Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) crok válasza Janou (#17400) üzenetére


crok
Topikgazda

AospExtended-v4.6-mido-20171118-1356-OFFICIAL.zip

Ez a legfrissebb, igen, és ez az ami senkinek se igen megy le a telójára OTA-n mert az androidfilehost-on van host-olva.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17402) Janou válasza crok (#17401) üzenetére


Janou
őstag

Köszi :R

(#17403) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Jóestét, akadt egy kis problémám ami félig off is, de hátha valakinek van tippje.
Van nekem egy kici óccó kinai akciókamerám (eken h9), ami a telefon elődjével (redmi pro xaomi.eu miui8) tökéletesen működött,
erre viszont 1 hét után lineage került, és csak utána jutott eszembe összelőni őket.
Az app felmegy, látja is a telefon a kamerát, de az istennek nem kapcsolódik.

Mi lehet más a lineage-ben mint a miuiban, létezik hogy ez valami rendszerbe nyúlkálással megoldható?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#17404) crok válasza aytukabozs (#17403) üzenetére


crok
Topikgazda

Az EZ iCam Google Play értékelése tele van azzal, hogy az utolsó update óta nem tudnak csatlakozni a telefonjukkal a felhasználók a cam-hez.. oldalakon keresztül, tele 1csillagos értékeléssel.. csak mondom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17405) Marcikutya válasza crok (#17383) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Szia! Nekem is Focus mk2 van :-) A Xiaomi Redmi Note 1 jól ment vele, töltés közben is. De amíg javításban volt, egy Huawei Y300 apró okostelefonról ment a zene és az katasztrofálisan összegyűjtötte a töltő "broomját".

Újabban nem tudom, mert kicseréltem a rádiót és USB-ről meg SD-ról megy a zene, a jack-es megoldását nem próbáltam.

(#17406) vigyori78 válasza ht42 (#17353) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia, kérhetek egy linket hol vetted ezt az üveget, köszi.

(#17407) crok válasza crok (#17399) üzenetére


crok
Topikgazda

Közben felment minden amit (első körben) akartam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17408) juve600 válasza djtörök (#17388) üzenetére


juve600
nagyúr

igen

(#17409) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Amely telefon Global verzió ott tuti a B20 támogatás?

(#17410) Druss válasza boygabi_ (#17409) üzenetére


Druss
aktív tag

Igen. Nézd meg a verziószámot is.
Ha 2016102 akkor global.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#17411) aRm1n válasza Buckey (#17394) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Garancia semmire sincs, de:
1. Ha egy olyan romot néztél ki, amit sokan használnak, gyakran frissül és hivatalos (official), nagyon nem lőhetsz mellé. Az általad kinézett pont ilyen.
2. Ahogy olvasgatom, a gyári MIUI sem épp tökéletes, bugok előfordulhatnak bármikor. Ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom, amint lejárt a 72 órám, már töltöttem is fel a Lineage-et.
Egy szó mint száz, ha van TWRP mentés a gyári rendszerről (SD-re) és mindent a leírásoknak megfelelően csinálsz, nagy bajt nem okozhatsz. Ha minden kötél szakad, visszaállítod TWRP-ben.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17412) fudi2002


fudi2002
veterán

Stormguard kernel 2.8 észrevétel 2.0
Sikerült megakasztani a hotplug részt, 1 magra váltott és az 100%-on pörgött, laggolt a rendszer, többi magot nem engedélyezte ekkor sem. Cpuquiet->running így jobbnak tűnik, illetve Exkernelmanagerben a kernel szintű wakelockokat letiltottam, haladó módot nem kapcsoltam, csak amit így megjelenített azokat. Így a készenlét is jónak tűnik eddig, tesztelés folytatódik.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17413) crok válasza fudi2002 (#17412) üzenetére


crok
Topikgazda

Aktuális felhasználásfüggő, hogy melyik a jobb, az rxbalance vagy a runnable.

