Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) trebrona válasza somé (#18500) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak akkor, ha twrp van a telefonon.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18502) Fishor válasza KamuMazsola (#18451) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Az új rendzserben benne van a duplakoppos felébresztés?

Üdv: Fishor

(#18503) Imi1981 válasza D1L1ZS (#18498) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ez egy jó ötlet! Én Chrome beta használom mert ott alapból alul van de így ugye kettő Chrome van a telon, de így ezzel a beállítással használhatom a stabil Chrome-ot és a beta verziót törlöm (a stabilt nem lehet törölni).Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#18504) Marcikutya válasza fudi2002 (#18493) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Asztali gépen Opera, mivel katasztrofális lett a Chrome. Aztán mindig visszatértem, de mindig újítottak valamit rajta, úgyhogy már nem is próbálkozom vele. De a radio.garden streamrádió csak Chrome-on jön be.

A telefonon jó a Chrome.

(#18505) Oldman2 válasza Fishor (#18502) üzenetére


Oldman2
veterán

Benne, Nova Launcher alatt pedig a duplakoppos altatás is megvalósítható.
:C

(#18506) paolinho válasza trebrona (#18497) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen! :R

(#18507) Upo válasza Marcikutya (#18504) üzenetére


Upo
addikt

Nekem firefoxon is megy a radio.garden. Kipróbáltam, asztalin és androidoson is. Érdekes koncepció, nem ismertem eddig... :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18508) Marcikutya


Marcikutya
csendes tag

Érdekes a készülék eredeti üvegje. Most, hogy rátettem a védőt (keretnélküli, a szélein nem ragad meg és ronda, és pontatlan, mert az előlapi kamera lyukkivágásának széle pontosan a kamera középpontján megy át, de már megrendeltem a fekete keretest), úgy érzem, hogy a kijelző jéghideg.

Lehetséges, hogy a kijelző nem is üvegből készült, hanem valami erős műanyagból?

[ Szerkesztve ]

(#18509) borzosmorzi válasza Marcikutya (#18508) üzenetére


borzosmorzi
tag

Biztosan üveg, ráadásul valamilyen meg nem nevezett karcálló fajta. Három hónapja hordom zsebben, védelem nélkül és még mikrokarc sem látható rajta.

(#18510) Upo válasza Marcikutya (#18508) üzenetére


Upo
addikt

Nem pontatlan, szerintem mediatekes üveget vettél.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18511) orc88 válasza D4ni (#18450) üzenetére


orc88
őstag

Végül eMag-ról rendeltem, 2-3 nap múlva érkezik. Ezt választottam, Snapdragont ír a leírás szóval okés ugye?

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18512) Kolondrum válasza Marcikutya (#18508) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van fólia és fólia. Hidd el. 600ft, 1500ft tudom mi a difi. Most vettem le a gagyit és kapott drágát. Ez helyén van de fontosabb h nem jut be a por.

(#18513) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Felraktam az AEX-et (11.18), de van pár gondom: időnként magától elfordul a kijelző és sehol sem találom a kikapcsolt képernyőnél bekapcsogomb hosszan nyomásával kapcsolható zseblámpa módot, pedig elvileg van benne... egyébként elég frankó, és lehengerlő a beállítások mennyisége :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18514) helixP válasza aRm1n (#18513) üzenetére


helixP
nagyúr

Bővítmények / Zárképernyő / Zárképernyő zseblámpa.

Az elfordulás kicsit érzékenyebb, mint miui-n.

(#18515) aRm1n válasza helixP (#18514) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18516) Imi1981 válasza D1L1ZS (#18498) üzenetére


Imi1981
veterán

Nálad megmaradt a beállítás? Nekem reggelre már fent volt a navigációs sáv!

