Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) crok válasza RVR400 (#17650) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyen. ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17652) Janou válasza crok (#17649) üzenetére


Janou
őstag

Mit is csinál ez pontosan? :)

(#17653) crok válasza Janou (#17652) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy sima lámpa alkalmazás, amivel mindkét ledet akár külön-külön is tudod vezérelni és nem csak kikapcsbekapcs szinten, vannak fokozatai (vagy 10+ fokozat).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17654) Janou válasza crok (#17653) üzenetére


Janou
őstag

Akkor jól értelmeztem. :) Pont ilyen kell nekem mert túlságosan melegfehér a vaku fénye.
Más: Van olyan widget vagy valami amire ha rányomok kikapcsolja a képernyőt? (Nincs kedvem a power gombot nyomkodni)

(#17655) crok válasza Janou (#17654) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen ROM-ot használsz? AEX/Lineage/RR szerintem mind tartalmazza, hogyha a státusz soron duplát nyomsz akkor lezárja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17656) Janou válasza crok (#17655) üzenetére


Janou
őstag

AEX. És tényleg működik, köszi.

(#17657) SybenX


SybenX
őstag

Akinek Goodix típusú az ujjlenyomatolvasója az ne rakja fel a PixelExperience romot ugyanis nem támogatja csak a FPC típusút.
Az új LineageOS 15 viszont nagyon jó, eddig hibátlan.

(#17658) crok válasza Janou (#17656) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a default launcher-t használod akkor ez működik úgy is ha olyan helyen duplázol, ahol nincs ikon (üres területen).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17659) pprod94 válasza crok (#17648) üzenetére


pprod94
aktív tag

Dehogy gondoltam a 4.0-ra. :) Töltő van, de nem tapasztaltam változást MIUI alatt. Feszültségre az Ampere 5 Volt-ot ír, azt hiszem.

(#17660) Janou válasza crok (#17658) üzenetére


Janou
őstag

Nova van fent azon nem működik.

(#17661) crok válasza Janou (#17660) üzenetére


crok
Topikgazda

nova settings - gestures and input - double tap - screen off - ez nem megy nálad? Pedig elég régi feature.. ha mégse menne ezeket próbáld meg [Lock@F-Droid] vagy [FLock@F-Droid]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17662) Janou válasza crok (#17661) üzenetére


Janou
őstag

Mostmár tényleg meg kell vennem a Prime-ot... :DDD

(#17663) crok válasza Janou (#17662) üzenetére


crok
Topikgazda

Prime feature? :\ aww.. valamikor megvettem egy karácsonyi akciókor.. $1.. hátha mostanában is leakciózzák.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17664) pepe_g válasza helixP (#17630) üzenetére


pepe_g
tag

Ja,oké neki is álltam, csak kezdőként nem sokat értek ahhoz amiről szó van, annak 90 százalékát sem értem! :(

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#17665) Janou válasza crok (#17663) üzenetére


Janou
őstag

Igen, az. Azt írtátok itt hogy szokták akciózni karácsonykor. :) Azt várom. :D

(#17666) crok válasza Janou (#17665) üzenetére


crok
Topikgazda

Addig ott a Lock az F-Droid.org-ról, az app van vagy kemény 47Kbyte, asztalra csinálsz shortcut-ot.. vagy értesítősávon duplakopp : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17667) RVR400 válasza crok (#17651) üzenetére


RVR400
veterán

Azt azért nem értem, mert nekem alapból 2A környékén tölt a teló.

(#17668) crok válasza RVR400 (#17667) üzenetére


crok
Topikgazda

Kábel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17669) RVR400 válasza crok (#17668) üzenetére


RVR400
veterán

De nem értem, hogy mi lehet az USB fast charge, ha amúgy is 5V 2A töltést tud alapból a teló. A RN3P-nál legalább a custom kernelek tudták a QC-t, bár gyakorlatilag 15 percet lehetett nyerni vele.

(#17670) Turbobacsi válasza RVR400 (#17669) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

1.5A a töltési áram

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#17671) helixP válasza RVR400 (#17669) üzenetére


helixP
nagyúr

Én nem tudom, ez hányas szabványú QC, vagy hogy mi a neve, a lényeg, hogy az eddigi majdnem 3 óra helyett majdnem 2 alatt feltölti.
És nálam még melegedni sem melegedett.

(#17672) Kolondrum válasza helixP (#17671) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én a 2 órát ismerem minden féle Qc nélkül is.