Egy videolejátszásnál egy runnable process van, akkor egy magot hagy majd futni csak valszeg ami valszeg vagy felmegy 100%-ra vagy ugrál majd nagyon, de alucard vagy blu_active governor-al lehet játszani (az alucard-ban van CPU felébresztés támogatás) így itt pl. jobb az rxbalance.

De ha meg sok dolog fut egyszerre de nem nagy a load (böngészel, töltenek oldalak, épp letöltesz valamit, megy egy zenelejátszó meg közben file-t másolsz.. szóval multitasking) akkor meg a runnable jobb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17414) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Nemrég nekiláttam átszabni a telót, ami sikerült is és őszintén szólva teljesen elégedett vagyok. Nem ez az első androidos telóm, nem ez az első amit mókolni kezdtem, szóval tudtam mire számíthatok és kicsit még túl is teljesítette.
Egy kérdésem maradt egyelőre: van-e olyan kamera, amivel a zajcsökkentést hatékonyan ki lehet iktatni? Eddig próbáltam a Lineage saját kameráját amivel Huawei G620s alatt teljesen meg voltam elégedve. Próbáltam a Google Camerát és a Motorola kameráját is, mindkettő nagyon jó sok mindenben, de a zajszűrés mindháromban ott van és elmossa a részleteket.

Az említett előző telómon jól ment, nem hiszem hogy jobb kamera lett volna benne. Lineage alatt a képeken nagy volt a zaj gyengébb fényviszonyok mellett (de nem színes zaj), viszont a vonalélesség nagyon jó volt és a részletek is megmaradtak. Ha bárkinek van erre a problémra esetleg bejáratott megoldása, hálás lennék, ha megosztaná! :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17415) fudi2002 válasza crok (#17413) üzenetére


fudi2002
veterán

Elhiszem, hogy amúgy az rxbalance általános felhasználásra jobb, de ezek szerint bugos. Egy sima jófogás alkalmazásban böngésztem, mikor elkezdett lagolni. Kiléptem, még mindíg lagol. Alkalmazáskezelőbe be, X-el mindent kilő, még mindíg lagol. Kernel adiutor betölt, betöltés 40-50 mp volt, már furán néztem. 1 mag 100%, 2ghz-en, többi offline. Runningba átpakol és lenyugodott.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17416) crok válasza fudi2002 (#17415) üzenetére


crok
Topikgazda

Melyik CPU governor-t használod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17417) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Kocafelhasználóként lenne két kérdésem:
1. fotókat akartan átdobni a telóról asztali Win10 gépre, de az egyik usb portban nem történt abszolut semmi, mintha nem is működne a port, a másiknál feldobta a winfos, hogy rosszul működő android eszköz, és ennyi. A telefon a 2. usb port (ami hibát jelzett) esetén pittyent a csatlakoztatáskor meg a levételkor is, de nem dobott fel semmit a képernyőn. Mit lehet tenni, mi lehet a baj?
2. a viber értesítési hangot le akarom váltani egy saját mp3-ra. Hiába állítom be, hogy használja a rendszerhangokat, meg hiába jelölöm ki , hogy melyiket, ha átállítom rendszerhangra (bármelyikre) a vibert, azonnal megnémul, csak a saját alaphangját hajlandó használni. Erre van valami megoldás?
ja, 9-es global stabil miui!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17418) crok válasza szetcsuszott (#17417) üzenetére


crok
Topikgazda

1-re: kábelcsere, második dolog: driver csere, digitálisan aláíratlan úgyhogy azzal még trükköznöd is kell. Leírás [itt] a legelején a driver-es részben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17419) helixP válasza aRm1n (#17414) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem ha a legtöbbet ki akarod hozni, akkor BL nyitás, Root, Camera2 api, Raw. Ott aztán Te állítod, hogy mi mennyire legyen zajos / szaturált :)