(#18517) D1L1ZS válasza Imi1981 (#18516) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Igen! Mióta ezt a beállítást elvégeztem folyamatosan így használom. Próbáld meg azt, hogy "kilövöd" a Chrome-ot a memóriából, aztán nyitsd meg újra. Pedig én már újra is indítottam párszor a telót telefon frissítés miatt. Továbbra is lent van a nav sáv...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#18518) Imi1981


Imi1981
veterán

Inkább privátban írtam.

(#18519) gilbo


gilbo
csendes tag

Honnan rendeljek itthonról a telefonra tokot és üvegfóliát? Böngésztem tegnap este de csak felidegesített az egész... Megköszönném a válaszokat!

(#18520) Imi1981 válasza gilbo (#18519) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt a hardverapron is árul két eladó is de full cover nincs nekik csak sima ami a lekerekített széleken eláll! Elvileg van valami olaj (vagy valami speciális folyadék) amivel a széleken lévő elálló rész eltűntethető. Privátban elküldöm az eladók hirdetését.

(#18521) crok válasza crok (#18005) üzenetére


crok
Topikgazda

Új hivatalos TWRP build - twrp-3.2.1-0-mido.img - release notes

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18522) helixP válasza crok (#18521) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi :R
Vajon a backup mappa dátuma már nem 1970-nel kezdődik default? :)
Illetve Kompatibilitasi gondok nem lesznek egymás backupjaival?

(#18523) crok válasza helixP (#18522) üzenetére


crok
Topikgazda

Volt pár panasz, remélhetőleg ezeket mind javították.. RedWolfban ezek közül nem volt benne sose egy se, szóval elég fura hibák ezek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18524) vargalex válasza helixP (#18522) üzenetére


vargalex
félisten

Mi a baj ezzel (vagy inkább mi a meglepő ebben)? A készülékekben általában nincs RTC. Wifi-n, vagy mobil hálózaton szinkronizálják az időt és recovery-ben ugye egyik sem megy... Ezért Unix timestamp 0-val indul a készülék.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18525) crok válasza vargalex (#18524) üzenetére


crok
Topikgazda

A RedWolf-ban felveszi a jó időt, megy a hwclock, ott is van adb és a date simán megmondja a helyes időt/dátumot - ezért fura maga a hiba: mintha epoch 0-t venne fel a változó ami a backup nevében az időt adja alapból és nem is nézné meg az időt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18526) helixP válasza vargalex (#18524) üzenetére


helixP
nagyúr

Az, hogy eddig recoveryben sem volt ezzel gond. Pl. CWM.

(#18527) Torry válasza borzosmorzi (#18509) üzenetére


Torry
addikt

Nálam meg full karc az egész. Nem dobálom, csak használom, de így is jóval több rajta a karc mint amennyit kap napi szinten.

(#18528) kelly416


kelly416
veterán

Mint teljesen kezdőnek, milyen romot tudtok ajánlani? twrp alól lehessen feltenni, ne legyen teleszemetelve. Lehet miui is (úgy olvastam, hogy az eu a legjobb, de csak globe romot találtam, sima miui eu-t nem), de jöhet más is. AEX már volt, az tetszett is meg nem is annyira.

(#18529) guftabi96 válasza kelly416 (#18528) üzenetére


guftabi96
addikt

Hát customok között szerintem az AEX a legjobb, de ott van ugye a Lineage és az RR is, ami még a népszerűbbek között van.
Mi nem tetszett benne? Csak mert ha maga a stock droid, akkor ugye a többi fent említett is kiesik kb.
MIUI-nál még említette valaki egy román csapat romját (Epic Rom), azt végül próbálta valaki?
Egyébként most öcsém is vett egy Note4-et, neki még Global Stable van rajta (MIUI9), az én (belakott) AEX-emhez képest meglepően gyors. Appok megnyitásában kb fej-fej mellett vannak, multitaskingban még azért az AEX jobb egy picivel, de ilyen téren meglepően jónak tűnt a 9-es miui.

