Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Lujo416 válasza Imi1981 (#18950) üzenetére


Lujo416
tag

Köszi nektek így most nagyjából már használható de úgy nem lehet hogy ne kelljen lezárni a kijelzőt is? Megint csak az s7 a példa de annál anélkül is jó

(#18952) Imi1981 válasza Lujo416 (#18951) üzenetére


Imi1981
veterán

Biztonság menü /alkalmazások zárolása /beállítás (fogaskerék a jobb felső sarokban)

[ Szerkesztve ]

(#18953) Lujo416 válasza Imi1981 (#18952) üzenetére


Lujo416
tag

Á nagyon jó köszi a segítséget

(#18954) Imi1981 válasza Lujo416 (#18953) üzenetére


Imi1981
veterán

Szívesen :)

(#18955) kukinyo


kukinyo
addikt

Erre tud valaki bármilyen megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#18956) gilbo válasza B2man2 (#18945) üzenetére


gilbo
csendes tag

Hello
Neked mikor dobta ki hogy frissíthetsz?
Nekem nem mókolt a telefon meg semmi. De nekem még nem jelzett

(#18957) gilbo


gilbo
csendes tag

Egyébként én a likestore-t is tudom ajánlani! Onnan rendeltem, 2nap és a kezemben volt a telefon!

(#18958) B2man2 válasza gilbo (#18956) üzenetére


B2man2
aktív tag

Nekem se jelzett még, csak láttam a linket hozzá, és gondoltam valaki már felrakta itt. Én meg szoktam várni amíg jelez.
Más: Ha csinálok egy biztonsági mentést a telefonra, azt a rendszert visszaállítás törli ha nincs sd kártyára rakva?

(#18959) rin33 válasza kukinyo (#18955) üzenetére


rin33
senior tag

Ez engem is erdekelne, ez elvileg csak egy app, csak nalam mindig bootlopos lesz a Los ha belenyúlok a system-be, ha a zip-be rakom es ugy telepitem akkor jo...

(#18960) kelly416


kelly416
veterán

Asszem lemondok. Megpróbáltam crok gyűjteményéből feltenni a lineage-et, "could not find META_INF" üzenettel leállt. Ugyanígy az AEX is. A RR felment, de semmi google nincs benne. Szedtem le play-t, feltelepítettem, el sem indult. Most megy vissza a legfrissebb globe, és szerintem itt abba is hagytam a kísérletezést. :DDD Ezt még meg tudom csinálni, a többi már nem az én világom. :B

(#18961) crok válasza kelly416 (#18960) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha az RR felment tegyel melle GApps-ot is mert azert nem volt Play. (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18962) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok.
Miért vanaz ,hogy random törlödnek telefonszámok a telefonról ?
Köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#18963) Winnie The P válasza Imi1981 (#18952) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali! Nálam nincs ilyen beállítási lehetőség. A teló nem mókolt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18964) RVR400 válasza pelenka35 (#18962) üzenetére


RVR400
veterán

Clean Mastert használsz?

(#18965) D4ni


D4ni
őstag

Eu weeklyn normális ha már 2 verzió után sem megy a mi cloud? Pedig direkt rányomok a mentésre, több alkalommal. Éjszaka alatt sem csinált mentést, pedig írja hogy a cloudban 1.5gb foglalt. Mi fiók aktív, minden be van állítva, egyedül a képek mentését szedtem ki.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18966) royalka válasza D4ni (#18965) üzenetére


royalka
őstag

Nekem is volt problémám vele. Töröltem a meglévő mentést és utánna lementette rendesen. Viszont amikor helyreállítottam belőle az appokat, sms, asztal. Pár nap alatt meghülyült, mint ha kevés lett volna a memória mindent bezárt, gyári launcher-t is. Olyan volt mint ha a régi lg-t használtam volna. Újra telepítettem a legutolsó romot, kézzel pakoltam fel az appokat.. (csodás 3/4 óra volt). De most patentul megy.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18967) simacsiga


simacsiga
tag

Sziasztok!
Rendelt már eustockról valaki?
Megjöhet még péntekig?

(#18968) sandró60 válasza simacsiga (#18967) üzenetére


sandró60
addikt

Az csoda lenne.A másik fórumban Gea...."sírnak"hogy nem jött meg sok dolog,pedig időben(múlt hónap)rendelték :K
Itt próbálkozz [link]

[ Szerkesztve ]

(#18969) Black_Raven válasza simacsiga (#18967) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha most megrendeled, holnapra megjön, ha csúsznak holnaputánra.:) de most 12-ig kell megrendelni.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#18970) D4ni válasza royalka (#18966) üzenetére


D4ni
őstag

Én most friss rendszerrel vagyok, tiszta telepítés. Szintén 3 óra "belakás" után.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18971) faja0124 válasza simacsiga (#18967) üzenetére


faja0124
tag

Ha van raktáron akkor szerintem igen.

