Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) sakraphad válasza z123456z (#18346) üzenetére


sakraphad
kezdő

nekem annyi volt, hogy nullan volt az aksi, es kellett várni kb. felorat, hogy bekalpcsoljon. de onnantol kezdve ha fenn van a mi fit, 1perc a parositas es megy.

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#18352) vargalex válasza vadkörte (#18347) üzenetére


vargalex
félisten

Azért azt ismét tegyük hozzá, hogy te lényegében a China dev-ről írod a véleményedet/tapasztalatodat (xiaomi.eu verzió, ha jól tudom). Akik panaszkodnak, azok pedig a Glboal dev-ről.
Mondom ezt úgy, hogy nekem Global stable van...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18353) fudi2002 válasza vargalex (#18352) üzenetére


fudi2002
veterán

Mindíg ezt a választ dobjátok vissza. Könyörgôm, akkor mi a francért nem rakjátok fel azt? Jó, ha rossz? Féltek, akkor nem lesz miről diskurálni? A nyavajgás helyett már belaktátok volna 5x....

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18354) vargalex válasza fudi2002 (#18353) üzenetére


vargalex
félisten

És ezt miért nekem? Semmi miatt nem nyavajogtam, és ahogy írtam, nem is dev romot használok. Csak megjegyeztem, hogy China dev <> Global dev. A xiaomi.eu viszont nem gyári ROM, ez esetleg visszatarthat néhány embert...

Alex

(#18355) lacy86


lacy86
addikt

Ebben van B20 tamogatas?
[link]

(#18356) fudi2002 válasza vargalex (#18354) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem konkrét Neked, a nyavajgóknak szólt. Te azért kaptad, mert a rom származását többször fírtattad.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18357) helixP válasza lacy86 (#18355) üzenetére


helixP
nagyúr

Ebből nem tudni. Kérdezd meg a boltot.

(#18358) Upo válasza lacy86 (#18355) üzenetére


Upo
addikt

Ezt csak ők tudják, semmi erre vonatkozó adat nincs a leírásban.
Fel kell hívni őket és megkérdezni.

A B20-as dobozán van egy piros "Global Version" matrica:

Illetve még biztosabb módszer, a doboz hátán megnézni a Product Model-t, kizárólag a 2016102 változatban van B20, bármi más van ott akkor nincs.

A telefon hátán újkorában vannak leszedős címkék, a kicsin szintén rajta van a 2016102 kód, bár azokat úgyis leszedi az ember azonnal.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18359) vargalex válasza fudi2002 (#18356) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem a rom-ról most írtam először...

Alex

(#18360) Upo


Upo
addikt

Megjött a következő Note 4 a családba, spemall HU raktárból egy arany 4/64 a lányomnak. Hétfőn rendeltem, szerdán kiküldték, tegnap csütörtökön megkaptam. Rögtön dugtam a gépre, bl unlock, friss miuihu rom ment is rá.
Este megvolt az átköltözés a redmi3-ról, ma már azt vitte suliba.
A figurális elemeket tartalmazó tok még nem jött meg, az enyémek közül raktunk rá egyet ideiglenesen. Nem akarta anélkül vinni, a redmi3-at pénteken ejtette szerencsétlen mód a sarkára, átlósan reccs. Felpattintós kemény tok volt rajta, ami a sarkánál nem takart. :(
Először az átlátszó szilikont akrtuk rátenni, de ahogy ráraktuk, nagyon látszott a használat, ahogy hordtam, a nadrágzsebtől, öv toktól sötét elszíneződés lett rajta. Kézben fogva nem látszott, csak a telefonra rakva, de ott nagyon ronda, különösen az éleken és a hátlap közepén. Próbáltam lemosni körömkefével, dörzsivel, a végén már körömklakk lemosóval is, de nem jön. Tudtok valamit amivel esetleg lejöhet?
A vékony cafele és a topik eleje felé berakott gumis numper közül az utóbbit választotta, most ideiglenesen az van rajta.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18361) Promi válasza Upo (#18360) üzenetére


Promi
aktív tag

Talán még a fogkrém, esetleg cola (nem vicc)

(#18362) Attipapa válasza Upo (#18360) üzenetére


Attipapa
aktív tag

"Rögtön dugtam a gépre, bl unlock, friss miuihu rom ment is rá."

