Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) slezakimi válasza royalka (#18800) üzenetére


slezakimi
senior tag

Igen, sajna vaskalapos vagyok :D
Mióta Androidot használok, megszoktam a rendes launchert.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#18802) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nézem ezeket a durva sokokat és nem értem nekem miért 2* 3* kevesebb. Eleve nem megy 2 napot sem. Ha 100-1% között mérek akkor is a plafon valami 7 óra. Most 1 nap 8 óra, sot 5 kerek óra 27%-on az akku. 100-rol merítve. Ti mit (nem) csináltok a telefonnal? Én nem navizok, nem hallgatok rádiót, fülesem sincs és ritkán telefonálok. Ellenben chrome stb megy. Kb mint egy asztali gép úgy megy rajta a Chrome. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#18803) bokarcsi71 válasza Toth_Jani (#18794) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

És hol vetted?

(#18804) borzosmorzi válasza Kolondrum (#18802) üzenetére


borzosmorzi
tag

Nálam is hasonló a használat, kevés telefonálás, főleg net Chrome-mal, e-mail, de többnyire wifi, kisebb arányban mobilnet, néha zene (fülessel), fotózás. Nem nagyon volt még 10 óra alatt a SOT, inkább a 11 óra a jellemző, kétnaponta töltöm (nagyjából 10%-ig hagyom merülni). Global dev. romot használok.

[ Szerkesztve ]

(#18805) Milestone2 válasza Imi1981 (#18790) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Még az Unlock status menüben össze kell kötnöd a telefont a MiFiókoddal.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18806) Imi1981 válasza Milestone2 (#18805) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt megtettem és összekapcsolta (dobott egy fel ugró üzenetet) de utána ugyan úgy néz ki minden. Nem mutatja külön, hogy már össze van kapcsolva.
Ja és kösz a választ!

(#18807) Milestone2 válasza Imi1981 (#18806) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A felugró üzenet azért fontos lett volna.
Sokféle rossz és egyféle jó felirat lehet.
Remélem a jó volt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18808) Imi1981 válasza Milestone2 (#18807) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt írta sikerült az összekapcsolás. Úgyhogy remélem jó.

(#18809) helixP válasza Kolondrum (#18802) üzenetére


helixP
nagyúr

Dettó ugyanez. Bár 2 nap simán megvan, 6 óra SOT nál sosem láttam többet. Szerintem itt valami más mérési mód lesz. Mondjuk nem értem mit lehet 12 órát égetni a kijelzőt :)

[ Szerkesztve ]

(#18810) aytukabozs válasza Kolondrum (#18802) üzenetére


aytukabozs
addikt

Mindenki akinek 6-8 óránal több sot jön ki rendszeresen a telóból, berhelt vassal versenyez.
Nálam legalábbis szintén az 1-1.5 nap / 6-8 óra sot az általános, sima 'gyári' LOS-sel.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#18811) Milestone2 válasza Imi1981 (#18808) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor minden ok. Azt is ki kellett írnia mennyit kell várnod. Ha az letelt, nyithatod.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18812) Imi1981 válasza Milestone2 (#18811) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem azt nem írta vagy nem olvastam el rendesen.Mindegy várok 3 napot és megpróbálom. Kösz a segítséget!

(#18813) borzosmorzi válasza helixP (#18809) üzenetére


borzosmorzi
tag

A SOT persze nálam úgy lesz 10-11 óra, hogy csak 33-40%-on használom a kijelzőt, nem teljes fényerőn, de elég intenzíven. A készenléti fogyasztás nem túl sok, MIUI optimalizálás bekapcsolva. És többnyire olyan helyen tartózkodom (Bp), ahol kiváló a térerő. Ha néha vidékre utazom (általában Tolna megye), ahol rossz a Voda térereje LTE-n és 3G-n is, teljesen más a helyzet, jelentősen megnő a készenléti fogyasztás és ezzel arányban az elérhető SOT is rövidül.