(#17673) crok válasza Kolondrum (#17672) üzenetére


crok
Topikgazda

És milyen ROM-ot / kernelt használsz?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17674) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

A váltakozó képernyőzár beállításai most hol vannak? Legújabb gyári stable ROM van a telefonon (MIUI9/Android7). A kereső megtalálja, de nem nyitja meg... Ha elnavigálok a beállítások/képernyőzár és ujjlenyomat/Váltakozó képernyőzár részhez, akkor ilyen lehetőség nincs ott.

Köszönöm! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17675) pprod94 válasza gaben88 (#17674) üzenetére


pprod94
aktív tag

Nekem eu dev van, lockscreenen jobb felső sarokban van kis ikon, arra rányomsz és be lehet kapcsolni!
Szerk.: Az általad leírt útvonalon navigálva is el lehet jutni a beállításához, ott ha bekapcsolod nem jelenik meg neked is a többi beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#17676) Kolondrum válasza crok (#17673) üzenetére


Kolondrum
félisten

Global dev. Extra rövid kábel, megfelelő töltő combo. Néha 2016mA-el is tolja.

[ Szerkesztve ]

(#17677) sandró60 válasza Kolondrum (#17676) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is így működik ezzel a rövid kábellel amit a gyári töltő adapterhez adtak.A 8.5.8.0 van rajta :K

(#17678) RVR400 válasza Turbobacsi (#17670) üzenetére


RVR400
veterán

Jó lesz az 2 A-nek is...

1 m-es Aukey kábel, Op3nDott tablet töltőjével. 2 óra 20 perc alatt feltölt.

(#17679) Janou


Janou
őstag

Ismerősöm szeretne venni ilyen telót. Elvileg Note 4 Pro-t szereznének neki a cégnél... Jól sejtem hogy az MTK-s?

(#17680) djtörök


djtörök
senior tag

Egy hülye kérdés: twrp alól fel tudok telepíteni egy frissebb twrp-t?

(#17681) trebrona válasza djtörök (#17680) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17682) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ilyennel találkozott valaki Note 4-en? [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17683) trebrona válasza Graphics (#17682) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tárcsázó beállításokban van automatikus országhívó szám kiegészítés, azt kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17684) vadkörte válasza Graphics (#17682) üzenetére


vadkörte
addikt

Alapból +36-tal írok minden kontaktot. Így a válaszom nem.

Más:
Az éjjel lejött a 7.11.23-as eu dev, reggel lefrissítettem a telefont. Egyelőre minden OK!
Ha valakinek hibákat produkál, le tudom tesztelni az adott funkciót a sajátomon is. Mit nézzek meg?

Üdv. V. Körte

(#17685) crok válasza Graphics (#17682) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, és sajnos "normális". A helyzet az, hogy még MO-on is felhívta a figyelmet minden szolgáltató jó 8 éve, hogy a 06XXYYYYYY(Y) formátumot el kell hagyni mert nem lesz jó a jövőre nézve, több szempontból se. Ha érdekel elmondom miért, kis telefontech. történelem egyébként [1] [2]. Ami ilyen formában van megadva azt a telefon (a régiókód alapján) kiegészíti úgy, mintha "normális szám" lenne, mint bárhol máshol a világon.. egyedül MO-on van ilyen csesznye 06-ozás.. még mindig.. és igen, Trebona-nak a megoldása megoldás lesz erre, csak az a beállítás alapértelmezetten be van kapcsolva mert (mint mondtam) MO-on kívül nincs még egy ilyen 06-ozásos csesznye örökletes marhaság.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17686) crok válasza RVR400 (#17678) üzenetére


crok
Topikgazda

A Quick Charge egy készülék differenciáló dolog lett sajnos.. A SoC elvileg tudná a QC3.0-t (max. 18W teljesítmény leadása mellett) de mivel a Xiaomi hardveresen letiltatta* pl. az INOV-ot benne így 5V fölé nem tud menni töltés közben az IC (nincs nego hogy mire képes a töltő, nem tud tőle fix 9 vagy 12V-ot kérni mint QC2.0-ban vagy dinamikusan kérni 3.6-20V közt mint QC3.0-ban) és a max. áram le lett korlátozva 2.6A-re ami szigorúan elméleti maximum (lehetne egy lépcsővel magasabb 4.6A is de nem..). De ami itt még kifejezetten fontos: a töltő képes kell legyen I2C protokollon kommunikálni a töltött egységgel, hogy menjen a nego hogy a töltő mire képes, és majd a telefon megmondja mit kér. Mivel a SoC által vezérelt maga a töltési folyamat így a kernelben még lehet trükközni azzal, hogy maga a töltés hogy menjen végbe (szabályozott, kiegyenlített, több cellás LiPoli töltésről beszélünk) és a kernellel ebbe lehet valamennyire belenyúlni, amennyire a (gyártó által korlátozott) hardver engedi.