Ezt a gyorsaságot hogyan tudtad elérni? Nekem megjött,azonnal a fiókomhoz kapcsoltam. 71 óra múlva tettem egy próbát az unlockra és kiírta,hogy várjak még egy órát. Ez tegnap este történt.Tehát 72 óra elteltével enged nyitni,ha fiókhoz kapcsoltad. Nyitási kérelem nem kellet,mert van a fiókomnak engedélye.
Leírnád,hogy hogyan lehet megúszni a 72 óra várakozást? Egyik kollégámét kellene nyitni jó lenne ha gyorsabban menne😁

[ Szerkesztve ]

(#18363) Upo válasza Attipapa (#18362) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom,csak úgy ahogy írtam. Elvileg havonta egy újat enged, az enyémet áprilisban vettem, akkor volt az utolsó unlock.
Simán bementem a fejlesztőiben az oem unlock menübe, hozzáadás, akkor kidobta a mi fiók varázslót. Bejelentkeztem, kiírta hogy hozzáköütve. Újraindítottam fastboot-ba, előkapartam az áprilisban használt mi unlockor, bejelentkeztem, megnyomtam a gombot, letekerte zölden 100%-ig. és kész.
Utána reboot, telón mi fiók appban rányomtam a kijelentkezésre. Utána megint fastboot, twrp fel, abból a miuihu, factory reset, és adtam a lánynak. Ő meg simán bejelentkezett a saját fiókjával, megcsináltuk az átköltözést, ennyi.
Akartam még venni neki mi cloud tárhelyet, de telóról nincs paypal, csak csirkelábas alipay lehetőség. De az meg nem fogadja el az alipay fiókomat valamiért. Gépen felmentem alipay-re, azt a fiókot adtam meg, jó jelszóval, de nem akarja. Majd ma este gépen i.mi.com-ról megcsináljuk, ott a paypal működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18364) Upo válasza Promi (#18361) üzenetére


Upo
addikt

Fogkrémet még kipróbálom. Cola nincs itthon, nem isszuk. Egy üveg kóla árából meg inkább rendelek egy új tokot... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18365) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Megjött az új, átlátszó szilikontokom. Baromi jól illeszkedik a telefonhoz, nagyon jól néz ki.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18366) kukinyo


kukinyo
addikt

Nem teljesen tartozik a témához a kérdésem ezért inkább off-ba teszem.
Azt hogy tudom megoldani hogy csak az email app kapjon hozzáférést az adatkommunikációhoz és semmi más?

[ Szerkesztve ]

(#18367) crok válasza kukinyo (#18366) üzenetére


crok
Topikgazda

Az attól függ épp milyen ROM-ot használsz és van-e root..

MIUI-n úgy emlékszem a Security app-ban le lehet tiltani ki kaphat WIFI hálózat és Mobil adat használatot, de ha jól emlékszem ott talán nincs lehetőség a rendszer alkalmazások letiltására (FIXME) de pl. ha van már root akkor az AFWall+ le tudja tiltani a hozzáférést rendszeralkalmazásoknak is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18368) kukinyo válasza crok (#18367) üzenetére


kukinyo
addikt

Elnézést kérek. A romot tényleg lefelejtettem. :R
RR romot használok.
Root van. Akkor ránézek a AFWall+ aplikációra.
Köszönöm szépen. :R

(#18369) Mr. Nimbus válasza SirKero (#18344) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#18370) lacy86 válasza helixP (#18357) üzenetére


lacy86
addikt

+ Upo!

B20-as verzio!
Bolt megerositette! 👍

(#18371) crok válasza Mr. Nimbus (#18369) üzenetére


crok
Topikgazda

Most nem is nagyon emlékszem olyan változatra amúgy, ami 3GB RAM 16GB Internal.. nem olyan volt csak, hogy 2GB RAM 16GB Internal, 3GB RAM 32GB Internal és a 4GB RAM 64GB Internal?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18372) Upo válasza crok (#18371) üzenetére


Upo
addikt

Note 4X mido-ból van ilyen, Note 4-ből nincs.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18373) sakraphad válasza MrChef (#18365) üzenetére


sakraphad
kezdő

mennyi ido volt?

