Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) vipviform válasza lakisoft (#18900) üzenetére


vipviform
senior tag

Úgy legyen... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18902) vadkörte válasza s3toraph (#18899) üzenetére


vadkörte
addikt

Én annó EuStock-tól vettem, de kizártnak tartom, hogy bármiféle szoftveres különbség lenne bolt és bolt global és global között.

Snapi vs. MTK, kínai vs európai között lehet, de bolt és bolt között elég minimális az esélye. (a sufniGSM-eket nem ideértve, náluk bármi elképzelhető)

Üdv. V. Körte

(#18903) -Prometheus- válasza Oldman2 (#18873) üzenetére


-Prometheus-
tag

Azt, amit a neve is sugall: USB-n keresztül való telepítést. Elengedhetetlen pl. az Android Studio-val való hatékony debug-oláshoz. Ha ez nincs bekapcsolva, akkor az általunk írt alkalmazást legfeljebb úgy lehet elindítani a telefonon, ha az elkészült APK-t kézzel felmásoljuk rá, majd utána manuálisan telepítjük. És mindezt minden egyes alkalommal, amikor változtatunk valamit az app-ban. Kész agyrém lenne.

TL;DR: egy fejlesztőknek igencsak fontos funkciót. :D

(#18904) Maist


Maist
senior tag

Egy észrevétel a néha nem megfogható, nem annyira egyértelmű akku merülésekhez:
Az alábbi két képernyő mentést Alucard cpu ütemezőn, max. 1689 MHz frekin készítettem, de készíthettem volna a gyári alap Interactive-on is, nem bántva a frekiket, azon is megnéztem ugyanis az alábbiakat:

Tehát az első kép, mobil nézetes oldal megnyitva, nem hozzáérve, csak mintha olvasnám:

Proci terhelés szépen, szinte alapon.

2. kép, asztali nézet, ez is mintha olvasnám, nincs hozzáérve a képernyőhöz:

Jól látszik, hogy 50-60% terhelésen pörgeti a procikat, miközben tényleg hozzá sem érek, csak mintha olvasnám ami a kijelzőn látható.

Minden böngészővel, gyárival, Chrome-al, régivel, újabbal, betával, dev-vel, mindennel ezt csinálja az asztali nézetes mobilaréna fórum böngészgetés.
Az index.hu főoldala sem pörgeti ennyire a procit, 20-30% terhelésen tartja csak.
Nem hagyott nyugodni, hogy miért van az, hogy néha 8-9 perc alatt fogy böngészéssel 1% az akkuból, néha meg 3 perc alatt lemegy az 1%. Bizonyos oldalak úgy néz ki, pörgetik a procit simán, mikor hozzá sem érünk a kijelzőhöz, és szépen merül észrevétlenül, vagy nem is annyira észrevétlenül az akku.
Majd mozgóképre is megörökítem ezt a jelenséget napközben.

[ Szerkesztve ]

(#18905) KamuMazsola válasza Maist (#18904) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hm, nekem ez valamennyire magyarázatot ad arra, hogy miért merülhetett a napokban jobban a telóm. Asztali nézetben böngésztem a hardveraprón és a vaterán, jofogason is. Azt hittem szimplán csak a többlet használat miatt, de ezt az általad említett fogyasztástöbbletet valahogy jobban elhiszem.

Üdv.: KamuMazsola

(#18906) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Üdv mindenki! Szeretnék még karácsony előtt bezsákolni egy ilyen telót (most jött össze rá a keret), és a nagy kérdés az, hogy honnét érdemes? Náluk nincs raktáron a kívánt 4/64-es kivitel, emitt pedig nagyon drága, még ha van is belőle és ingyenes is a szállítás. Szorít az idő rövidsége...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18907) fudi2002 válasza Maist (#18904) üzenetére


fudi2002
veterán

Blog fórumon válaszoltam.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18908) korcsi válasza Trailblazer (#18906) üzenetére


korcsi
veterán

Spemall magyar raktár?
Annyi, hogy nem biztos, hogy azonnal van raktáron amit rendelnél, lásd korábbi hozzászólásaim. Facebook-on (spemall magyarország) rá kell kérdezni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18909) Mercutio_ válasza Maist (#18904) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt az új reszponziv felületen is le tudnád tesztelni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18910) D4ni


D4ni
őstag

Járt valaki úgy,hogy TWRP-ből állított volna vissza backupot de a folyamatábra nem jött elő és nem csinált semmit?

