Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) fudi2002 válasza Csörsz (#18300) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez nem reflink? Ráadásul egy szakmai topikban hirdetés? Még egy szabályt igazán megszeghettél volna, a magyar 3-as miatt :C

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18302) kelly416 válasza fudi2002 (#18301) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi, hogy szóltál Neki.

Csörsz:
Neked meg köszi, hogy szerkesztetted.

(#18303) vargalex válasza D4ni (#18299) üzenetére


vargalex
félisten

Upo topictárs írta, hogy a Global romokban nincs benne (ebbe a Global Developer is beletartozik). Ha jól értem, a Chine Developerbe van benne (és így elvileg a Xiaomi.eu developer-ben és a miui.hu-ban)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18304) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ritka fos global dev romok jönnek újabban ki. A pénteki a korábbit javítja jellemzően. Szörnyű. Legalább nekem van jó tokom meg fóliám. :)

(#18305) fudi2002 válasza Kolondrum (#18304) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem kötekedésből, de miket találtok? Én eu alapú devet használok, igaziból nem találkozom hibákkal. Hozzáteszem, én főleg böngészek telóról, nem hallgatok zenét stb.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18306) borzosmorzi válasza fudi2002 (#18305) üzenetére


borzosmorzi
tag

Nem mintha nagyon drámai dolgok lennének, de pl. a 7.12.1-ben, ha a beállítóközpontban a "Telepített alkalmazások" menüpontra bökök (mert pl. törölni szeretném valamelyik alkalmazás adatait vagy gyorsítótárát), azonnal elszáll az egész launcher (FC-zik). A hiba a jelenlegi global dev. romban az angoltól eltérő minden más nyelv esetén jelentkezik. Szóval nem kell matatni a Telepített alkalmazásokban, vagy át kell angolra állítani a nyelvet a matatás erejéig, amíg nem javítják.
Én más hibát nem látok, minden egyéb jól megy (a zene is, a BT is, a fényképezés is), az üzemidő is jó.

[ Szerkesztve ]

(#18307) fudi2002 válasza borzosmorzi (#18306) üzenetére


fudi2002
veterán

No pont most nyitottam meg magyar nyelvvel, nincs hiba.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18308) vadkörte válasza borzosmorzi (#18306) üzenetére


vadkörte
addikt

Kezdem rosszul érezni magam. Az említett hibák közül eddig nem jött elő semmi. Biztosan nálam van a hiba... ;)
Egyébként eu dev, jelenleg 17.12.1-es.

Üdv. V. Körte

(#18309) Kolondrum válasza fudi2002 (#18305) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudom az hibátlan;) csak én nem lakom be újra úgy döntöttem. Első percben találtam hibákat írtam is. A fő gondom az app kezelés crasg ami megkeseríti a hetem, van aminek kussolni kell de hiába tiltom le appban mintha semmi nem lenne.

(#18310) borzosmorzi válasza fudi2002 (#18307) üzenetére


borzosmorzi
tag

Global dev. 7.12.1-ről beszélünk ugye (amit pont a launcher FC miatt vissza is vontak, csak sajnos és már előtte frissítettem). Nálam most is van ez a hiba, és a fél Global dev. fórum ezért rinyált múlt péntek óta. Sőt, még egy apróság, az értesítési sávban duplán jelennek meg bizonyos üzenetek ikonjai (pl. Gmail). Ennek a javítása is szerepel a holnap esedékes dev. rom előzetes changelogjában.

[ Szerkesztve ]

(#18311) fudi2002


fudi2002
veterán

Komolyan mondom (úgy kb 1000ik alkalommal), próbáljátok ki végre: Epic Rom.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18312) crok válasza borzosmorzi (#18310) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez a dupla megjelenés meg értesítési hiba.. ez komoly? Olyan screenshot-ot is láttam amiben a sorköz tűnt duplának, és ugye így lemaradt a fele a szövegnek: 2 sor szövegből fent csak a sor alsó fele látszott, lent meg csak a felső fele..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18313) borzosmorzi válasza crok (#18312) üzenetére


borzosmorzi
tag

Engem ugyan nem zavar különösen (a felső értesítési csíkban megjelenő Gmail ikonok duplázódásáról van szó), ha ugyanis legördítem az értesítési függőnyt, egyből mindent rendben mutat (szóval az üzenet tartalmát/kivonatát nem duplázza). Tulajdonképpen észre sem vettem ezt a hibát, amíg nem olvastam a tegnap kiadott előzetes changelogot, akkor láttam, hogy bizony ez nálam is előjön.