[ Szerkesztve ]

(#18814) ht42 válasza aytukabozs (#18810) üzenetére


ht42
senior tag

Szó sincs berhelt vasról. Nálam sima 9.0.5 gyári MIUI, ritkán van 10 óra alatt a SOT. Nem mintha érdekelne, csak ne fitymáljuk már állandóan a gyári rendszert...
Én általában napi 1-2 órát olvasok, 1 óra zene, sokat krómozok, levelezek, keveset telefonálok. MIUI optimalizálás bekapcsolva. Fényerő automata. Wifi, bt, GPS állandóan bekapcsolva. Mivel a modem a legnagyobb fogyasztó, utcán nemigen netezek. A telefont általában 2-3 naponta töltöm, 20 % alatt teszem fel, és 100-ig le sem veszem.

(#18815) Imi1981 válasza ht42 (#18814) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem is 11-12 óra a sot (10%-ig merítve) de mivel még új a teló sokat nyomkodom így 2 naponta töltöm. A rom rajta a legújabb miui 9 global beta. De szerintem a stabil rommal is ugyan ilyen jó lenne.

Más téma! Néha pattan egyet a hangszóró! Ritkán csinálja de azért zavaró. Ez developer romon van vagy nálam van a hiba?

(#18816) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,
Mennyire érinti ezt a telefont a programozott avulás?

(#18817) masssza29


masssza29
csendes tag

Melyiket vegyem? MTK vagy Snapis proceszorosat. Melyik az erősebb? Melyik a stabilabb? Melyiknek jobb az üzem ideje? Galaxy s4et cserélnék kamerában és Gpsben milyen?

(#18818) vargalex válasza masssza29 (#18817) üzenetére


vargalex
félisten

Ez a Snapdragon verzió topic-ja, de az összefoglalóban megtalálod a kérdéseidre a választ.

Alex

(#18819) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Itt is dettó ugyanez 9.0.5.0 global stabil rendszerrel. Éjszaka 8 óra alatt 13%-ot merült.
Mit lenne érdemes feltenni szerintetek ami ugyanilyen bug mentes, kissebb a fogyasztása, és a frissítés menüből feltehető?

(#18820) KamuMazsola válasza Kolondrum (#18802) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem változó a használat függvényében 8 és 11 óra között. Játszani nem játszom egyáltalán, viberen, messenger, két böngésző, email, folyamatos dualsim, folyamatos bluetooth, folyamatos wifi, közepes automata fényerő, az átlagnál kevesebb hívás, kifelé voip. Gyári rom frissítve 9.0.5.0. Az akkut 2-3 naponta töltöm, nem tudományosan, hanem egész éjjel. Filmet is szoktam nézni a buszon munkába jövet-menet.

Üdv.: KamuMazsola

(#18821) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18819) üzenetére


Imi1981
veterán

Mennyi a sot mikor már 10% körül jársz? Mert 100 %-ról nekem is gyorsan kezd el merülni (nem annyira mint neked) de valahogy ez lassul és mikor már 10 % körül járok 11-12 óra sot körül van ami nagyon jó szerintem. Szóval egy 100-ról 10 %-ig merülésnél nézd meg mennyi a sot és ha akkor se jó akkor keress megoldást.

(#18822) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !
Valaki tudna segíteni hogy a Redmi Note 4 3/32 telefon dobozán van-e valami szám amiről egyértelműen megállapítható hogy tudja az itteni B20-at, ha igen merre van, és mi a szám rajta ?
Van-e esetleg valami típus hibája ennek ? Most akarok egy ilyet venni, ajánlható-e olyannak is aki csak kiveszi a dobozból, és használni akarja, mindenféle mókolás nélkül ?
Köszönöm

(#18823) fudi2002 válasza fudi2002 (#18795) üzenetére


fudi2002
veterán

Este levéve töltőről, éjszakai merülés készenlétben, wakelockokkal:

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18824) sandró60 válasza andrás47 (#18822) üzenetére


sandró60
addikt

A dobozán piros keretben "GLOBAL VERSION ezt látod akkor biztosan tudja B20-at
Én már túl vagyok a 60 mégis megfelelő arra amire használom.Nagyjából amit leírtál.