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18911) Milestone2 válasza Trailblazer (#18906) üzenetére


Milestone2
nagyúr

P.Ü. ment...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18912) RVR400 válasza korcsi (#18908) üzenetére


RVR400
veterán

Péntek délelőtt óta várom a válaszukat, hogy a november 30-án leadott rendelésemet megkapom-e karácsony előtt, merthogy ajándék lenne...

(#18913) Upo válasza Maist (#18904) üzenetére


Upo
addikt

Ezen nem érdemes csodálkozni. Asztali nézetben minden fullban megy, flash, java, mindenféle beépülők amik körben mozognak, scriptek, stb. (konkrétan nem néztem hogy itt épp mi van belőlük). Az asztali gépet-böngészőt is megeszi, nemhogy a telefont. A mobil nézetnek többek között ez is a célja, egyszerűbb felület, csomó sallang nincs benne, akkut és az adatforgalmat is kíméli ezáltal. Gyakorlatilag kijelented a nyilvánvalót.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18914) ajca válasza Trailblazer (#18906) üzenetére


ajca
tag

[link] ez esetleg?

(#18915) Milestone2 válasza ajca (#18914) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez MTK-s... Nem Snapisat szeretett volna?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18916) Mercutio_ válasza Upo (#18913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem az a gond, hogy többet eszik, hanem, hogy még az indexnek is dupláját ami azért nem az optimalizáltság csúcsa.... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18917) Black_Raven


Black_Raven
veterán

A Nova Prime 125ft a Playen.:) aki várta itt az alkalom.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#18918) korcsi válasza RVR400 (#18912) üzenetére


korcsi
veterán

Jól értem, hogy magyar raktárból rendeltél november 11-én egy telefont és még nem jött meg?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18919) Maist válasza Mercutio_ (#18909) üzenetére


Maist
senior tag

Az általad linkelt oldalt betöltve, és mozdulatlanul :) bámulva:

Jobbnak tűnik.

Upo! Igen, teljesen igazad van, nem is újszülöttként csodálkoztam erre rá, csak ahogy a kolléga is írta, az a meglepő, hogy az index reklámokkal teli kezdőlapja sem pörgeti ennyire a procit, csak mert be van töltve a kijelzőre. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#18920) Mercutio_ válasza Maist (#18919) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18921) RVR400 válasza korcsi (#18918) üzenetére


RVR400
veterán

November 30-án rendeltem magyar raktárból állítólagosan készleten levő teméket (Redmi 4X arany), most szerdán a kínaiak azt írták, hogy úton van a szállítmány a magyar raktár felé, pénteken írtam facen a spemall magyarországnak délelőtt, amire ezt kaptam:

"Köszönjük, hogy üzenetet küldött nekünk. Jelenleg házon kívül vagyunk, de igyekszünk minél gyorsabban reagálni a megkeresésekre, hamarosan jelentkezünk."

Részemről ismét csúfos kudarcot szenvedett a Spemall, ez így ebben a formában a nullát sem közelíti meg. Nagyjából ez a hozzáállás tükrözi azt, hogy még én teszek szívességet nekik, hogy rendelek... Mert még arra sem voltak hajlandóak amguktól, hogy 2 hét alatt jelezzék, hogy amúgy az állítólag készleten levő termékhez még most maratják a nyákot...

[ Szerkesztve ]

(#18922) korcsi válasza RVR400 (#18921) üzenetére


korcsi
veterán

Ja 30-a. Mondjuk az ígért három munkanapos kiszállításhoz képest elég gyenge...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18923) Attipapa válasza D4ni (#18910) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Igen, én így jártam a TWRP 3.2.0.0-val. Oreos romot nem állított vissza,holott elmentette.
4pda-n utánaolvastam, ez valóban létező probléma volt,többen így jártak. Fel kell tenni a 3.2.1.0-ás TWR-t és azzal simán visszaállította. Később azt olvastam, hogy előjön ennél a verziónál is, (nekem nem jött),de azért inkább felraktam a RedWolf-ot,és azzal újra mentegettem a TWRP 3.2.1.0 által visszaállított mentéseimet,nem kísérletezgettem tovább a TWRP-vel.

(#18924) D4ni válasza Attipapa (#18923) üzenetére


D4ni
őstag

Köszi !! :) :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18925) crok válasza Attipapa (#18923) üzenetére


crok
Topikgazda

RedWolf FTW! ( : csak ne használjatok LuckyPatcher-t vagy hasonlót : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18926) hevizms


hevizms
addikt

Üdv.

