Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Wesder válasza trebrona (#18598) üzenetére


Wesder
félisten

Van èrtelme DualSIM-es telót függôvè tenni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18602) trebrona válasza Wesder (#18601) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért is írtam, hogy nem tartom valószínűnek.

Bár annak idején voltak függő DualSIM-es Nokiák is T-nél.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18603) royalka válasza aRm1n (#18594) üzenetére


royalka
őstag

Chip tuning :D, rengeteget jelent. Fent írta a kolléga hogy milyen szinten manipulálja a proci energia használatát.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18604) crok válasza royalka (#18603) üzenetére


crok
Topikgazda

Plusz custom kernelekben kikapcsolnak vagy legalábbis kikapcsolhatóvá tesznek wakelock-okat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18605) Pozsi85


Pozsi85
tag

Nos akkor majd kipróbálom... Köszi azért

(#18606) Iborka


Iborka
tag

Helló! az miért van, hogy a epic rom-nál a névjegyeknél a jobb oldalt az ABC sorrend egyszer cirill betüs utána megint jó, random jelleggel csinálja.
Köszi!

(#18607) aRm1n válasza crok (#18604) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Akkor melyiket javasolnátok használni? ReVolt? Stormguard? ElectraBlue? Tudom, illene nekem kipróbálgatni őket, de néhányan már olyan mélyen belemásztatok amennyire én (és gondolom még sokan) sosem fognak, hasznos lenne egy kis összefoglaló a kernelekről, persze kinek van erre ideje... Crok összefoglalója mondjuk nagyon jó kályha, ahonnan el lehet indulni :)
Más: kernelcsere után visszarakhatom simán a stock kernelt a boot.img TWRP mentésből visszaállításával?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18608) kárátékutyá válasza dkpisti (#18591) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi! :)

Azt meg tudja valaki mondani nekem, hogy Global Stabil 9.0.5.0 - nál be lehet állítani az éjszakai / silent módot tól-ig intervallumokban? Nem találom.

(#18609) crok válasza aRm1n (#18607) üzenetére


crok
Topikgazda

Én most az Electrablue-t javaslom, a 8.0-t ha pl. AEX/RR/LOS-t használsz (értesítésled miatt). Ha Oreo akkor 8.1.

A második nagy kedvencem a ReVolt. Abból az R10.1 20171118-at ha AEX/RR/LOS-t használsz (értesítésled miatt). Ha olyan ROM-ot használsz amiben az értesítési led driver az "új" akkor R10.1 20171119-et.

A Stormguard is jó, ott most ott megy a vekengés a CPU Quiet miatt. Meglátjuk mi lesz vele (marad, nem marad).

A Velvet is nagyon jó (Fudi tud többet róla), nagyon dícsérik 4PDA-n.

Meg vannak még kínai fejlesztések (pl. a Wayang) de arról elég nehéz olvasni..

Most ugye két nagy rendszer közt vagyunk épp, az emberek több, mint fele még Nougat-ot használ, de már sokan Oreo-t, szóval kernelek terén is vannak eltérések/több változat. Így most épp nehéz "okosat"/általánosat mondani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18610) aRm1n válasza crok (#18609) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm szépen, én ezzel az "okossággal" is nagyon boldog vagyok :) Azt hiszem, akkor ki is próbálom az Electrablue-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18611) vipviform válasza Iborka (#18606) üzenetére


vipviform
senior tag

Nálam is volt egyszer régen ilyen, de kiderült, hogy a launcher volt hunyó.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18612) fudi2002


fudi2002
veterán

Miui szelidítés - Epic rom

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18613) crok válasza fudi2002 (#18612) üzenetére


crok
Topikgazda

Remek írás, köszönjük!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18614) Pluto69 válasza crok (#17558) üzenetére


Pluto69
tag

Erre tudsz adni egy linket ? 8.2.10.0
TWRP-ből szívesebben raknám fel.
Köszönöm,

(#18615) crok válasza Pluto69 (#18614) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem teljesen értem a kérdést: a megadott linken 2 letöltési lehetőség van: recovery és fastboot. Mindkettő a hivatalos bigota (az, ami itt is volt csak régen.. már nincs ott mint régi verzió). Ha TWRP-ből vagy RedWolf-ból akarod telepíteni akkor válaszd a recovery verziót. (Megtalálod a Logout blogomban levő mega.nz gyűjteményben is a ROM-ok közt).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18616) Pluto69 válasza crok (#18615) üzenetére


Pluto69
tag

Itt írtál a 8.2.10.0 verzióról, hogy számodra ez volt szimpatikus, és én ki akarom próbálni. A recovery elkerülte a figyelmem :B akkor erről van szó.? Oké, köszönöm, meg van :)

[ Szerkesztve ]