(#18825) batai15


batai15
félisten

Nem a telefonnal kapcsolatos, de mióta nincsenek best themes of the week témák?
Most már mokolas nélkül bármelyik használható?

(#18826) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18821) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Meg vagyok egyébként elégedve az aksival, csak ez az éjszakai fogyasztása lepett meg. Olyan érzésem van mintha ez gy régi dízel autó lenne, amiel akárhol mész, bármennyiree nyomod, mindig annyit eszik.Én nem nyomkodom állandóan, így nncsenek magas OST számaim.

(#18827) andrás47 válasza sandró60 (#18824) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia ! Köszönöm válaszod.

(#18828) ak05 válasza royalka (#18800) üzenetére


ak05
tag

szabad tudni,hogy ez milyen téma/launcher?
köszi :)

(#18829) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18826) üzenetére


Imi1981
veterán

Valamiért nem jó a telód fogyasztása. Nálam ilyenkor még 70- 75 % körül van ilyen használattal pedig nálam nem ilyen stabil a térerő! Ott valami nagyon szívja az aksit vagy valamiért gyengébb eleve az aksid .

(#18830) tyan


tyan
senior tag

Keresgélem a Redmi 3S Prime telóm utódját és megakadt a szemem ezen a készüléken.

A kérdésem az lenne, hogy ebben a telcsiben van probléma a mikrofon hangminőségével?

Illetve megérné erre a telefonra leváltani a jelenlegi telefonomat?

Köszi.

(#18831) iff


iff
senior tag

Nálam is ez volt, hogy a MIUI 9-es frissítés előtt elment a teló 11ó is. Aztán már csak 8ó. Használat nélkül is óránként 1-2%-ot csökkent, pedig csináltam "gyári adatok visszaállítása" is (9.0.3.0). 9.0.5.0 még rosszabb volt a helyzet, 6-7ó. Most megint csináltam egy gyári adatok visszaállítását és ez van most.

..........""..........

(#18832) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18829) üzenetére


kárátékutyá
őstag

+iff köszi.

Nálam 5 napja lett belakva a telefon, egy 3 hónaposat vettem. FB és Messenger csipegeti szépen.

Egy BUG-ra akadtam most, gyakorlatilag nem tudok rajta zenét hallgatni, mert 10 másodpercenként ugrik egyet előre mind bluetooth fülessel, mind kábelen. Ezen és az aksi gondon segíthet esetleg a global dev?

(#18833) Oldman2 válasza andrás47 (#18822) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem a doboz felirata a lényeg, hanem a teló hátulján lévő adatlap tartalma!

A dobozon lehet "bármi"... bár kis akarattal a készüléken lévő is módosítható.
:-)

(#18834) pataig válasza KamuMazsola (#18787) üzenetére


pataig
tag

Itthon első körben csak romot próbálok cserélni rajta, hátha megoldja a problémát! Fél napig egy újraindítás után hibátlanul működik minden, s utána jönnek a gondok... sorba minden hibával leáll... vagyis el sem indul... Ez lehet hardveres gond is?? Nem vagyok egy nagy hozzáértő, de úgy gondolom szoftveres, mert ha hardveres lenne, akkor ugye az újraindítás sem segítene még fél nap erejéig sem... Vagy rosszul gondolom?

(#18835) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18832) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt nem tudom, hogy segít e de nálam jó és az van fent. Egy próbát megér.

(#18836) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18835) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi. Esetleg linket tudsz adni? Zene app is tökéletes rajta? És ugye a frissítés appban feltehető?! Át kell nevezni?

