Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) KamuMazsola válasza droti25 (#18447) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én frissítettem, az akkuhasználat hasonlóan jó. Viszont használat közben én semmi pluszt nem veszek észre az új miuival és az új androiddal sem. Ahogy a fórumot olvasom, az új miuiból kihagytak vagy kiszedtek funkciókat. Ha az újabb verzióban nincs számodra jelentős újítás vagy funkció, ill elégedett vagy így a telóval, akkor ne frissítsd!
Szvsz a 8.2.10. a legeltaláltabb gyári rom erre a telóra.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#18452) kelly416


kelly416
veterán

Valószínűleg láma kérdés, de mindegy, hogy hová illesztem be azt a sort?
"Camera2 API engedélyezése (valamint RAW képek készítéséhez is kell):
/system/build.prop
Hozzá kell adni ezt
persist.camera.HAL3.enabled=1"
Akár elsőnek, akár utolsónak is? Nem gondolnám. Hová kell ezt beilleszteni?

(#18453) Kolondrum válasza droti25 (#18447) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nem jól mér, nekem pro van, semmit nem ér. Sokat csak, hidd ek. ;)

(#18454) droti25 válasza Kolondrum (#18453) üzenetére


droti25
őstag

Kb 4 éve használom de mai napig nem csalódtam benne. Pontos!

(#18455) Buckey válasza vargalex (#18446) üzenetére


Buckey
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R
Erre kiváncsi vagyok.

(#18456) Rickeffe válasza kelly416 (#18452) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Mindegy. De általában a legvégére szoktuk tenni hogy:
1. könnyen megtaláljuk
2. ha esetleg már létezik a bejegyzés akkor ez felülírja.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#18457) Lacopapi válasza kelly416 (#18452) üzenetére


Lacopapi
addikt

Bárhová rakhatod,én a rend kedvéért a kamera beállítások alá szoktam beírni,ez úgy középtájnál kicsit lejjebb van többnyire.

(#18458) Wesder válasza public73 (#18436) üzenetére


Wesder
félisten

Mit tud a Lazyflasher?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18459) oldboy64


oldboy64
újonc

Hali !Mi redmi 4 global tulaj lettem.A beállítási lehetőségben van rá mód,hogy a záró képernyőn megjelenjen az adat amit beírok.Hát ez nem műkszik .Az ujjlenyomat használat sem .Elég sok játék kellett,hogy elfogadja a lenyomatot de aztán nem rendeli a mintához.Elég a mintát berajzolni és már fel is oldotta.Akkor meg minek az ujjlenyomat ?Valaki mást tapasztalt?

(#18460) trebrona válasza Wesder (#18458) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyanazt, mint a Redmi 3-nál a cofface-no-verity.zip.

Nélküle gyári romok nem bootolnak.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18461) izmike válasza aRm1n (#18400) üzenetére


izmike
tag

A Note 4 vagy a 4X-re való tokot vetted?

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#18462) helixP válasza izmike (#18461) üzenetére


helixP
nagyúr

Továbbra is N4X-re való tok kell, ez nem változott az elmúlt több, mint fél ebben.

(#18463) Sys85


Sys85
veterán

Uraim!
Hosszas keresgélés után sem teljesen tiszta,hogy hogyan kell bootloadert zárni és MIUI 9-et (Global stable) telepíteni.
Holnap megy a háztól a teló és az új tulaj így kérte.
A segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#18464) juve600 válasza Sys85 (#18463) üzenetére


juve600
nagyúr

MiFlash -el tudod zárni
csak alul a programban be kell állítani

(#18465) Sys85 válasza juve600 (#18464) üzenetére


Sys85
veterán

Szóval előbb telepítem a miui-t twrp alól és utána miflash-el zárom?Vagy a Miui is mehet miflash-el?Nekem most Lineage van fent.
Bocs a láma kérdésekért,vissza még nem kellett állítanom a telót ilyen szinten :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#18466) juve600 válasza Sys85 (#18465) üzenetére


juve600
nagyúr

nem
MiFlash-el fastboot miui romot rakod fel és egyben zárod a bl-t is

(#18467) trebrona válasza Sys85 (#18465) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, fastboot módban telepíted a romot clean all and lock opcióval.

