Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) 4ron


4ron
senior tag

Másnak is sikerült olyan üveget rendelni, ami így néz ki? :F A Mi A1-re se tudok rendes full cover üveget rendelni, úgy fest, a Note 4-re se fog sikerülni...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#18752) Oldbiggy válasza D1L1ZS (#18747) üzenetére


Oldbiggy
tag

gray999

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#18753) helixP válasza 4ron (#18751) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, kicsi pontok mindegyiken vannak, de ez azért elég durván szembetűnő...

(#18754) rin33 válasza crok (#18750) üzenetére


rin33
senior tag

Én úgy szoktam hogy összehasonlítom a gyári ROMot a Lineage OS-sel (system/app, priv app, vendor/overlay stb) és ami nincs a Los-ben azt szedem ki. (Root, Link2SD-ben jegelés elég) tehát gyakorlatilag pure aosp szerű lesz. Miuinál ez funkcióvesztéssel is jár (pl Mi Cloud) de pl. nekem nincs szükségem cloud-ra meg ilyen Mi appokra.

Ezt akkor érdemes ha nincsenek costum Romok vagy csak ,,tákolt" romok (los 14.1 mt6582, 3.4.67) vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18755) rin33


rin33
senior tag

Kingroot app-al lehet rootolni a ,,mido"-t? Redmi 3-at lehet tudommal...

(#18756) 4ron válasza helixP (#18753) üzenetére


4ron
senior tag

Ez konkrétan siralmas, úgy hogy visszakérem az árát. Lehet végül erre is fólia lesz üveg helyett. Ez van, a 2.5D hátránya...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#18757) trebrona válasza rin33 (#18755) üzenetére


trebrona
nagyúr

Redmi 3-at sem lehet.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18758) rin33 válasza trebrona (#18757) üzenetére


rin33
senior tag

Akkor rosszul tudtam.

(#18759) D1L1ZS válasza Oldbiggy (#18752) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszi!

De sajnos bármilyen lockscreent állítok is be, nem jelenik meg, csak a telefon feloldó pin. Mind1, remélem javítják majd a következő buildben.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#18760) ubul23


ubul23
senior tag

Ha lineage os 15.1-et szeretnék felrakni melyek azok a fájlok amiket törölni kell telepítés elött, ha nem szeretném, hogy data format legyen a vége? Recoveryböl melyik a jobb? Twrp vagy Redwolf?

(#18761) borzosmorzi válasza D1L1ZS (#18759) üzenetére


borzosmorzi
tag

Érdekes, nálam is Global dev. 7.12.14 van, és rendesen megjelenik a lockscreen a sim-kártya PIN feloldása előtt.

[ Szerkesztve ]

(#18762) gps76 válasza D1L1ZS (#18759) üzenetére


gps76
őstag

A fejlesztői beállításokban van egy közvetlen hozzáférés gomb, ez nincs bekapcsolva véletlen?
Aki global dev-ről vissza akar térni global stabilra nyitott BL esetén felrak egy twrp-t, onnan a gyári stabil romot, lazy flashert és már fent is a stabil. Mondjuk én az adaway miatt rootoltam, de más semmi mókolás.A dev-et a bluetooth fülessel használhatatlanság miatt szedtem le.

[ Szerkesztve ]

(#18763) batai15


batai15
félisten

Nova launchert használok ha galériából akarok hatteret állítani azt írja nincs olyan progi ami befejezze a műveletet, valamint ha beállításoknál csinálom, és utána landscape fordítom a telefont utána a háttér szét csúszik erre van meg oldás?

(#18764) D1L1ZS válasza gps76 (#18762) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Végig néztem, de nincsen...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#18765) Oldman2 válasza ubul23 (#18760) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom most MIUI van a készüléken.

A magad szivatasanak elkerülése érdekében ne akard nem törölni a data - t.