[ Szerkesztve ]

(#18314) borzosmorzi válasza vadkörte (#18308) üzenetére


borzosmorzi
tag

Az eu dev nem a global dev-en, hanem a China dev-en alapul, nem csoda, hogy nálad nem jelentkezik a hiba.

(#18315) vadkörte válasza borzosmorzi (#18314) üzenetére


vadkörte
addikt

Tudom. De ha Nálatok ennyire bugzós a global/globan dev, miért nem próbáltok szerencsét az eu dev-vel, vagy a MIUIHU-val?

Üdv. V. Körte

(#18316) bluelaser válasza B2man2 (#18288) üzenetére


bluelaser
csendes újonc

Letöltöttem, nagyon tetszik: 4k, makró, elemlámpa vaku, hosszú záridő, királyság, babaság :D

(#18317) crok válasza bluelaser (#18316) üzenetére


crok
Topikgazda

HDR? Panoráma? Zajcsökkentés? Az eddigi verziókban ezekkel volt gond (FC) mert a zajcsökkentés csapnivaló és ki lett kapcsolva mert úgy élvezhető képeket lehet készíteni. Viszont úgy meg nem ment a HDR, se a panoráma. (@Fudi, jól mondom?)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18318) fudi2002 válasza crok (#18317) üzenetére


fudi2002
veterán

Asszem hdr megy, pano nem.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18319) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Megjött a note 4 és nagyon tetszik! Lenne egy kérdésem, hogy a miui 9-el tényleg jobban merül az akku? Ez nekem fontos lenne mert ha igen nem frissítek. Kösz előre is a segítséget!

(#18320) KamuMazsola válasza Imi1981 (#18319) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem majdnem azt hozta akku használatban, mint amivel vettem 8.2.10
Most 9.0.5.0 stabil van rajta.

fudi2002, crok: ezt a kamera appot a gyári mellett lehet használni, vagy azt lecseréli?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#18321) vadkörte válasza Imi1981 (#18319) üzenetére


vadkörte
addikt

Általában hetente 1x töltöm. Általában én unom meg nem ő. Szóval nálam nem merül jobban, de az enyém nyitott root-olt és nem a Global Slable van rajt.

Üdv. V. Körte

(#18322) Imi1981 válasza vadkörte (#18321) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor lehet frissítem míg nem szokom meg ezt (mert pár dolgot hiányoltak itt a fórumban a 9-ből). Ahogy itt olvasgattam a fórumban gyorsabb mint a 8 (bár nekem most ez is villám gyors a Samsung s4 után) de kicsit többet eszik az akkuból. De ha nem feltűnően eszik többet akkor beválalom a még gyorsabb rendszerért.

[ Szerkesztve ]

(#18323) fudi2002 válasza KamuMazsola (#18320) üzenetére


fudi2002
veterán

Magisk nem, twrp felül. Amíg a modul aktív addig igen, deaktiválva van eredti. Van viszont sima telepítősöm, ami a gyári mellé.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18324) sakraphad válasza borzosmorzi (#18310) üzenetére


sakraphad
kezdő

hagyjatok mar ezt a szar heti frissitest. a miui mar reg nem az az ami. aex/lineage/slim mar reg veri. igaz puritan, de bug mentes es nagyon jok

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#18325) vadkörte válasza sakraphad (#18324) üzenetére


vadkörte
addikt

Tudod, vannak akiket taszít az a puritánság, hovatovább szeretik a MIUI-t. Nekem eddig sem a Stable-lel, sem a Developer-rel nem voltak problémáim.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#18326) zzz03


zzz03
őstag

s.o.s! :)
golobal stable 9.0.5 a szoftver.
talakozott e valaki olyannal, hogy zseblampa mukodik, de ha fenykepezek vakuval 1et villan es vege a kovetkezo restartig. a kepet se vakuval kesziti el, es kilepve a fenykepezobol a zseblampa se mukodik. kapcsolgatni ki/be tudom de nem vilagit. telefon ujraindit vagy ki/be kapcs es mukodik, amig nem fenykepezek vakuval. otlet? :S

(#18327) RedSwallow válasza Graphics (#18245) üzenetére


RedSwallow
tag

Semmi baja ha 88%-on töltöd és kikapcsol mielőtt 0-ra meríthetnéd, szóval az sem árt. Nekem is többször megállt 98%-on, Battery Calibration program megoldotta.