Természetesen a telefont le kell választani a Mi fiókodról, különben nem tudja használni az új tulaj. [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18468) juve600 válasza Sys85 (#18465) üzenetére


juve600
nagyúr

[link] rom ,van dev meg stable is
[link] miflash

Indítsd el a MiFlasht.
FASTBOOT módban csatlakoztasd a telefont a gépre hátsó USB-re. (Győződj meg róla, hogy a MiFlash felismeri a telefont (COM10, COM bármi lehet)
Browse gombra kattintva tallózd be a letöltött és kicsomagolt fastboot Rom mappáját. Fontos, hogy a teljes mappa legyen betallózva, ne csak az images. Ezután Refresh. Itt megváltozhat a telefon elnevezése a Device fül alatt, ezzel ne foglalkozz :)
Alul jelöld be, hogy Flash all -LOCK
Kattints a Flashre, végigmegy, újraindul (akár 15-50 perc is lehet). Kész.
Ha magától nem indul újra, akkor hangerő fel+le+bekapcs gombokat nyomd sokáig, és el fog indulni a boot

(#18469) gilbo


gilbo
csendes tag

Itthonról honnan éri meg tokot rendelni? Megköszönném a válaszokat! 😁

(#18470) Wesder válasza trebrona (#18460) üzenetére


Wesder
félisten

Jaaaa... Akkor EU.dev-nèl nem fontos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18471) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Note 4-em és egy sima 4X-em is, és a következő problémára lettem figyelmes. A 4X-en nem vagyok mindig elérhető, míg a Note 4 tökéletesen működik. Kollégánál ugyanez a helyzet, ő találta meg a következő képen látható beállítást egy rejtett menüben. (About Phone - Internal Memoryra kell érinteni többször.)

4X:

Note 4:

Ahogy a képen látható, a 4X-en az alapbeállítás nem tartalmazza a GSM-et. Arra gondoltunk, hogy ahol nincs LTE vagy 3G, ott nem vált át a telefon GSM hálózatra és ezért nem csörög ki. A probléma az, hogy hiába kerül átállításra a 4X-en mondjuk LTE/TD-SCDMA/GSM opcióra, idővel visszaáll a képen látható értékre. A visszaállást újraindítás és airplane mode on/off hatására is megteszi.

Tudtok esetleg valamilyen módot a probléma kiküszöbölésére?

Köszönöm előre is !

(#18472) Sys85 válasza juve600 (#18468) üzenetére


Sys85
veterán

Köszi,nekiugrok! :R

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#18473) Kolondrum válasza droti25 (#18454) üzenetére


Kolondrum
félisten

Note 3 pro-n ment utoljára rendesen. A gond ezzel lesz:
[link]
3 pro alatt voltak appok, itt csak ez.
Neked itt mit mutat? Mert ez a kulcs. Mutat ez 50 ora sot-ot is 20 perc alatt nem gond neki, mimdent rosszul mér kivétel a töltő áramot, meg az akku feszt. Ezért van még fent. 915ft-os hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#18474) izmike válasza helixP (#18462) üzenetére


izmike
tag

Köszönöm.