Minden az előzőtől eltérő ROM esetén elvárás a teljes Wipe (format system /data)

(#18766) ubul23 válasza Oldman2 (#18765) üzenetére


ubul23
senior tag

Nem szeretném a belső tárhely teljes tartalmát törölni aki rakott már fel 8.0-ás tömítő tudja miről beszélek. Amikor telepítés után kéri a kódot de utána sem enged tovább mondván sérültek az adataim. Telepítés elött mindig full wipot csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#18767) Wesder válasza batai15 (#18763) üzenetére


Wesder
félisten

Ez réges régi probléma, nem tudom van e rà megoldàs. Màr 4.4 alatt is (kb 3 éve) létezett ez a hiba.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18768) D4ni


D4ni
őstag

Gyári böngészőből ti sem tudtok fórumba képet feltölteni? Global stable, global dev és most eu weekly-n sem működik.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18769) KamuMazsola válasza D4ni (#18768) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem ment tegnap. Stabil 9.0.5.0

Üdv.: KamuMazsola

(#18770) batai15 válasza Wesder (#18767) üzenetére


batai15
félisten

Első bug az miui 8 alatt nem volt jelen.

(#18771) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Miui Global 9.0 Stabilról szeretnék átállni Miui Developer romra! Nincs bootloader nyitva, szóval gyári állapot van, de úgy tudom ehhez nem is kell!.
Elvileg letöltöm sd kártyára a romot majd csinálok egy gyári visszaállítást a telefonon, s utána a gyári updater app-al feltelepítem az új romot? Vagy a telefon tárolójára kell töltenem a romot? Esetleg valami speciális mappába kell raknom?
Kell valamire figyelnem? Eltudom rontani?
Bocsi ha esetleg bugyuta kérdéseknek tűnnek, de nem szeretném, ha gond lenne, s inkább kérdezek!
Előre is köszönöm!!!

(#18772) jemy válasza gps76 (#18762) üzenetére


jemy
tag

global devről global stablére megy a gyári recoveryvel is visszafele.

(#18773) borzosmorzi válasza pataig (#18771) üzenetére


borzosmorzi
tag

Felesleges előzetesen gyári visszaállítást végezni, a frissítő appban a letöltött dev. rom betallózása és kiválasztása után úgyis közölni fogja, hogy a frissítés minden adatot törölni fog, meg is teszi. Természetesen az SD kártyán levő adatok biztonságban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18774) pataig válasza borzosmorzi (#18773) üzenetére


pataig
tag

Akkor az sd kártyára kell a leendő romot is raknom, s nem a telefon tárolójára?

[ Szerkesztve ]

(#18775) borzosmorzi válasza pataig (#18774) üzenetére


borzosmorzi
tag

Nem kell feltétlenül az SD kártyára rakni, a telepítendő romot nem fogja törölni. De pl. a zenéid, fotóid, dokumentumaid elvesznek, ha nem az SD-kártyán vannak. Törlődnek az alkalmazások, alkalmazásadatok, beállítások is.

[ Szerkesztve ]

(#18776) pataig válasza borzosmorzi (#18775) üzenetére


pataig
tag

Igen azt tudom, hogy minden törlődik!
Egyébként ha nem tetszik ugyanezzel a módszerrel működik visszafele is, azaz vissza tudok állni stabilra?
Érdemes átneveznem a letöltött rom-ot "update.zip-re", vagy nincs jelentősége?

(#18777) borzosmorzi válasza pataig (#18776) üzenetére


borzosmorzi
tag

Nem kell a romot átnevezni. Visszafelé nem próbáltam (dev.-ről stabilra), a hivatalos MIUI álláspont szerint a frissítő appal nem megy, csak fastboottal, PC-ről (akkor viszont nyitni kell a BL-t), de lehet, hogy ennek ellenére mégis működik. Szerintem az aktuális dev. 7.12.14 jobb mint a stabil, nem valószínű, hogy vissza akarnád tenni. De az nem garantált, hogy egy későbbi OTA frissítéskor nem lesz benne valami bug.