Az XDA-n található Cardinal Oero romot próbálta esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#18530) helixP válasza kelly416 (#18528) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát akkor a többivel is így leszel, mert nagyon hasonlítanak egymáshoz az AEX / Ressurrection Remix és a Lineage :)
Mi nem tetszett benne?

(#18531) Oldman2 válasza kelly416 (#18528) üzenetére


Oldman2
veterán

(#18532) bokarcsi71 válasza gilbo (#18519) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Mobilász.hu van náluk tok meg üveg is.

(#18533) juve600 válasza guftabi96 (#18529) üzenetére


juve600
nagyúr

Cardinal Oero egész jó
de a oreo-s romok közül sztem a PixelExperience a legjobb

(#18534) [lAyCsI] válasza kelly416 (#18528) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

RR sem rossz,
kb másfélX annyi a testreszabhatóság benne

-= No way back from Here =-

(#18535) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Nagyon láma kérdés, de egyszer már megszívattam saját magamat, így inkább kérdezek.
A telefonon a GlobalDev 7.11.16 van fent, jelzi a 7.12.8 verziót frissítésre.
A méretét 1,5 GB-nak írja, az lenne a kérdésem, hogy ez is mindent gyalul, mint Global Stable > Global Dev esetén, vagy sem.
Konkrétan kell-e mentést csinálni? ( a BL nem nyitott, mentés alatt a micloud, ill a beépített mentést értem, meg a belső SD lementését, na a Stable > Dev váltáskor ez maradt el, user error volt)
Illetve érdemes-e egyáltalán feltenni a frissítést?

Kösz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18536) D1L1ZS válasza Faby (#18535) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Érdemes mentést csinálni! (Bevallom őszintén én mióta Global Dev. van a telómon, minig csak ráfrissítek; minden alkalommal hiba nélkül felment a heti verzió.)

Elviekben nem gyalul semmit. DE nem árt a menteni azért.

Szerintem teljesen rendben van a 7.12.8 verzió.

Ez az én tapasztalatom, de dönts belátásod szerint.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#18537) helixP válasza Faby (#18535) üzenetére


helixP
nagyúr

Mindig érdemes mentést csinálni! Kernel csere, build.prop mókolás, akármilyen Magisk-es dolog esetén.

(#18538) fudi2002 válasza crok (#18525) üzenetére


fudi2002
veterán

Mentem még egy kört Stormguardékkal (2.9, bár látom már van új), há továbbra sem okés. Viszont szeretném jelezni, hogy a Velvet 5.4 MIUI változat Alucard governorral nagyon jónak tűnik. Nem kapcsolgatja le a magokat, de sokkal "okosabban" bánik a frekvenciákkal, még a készenléti fogyasztás nem tetszik (letiltott kernel wakelockokkal sem) de nem tudom, hogy az új miui verziónak köszönhető vagy a kernelnek. Utánajárok...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18539) borzosmorzi válasza Torry (#18527) üzenetére


borzosmorzi
tag

Én senkit nem akartam arra bátorítani, hogy ne védje valamivel a kijelzőt, csupán arra utaltam, hogy biztosan nem műanyag, hanem valamilyen karcálló üveg, még ha nem is Gorilla Glass. Homok vagy kvarctartalmú por képes így is megkarcolni, arra én is vigyázok, hogy csakis tiszta helyet tartsam, és a zsebemben sem hordok soha semmi mást mellette. Nekem ez a módszer korábbi telefonjaimnál is bevált, nem alkalmaztam más védelmet a kijelzőn, de jobb a bajt megelőzni.
A Note 4 hátlapját viszont azonnal tokkal kell védeni. Hihetetlen sérülékeny rajta a festés.

(#18540) crok válasza fudi2002 (#18538) üzenetére


crok
Topikgazda

A 3.0-s Stormguard is eszik egész sokat.. Bár ott most van vagy 12 verzió.. külön MIUI-ra, AEX/LOS-ra és Oreo-ra.. meg abban is van 4 változat (CPUQuiet, OC, kettő együtt és egyik se (normal)).