(#18328) RedSwallow válasza zzz03 (#18326) üzenetére


RedSwallow
tag

golobal stable 9.0.5 itt is, többször kipróbáltam, lövés után bezártam az appot, mindig jó a vaku.

(#18329) ht42 válasza zzz03 (#18326) üzenetére


ht42
senior tag

Nekem jól működik. Ugyanez a rendszer.

(#18330) zzz03


zzz03
őstag

koszi sracok. most nekem is jo. lehet a kinti hideget nem szerette. bent a hazba mukodik ahogy kell.

(#18331) slezakimi válasza vadkörte (#18325) üzenetére


slezakimi
senior tag

Ebben én is igazat adok, de nálam bármilyen varázslattal túlerősített a beszédhangszoró.
Még a legkisebb hangerőn is bele-bele torzít.
Miuin nincs ilyen hibám :F

[B#]sakraphad

Sajna nálam ez van :(

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#18332) DolbySys válasza slezakimi (#18331) üzenetére


DolbySys
csendes tag

Sziasztok! Megjott a Gearbestrol rendelt 2 db. RN4 global 4/64(fekete es arany szinben) . .meg tesztelgetem ,a testreszabasokat vegzem :) .

Mit kell beallitsak, hogy a kapott uzeneteknel ne a szam jelenjen meg ,hanem a nev amit a Nevjegyzekbe lementettem ?

''Vorschprung durch Technik'' by T+A

(#18333) D4ni


D4ni
őstag

Melyik miui rom ajánlott egyébként? Jelenleg a miuihu-n gondolkodok.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18334) Imi1981


Imi1981
veterán

Ugye ez a jó rom a telómra [link] és a telefoninfó [kép] . Csak, hogy nehogy véletlenül rosszat töltsek le.
Ja és megy e Developerre a váltás gyári frissitőből Stabil ról?

[ Szerkesztve ]

(#18335) KamuMazsola válasza fudi2002 (#18323) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az a sima telepítős gyári mellé érdekelne. Nekem nincs bl nyitva, se twrp, se semmi mókolas. Hiába, nem vagyok olyan power user. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#18336) fudi2002


fudi2002
veterán

Tessék, annyi hogy ez nem az általam moddolt, tehát nincsenek manuális beállítások, az enyémben a video zajszűrés ki van kapcsolva, illetve az sokkal frissebb mint ez. Ennél éjszakai zajszűrést ha van kapcsold ki.

Itt van

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18337) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy a telefonnal meg kell osszam a netet (PC-re)
A ROM, ami rajta van: AEX v4.6 OFFICIAL
Azt vettem észre, hogy USB kábeles net osztással 100 mega körül van a net, de ha WIFI hotspottal, akkor 30-40 mega. Az egyik wifi vevő elvileg tudja a 100 megát is, míg a másik a 150-et. Bár, csak 2,4 GHz-esek, de ha 5GHz-en (ac) tudná az USB-s megosztás sebességét, beruháznék egyre.
Valakinek van ilyen tapasztalata, mert még ilyent sem csináltam. ROM-ot nem igazán cserélnék, ha nem muszáj, nagyon bejön ez az AEX.

Ilyenre gondoltam, ha 5GHz-en hotspotként menne a 100 mega körüli net, de feleslegesen nem szeretnék beruházni.

Köszönöm a segítséget előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#18338) vigyori78 válasza Kolondrum (#18304) üzenetére


vigyori78
őstag

Ritka fos global dev romok jönnek újabban ki. +1 én is azért raktam fel a global dev-et mert semmi extra hiba nem volt bennük szinte " stable " volt és benne voltak az újítások, de az utóbbi időben 10-ből 6-ban van valami bug és egyéb.

(#18305) fudi2002 : Az eu alapú dev azért más tészta mert főleg a csájna dev-ből van.

