Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) crok válasza Thome (#17500) üzenetére


crok
Topikgazda

Valamikor még mi is beszéltünk erről itt a fórumon.
Ezen keresőszavakat ajánlom Google-be:
redmi note 4 snapdragon mido EFS rebuild recovery
Ilyen link pl. ez itt ni: http://en.miui.com/thread-411112-1-1.html vagy hasonló (mert ez mondjuk lehet pont MTK..)
Gyanítom teljes mentésed (mármint olyan amiben van EFS is) nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17502) aRm1n válasza bizbera (#17492) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Lineageben sem tapasztaltam (eddig).
Ja és köszi a MIUI kamera modot Crok és fudi :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17503) Thome válasza crok (#17501) üzenetére


Thome
addikt

Ezt a kioktató stílust, köszi, de ne.
Ha nem annak szántad, elnézést.

Ha visszakeresed a hozzàszólásaim, láthatod, hogy belekellett már túrnom mélyen, hogy egyáltalán ennyire működjön.

Próbáltam rákeresni, de mindenütt mtk-hoz való volt.
Köszi a linket, majd kimazsolázom ebből már.

[ Szerkesztve ]

(#17504) crok válasza Thome (#17503) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem annak szántam.. mindegy..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17505) Thome válasza crok (#17504) üzenetére


Thome
addikt

Akkor természetesen elnézést, az lmgtfy link megviccelt.

(#17506) juve600


juve600
nagyúr

(#17507) royalka


royalka
őstag

Fura nekem ez a miui szisztema.. minden nap tolja ezeket a miui feature cuccokat és a java a beta szoftról szólnak.. Feluletesen átszoktam olvasni itt a fórumon, a dolgokat de az a következtetés jön le nekem hogy ezek a beta verzios romok eléggé hibadusak.. Én látom rosszul ? Mert nagyon csábító pár dolog..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17508) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Lehet már tudni hogy Oreo jön -e rá? MIndenhol azt olvastam a hivatalos oldalakon hogy kétesélyes :)

(#17509) djtörök


djtörök
senior tag

2 napja tesztelem a pixelexperience romot, eddig meg vagyok elégedve vele. Csak azt nem értem miért nincs fent xda-n. Egész gyors, még aex után is. Az ujjlenyomatolvasó ami kicsit lassabban reagál, meg sajnos custom kerneleket nem nagyon szereti.

(#17510) juve600 válasza djtörök (#17509) üzenetére


juve600
nagyúr

sztem is jó

(#17511) Ájvé válasza royalka (#17507) üzenetére


Ájvé
veterán

Fejlesztői (developer) ROM frissül hetente, Ha nincs rá szükséged akkor használj Global stabil ROM-ot, az ritkábban frissül és megbízhatóbban is működik. Igen, azért béta vagy fejlesztői ROM, benne vannak az újdonságok, de akadhatnak gondok, ezért hívják így.

(#17512) royalka válasza Ájvé (#17511) üzenetére


royalka
őstag

Igazából arra lettem volna kíváncsi hogy mekkora hibak tapasztalhatók.. Használatot mennyire befolyásolják? Pl nem megy a hivas, nincs net, stb.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17513) csemeteim válasza Ájvé (#17511) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Érdeklődnék hogy érdemes -e feltenni a 7.11.16 fejlesztői romot?
Mennyiben más mint egy Stabil ,használható vagy nagy hibái vannak?
KÖszi

(#17514) Ájvé válasza csemeteim (#17513) üzenetére


Ájvé
veterán

Neked kell eldöntened, gyakoribb a frissítés, de több probléma lehet. A hibák változók volt olyan amit vissza is vontak (Mi3-am van, 3 éve használom, Globalt azóta mióta kiadták), általában nem vészes, de ezt tudomásul kell venni, hogy akár olyan hibába is belefuthatsz amivel előtte nem is találkoztál. Előny hogy mindjárt megkapod az újdonságokat.

(#17512) royalka:
Ez az adott heti kiadástól függ, van hogy jobb mint a legutóbbi stabil, máskor meg idegesítő hibák tűnnek fel amik aztán csak hetekre vagy hónapra rá javítanak. Olyan nagy problémák nem szoktak lenni, érdemes csak OTA frissíteni, mert ha nagy gond van így már ki se adják (vannak akik mindjárt letöltik az aktuális ROM-ot és felteszik, OTA később jön, vagy nem ha olyan nagy a probléma), mostanában gyakrabban lehet olvasni, hogy heti frissítést már ki sem adják nyilvánosan a hibák miatt, szerintem több a zárt fejlesztő és előbb kiszűrik a súlyos problémákat.

(#17515) borzosmorzi válasza csemeteim (#17513) üzenetére


borzosmorzi
tag

A global dev. 7.11.16 egy kimondottan jól sikerült rom, hibát nem tapasztaltam, magyarítása is gyakorlatilag teljes (nincs benne hunglish). Ezt kellett volna kiadni stabil MIUI9-ként.
De pl. az egy héttel korábbi romban volt egy kicsi, de bosszantó hiba (ha új widget-et akartál kitenni az asztalra, a launcher összeomlott), és nincs garancia, hogy egy későbbi frissítés során nem kerül bele valami apró hiba. Komoly hibáktól, a használhatóságot nagyon érintő problémáktól azért nem kell tartani. De pl. a tegnap aktuális 7.11.23-at valamiért visszavonták.