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#18475) nonee válasza Buckey (#18419) üzenetére


nonee
aktív tag

Szia!Usb kàbellel?Hogyan?üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#18476) royalka


royalka
őstag

Nem akarok fárasztani senkit, de a "swipe up search search" 7.12.8 global-ba még mindig nincs benne?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18477) Wesder válasza nonee (#18475) üzenetére


Wesder
félisten

Megtudod osztani a gèped internetèt microUSB kábellel a telefonra. Settings -> Networks -> More -> USB Tethering.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18478) crok válasza evilskati (#18471) üzenetére


crok
Topikgazda

A helyzet az, hogy van rá egy build.prop value, mégpedig a ro.telephony.default_network, ezzel tudod beállítani, hogy mi legyen az alapértelmezett (Android forráskód itt). Az értéke két szám (mert dual-SIM a készülék) vesszővel elválasztva. Ez a szám egy sorszám, a legördülő menüben az ennyiedik lesz az alapértelmezett.

A baj annyi, hogy a QCOM Modemek úgy működnek, hogy a phone app felveszi ezt az értéket de utána valahova beírja ezt vagy valamelyik sqlite db-be vagy egy file-ba (Android verzió függően) és utána csak a teljes wipe-al lehet átállítani.. de azt is csak akkor ha az új ROM-ban a build.prop-ban az van amire neked szükséged van.

Más gyártók más készülékeinél simán megy a ro.telephony.default_network átírásával.. ezen nem. Azt javaslom [ez] alapján nézd meg, hogy a 4X-en mi a különbség a 4-hez képest.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18479) crok


crok
Topikgazda

Update:
ElectraBlue Kernel 8.1 - December 10, 2017
Oreo-ra:
https://drive.google.com/file/d/1v21NeYG2rqH4xtOeW2nhMEtfgTRHqqPt/view
Nougat-ra:
https://drive.google.com/file/d/1kH-QLKgB4nFu1WPPAV6vLD1NrS2B3T-P/view

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18480) Buckey válasza nonee (#18475) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Csatlakoztatom a telefont a géphez, hagyom "Csak töltés"-en a felugró ablakot (vagy a lehúzhatóban).
Utána: Beállítások ->Továbbiak->Megosztás és hotspot->USB megosztás
Én kiraktam az állapotsorra, így csak két mozdulat a bekapcsolása.
Tölti a telefont és van net is, úgy mutatja, mintha a gép hálókártyáján neteznél.
Nekem AEX 4.6 van a telefonon, de sok eltérés emlékeim szerint nincs a MIUI-hoz képest. (ha jól emlékszem)

szerk.: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#18481) Upo válasza royalka (#18476) üzenetére


Upo
addikt

Nincs, minden global romban tiltva van.
CN romokban engedélyezett, illetve az abból készült custom romokban (miuihu, eu, globe, multirom, stb...)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18482) gilbo


gilbo
csendes tag

Milyen tokot is kell nézni a telefonra?
Ugye vagy note 4 global vagy note 4x tokot??

[ Szerkesztve ]

(#18483) nonee válasza Wesder (#18477) üzenetére


nonee
aktív tag

Jaaaaaa.okè kiprobàlom majd üdv:)kösziii

[ Szerkesztve ]

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#18484) evilskati válasza crok (#18478) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Köszönöm, megpróbálom kibogozni :R

(#18485) crok válasza evilskati (#18484) üzenetére


crok
Topikgazda

Majd riportálj ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18486) helixP válasza gilbo (#18482) üzenetére


helixP
nagyúr

Olvass vissza, ott a válasz ma válaszoltam meg kilencmilliomodszor. Vagy olvass összefoglalót.

(#18487) Marcikutya válasza helixP (#18486) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Abból, ha ki is derül, a kereskedő keveri a dolgokat össze. Tegnap jött egy Note 4-re megkért "páncélos" stílusú tok. Pont a másikra jó. Még csak haragudni sem lehet a kereskedőre. Most ugyanattól rendeltem 4X-eset...

Amit a készülékem ír ki, meg ami a dobozon is van, 4. Ezt küldték, mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#18488) helixP válasza Marcikutya (#18487) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem Note 5A, ha 5,5-es, vagy 4X, ha 5-ös. Nehéz megmondani a méretét viszonyítás nélkül.

Nyilván a kereskedő hibája ellen nem véd, ha Te jól kérted. Szerencsére van PayPal, lehet refundolni.