(#18617) crok válasza Pluto69 (#18616) üzenetére


crok
Topikgazda

Válaszd a recovery verziót az általad linkelt oldalon és azt fel tudod tenni TWRP alól.
[Szerk:] Lehet nem látod a linket ha nem vagy belépve? Akkor itt van a linkje:
miui_HMNote4XGlobal_V8.2.10.0.MCFMIDL_ee189ea231_6.0.zip

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18618) juve600 válasza pataig (#18597) üzenetére


juve600
nagyúr

Viber/Messenger üzenet nem jelenik meg, csak miután feloldottam a képernyőzárat, mi lehet az oka?
Rejtett szöveg becsukás
A fenti alkalmazások zavartalan használatáért kövesd az alábbi lépéseket:

1.: Kattints a Biztonság parancsikonra és nyisd meg az Engedélyek menüpontot.
2.: Kattints az indítópult menüre, és engedélyezd a kívánt alkalmazás automatikus elindulását.
3.: Lépj vissza az Engedélyek menübe, és nyisd meg az Engedélykezelő menüpontot.
4.: Itt válaszd ki a kívánt alkalmazást, és engedélyezd számára a felugró ablakos értesítéseket.
5.: Menj vissza a kezdőoldalra, lépj be a Beállítások menübe, ott nyisd meg az Értesítések menüt, azon belül pedig az alkalmazások értesítéseit.
6.: Engedélyezd az alkalmazás értesítéseit a képernyőzáron.
7.: Menj vissza a Beállítások menübe, ott válaszd a Rendszer menüpont Akkumulátor almenüjét.
8.: Itt válaszd ki az Alkalmazások akkumulátorhasználatának kezelése opciót, és válaszd ki a "Ki" lehetőséget.
9.:Menj vissza a kezdőoldalra, nyisd meg az engedélyezendő alkalmazást, majd nyomd meg a Home gombot (A 3 gomb közül a középső lent )
10.: Az engedélyezendő alkalmazásra helyezd rá az ujjad, és egy határozott mozdulattal húzd el lefelé. Ekkor egy lakat fog megjelenni az ikonján, innentől kezdve nem törlődik a memóriából (Hacsak nem rakod tele azt mindenféle felesleges alkalmazással, ami megeszi a RAMODAT, és a rendszer stabilitása végett a MIUI fogja magát és le nem lövi)
11.: Nyisd meg az engedélyezendő alkalmazást, és győződj meg róla, hogy be van-e kapcsolva a "Chatfej" vagy a "Felugró ablakos értesítés" magában az alkalmazásban is, mert ha nincs, feleslegesen dolgoztál.

(#18619) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Jól gondolom, hogy a Google megbízható hely szolgáltatása nem nagyon fog működni miui (GS 9.0.5) alatt (hogy itthon ne kelljen állandóan kódot beütögetni, meg ujjlenyomatozni), csak valami társeszközzel ?

(#18620) fudi2002


fudi2002
veterán

QCN mentés készítése, ugye már mindenki megcsinálta ezt?

(Zárt BL mellett, root nélkül is megy)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18621) crok válasza fudi2002 (#18620) üzenetére


crok
Topikgazda

Minden recovery mentésemben van EFS mentés is ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18622) MrChef válasza Oldman2 (#18583) üzenetére


MrChef
aktív tag

Hja, passz... Számomra teljesen lényegtelen már most is, melyik 100 Ft-os alkatrész hány %-kal gyorsabb akármiben, nemhogy 2-3 év távlatából, amikor úgyis új telót veszek. :DDD

(#18623) fudi2002 válasza crok (#18621) üzenetére


fudi2002
veterán

Azt is csináltam, de ha nagy a gond, jobb ebből generáltatni az efst. Én már cumiztam egyet, azóta én csinálok ilyet is...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18624) crok válasza fudi2002 (#18623) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt a dolgot egyszer minden komolyabban belemászó ember eljátsza szerintem : D Nekem így függetlenedett anno a Galaxy Spica-m, ha már úgyis helyre kellett állítani akkor az a 2 byte már mit számított.. : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18625) Oldman2 válasza MrChef (#18622) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezzel mit szerettél volna mondani?

(#18626) Imi1981


Imi1981
veterán

A legjobb kijelző idővel rendelkező telóm eddig [kép] [kép] Azért ez brutál jó! 11%-nál már töltőre rakom úgyhogy ha engedném 1 %-ig simán lenne 12 óra sot.

(#18627) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Az A1 Oreót kap - lehet, hogy mi is reménykedhetünk?! :))

B.Cs.

(#18628) trebrona válasza bollokcs80 (#18627) üzenetére


trebrona
nagyúr

A Mi A1 AndroidOne project-es telefon.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18629) pataig válasza juve600 (#18618) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a választ mindenképp megcsinálom amit írtál!
A mobilhívásokra, sms-ekre esetleg valami megoldás? Ott sincs semmi hang, pedig a beállításokban maxon van a hangerő.... sőt semmilyen hangot nem ad ki ilyenkor más alkalmazásokban sem....
Erre valami??