(#17516) csemeteim válasza Ájvé (#17514) üzenetére


csemeteim
tag

Köszi
Már vissza is állítottam , egy dolgot nem találok az FTP servert.
Hol lehet , vagy melyiket érdemes letölteni?
KÖszi

(#17517) borzosmorzi válasza csemeteim (#17516) üzenetére


borzosmorzi
tag

Az ftp szervert kivették az újabb MIUI9-es dev. romokból.

(#17518) csemeteim válasza borzosmorzi (#17517) üzenetére


csemeteim
tag

Valami egyszerűt nem tudsz ajánlani.
KÖsz

(#17519) borzosmorzi válasza csemeteim (#17518) üzenetére


borzosmorzi
tag

Sajnos, mivel nem használtam ezt a funkciót, és ezért nekem nem nagyon hiányzik, nem néztem körül, hogy milyen appal pótolható legjobban.

(#17520) crok válasza csemeteim (#17518) üzenetére


crok
Topikgazda

F-droid.org -on keresd a Primitive FTPd-t, en ezt (is) hasznalom. Vagy nekem bevalt meg nagyon az FX Explorer webes megoldasa.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17521) csemeteim válasza crok (#17520) üzenetére


csemeteim
tag

Koszi
Töltöm

(#17522) royalka válasza csemeteim (#17518) üzenetére


royalka
őstag

Próbáltad az apmirror letolteni v1 miexplorert abba benn van?

#17514) Ájvé: Köszönöm a kimerítő választ. Figyelgetem majd itt a topikba tuzetesebben, hogy hogy alakul ez a dolog akkor képbe leszek jobban. Még 1 kérdés: Ha dev romot rakok fel akkor vajon mennyire lesz biztonsagos a telefonnal vásárolni, paypal, ali, stb? Root ugye nem.kell hozzá csak jelentkezni kell fejlesztőnek.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#17523) vigyori78 válasza royalka (#17522) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha dev romot raksz fel a telefon biztonsága nem változik, letöltöd a dev romot majd betallózod a telefon frissítésnél és kész, stabilról dev-re nem kel nyitni sem a telefont.

(#17524) Fonyod


Fonyod
tag

Jónapot Mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! A gondom az lenne, hogy MIUI9 (gyári, root nélküli) alatt szeretném használni a Tom-tom navigációmat. A telepítéssel nincs is gond, de a program indítása után csak egy villanás a képernyőn, majd egy hibaüzenet és leáll a program. (Hibaüzenet = A Tom-tom navigáció egy korábbi android verzióhoz készült ...)
Van erre valami megoldás? Hogyan tudnám működésre bírni a navit?

Köszönöm!

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#17525) fudi2002


fudi2002
veterán

Újabb kamera mod.
Ezúttal a video zajszűrést kapcsoltam ki. Minimálisan élesség jobb lett, dinamika és színek sztem egyértelműen.
Ez így 4k-ra állított, ugyanonnan mozdulatlan videózásból kivágott képkocka.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17526) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a GlobalDev 7.11.16-ot, letöltöttem a telefonra, délelőtt betallóztam, elindult, figyelmeztetett, hogy törölni fogja a személyes beállításokat, ekkor megálltam, megcsináltam a mentést, majd délután itthon, miután lementettem a backupot, újra megpróbáltam, most viszont már nem engedi, azt írja, hogy A frissítés ellenőrzése sikertelen, it' not allowed to upgrae to unofficial ROM package.
Ilyenkor mi van?
Délelőtt engedte volna, most már nem? Jött ki esetleg frissebb, mint a fenti? Azt nem vonták vissza?
Mit tudok tenni?
Rootolni, BL-t nyitni eddig nem akartam.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#17527) Thome válasza Thome (#17505) üzenetére


Thome
addikt

IMEI visszajött.

Újabb gond, sajnos a "hivatalos" oldalon melegebb éghajlatra abajgattak.

Nincs mobil hálózat, ki van kapcsolódva maga a gsm modul.

Próbáltam pár dolgot (persist img-ből a qualcomm fájlokat felülírni, komplett persist reflash, full minden reflash, qualcomm QPST szoftverével az xQCN fájlt cserélni, azaz egy másik, elvileg jól működő készülék adataival felülíratni a sajátaimat + IMEI-t korrigálva. De egyik sem hozott megoldást).

Lassan 8 órája rajta vagyok, nincs több ötletem.

Tipp?

(#17528) kukinyo válasza fudi2002 (#17525) üzenetére


kukinyo
addikt

Tök jó!
És hol található ez az újabb kamera mod?

(#17529) crok válasza Thome (#17527) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogom, usa band problema megoldasi lepeseit megprobalod? Modem fw flash..? Hatha..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17530) crok válasza kukinyo (#17528) üzenetére


crok
Topikgazda

2100 korul felteszem MEGAra a Magisk modullal egyutt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17531) kukinyo válasza crok (#17530) üzenetére


kukinyo
addikt

Azt megköszönöm. :)
Ez csak Magisk modullal használható?
Mert én SuperSU-t használok de akkor ránézek a Magiskra is.