(#18972) simacsiga válasza Black_Raven (#18969) üzenetére


simacsiga
tag

Köszi,megpróbálom 😀

(#18973) fene_vad válasza crok (#18925) üzenetére


fene_vad
senior tag

mi a baj a LuckyPatcherrel RedWolf alatt? Nem találtam semmit róla a linkelt release notes-ban

(#18974) Upo válasza fene_vad (#18973) üzenetére


Upo
addikt

Nem szeretik, ennyi. Vagy letörlöd, vagy régebbi redwolf amiben még nem figyelik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18975) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!A twrp-t telepíteném de valamiért nem jó [kép] Mi lehet a baj ? A teló természetesen fastbootmódban csatlakoztatva a géphez .

[ Szerkesztve ]

(#18976) Upo válasza Imi1981 (#18975) üzenetére


Upo
addikt

Hiszen oda van írva pirossal.
Olyan könyvtárban próbáld, ahol ott van a fastboot, adb és a dll-ek, mert ott nem találja ahol állsz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18977) Imi1981 válasza Upo (#18976) üzenetére


Imi1981
veterán

A leírás nem elég részletes . ennyit ír : Ahova kicsomagoltuk a .zip fájlt, abban a mappában nyissuk meg a parancssort, amit a Shift + jobb klikk kombinációval tudunk előhozni. Ez szerint tök mindegy hol van a lényeg ahova kicsomagoltuk . De akkor most a miui unlock maooába kell másoljam ? Mert úgy is próbáltam de nem jó .

[ Szerkesztve ]

(#18978) Milestone2 válasza Imi1981 (#18977) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Abba a mappába, ahol az adb meg a fastboot fájlokat találod...
...nézd meg, hogy ott vannak-e, amit most írtál...vagy keresd meg a keresővel...
Vagy telepíts egy minimal adb and fastbootot, s annak a főkönyvtárába...
https://androidmtk.com/download-minimal-adb-and-fastboot-tool

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18979) Imi1981 válasza Milestone2 (#18978) üzenetére


Imi1981
veterán

Ide [kép] ?Mert így is próbáltam de nem jó .Bár itt még ír valamit hozzá . Most el kell mennem de 20 perc múlva folytatok akkor ha nem jönne össze még segítségért folyamodnék .Kösz addig is !

(#18980) Milestone2 válasza Imi1981 (#18979) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem oda. Nem az a könyvtár.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18981) kukinyo válasza rin33 (#18959) üzenetére


kukinyo
addikt

Melyik app az?
Kipróbálnám a RR rom alatt.

(#18982) trouble válasza Milestone2 (#18980) üzenetére


trouble
senior tag

Sziasztok!

Bluetooth problema,eddig működött csak mostanában kezdett el sz@rakodni!
Legutolsó stable rom/semmi mók/!
Autó hangrendszerre felcsatlakozik, zenét hallgatok, viszont ha hívásom van egy darabig jelzi a teló, hogy bt-n zajlik a kapcsolat(de nem hangosít ki, bár a zenét leállítja).Majd az ikon is átvált a telón, mintha a fülemre tartva beszélnék, hiába pöckölöm vissza bt-re, csak közvetlen lehet fülre tartva beszélni!Lleteszem és a zene megy tovább!
Eszköz elfelejtése, újra párosítás megvolt többször/eleinte egy időre megoldotta a problemát, de most már az sem/ :F
KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#18983) Upo válasza Imi1981 (#18979) üzenetére


Upo
addikt

Letöltöd ezt: [link]
Kicsomagolod, lesz egy platform-tools mappa.