[ Szerkesztve ]

(#18489) Zotyatv válasza droti25 (#18447) üzenetére


Zotyatv
tag

Szia! Ha lenne hozzá bátorságom visszaraknám ezt. Szerintem is akkor volt a teló a legjobb akkuidővel.

(#18490) crok válasza crok (#18479) üzenetére


crok
Topikgazda

Aki AEX 4.6-ot vagy olyan ROM-ot amiben még a régi értesítési led driver van benne az ne tegye fel a 8.1-t mert az már az újjal lett forgatva, nem fog menni az értesítési led. Megkérdeztem, hogy ez a jövőben is így lesz-e, meglátjuk mit ír a fejlesztő. Valszeg úgyis minden ROM-nak át kell amúgy is állnia az újra egyszer..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18491) paolinho


paolinho
őstag

Bocs, ha off a kérdés, de ilyen készülékről van szó, így itt teszem fel!
Asszonykámnak vettem egy ilyen telót, de mielőtt beköltöztettem volna, a saját adataimmal bootloder-t nyitottam, és raktam rá egy TWRP-t, amin keresztül kapott egy Miui.hu romot. Aztán egy tiszta telepítést végeztem meg. Most viszont, hogy tenném be a kártyáját, a Mi-fiók az én adataimmal akarna aktivizálódni.
Az lenne a kérdésem, hogy miként tudnám lekapcsolni az én Mi-fiókomról ezt a készüléket?
Előre is köszi a segítséget!

(#18492) Marcikutya válasza helixP (#18488) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Köszönöm szépen. Ez egy 5a lesz.

Profibb kereskedők még a topik összefoglalásában szereplő képet is felteszik az egyértelműség kedvéért, hogy az IR és a felső mikrofon egyben szélen és alul kétszer hat vagy öt lyuk.

Ment a kérelem az eladónak. De szerencsére érkezett egy másik fajta tok is, az inkább csak szép. :)

(#18493) fudi2002


fudi2002
veterán

Féligoff tudom: Valaki tud valami értelmes böngészőt?
Kritériumok: gyorsindító legyen benne, normálisan tudjon asztali módot, mobil megjelenéstől hányok, szinkronizálható legyen, ne legyen tele bugokkal. Opera beta-t használom, de mostanság egyre rosszabb...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18494) Graphics válasza fudi2002 (#18493) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A mostanság egyre rosszabbra megoldás: Nem frissíted, esetleg visszateszel régebbi verziót, ahol a még neked elvárt szintet hozta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18495) Buckey válasza fudi2002 (#18493) üzenetére


Buckey
senior tag

Én Operát (normál) használtam (kb. 1 évig), de kb. 2 hete feltettem a Chrome-t. Eddig jó, gyorsabb lett mint az Opera és az asztali nézete is rendben van (szerintem). Elvileg szinkronizálható is. Én is próbálgattam párat, de ez maradt.

(#18496) fudi2002 válasza Buckey (#18495) üzenetére


fudi2002
veterán

Használtam, de 7.0 felett mindíg kézzel kell kapcsolgatnom az asztali módot, vicc. Amúgy most nem friss opera van, de ez is kehés, fekvő módban néha nem ott érzékel ahol kéne. Max visszakeresek egy jól működő régit...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18497) trebrona válasza paolinho (#18491) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

Értelemszerűen a hsz második része.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18499) Buckey válasza fudi2002 (#18496) üzenetére


Buckey
senior tag

Ebben igazad van, de én ezt elnézem neki. Mindnek van baja, de ennek "csak" ennyi, ami nekem még belefér. Általában fix lapok vannak megnyitva (6 db), így annyira nem zavar.

(#18500) somé válasza trebrona (#18460) üzenetére


somé
őstag

Ez pontosan mit jelent? Soha nem használtam, mégis mindig visszatettem a gyári romot. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.