[ Szerkesztve ]

(#18778) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Srácok Kalocsa környékén kérne segítséget egy felhasználó aki olyannira nullinformációs, hogy azt se tudja MTK vagy SD a telefonja... Frissített s nem tetszik neki a látvány...szeretne visszatérni (downgrade) az előző stabil verzióra.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18779) Maist válasza fudi2002 (#18612) üzenetére


Maist
senior tag

Üdv! Ez a leírásod használható-e/érvényes-e az ugyanúgy az Epic oldaláról letölthető 9.0.5.0 stabil rendszerre?
Én most egy régebbi 7.10.26-os Epic rom-ot tettem fel a hozzászólásodban linkelt leírásoddal, és eddig nagyon meggyőző, amit tapasztalok. Készenléti fogyasztásom, amikor ki van kapcsolva a kijelző, két sim, bluetooth mi band 2 miatt megy, és az eddig 2-3% is volt óránként (xiaomi.eu stabil 8.5.1.0 volt fent), az most az előbb példaként 77%-on elment egy órát, és még utána elővéve, és használva a telefont, tartott jó pár percig, míg 76%-ra nagy nehezen lement. A stabilt csak azért raknám fel, ha ahhoz is jó a leírásod, hogy nem lesz-e esetleg mégjobb. Azt lehet-e tudni, hogy melyik heti rom volt a legjobb/legjobban sikerült ezután a 7.10.26 után? Régen valamikor használtam Greenify-t, xposed-el valamelyik Redmi-n, már nem emlékszem melyiken, de arra igen, hogy nagyon durván le lehetett szedálni vele a telefont, egészen annyira, hogy semmiféle értesítés nem jött meg (beállítás kérdése természetesen), de valahogy meggyőzőbbnek tűnt, mint ez az Amplify. Van valami ellenjavallat, hogy az Amplify helyett/mellé felrakjam a Greenify-t? Te próbáltad már ezt a programot?

(#18780) gilbo válasza 4ron (#18756) üzenetére


gilbo
csendes tag

Nézz szét jófogáson.
Vannak kó üvegfóliák! Az enyémmel semmi baj sincs

(#18781) trebrona válasza Milestone2 (#18778) üzenetére


trebrona
nagyúr

4X-en többeknek sikerült a downgrade updaterrel: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18782) csemeteim válasza borzosmorzi (#18777) üzenetére


csemeteim
tag

Sziasztok
Nekem nincs nyitva a BL. még is frissítettem oda vissza stabil és fejlesztői között a gyári frissítő el.
Sikerrel.
Csak saját felelősségre.
Üdv

(#18783) borzosmorzi válasza csemeteim (#18782) üzenetére


borzosmorzi
tag

Ez jó hír, én anno azért nyitottam bootloadert, hogy ha esetleg nem válik be a dev., vissza tudjak térni stabilra a "hivatalos"-an működő fastboot módszerrel. Nem tértem azóta sem vissza.

(#18784) pataig válasza borzosmorzi (#18777) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a segítséget!
Akkor ma, vagy holnap megcsinálom a párom telefonján! Igazából nem akartam ezzel foglalkozni, de nagyon nem működik neki a stabil .... fél naponként újra kell indítania, mert minden értesítő hang elmegy neki, s utána jönnek a többi gondok... zenét sem lehet hallgatni, mert az alkalmazás leáll, ébresztőt sem lehet állítani, mert az is leáll, youtube is leáll...szóval minden ami esetleg hangot adna ki... Remélem a developer-rel ez is jó lesz! :)

(#18785) jemy válasza borzosmorzi (#18777) üzenetére


jemy
tag

megy visszafelé is .

(#18786) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Olyan opció van a telefonba hogy a vissza home (szoval az also 3 gomb) csak akkor világítsanak ha rányomok? Mert akkor is világítanak ha a képernyőn nyomkodok

(#18787) KamuMazsola válasza pataig (#18784) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Annak valami más baja lesz nem a stabil rom. Nekem stabil van semmi mókolas és nem jelentkeznek ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#18788) ath


ath
senior tag

öcsém telefonján elnémult a jack. azt érzékeli a telefon, hogy rádugom a fülest és átvált a hangszóróról, de ennyi. resurrection van fent, próbáltam guglizni, eddig hasznosat nem találtam.
bármi ötlet? :F

(#18789) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok!
RR romot használok és nagyon hiányolom belőle az időzített ki és bekapcsolás opciót.
Csak ezért nem szeretnék visszatérni MIUI-ra.
Tudnátok ajánlani esetleg egy applikációt ami ezt tudja?
A telefon rootolt.