[ Szerkesztve ]

(#18339) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

Valaki leírná , hogy dev romról, hogy tudok stabilra váltani?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18340) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
A Xiaomi Redmi Note 4 megér + 7000 forintot a Xiaomi Redmi Note 4X-hoz képest. Az asszonynak lenne karácsonyra semmi extra felhasználás mezei telefonálás + facebook.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18341) sakraphad válasza vadkörte (#18325) üzenetére


sakraphad
kezdő

persze, amennyi ember annyi igeny. de, nagyon unalmas azt latni, hogy minden het penteken megy a siras, hogy szar a dev rom. tok egyertelmu, hogy BETA. persze, hogy vannak benne gondok/hibak. hasznaltam ios betat is anno szifonon, a beta ios is tele van buggal/optimalizalatlansaggal stb. ezert beta. felesleges azert minden heten sirankozni, hogy rossz. soha, senki szerintem a xiaomi reszerol nem mondta, hogy a beta az minden gond nelkul hasznalhato eles kornyezetben. stable mas teszta.

slezakimi: nem tudum, volt a kezembe egy fekete 3/32 es annak is a hangszoroja fura volt. a tulaj mondta is, hogy az en 4/64-esmnek milyen jol szol a hangszoroja. vagyis, ugy szol ahogy kell.

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#18342) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

AEX alatt találkozott vki visszhang problémaval?
Panaszkodtak többen hogy a saját hangjuk visszhangzik...
Probalkoztam egy DeFluence nevű appal ami elvileg pont erre jó,
de szrt sem ért...
Egyéb tipp?
Crok professzor ? ☺️

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#18343) helixP válasza SirKero (#18340) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezt most kérdezed, vagy mondod? :)
Ha a Snapdragonos Note 4-re gondolsz, akkor szerintem igen, már csak a B20 miatt is.

[lAyCsI]: Igen, néha előfordul, én Kernel Auditorban lejjebb vettem a mikrofon és a hangszóró érzékenységet is. (sajnos hiába az 5.0-s Croc modul)

[ Szerkesztve ]

(#18344) SirKero válasza helixP (#18343) üzenetére


SirKero
őstag

Kérdezem :B
[link]
[link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18345) helixP válasza SirKero (#18344) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát azt is figyelembe véve, hogy az X csak 3/16-os, a másik meg B20-as 4, egyértelműen megéri azt a pár ezrest.

(#18346) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.
Szeptemberben megvettem a karácsonyi ajándékot, azóta a szekrényben figyel. Rengeteg hsz.-t kellene átolvasnom, így inkább rákérdezek: hogy állnak a frissítések? Ezen ha minden igaz global stabil van, talán 8.2.10. Ha jól látom a legfrissebb már 9-es. Jól szuperál, érdemes frissíteni, vagy maradhat az eredeti?

Más.

Vettem 2db Mi Band 2-t a gyerekeknek. Simán pároztatom a Redmikkel, és működnek, vagy kell hozzá valami app? Azt sem tudom, mit tudnak valójában. Egyszerű összehozni őket, vagy készüljek fel belőle karácsony előtt?

Köszönöm.

(#18347) vadkörte válasza sakraphad (#18341) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez így van. A dev ROM-ok BETA-k, anevükben is benne van. Aki developer ROM-ot használ, az vállalja, a hetenkénti frissítgetést (nem muszáj, csak egy lehetőség) úgy érzem nekem az a ~10 perc nem nagy érvégés a friss rendszerért.
A nyafogást sem vágom, hisz mióta dev-re álltam, semmi - értsd |0|, NULL - olyan hibával találkoztam, amiért megy a siránkozás. Az akkuidőm fenomenális, a telefon sebességén egyáltalán nem érződik, hogy hova is van pozícionálva.

(#18346) z123456z:
Kell hozzá app, a MiBand papírkájában van egy QR-kód az visz az app-hoz (MiFit) A párosítás simán ment, nálam ~1-2 perc alatt megvolt. Az app magyar nyelvű, nem kell PhD fokozat a használathoz/beállításhoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#18348) [lAyCsI] válasza helixP (#18343) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Probalkoztam azzal is, de ujrainditas utan azt irja ki a megvaltoztatott ertekekre hogy "not in range"

-= No way back from Here =-

(#18349) z123456z válasza vadkörte (#18347) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm. Megnyugtattál. Akkor azt ki se bontom addig.

(#18350) SirKero válasza helixP (#18345) üzenetére


SirKero
őstag

Azt egy itthon kallódó micro sd kártya megoldotta volna de a B20 miatt akkor a drágább lesz. :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.