- ami abban van mindenestől, bemásolod abba a mappába ahol a twrp-d van, és abban a mappában dolgozol (szerk:illetve elég a lejjebb írt 5 fájl).

vagy

- a twrp-s cuccokat bemásolod a platform-tools mappába, és abban a mappában dolgozol.

vagy

- bemásolod az adb-fastboot cuccokat olyan mappába ami az elérési útban van.
A bemásolandó fájlok:
adb.exe
AdbWinApi.dll
AdbWinUsbApi.dll
fastboot.exe
libwinpthread-1.dll
Ezeket berakod mondjuk a windows\system32 mappába.
Ezután már mindegy milyen mappában vagy, az adb és fastboot parancs működni fog, nem kell foglalkozni vele.

vagy

- a mappát ahol az előbbi fájlok vannak, hozzáadod az elérési úthoz
Tehát pl. C: gyökerében csinálsz egy adb mappát. A fenti 5 fájlt belemásolod.
Aztán (win7) vezérlőpult-rendszer és biztonság-rendszer (ide el lehet jutni a win+pause gomb nyomásával)
speciális rendszerbeállítások, a speciális fülön megnyomod a környezeti változók gombot.
Alul a Rendszerváltozók között előkeresed a Path sort. Szerkesztés, ott elmész a végére. Ha nem ;-re végződik, akkor beírsz egy ;-t, és utána rögtön hogy C:\adb
Valahogy így kell kinéznie:

Ezuitán leokézgatsz mindent, kész. Elérted ugyanazt mint az előzőben, bárhonnan bármilyen parancssorból működni fog az adb fastboot, csak most egy külön helyen vannak a fájlok, nem bekeverve a többi ezer közé.
A szerkesztés után megnyitott parancssorok alatt fog működni, ha már előtte volt megnyitott parancssor az nem szedi fel, be kell zárni és újra megnyitni.
Egyébként ha parancssorban beírod a path parancsot, akkor ott kell lennie valahol középen ;-k között a C:\adb-nek. Azért középen, mert a felső kisablakban levő felhasználói változók path cuccait még mögéteszi.
Mi azért tettük a rendszerváltozók közé, mert innentől minden felhasználónál működni fog, meg csökkentett módban, rendszergazdaként, stb. Lehetne a felhasználói változók végére is tenni, akkor csak erre a felhasználóra működik, amelyikkel megcsináltad (pl. rendszergazdai parancssorban sem!)

Bármelyik módszer működik, én az utolsót javaslom, egyszer kell megcsinálni, gond elfelejtve. Twrp-t meg valószínű kell máskor is telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18984) Imi1981 válasza Milestone2 (#18980) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor hol keressem ? Ez a leírásban benne kéne legyen szerintem . Eddig minden telómon simán nyitottam bl-t ,rommolgattam, rootoltam stb ,itt meg ahol hivatalosan lehet ezt csinálni folyton elakadok . Tudom béna vagyok de a leírás sem elég részletes szerintem .
Letöltöttem a Minimal ADB telepitőt ! Azzal próbálkozzak inkább ? Annál mindegy hol van ?

(#18983) Upo Kösz ! :R Megpróbálom .

[ Szerkesztve ]

(#18985) Upo válasza Imi1981 (#18984) üzenetére


Upo
addikt

Előtted levő hsz-t nézd már meg. Ha az nem elég részletes, akkor keress valami jó okj tanfolyamot... ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18986) kenacs86


kenacs86
újonc

Sziasztok, frissíteni szeretném a telefonom. Régen se volt egyszerű de most már számomra leheleten. Elindultam a miunlock irányába,mindent végigcsináltam. Azonban az unlocknál kiírja ,hogy nincs jogosultságom,holott ezt a telefon menüjében többször megtettem már. Belefáradtam jelenleg a 8.2.1 Stabil fut rajta. A 9.0.5.0 Stabil-t ajánlja ,de nem frissül sehogy se még recovery módban se. Van valami pro aki tudna ebben segíteni akár odaviszem hozzá a telefont és egy kis készpénzért cserébe újra helyre rakja a rendszert . Vagy esetleg milyen alternatíva van?

(#18987) Milestone2 válasza Imi1981 (#18984) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem én is érthetően leírtam, hogy ha telepíted a minimal ADB-t akkor ANNAK A TELEPÍTÉSI KÖNYVTÁRÁBAN dolgozz...ahová a PC-n telepítetted.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18988) Milestone2 válasza kenacs86 (#18986) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha ilyen segítséget kérsz, mindig írd oda, hogy hol keresed a segítő kezet? Kamcsatkán vagy Liverpoolban...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18989) gilbo válasza simacsiga (#18967) üzenetére


gilbo
csendes tag

Likestore. Nekem 2nap volt

(#18990) Imi1981 válasza Upo (#18985) üzenetére


Imi1981
veterán

Közben írtam és nem láttam a hsz-ed.
Először az első módszerrel próbálkoztam és ezt dobta [kép]
(#18987) Milestone2 akkor is ugyan ezt dobja . Az számít ,hogy win 10 van a gépen ?