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#18374) Upo válasza lacy86 (#18370) üzenetére


Upo
addikt

Hát igen, csak én ennyiért a 4/64-est vettem spemall magyar raktárról, hétfőn rendeltem, tegnap kézben volt.
A 2 év gart választva és TUHUWH kuponkóddal mindenestől 203$ volt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18375) Mr. Nimbus válasza crok (#18371) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Most rágugliztam és elvileg létezik Note 4x-ből 3/16-os is.

(#18376) Attipapa válasza Upo (#18363) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Havonta enged újat,de csak akkor,ha hozzákapcsolod a fiókhoz és vársz 72 órát. 2012 óta van fiókom és már megfordult eszközeim között pár teló,de mindig várni kell az összekapcsolás után. Te nagyon kifogtál valami unlock "bugot"😁😁😁és nem ellenőrize a telodat. Egy ideig működött a régebbi unlock progikkal így,de aztán szeptemberbóta a régiek is kivárják a 72 órát. Redmi4x topicban azt hiszem trebrona írt róla. Summa summárum szerencsés vagy😁😁,lottózz is!!

(#18377) vargalex válasza Mr. Nimbus (#18375) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, hogy létezik, nekem is az van. :) De Note 4X-ből nincs global verzió (azaz B20 képes). Illetve van a Hong-Kong-i piacra szánt Note 4X, ami B20-at is tud, de az nem kapható nálunk.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18378) Upo válasza Attipapa (#18376) üzenetére


Upo
addikt

Most néztem, 2.2.406.5 verzióval csináltam.
Én túl sokszor nem unlockoltam, és csak sajátokat. Első volt a redmi3, a megjelenése környékén (a korábbiak még nem voltak zártak). Az még ment várakozás nélkül. Aztán áprilisban az én note4-em, ott kellett várni 72 órát. Aztán valahogy szeptemberben a redmi3-nál véletlenül rossz parancsra entereztem a command line history-ból, úgyhogy azt megint kellett nyitni, de szintén nem kellett várni. És tegnap ez a másik note4, itt se kellett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18379) vipviform válasza vadkörte (#18347) üzenetére


vipviform
senior tag

+1 :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18380) gps76


gps76
őstag

Nyitott BL-el stabil romot használok, mert unom már a sok mókolást, de azért "hajt" a kíváncsiság, érdemes dev romot, vagy más gyárihoz hasonlót felrakni?

(#18381) Attipapa válasza Upo (#18378) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ugyanezt a verziót használtam! És nem engedte,csak pontosan 72 óra múlva. Közben a Redmi 4X-emet el is távolítottam az eszközök közül,csak a Note 4-et hagytam meg,pont azért,mert gondoltam így nem kell a 72 óra.Tévedtem,na de tegnap az is letelt,úgyhogy öröm és bódottá. Ez hihetetlen. Mik vannak a Xiaomi környékén?😁😁

(#18382) D4ni válasza Attipapa (#18381) üzenetére


D4ni
őstag

Én mondjuk a logikát sem értem miért kell váratni az embert.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18383) aRm1n válasza D4ni (#18382) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Szvsz azért kell várni, hogy ne lehessen kereskedelmi forgalomba hozni őket úgy, hogy mondjuk egy kereskedő sorozatosan nyitja és nyitva árulja őket. Ha jól emlékszem az is meg van szabva, egyszerre mennyit nyithatsz, gondolom hasonló megfontolásból. Ha megjelenne egy csomó nyitott készülék a piacon, az megdobná a garanciás eseteket is.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18384) Oldman2 válasza MrChef (#18365) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan milyen készüléked van?

3/32 -es Global?

A 4/64 Global fizikailag ugyanolyan lehet mint a 3/32-es?

(#18385) D4ni válasza aRm1n (#18383) üzenetére


D4ni
őstag

Visszaemlékezve a BL lock mentes időkre én örültem ,hogy miuihu-val vehettem meg a redmi note 2-t, majd szabadon, megkötések nélkül tehettem rá szinte bármit

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18386) helixP válasza Oldman2 (#18384) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak az MTK-s és a Snapis között van eltérés a külsőben.

De ezt annyiszor leírtuk, hogy offba is rakom.

(#18387) vipviform


vipviform
senior tag

Nekem Note 4x Snapis van 3/32-es, eddig semmi gondom nincs vele, Eu dev romot tettem fel rá, hiba mentesen teszi a dolgát. Frissül hetente, egy kis utómunkát meg kell tenni de ez belefér. :) Budapest vonzáskörzetében használom, ezért nem hiányzik a B20.