(#18790) Imi1981


Imi1981
veterán

Bl nyitást kértem ami úgy néz ki sikerült kép . A telefonban a beállítások/fejlesztői beállításokban bekapcsoltam az om feloldást és az usb hibakeresést . Akkor most várás van míg jön az engedély ? Nincs már semmi tennivalóm ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#18791) B_I_G


B_I_G
tag

Sziasztok!
úgy tűnik megadta magát a mikrofonom, hardware tesztben ha elég kitartóan fújkálom néha ad életjelet, de leginkább semmit nem csinál. kihangosítva minden okés.

meg tudja valaki mondani a global verzióhoz melyik mikrofon passzol?
aliexpresszen elég sok féle van de konkrétan a globalhoz nem találtam.

ill geekbuying-os gari ügyintézéssel van valakinek tapasztalata? küldenek alaktrészt? mert a telót emiatt biztos nem postáznám vissza.

[ Szerkesztve ]

(#18792) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Sziasztok.
Összetört a kijelzőm a note4-n (asiaba ez a note 4x). Rendeltem egy ilyet , de azt mondja ismerosm H mintha nem jot rendeltem volna..
[link]
Valaki kisegitene mit rontottam el?

(#18793) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Note 4 globalra ablakos okostokot használ valaki?

(#18794) Toth_Jani válasza bokarcsi71 (#18793) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem van egy 1000 forintos, teljesen korrektül működik, nyitja zárja a képernyőt, és híváskor a felső részen lévő ablakban jelenik meg a felvevő gomb is, és fel is lehet venni.
Egy hátránya van ha oldalt fogom meg, és kicsit megnyitom a fedelet akkor már be is kapcsol a kijelző.

(#18795) fudi2002 válasza fudi2002 (#18612) üzenetére


fudi2002
veterán

Nagyrészt wifi böngészés, játék semmi, kevés telefonálás, 30 óra bluetooth-miband mobilnettel.



Epic 12.1., Velvet-alucard.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18796) BullZeye válasza fudi2002 (#18795) üzenetére


BullZeye
veterán

RR-t próbáltad? Épp újra akarom rakni telefonom, de nem tudom milyen romra térjek, eddig nem final RR volt fent, sok baj nem volt vele, és szerettem a sok beállítást, de gondolom fél év után most már van több opció.

RR-hez képest kéne jobb, vagy ugyanolyan jó alternatíva, ezért kérdezem csak.

[ Szerkesztve ]

(#18797) slezakimi válasza fudi2002 (#18795) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.
Felraktam én is az Epic romot.
Ha elutasítok egy hívást, utána nem tudok semelyik ikonra nyomni, olyan mintha nem működne a kijelző.
Az állapotsávot le tudom húzni, be tudok lépni a beállításokba, de a kezdőképernyőre visszatérve sehova.
Újraindítás megoldja.
Visszaraktam egyenlőre az EU.-t.

Nova Launchert használok, ha számít.

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#18798) fudi2002 válasza slezakimi (#18797) üzenetére


fudi2002
veterán

Most direkt kipróbáltam, tökéletes. Nézd meg nova nélkül.

(#18796) BullZeye - Nos én MIUI/CMModot szerettem mindíg is, meglett a teló, gondoltam majd RR vagy CRdroid vagy valami hasonló megy fel, de annyira jól működik és bejött nekem az eu alapú miui, hogy egyszerűen nem érzek semmi késztetést, hogy bármi másra váltsak.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18799) slezakimi válasza fudi2002 (#18798) üzenetére


slezakimi
senior tag

Biztos nálam volt valami gebasz.
Nem szeretem amikor minden kinn vann az asztalon :(
Valami launcher kell.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#18800) royalka válasza slezakimi (#18799) üzenetére


royalka
őstag

Én berakom mappákba, így átláthatóbb mint ha egy alkalmazás tárba lenne minden..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.