(#18630) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18626) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Milyen MIUI van rajta?

(#18631) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18630) üzenetére


Imi1981
veterán

[kép] developer 9 van rajta. Nagyon elégedett vagyok vele eddig. Bl nincs nyitva még.

(#18632) D4ni válasza pataig (#18629) üzenetére


D4ni
őstag

Tuti nincs elhúzva a néma kapcsoló, vagy a ne zavarjanak mód?

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18633) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18631) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi! BL nyitás nélkül fel lehet tenni?

(#18634) ubul23 válasza fudi2002 (#18612) üzenetére


ubul23
senior tag

Telepítettem de sajnálattal látom, hogy nincs benne lépésszámláló azt tudom utólag telepíteni esetleg?

(#18635) KunZi


KunZi
csendes tag

Sziasztok!

A legújabb 9-es global dev rommal 7.12.8 más is tapasztalt olyat, hogy nagyon agresszív lett a memória kezelés? Egy ideje egészen jó volt, most meg a lelakatolt appokat is elkezdte bezárogatni (pl.: a zenelejátszót lezárt képernyő mellet), pedig nem változtak a használati szokásaim.
A memória optimalizálás ki van kapcsolva, a rendszer egyáltalán nem mókolt bl sincs nyitva.

(#18636) fudi2002 válasza ubul23 (#18634) üzenetére


fudi2002
veterán

Passzolom, nem használtam még. Van frissebb verzió, esetleg azt tudod még megpróbálni.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18637) korcsi


korcsi
veterán

Van olyan üveg erre a telefonra ami annyira "kicsi" hogy mindenhol feltapadjon rendesen?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18638) Turbobacsi válasza korcsi (#18637) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

EZ pl...

minta:
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#18639) sandró60 válasza Turbobacsi (#18638) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem is ez van.A széleken is jól tapad.

(#18640) pataig válasza D4ni (#18632) üzenetére


pataig
tag

Amennyiben így lenne akkor újraindítás után sem oldódna meg fél vagy egész napra a probléma...
Vagy ez esetleg időzíthető is??
Majd ha hazaér ellenőrzöm.... hol találom ezeket a beállításokat?

(#18641) korcsi válasza Turbobacsi (#18638) üzenetére


korcsi
veterán

Ez nem "full cover"? Az csak a széleken van felragadva, nem? Nem olyan közvetlen mint az üveg, nem?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18642) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18633) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen fel de töröl mindent! De nem biztos, hogy azért ilyen jó a kijelző idő nálam mert a developer romot használom, szerintem a gyári rendszerrel is ilyen lenne. Kb 1 hetes a teló és kevés mobilnetet használok. A fényerő automatán van. De persze kipróbálhatod hátha. Innen töltsd le [link] Az alsó az a developer rom! Persze a te telefonodnak megfelelő processzoros változatot töltsd le! Felül lehet választani.

(#18638) Turbobacsi Csak alin van ilyen? Valami magyar üzletből nem lehet ilyet rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#18643) SybenX


SybenX
őstag

Ha már üvegfólia, akkor én rendeltem egy ilyet, ami full cover, de borzasztó a minősége. Műanyag a tapintása, nagyon gyűjti az ujjlenyomatot, rosszabbul érzékel a kijelző és a színeket is rontja. Nem ajánlom senkinek. Én nem rakok fel ezek után inkább semmilyen fóliát, edzett üveget.

(#18644) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18642) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi! Hogy tetted fel?

(#18645) helixP válasza korcsi (#18641) üzenetére


helixP
nagyúr

Az üveg meg a szélén nem ragad, szóval választhatsz.

SybenX: Ez a Te választásod.

[ Szerkesztve ]

(#18646) korcsi válasza helixP (#18645) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor harmadik lehetőség nincs? Akkora üveg, amelyik a kijelző sík részéig terjed?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18647) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18644) üzenetére


Imi1981
veterán

Miután letöltötted belépépsz a rendszerbeállítások /rendszerfrissítés és mikor itt vagy kattints a 3 pötyre [kép] utána ide [kép] megkeresed a romot amit letöltöttél (biztos jót tölts le!) és telepíted. Közli, hogy töröl mindent, leokézod újraindúl és telepíti. Még 5 perc sincs szerintem.

(#18648) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! 3/32 verziós telefonra is ugyan azok a romok jók mint a 4/64re?

Cserélni akarom az a1 et egy 3 /32re . Miui miatt főleg ha viszont rá unok akkor majd meg valami custom romra .
Miui 9 mennyire ajánlott és ha igen melyik verzió?

[ Szerkesztve ]

(#18649) Turbobacsi válasza korcsi (#18641) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem tudom, tavasz óta ez van fenn és hibátlan!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#18650) Kolondrum válasza SybenX (#18643) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennyiért mit vársz? 2 rendes full cover van úton. 3200ft. Ami most is fent van csak nálam fogyó eszköz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.