[ Szerkesztve ]

(#17532) Faby válasza Faby (#17526) üzenetére


Faby
senior tag

Vicces, letöltöttem még egyszer, és azt engedte betallózni, most frissít

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#17533) crok válasza kukinyo (#17531) üzenetére


crok
Topikgazda

Fudi ideadta a sima flashelheto zipet, este csinalkok belole modult es mindkettot felteszem ide ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17534) kukinyo válasza crok (#17533) üzenetére


kukinyo
addikt

:R

(#17535) sakraphad


sakraphad
kezdő

dotOS -rol valaki tud nyilatkozni?

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17536) Thome válasza crok (#17529) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, megpróbálkoznék vele, de megakasztott, megint valamilyen hozzáféréses genyó...

Adb shellnél ez jött:

127|mido:/ $ pm clear com.android.providers.telephony
pm clear com.android.providers.telephony
Error: java.lang.SecurityException: PID 23683 does not have permission android.permission.CLEAR_APP_USER_DATA to clear data of package com.android.providers.telephony

Fastbootnál pedig ez jött ki:

c:\adb>fastboot erase modemst1
erasing 'modemst1'...
FAILED (remote: Error: This image isn't allow download
)
finished. total time: 0.034s

(#17537) crok válasza Thome (#17536) üzenetére


crok
Topikgazda

USB debugot kapcsold be plusz su utan add ki a parancsot. Nekem ment az erase.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17538) gabesz1904


gabesz1904
kezdő

Sziasztok!ujonc vagyok :D tervezek egy Redmi Note4 vételt,atlag felhasznalo vagyok par app-al es bongeszessel a telefonalason kivul :D megfelelne szerintetek szamomra?nalunk Felvideken (szlovakia) most akcioban 160euro,rendes uzletben elektro nagykereskedesben.megeri ezt az arat?a valaszokat elore is koszonom mindenkinek

(#17539) Thome válasza crok (#17537) üzenetére


Thome
addikt

Itt van amit csináltam. A bepluszozottakat automatikusan ő írta ki.
SU kiadása után eltűnt a mido előtag. Valami nem okés.

Telefon rootolva, magisk-kal.

c:\adb>adb shell
mido:/ $ pm clear com.android.providers.telephony
pm clear com.android.providers.telephony
Error: java.lang.SecurityException: PID 9432 does not have permission android.permission.CLEAR_APP_USER_DATA to clear data of package com.android.providers.telephony
1|mido:/ $ su
su
pm clear com.android.providers.telephony
pm clear com.android.providers.telephony ++++
settings put global preferred_network_mode 10
settings put global preferred_network_mode 10 ++++
settings put global preferred_network_mode1 10
settings put global preferred_network_mode1 10 ++++
settings put global preferred_network_mode2 10
settings put global preferred_network_mode2 10 ++++

(#17540) aRm1n válasza gabesz1904 (#17538) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Igen, meg. De eustockról gondolom ti is tudtok vásárolni, van készleten és olcsóbb is. Igaz, nem tudom hogy kiszállítják-e...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17541) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Mi a különbség a MIUIHU és a GlbalDev Dev rom között?

(#17542) Ájvé válasza Fonyod (#17524) üzenetére


Ájvé
veterán

Használj Here Wego-t Playen megtalálod teljesen ingyenes és van magyar nyelv hangos navigációval.
Tudni kellene melyik verzióról van szó, de ha korábbi Androidon fut akkor nincs sok lehetőség, nem tudsz mondjuk 4.4-et feltenni ha soha nem is készült rá ilyen Android.

csemeteim:
Global a hivatalos ROM (Dev az Developer vagyis fejlesztői ROM), még MIUIHU egy custom ROM, alapvetően ez a különbség. MIUIHU-n írják mik a változtatások az eredeti ROM-hoz képest, olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#17543) borzosmorzi válasza csemeteim (#17541) üzenetére


borzosmorzi
tag

Főleg az, hogy a China dev. romon alapul, természetesen magyarított, állítólag több funkciót tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#17544) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Xiaomi.eu 11.23-ast felrakta már valaki.?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17545) sakraphad


sakraphad
kezdő

revolton kivul van mas kernel meg amit erdemes kiprobalni?

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17546) csemeteim válasza borzosmorzi (#17543) üzenetére


csemeteim
tag

Köszi

(#17547) djtörök válasza sakraphad (#17545) üzenetére


djtörök
senior tag

Stormguard vagy electrablue ezeket érdemes.

(#17548) ubul23 válasza Graphics (#17544) üzenetére


ubul23
senior tag

Igen eddig nem találkoztam semmi híbával. Tetszik, hogy van benne lépésszámláló.

[ Szerkesztve ]

(#17549) crok válasza sakraphad (#17545) üzenetére


crok
Topikgazda

ElectraBlue?
Stormguard?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17550) Graphics válasza ubul23 (#17548) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az már az előző hetiben is volt :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.