Valakinek nincs véletlenül gyakorlati összehasonlítási alapja a Xiaomi Redmi Note 4 4/64 és a Huawei P10Lite között?
Árban ugyanannyi a 2 az Euronicsnál és nehéz döntenem.
Ami érdekelne:
-kamera melyiké jobb
-akkuidő mennyivel jobb a 4100-as mint a 3000-es esetében(egy átlagos idő érdekelne)

Meg úgy összeségében melyiket érné meg ibkább megvenni? Tudom ezt a kérdést egyXiaomi topikban lehet fel sem kellene tennem? :)
Játék szempontjából nem érdekel,mert sosem játszom,inkább ahogy irtam is a kamera ami érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#18927) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Üdv! Ma jött meg ez a fasza kis telefon, még csak ismerkedek vele. Mindig felajánlja, hogy frissíti miui 9-re. Ez olyan, hogy egy idő után magától is fölrakja? Nekem jó lenne így is.

(#18928) Happi válasza Trailblazer (#18906) üzenetére


Happi
tag

Én a Turbado-tól vettem két hete a 4/64-et. Két nap alatt megvolt. Merem ajánlani!

(#18929) ÁrPi2 válasza hevizms (#18926) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Tudom ezt a kérdést egyXiaomi topikban lehet fel sem kellene tennem? :)"

Igen. :) . Nekem nincs gyakorlati összehasonlítási alapom, de én úgy látom a RN4 4/64 es változat kerül épp annyiba
ott az Euronics-nál, mint a P10 Lite 3/32 ram/rom konfiggal! Előnyének látom hogy a Huaweiben van NFC.

,a fotóapparátusa talán nem olyan mint a nagytestvér P10-ben, úgyhogy talán versenyezhet vele a Note4 kamerája (különösen ha jó moddolt API-s driver van hozzá... :U )

(#18930) Happi válasza hevizms (#18926) üzenetére


Happi
tag

https://versus.com/en/huawei-p10-lite-vs-xiaomi-redmi-note-4x
Technikai paramétereket tekintve kimerítő összehasonlítást találsz. Segíthet esetleg.
A kamera képességeit tekintve (pl.stabilizátor) a Húhaver jobb, a vas oldaláról nézve erre dől a kerítés, véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#18931) Imi1981


Imi1981
veterán

Tettem a telómra full cover üvegfóliát ami tökéletesen passzol ami nagyon tetszik benne. Viszont az érintés érzékenységét kissé csökkenti meg valahogy nagyon tükröződik ( a telefon kijelzője is fényes és tükröződik de mégsem ilyen) és egy kicsit csökkenti az ellenséget és a kontrasztot. Nem vészes de azért én észreveszem az ilyet . Itt a hardverapron vettem nagyon olcsón 990 ft-ért és ezért az árért viszont jó . Azért később szeretnék valami kiváló minőségűt venni. Van valami márka amik nagyon jók?

(#18932) helixP válasza Imi1981 (#18931) üzenetére


helixP
nagyúr

Nincs igazán egységes, tuti biztos megoldás. Általában mindegyik rontja valamennyire az érintésérzékenységet és kicsit csillog is.

(#18933) D4ni válasza holozis_HUN (#18714) üzenetére


D4ni
őstag

Bocsi férre

Attipapa (#18923) :
Siker :) twrp frissítés megoldotta. Viszont most nem fogadja el a jelkódom,pedig tuti jót ütök be. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18934) Imi1981 válasza helixP (#18932) üzenetére


Imi1981
veterán

KB másfél éve mikor használtan vettem egy Samsung galaxy s4-et(azt váltottam le a redmi note 4-re) azon valami brutál jó üvegfólia volt!Az nem tükröződött ennyire pedig nem matt volt és tökéletesen átlátszó volt és nem rontott egy kicsit sem a kijelző minőségén! És másfél év múlva se volt rajta még hajszál karc sem (csak egy repedés :) ) pedig én nem tudok vigyázni a telókra. Úgyhogy tuti van jobb minőségű! Amit barátnőm Samsungjára vettem sokkal szarabb volt minden tekintetben . Ez amit most vettem a kettő között van és ha az árát nézzük meglepően jó.

[ Szerkesztve ]

(#18935) Trailblazer válasza Happi (#18928) üzenetére


Trailblazer
addikt

No ezt megpróbálom, köszi. Egyúttal kösz mindenkinek, aki segíteni próbált! Amúgy igen, Snapisat szeretnék, nem MTK-sat.

Apropó, ha már itt vagyok (mondjuk szerintem maradok is): a bootloader nyitás/recovery/root szentháromság ugye nem probléma?