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#18388) lacy86 válasza Upo (#18374) üzenetére


lacy86
addikt

Anyamnak boven eleg ennyi tarhely ...

[ Szerkesztve ]

(#18389) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Sziasztok!

Mától boldog tulaja vagyok én is egy fekete Snapis Redmi Note 4 4/64-es B20 verziónak. Zopo Zp980-at váltott. Geekbuyingról vettem 168 euró volt szállítással együtt (feketében a legdrágább összes többi színben olcsóbb). Szerda éjszaka rendeltem ma reggel már a kapuban volt a futár a telefonnal. A méretein elsőre meglepődtem, kicsit szoknom kell még, mint a MIUI-t. Kérdésem lenne, hogy feldobta a telefon, hogy van v9.0-ás frissítés rá. Ezt fel szabad tenni stabil, vagy maradjon a 8-as MIUI?

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#18390) RVR400 válasza vadkörte (#18347) üzenetére


RVR400
veterán

Na igen, Global Dev 7.12.1:


(#18391) royalka válasza RVR400 (#18390) üzenetére


royalka
őstag

Ezt a verziót hol lehet elérni? Most tértem át dev-re. Ezen az oldalon:( http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/) frissebb van, azt rakjam fel?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18392) KamuMazsola válasza RVR400 (#18390) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az akkuidőt kb ugyanezt hozza a stabil rom is. Nemrég tettem be ide screenshotot is.

Üdv.: KamuMazsola

(#18393) borzosmorzi válasza royalka (#18391) üzenetére


borzosmorzi
tag

Vigyázat, a Globe rom nem a hivatalos MIUI Global rom. A hivatalos a jelen topik összefoglalójában megadott linkről tölthető le. A hivatalos 7.12.7 kiadását tegnap elhalasztották 1 nappal, ma várható.

[ Szerkesztve ]

(#18394) borzosmorzi válasza borzosmorzi (#18393) üzenetére


borzosmorzi
tag

És már meg is jött 7.12.8 néven. Már töltődik is le.

(#18395) D4ni


D4ni
őstag

Egy ajánlott tok:
November 26.án rendeltem , tegnap meg is jött. Opció lehet annak aki bőrszerű, 1000 Ft alatti tokot keres.

[link]

Képek:

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18396) royalka válasza borzosmorzi (#18393) üzenetére


royalka
őstag

Hoppá.. akkor az felejtős? Biztonság szempontjából amúgy ezek a dev romok mennyire megbízhatóak? Vásárlások, jelszavak stb szempontjából?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18397) borzosmorzi válasza royalka (#18396) üzenetére


borzosmorzi
tag

Az hogy felejtős vagy nem, azt nem tudom, csak annyit akartam mondani, hogy a Globe rom egy Custom rom, nem pedig hivatalos. A hivatalos Global dev. 7.12.8 viszont egyelőre jól muzsikál, javították a 7.12.1 hibáit. Szerintem a dev. romok biztonság szempontjából nem rosszabbak a stabilnál, hamarabb megkapják az újdonságokat, de egy-két apróbb hiba néha becsúszik. Szeptember vége óta Global dev. MIUI 9 van a telómon, eddig soha nem voltak gondok a normál használattal.

[ Szerkesztve ]

(#18398) Kolondrum válasza borzosmorzi (#18394) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kajak? Ne bassz. Mert nekem a 8 van fent.

(#18399) tonerz válasza Mike Farrel (#18389) üzenetére


tonerz
aktív tag

Nekem amióta kijött OTA fent van a Global Stabil 9 és semmi gondom nincs, úgyhogy szerintem tedd fel nyugodtan.

(#18400) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Engedjétek meg, hogy én is ajánljak egy tokot: Cafele TPU
Vékony, fekete tokot kerestem, ami nem vastagítja meg a készüléket és semleges formájú ("designmentes", semmi díszítés). Külön képet nem töltök fel, nincs mit nézni rajta, olyan mint a képeken, tökéletesen illeszkedik, minőségi benyomást kelt. Az anyaga nem szilikon hanem TPU, ezáltal nem tapadós érzés fogni, de nem csúszik. Mindenkinek ajánlom, aki hasonlót keres!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.