(#18837) iff válasza kárátékutyá (#18832) üzenetére


iff
senior tag

Nekem nem mókolt a teló, gyári MIUI Global 9.0 Stabil 9.0.5.0 van rajta (7.0 android). Nem is akarok vele szórakozni ,csak használni. Az egy kicsit bosszantott, a használati idő hirtelen lecsökkent. Ha így marad akkor oké. Én utálom ezt a visszaállítgatásokat utána újra belakni, de ezek szerint bármilyen frissítés ha rájön, akkor vissza kell állítani a telefont. A face és messengert ahogy lehetett tiltottam, de így is elindulgat, de nem annyit megy a háttérben mint előtte. Ezeket is elcseszik!

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#18838) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18836) üzenetére


Imi1981
veterán

(#18839) Milestone2 válasza Imi1981 (#18812) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Még annyi jutott (nem létező) eszembe, hogy mivel büntetéssel nem jár, simán minden nap meg lehet próbálni a nyitó appal Mi Unlock tool, nyitni. Az Unlock tool is ír hasznos infókat, ha sikertelen, kiírja miért sikertelen, jó esetben azt hogy még 60 óra...stb

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18840) Imi1981 válasza Milestone2 (#18839) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ma ez pont aktuális mert reggel jött sms és letölthettem a mi unlock programot. Az gáz ha már kétszer összekapcsoltam a fiókot a telóval? Először azt hittem nem jó de jó volt.

(#18841) Milestone2 válasza Imi1981 (#18840) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem gáz, ha ugyanazzal a fiókkal...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18842) Imi1981 válasza Milestone2 (#18841) üzenetére


Imi1981
veterán

Persze ugyan az a fiókkal. Akkor megnyugodtam. Akkor amit ma letölthettem (sms-ben küldte a linket) program [kép] az kiírja hogy mennyit kell még várjak míg nyithatom a bl-t ?

[ Szerkesztve ]

(#18843) kárátékutyá válasza Imi1981 (#18838) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Jajj köszi :) Bocsi...

Érdemes előtte kilépni google és miui fiókból?

(#18844) Imi1981 válasza kárátékutyá (#18843) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem kell kilépni mert mindent törölni fog! szóval ha van valami olyan a telon azt mentsd le gépre!

(#18845) Milestone2 válasza Imi1981 (#18842) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen az is ír hibaüzenetet hogy miért nem...vagy nyitja...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18846) kelly416


kelly416
veterán

Azok a rom-ok, amik crok mega gyűjteményében vannak, azok TWRP alól feltehetőek csak úgy simán? Tehát ha leszedem onnan a RR romot vagy az AEX romot, ugyanúgy fel tudom tenni, mint a globe romot? Csak felmásolom a telóra, aztán TWRP, és követem a leírásban lévő lépéseket?

(#18847) Gloob válasza kelly416 (#18846) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, feltehetők. Persze egy full wipe kötelező, hiszen rendszerváltás történik. Nyitott bootloader, és TWRP, vagy RedWolf recovery szükséges.

Samsung Galaxy A52S

(#18848) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Hali! Elvileg holnap jön meg a telefon, Lumiáról váltok, úgyhogy nem sokat értek az androidhoz. Olvasgatom a fórumot, de nem vágom a dolgokat. Én nem akarok semmit változtatni rajta, meg belepiszkálni, csak használni. Mire jó a Mi unlock, Mi fiók? Meg amúgy magától frissíti az androidot, meg a MIUI-t? És ezekből melyik a legstabilabb? Ha valaki válaszolna megköszönném, akár privátban is! :)

(#18849) x1port


x1port
addikt

Üdv!

Aki gyári rendszert használ :
Másnak is rossz a kamera minősége?
Én eddig Samsungos voltam, ott megszoktam a jó minőségű képeket..
Viszont ennek a telefonnak pocsék a kamerája szerintem.
Egyébként hibátlan.

(#18850) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Nektek is eltűnt a "home screen layout" beállítás? Olvasgattam a fórumját is, de valakinek van, valakinek nincs meg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.