

Imei számaim megvannak csak vissza kellene hackelni rá.
Van valami módszer rá?
Bonyolultság nem számít, megoldom.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.