[ Szerkesztve ]

(#18991) Milestone2 válasza Imi1981 (#18990) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De a képen még mindig más könyvtár van!!!

Ha telepítetted a minimal ADB-t, az a C:-n létrehoz egy minimal ADB... könyvtárat.
Abba másold bele a twrp IMG fájlját.
A minimal ADB... létrehoz egy indítóikont az asztalodon. Onnan indítsd, akkor a megfelelő könyvtár nyílik meg.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18992) simacsiga válasza gilbo (#18989) üzenetére


simacsiga
tag

Köszi,megrendeltem az eustockról.
20percen belül jött a válasz.holnap hozza a futár.le a kalappal elöttük.

(#18993) Upo válasza Imi1981 (#18990) üzenetére


Upo
addikt

De ne powershell-t nyiss hanem parancssort. A powershell nem keres current dir-ben.
Futtatás - cmd
Vagy csináld meg a negyediket, és powershell alól is jó lesz.
A 1709-ben már nagyon erőltetik a PS-t, lehet hogy a parancsikonos indításnál is lecseréli, most nincs kéznél 1709 hogy kipróbáljam.

Vagy úgy tudod írni, hogy .\fastboot .\adb stb, be kell elé írni a .\ -t hogy megtalálja az aktuális mappában.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18994) Imi1981 válasza Milestone2 (#18991) üzenetére


Imi1981
veterán

Én már begolyózok ! Itt csinálom [kép]
A minimal ABD telepítési mappájában ! Nem vagyok egy számitógép zseni (gondolom észrevettétek ) de ezt már kezd megőríteni :) .

(#18993) Upo A hülye videóban is azt nyitotta meg !Vagy nem jól láttam .Na kezdem elölről .Bocs mindenkitől!

(#18995) Milestone2 De a minimal ADB parancsikonja .

(#18993) Upo A leírás szerint shift +jobb egérgomb és ott kéne lenni a parancssor de csak ez a powershell van . Hogy tudok mappán belül parancssort indítani ?

[ Szerkesztve ]

(#18995) Milestone2 válasza Imi1981 (#18994) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az asztalodon nem keletkezett ikon? Win10 alatt folyamatosan hiba nélkül használom...mert amit meg most linkeltél kép az csak egy Win könyvtár screenshot.

Biztos minden illesztőprogram fenn van neked a gépeden? (MiFlash elméletben felrakja)

Harag egy szál sincs, nem kell elnézést kérni, csak értetlenkedés, hogy miért nem megy?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18996) Upo válasza Imi1981 (#18994) üzenetére


Upo
addikt

Én akkor kiszállok szerintem, ketten kétfelé visszük. Én nem a minimal adb-t írtam, hanem a gyári google legfrissebb adb-fastboot csomagot. Ha a minimal adb-st csinálod akkor az én leírásomban nem lesz jó az elérési út, az nem a c:\adb-be teszi, értelemszerűen módosítani kellene.
De akkor válassz egyet és csináld azt!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18997) Upo válasza Milestone2 (#18995) üzenetére


Upo
addikt

Harag egy szál sincs, nem kell elnézést kérni, csak értetlenkedés, hogy miért nem megy?

Tuti a 1709 win10 miatt, ezek szerint a parancsikonokban is helyettesíti a cmd-t a powershell-el. Szinte gondoltam, ezért legjobb a path-ba rakni, ott megtalálja a powershell is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18998) vargalex válasza Upo (#18993) üzenetére


vargalex
félisten

Nem értek a Windows-hoz és így a powershell-hez sem (szerencsére :) ). De lehet, hogy linux shell szerűen meg kell adni, hogy az aktuális könyvtárból futtassa (csak gondolom továbbra is \ van / helyett):

.\fastboot.exe devices

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18999) kenacs86 válasza Milestone2 (#18988) üzenetére


kenacs86
újonc

Bárhol. Itthon nincsenek nagy távolságok. Amúgy Dunaújváros,Kecskemét,Szolnok vonalon hetente mozgok. Mobil vagyok csak valaki tegye rendbe ,hogy frissíthető legyen automatikusan a telefon ne kelljen szarakodni.

(#19000) Imi1981


Imi1981
veterán

Sikerült! Köszönöm mindkettőtöknek és privát segítségemnek DarthFader -nek ! Minimal ADB-vel sikerült igaz nem pont azokat írta ki mint a logout-os leírásban . Bocs az értetlenségemért de ez nekem nagyon nehéz volt így elsőre . Most már tudni fogom így már nem gáz .

Még annyi ,hogy a lazyflashert root után kell telepíteni ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.