@Velvet: hol van annak valami normális fóruma vagy akármi? Mert XDA-n nem találom de erről tudok, meg hogy itt hostolják (ahol az 5.1 a legfrissebb) de Telegramon meg az 5.6 (Mido LOS Rebase).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18541) fudi2002 válasza crok (#18540) üzenetére


fudi2002
veterán

Itt

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18542) crok válasza fudi2002 (#18541) üzenetére


crok
Topikgazda

/(|
( :
__\ \ _____
(____) `|
(____)| |
(____).__|
(___)__.|_____

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18543) fudi2002 válasza crok (#18542) üzenetére


fudi2002
veterán

Egyébként az bizonyságot nyert, hogy a mag lekapcsolósdit nem véletlen szedte ki a qualcom. Tényleg nem hoz annyit a konyhára, cserébe a lagveszély ott van. Az alucard a legalacsonyabb frekin tartja, van boost freq ami 1ghz amire ha kell hirtelen felpörgeti, de az ennél magasabb frekiket télleg csak akkor használja és annyit amennyire tényleg szükséges.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18544) crok válasza fudi2002 (#18543) üzenetére


crok
Topikgazda

Én meg ugye írtam, hogy azzal kísérletezem, hogy az interactive-ot reszelek.
1GHz fölé nem engedem ha a képernyő zárt.
Min. frek. 625MHz, timer rate 30ms.
1.4GHz-re emeli amint a load 70 lesz.
Ha 32ms-ig 80 fölé meg akkor tovább skálázza.
Nincs TouchBoost (imho sokat eszik és a fentiekkel nem lagol)
Meg még pár dolog.. se lag se semmi gond..
4 nap egy töltéssel 9 óra SoT-al vagy 2 nap egy töltéssel de akkor 12 óra SoT-al - és teljes, 24 órás napra gondolok (böngészés, Index app, pár fotó vagy rövid video készítés, kevés telefonálás, kevés játék (20..30 perc Soccer Stars per nap) egész nap aktív 2.4GHz G-s vagy N-es WiFi vagy B20 LTE kapcsolat (mindkettő stabil, keveset mozgok meló közben)). Persze a SoT nem mérvadó, ezekben ugyanis benne van, hogy max. három naponta csinálok egy teljes Titanium Backup mentést (APK+Data) amiben 100+ app van benne, ami azért processzorigényes, mégse számít bele a SoT-ba mert zárt képernyő mellett megy - szóval ezek irányadó értékek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18545) Torry válasza borzosmorzi (#18539) üzenetére


Torry
addikt

Jah, nem is ezért írtam, csak megjegyzés, hogy nálam azért komolyan látszódnak rajta a karcok.
Nekem a hátán semmi hiba... :D

(#18546) royalka válasza crok (#18544) üzenetére


royalka
őstag

Uhh te se szeretel szarozi a teloval. :DDD

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18547) crok válasza royalka (#18546) üzenetére


crok
Topikgazda

Van meg info a Logout blogom vegen. ( : de koszi (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18548) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Hali

Eddig nagyon beadja az EPIC rom.
A globál dev-bol van csinálva annak minden nyugjenek a kigyomlalasaval és plusz kényelmi funkciókkal. Ha van ilyen.😁
OTA van. Ma jött a 8.ai frissítés.

Én eddig nem találtam benne hibát.
Üzemidő 3,5 nap 7 óra SOT.
A kihangosított hang is szépen, tisztán hallható a másik oldalon.

Van valaki aki használja még ?
Vélemény?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#18549) Whist válasza jimmy5 (#18548) üzenetére


Whist
aktív tag

Kérdésem lenne: van benne faceunlock?😃

(#18550) fudi2002 válasza jimmy5 (#18548) üzenetére


fudi2002
veterán

Kb 500x javasoltam már a topikban... Legalább valaki... :) Van faceunlock.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.