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18936) SirKero válasza RVR400 (#18921) üzenetére


SirKero
őstag

Kingtel. Két nap után át lehetett venni :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18937) sandró60 válasza SirKero (#18936) üzenetére


sandró60
addikt

+1 én is ott vettem

(#18938) korcsi


korcsi
veterán

Ilyen a kijelzőnél kisebb üveget használ valaki?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18939) Attipapa válasza crok (#18925) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Azt használom, de a RedWolf nem állította vissza a TWRP3.2.0.0-val készített mentéseket, csak a TWRP 3.2.1.0. Ezért kellett TWRP-ből betölteni, majd recovery csere és RedWolf-al menteni ismét. Nem használok semmilyen patchert vagy hasonlót.

D4ni: Mentés előtt nem vetted le a biztonsági beállítást? (PIN,ujjlenyomat,minta)

Itt nézd az összefoglalót:
crok logout blogja:" Pár hasznos tipp a lock feloldására (az encrypt/decrypt-re ez se jó természtesen):"

[ Szerkesztve ]

(#18940) orc88 válasza korcsi (#18938) üzenetére


orc88
őstag

Én jelenleg egy G Flex2 kijelzo vedovel használom amig meg nem érkezik a rendes :DDD
A szélét is fedi a kijelzőnek ami elég érdekes. Elég pontosan illeszkedik szélességre és még a kivágások sincsenek feltétlenül rossz helyen :))

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18941) [lAyCsI] válasza crok (#18609) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Kissé kezd engem is idegesíteni az értesítési LED szrakodása az utolsó RR build alatt,
ha felteszem a 8-as EB kernelt ezek szerint megoldódik a problematika?

köszi!

-= No way back from Here =-

(#18942) crok válasza [lAyCsI] (#18941) üzenetére


crok
Topikgazda

EB 8.0-ban még a régebbi led driver van - még megy Nougat-al.

Ahogy írtam is, most kezdik a custom kernel fejlesztők dobni a Nougat-ot (pl. ReVolt..) és mostmár csak Oreo támogatás lesz - alapvetően el fog indulni a kernellel a telefon Nougat-al is de nem fognak fogadni olyan hibajelentést ami Nougat-ról jön (pl. ugye így van a led is).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18943) [lAyCsI] válasza crok (#18942) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi,
már töltöm is ;)

-= No way back from Here =-

(#18944) helixP válasza Imi1981 (#18934) üzenetére


helixP
nagyúr

Jó, akkor szólj, ha megtaláltad. Végigpróbáltam személy szerint kb ötöt, de a topic lakossága is jó párat. Észre kell venni, hogy öszvisz kb.3-4 felé üveg van forgalomban és azt árulja többszáz eladó eBay-en, Alin stb.
Ez nem az S4, kisebb számban készült telefon, valószínűleg nem lesz ugyanannyi és ugyan olyan minőségű kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

(#18945) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!
Valaki feltette már az miui 9.0.7.0-át?
Vélemények róla?
Mi változott? A changelog igen szűkszavú.
A magyarosítás jobb lett? Vagy valami pozitív változás a 9.0.5.0-hoz képest?

(#18946) Upo válasza B2man2 (#18945) üzenetére


Upo
addikt

A magyarosítás mindig jobb lesz, csak nem mindig rakják bele a ferdeszeműek a frisset. :D

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18947) Imi1981 válasza helixP (#18944) üzenetére


Imi1981
veterán

Hiszek neked nem azért írtam!Még eldöntöm fent hagyom e. Az az érzésem napsütésben kültérben nagyon zavaró lesz de majd holnap kipróbálom.Ha nem marad.

[ Szerkesztve ]

(#18948) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Ujjlenyomattal lehet e valahogy védeni az alkalmazasokat? Pl feloldom a telot ujjlenyomattal ès odaadom havernak akkor mondjuk az otp vagy messenger alkalmazásokat még ne lehessen megnyitni csak ujjlenyomattal
Remélem érthető mit akarok
S7en ez simán megy de itt valami mi fiók meg egyéb baja van

[ Szerkesztve ]

(#18949) B2man2 válasza Lujo416 (#18948) üzenetére


B2man2
aktív tag

Szerintem csak jelszóval lehet védeni az alkalmazásokat a biztonság app-ban ahogy nézem.

(#18950) Imi1981 válasza Lujo416 (#18948) üzenetére


Imi1981
veterán

Most próbáltam és egyszerűen nem adtam hozzá a mi fiókom és utána felajánlotta az ujjlenyomattal védelmet és ujjlenyomattal aktíváltam. Már működik is! Az otp alkalmazáshoz állítottam be direkt.
Viszont akkor zárja le megint az alkalmazást mikor lezárod a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.