(#17420) fudi2002 válasza crok (#17416) üzenetére


fudi2002
veterán

interactive

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17421) aRm1n válasza helixP (#17419) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Ezek mind megvoltak, csak érdekelt, hogy van-e erre megoldás raw nélkül. Nem mintha távol állna tőlem a Lightroom, csak hát... mégsem lehet minden hétköznapi képet egyből kidolgozni... :) Mindenesetre köszi a tippet!
Azért ha valakinek van bevált kameraszoftver+beállítás kombója, ne tartsa magában :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17422) crok válasza aRm1n (#17421) üzenetére


crok
Topikgazda

Camera2API + Snap camera

Beállításokban van olyan, hogy Denoise, abban meg van:
Off
On
High Quality
Minimal
Zero Shutter Lag

Szerintem próbáld ki, tök jó az app leírása a honlapjukon.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17423) helixP válasza crok (#17422) üzenetére


helixP
nagyúr

Én meg is vettem, annyira jó :K

(#17424) crok válasza helixP (#17423) üzenetére


crok
Topikgazda

Én is, simán megérte.
[Szerk.:] ja, nem reklám, nem kapok érte pénzt : D Csak jó..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17425) RVR400 válasza aRm1n (#17414) üzenetére


RVR400
veterán

Én kicseréltem a kamerát Sony modulra, és a MI5S-hez készült moddolással használom:

[ Szerkesztve ]

(#17426) fudi2002 válasza RVR400 (#17425) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez a mod mit tud?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17427) crok válasza fudi2002 (#17426) üzenetére


crok
Topikgazda

Most bontottam ki: mount-olja a /system-et, build.prop-ba beteszi a Camera2API engedélyezést meg system appnak felteszi a MiuiCamMod.apk nevű appot.

Mivel AEX-en vagyok épp amiben by-default van Cam2API így most felteszem az appot, meglátjuk ( :
Én is lecseréltem vagy 2 hete a Samsung szenzort Sony-ra, szerintem placebo : D

[Szerk:] MIUI-ra megy fel csak.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17428) fudi2002 válasza crok (#17427) üzenetére


fudi2002
veterán

Felraktam, ez gyakorlatilag azt tudja jóval kibővítve, mint amit a korábban általam tesztel miuicameramod. Annyival jobb, hogy több opció van benne HDR*pro elszáll, panoráma elszáll. Amúgy köszönjük! (RVR400nak)

Szerk: ez a framework miatt nem megyen csak miuin? Merthogy van twrpből rakható nemmoddold direkt nem miui alá.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17429) fudi2002 válasza crok (#17427) üzenetére


fudi2002
veterán

Ugye aexezel még, nézd meg légyszi hogy ez megy-e Néked:
[link]

Szerk:
Ha nem, akkor ezt felrakod és utána a fentit, így műxik?[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17430) crok válasza fudi2002 (#17429) üzenetére


crok
Topikgazda

AEX 4.6 20171118, aha, az első nem megy mert "nem kompatibilis a telefonnal" (AEX nemegyenlő MIUI), a másodikat meg recovery-ből lehetne feltenni de azzal kezdi hogy mount rw /system.. én meg Magisk-olok a systemless root miatt. Nem bontanám meg.. mindegyikkel ez a bajom..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17431) fudi2002


fudi2002
veterán

Oks, valaki más esetleg? Ki normális kamerát szeretne és nem miuit használ?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17432) MrChef válasza Kolondrum (#17384) üzenetére


MrChef
aktív tag

Miért hol dolgozom? :)
A kijelzőt én is sokszor törölgetem, aztán van olyan állapota, hogy nem csíkos, nem zsíros, és baromi jól csúszik rajta az ujjam.

(#17433) vipviform válasza RVR400 (#17425) üzenetére


vipviform
senior tag

Én is megrendeltem, megjött, kicseréltem, és nem látta a teló. Most levelezek a sárgával, hogy mi a megoldás.
Tudnál infót adni, hogy honnan rendelted, esetleg linket is csatolnál? Inkább megveszem mégegyszer, mert mire a sárgával dűlőre jutok, az min. két hónap...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#17434) crok válasza fudi2002 (#17431) üzenetére


crok
Topikgazda

Elsőhöz írtam most Magisk mod-ot, az úgy se megy..