* Ez van, jobb/drágább telefonokba engedték a QC3.0-t, olcsóbbakban nem.. ilyen a piac, valamivel meg kell különböztetni a készülékeket, differenciálni kell őket.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17687) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!
Van akinek megjött az miui 9.0.5.0 update global stabil rom-ra? Vagy feltette itt valaki?
Tapasztalatok? A changelog elég szűkszavú.

(#17688) RVR400 válasza crok (#17686) üzenetére


RVR400
veterán

Az oké, de az USB fast charge-dzsal még mindig nem jutottunk előre, hogy mi a bánat lehet. :D

Az RN3P-n custom kernellel ment a QC, persze csak 2.0, de azzal lényegében 9V-on az 1.4 A-rel nem volt túl nagy nyereség. Szóval itt sem annyira égető a kérdéskör, ha ugyanez érhető el.

(#17689) crok válasza RVR400 (#17688) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez a "fast charge" meg amit még használnak hogy "QC2.0+"csak egy-egy fancy kifejezés arra, hogy butított QC3.0-t tud : D me'elvileg kicsit jobb mint a QC2.0 meg hát kiírás szerint tudja a QC3.0-t a SoC de mégse - szóval kellett valami amivel eladható : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17690) crok


crok
Topikgazda

AEX 4.6 Unofficial update:
AospExtended-v4.6-mido-20171121-1120-UNOFFICIAL.zip
https://androidfilehost.com/?fid=962021903579494026

Moment, lehet nem jó build..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17691) gaben88 válasza pprod94 (#17675) üzenetére


gaben88
őstag

Na, a lock screenről megtaláltam, köszönöm! :)

A képernyőzár és ujjlenyomat-on belül nincs ott a váltakozó képernyőzár beállításának a menüpontja. De mondom, ez azért vicces, mert a beállításokban rákeresve, ő is ezt dobja ki, de ha rábökök sem történik semmi! :D

@(#17687) B2man2: Most frissítem, kíváncsi vagyok, az a fenti "problémám" megoldja-e. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#17692) D4ni válasza Janou (#17679) üzenetére


D4ni
őstag

90%, hogy igen. A maradék 10% meg lehet annak neveznék a globalt? :))

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17693) iff válasza B2man2 (#17687) üzenetére


iff
senior tag

Épp most jött meg, és települt. Szerintem nem sok mindent javítanak benne.

Szerintem a MIUI 9, sokkal jobban zabálja az akkut. :((

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#17694) ben11 válasza crok (#17649) üzenetére


ben11
őstag

Jó lenne, mert csomószor sárgás az elkészült kép, csak root nincs.

(#17695) B2man2 válasza iff (#17693) üzenetére


B2man2
aktív tag

Kösz. Nekem is most települt. Az aksi zabálás meg relatív. Én díjat játszok rajta, így gyorsabban merül, de még így is kibír egy napot vígan. Nekem ennyi elég.

(#17696) royalka


royalka
őstag

Inboxot szoktam használni de szinkron nem igazán akar menni, gondoltam hogy a gyári xiaomi levelezőt használom csak felmerült bennem hogy mennyire biztonságos a gmail jelszómat bele rakni.. véleményetek? Vagy úgyis benne van a telóba ha valaki akarja úgyis ki tudja nyerni? :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17697) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Tegnap este lecseréltem az itt található (stabil októberi) RR romot egy frissített, novemberi kiadásúra ami szám szerint ugyan az, csak valami új LED drivert kapott.
A gondom az, hogy ha a két kártya közül az egyik fixre be van állítva hívásra, random kilép, nem hívja az adott számot. Illyetve töltés közben/után a hívásfelvevő app halk, a külső mikrofon által hallottakat veszi fel. Újraindìtás után tökéletes.
Este megy vissza az októberi. Ha azzal is ezeket produkálja, akkor ez a rom kilőve.

(#17698) Janou válasza D4ni (#17692) üzenetére


Janou
őstag

Köszi. Már átirányítottam az eustock-hoz. :)

(#17699) D4ni válasza Janou (#17698) üzenetére


D4ni
őstag

Jól tetted :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17700) S3RIOUS


S3RIOUS
tag

Sziasztok!

Rég nem jártam már itt, és az a kérdésem lenne, hogy miben jobbak a custom romok, gondolok itt az alábbi 3-ra: lineage os, resurrection, nitrogen os.
Mi az amiben jobbak illetve rosszabbak, várok pro-kontra válaszokat is.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.