Másodikhoz is írtam egyet, az működik, legalábbis az app betölt, lőni tudtam vele.. mit próbáljak ki? Nem értek a fotóművészethez : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17435) aRm1n válasza crok (#17422) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszi, vetek rá egy pillantás! :) Egyébként a Google Camera HDR-je szerintem egészen kimagasló, a realitás talaján maradva és összehasonlítva korábbi tapasztalataimmal. A Motorola Camera-t is ajánlom, nem sűrűn láttam felbukkanni a fórumban de a kézi beállításai nagyon jók és gyorsan is használható (ami sokról nem mondható el...) Szeretném kihozni belőle a maximumot, de azért nincsennek irreális elvárásaim, mint egy néhai fórumtársunknak fórumozónak.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17436) crok válasza vipviform (#17433) üzenetére


crok
Topikgazda

Én innen vettem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17437) fudi2002 válasza crok (#17434) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha a másodikat felraktad és az műxik (megfelelő libek a helyükre kerültek stb fájlok) utána sem indul az első?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17438) crok válasza fudi2002 (#17437) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy se.. se kézi installal se Magisk modulból installálva, se lib-bel se anélkül..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17439) fudi2002 válasza crok (#17438) üzenetére


fudi2002
veterán

rvr400 féle megoldás megy aex alatt?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17440) crok válasza fudi2002 (#17439) üzenetére


crok
Topikgazda

Az is /system RW-vel megy fel, de most megírtam arra is a mod-ot, mellétettem a lib-eket is.. úgy se megy.. az írják XDA-n hogy azért mert kell neki a MIUI keretrendszere..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17441) fudi2002 válasza crok (#17440) üzenetére


fudi2002
veterán

Jaja, sejtettem. Tehát akkor miui alatt lesz csak értelmes kamera. Pedig lassan agyaltam egy Legendrom-on.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17442) vargalex


vargalex
félisten

Ha már ennyien cserélitek a szenzort, akkor az OmniVision szenzorral megáldott topictársaknak felajánlhatjátok a feleslegessé vált Samsungokat. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17443) vipviform válasza vargalex (#17442) üzenetére


vipviform
senior tag

Sajnos én csak csak egy OV sensort tudok felajánlani... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#17444) crok válasza vargalex (#17442) üzenetére


crok
Topikgazda

Én meg megtartom, mert ha garanciáztatni kell és S/N alapján nem Sony volt benne de mégis az van benne.. az elég nyilvánvaló garvesztéssel lesz "honorálva" : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17445) vargalex válasza vipviform (#17443) üzenetére


vargalex
félisten

+ (#17444) crok: Félreértés ne essék, nekem nem kell... Ugyan OV szenzor van a készülékben, de nem igazán használom fényképezésre a készüléket, ha esetleg évente 3-4 alkalommal kell, arra megteszi az is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17446) vipviform válasza vargalex (#17445) üzenetére


vipviform
senior tag

Tudod csak a kíváncsiság hajt, kipróbálnám a Sony sensort, ha esetleg jót küldenének... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#17447) aRm1n válasza aRm1n (#17435) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Közben eszembe jutott, hogy végül nem is a Motorola kamerát tetem fel (csak akartam), hanem a OnePlus-t. A motót is kipróbáltam utóbb de nem olyan jó. Szóval ha valaki tenne egy próbát, a OP-vel tegye :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17448) crok válasza aRm1n (#17447) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt a OnePlus5-ről portolt appot?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17449) fudi2002 válasza crok (#17448) üzenetére


fudi2002
veterán

Jah, meglestem, meg a Moto camera mod-ot is. Ezek is jobb képet gyártanak mint a gcam vagy opencam.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17450) crok válasza fudi2002 (#17449) üzenetére


crok
Topikgazda

Mondom, én nem értek hozzá, de nekem a kép ami készül jobban tetszik.. mármint amit Snap-el vagy Footej-el készítek, mint amit a GCam-el, OpenCam-el vagy pl. a OnePlus5-al, vagy amit én eddig próbáltam.. a Moto se volt pl. gyorsabb, ZSL-t pl. nem tudott (azóta mondjuk lehet reszeltek rajta..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.