Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Melyik ROM-ban van benne az Automatikus feladatok?

Mert feltettem a legutóbbi EU-s romot, de abban sem találom...

Szerencsémre legalább a MIUI mentésből tudok visszaállítást csinálni az appjaimból :D

Illetve van-e valami egyéb kernel, amivel battery save módot lehet kreaálni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17152) juve600 válasza tsabeekaa (#17150) üzenetére


juve600
nagyúr

szeretnék miui-t használni de mindig van valami gebasz
ezért keresek-gondolkodik a Mi A1-en

illetve próbáltam a PixelExperince oreo alapú romot,de az meg még nagyon kezdeti stádiumban van

megy az RR vissza

[ Szerkesztve ]

(#17153) tsabeekaa válasza juve600 (#17152) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

A fiamnak az van...nincs seggre ülve tőle, már hirdeti is. Bele olvastam a topikjába...az sem hibátlan azért.

(#17154) juve600 válasza tsabeekaa (#17153) üzenetére


juve600
nagyúr

szólj neki,cserélhetünk

(#17155) tsabeekaa válasza juve600 (#17154) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Már meg van az új telefonja. :-)

(#17156) Graphics válasza Graphics (#17151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megvan az automatikus feladatok, hála az égnek :D

@trebrona: még a régi helyén kerestem, de ott nem volt, végül az akku alatt megtaláltam.

Öröm és boldogság, héten tesztelem ezt a ROM-ot ,de jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17157) trebrona válasza Graphics (#17151) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hol keresed?

Szerk: látom már tárgytalan. :)

Szerk2: mondtam én :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17158) jeni


jeni
félisten

Hello!

Az Alzánál ezt adták olcsón. Bibbi vele,hogy a Note 4 4/64Gb a párom telójára rádugva érzékeli,bekapcsol automatikusan, elindul a pici led ,körbe fut és utána lekapcsol. Ha az én telómnra vagyis az S7-re dugom akkor normálisan bekapcsol és tölti a telómat.
A saját kábelével is kipróbáltam,azzal is ugyanaz van. Xiaomin nem jó a cucc.

Ez a jó állapot a videó alapján.
Fura a dologban hogy a töltő az csak egy energiatároló és nem memória.

[ Szerkesztve ]

(#17159) djtörök


djtörök
senior tag

Azt vettem észre, hogy kissé lassan nagyít bele a teló a képekbe (várni kell még előjönek a részletek). aex rom. Másnál is hasonló?

(#17160) crok válasza djtörök (#17159) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajat gallery appban igen, de mivel quickpic-et hasznalok nem zavar.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17161) crok


crok
Topikgazda

Update: AEX 4.6 build.20171117-1356 - most tolom fel.. meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17162) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok!

Kedd óta birtoklok egy eustock-os, Note 4, 4/64 arany színűt. Egy ACE 3 után megváltás :D .

Eddig nagyon tetszik a telo :) .

3 bánatom lenne:
- 2 SIM kártyát használok és van e lehetőség a Kapcsolatokban eltérő színnel jelölni, hogy melyik SIM-en van egy adott szám? (A számozás nekem nem elég beszédes...)
- az Iránytű nem nyílik meg. Gyanítom, hogy valami engedélyt nem adtam meg neki, de ebben nem vagyok biztos. Illetve megnyílik, de be is záródik rögtön.
- a MI fióknak mi a szerepe? A témákat csak ilyen fiók birtokában enged letölteni.

MIUI Global 9.0.3.0 Stabil van rajta.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#17163) Kolondrum válasza juve600 (#17114) üzenetére


Kolondrum
félisten

Melyikben? Global dev? Ott jó.

Global dev alatt vissza lehet kapcsolni ezt az SD kártya gyorsító dolgot vagy még bugos?

[ Szerkesztve ]

(#17164) juve600 válasza Kolondrum (#17163) üzenetére


juve600
nagyúr

eu-s dev

-az a gond hogy mindig van valami apró hiba a miui-ba pedig szívesebben használnám azzal telót,de a AEX/RR/Lineage rom-ok mind simábbnak-gyorsabbnak tűnnek,de jobb lenne miui-val használni csak már nem tudom melyiket rakjam fel

(#17165) Gloob válasza juve600 (#17164) üzenetére


Gloob
addikt

Én feltettem a MIUI HU-t. Abban állítható a kikapcs ideje a képernyőnek. Bent van az ütemezett feladatok, az arcképes feloldás, a képek szerkesztése is. Egyedül a gyorskártyát nem találom. Az aksiidő is baráti.

Samsung Galaxy A52S

(#17166) iff válasza iff (#17044) üzenetére


iff
senior tag

A MIUI 9-nél, ami javult a mikrofon, telefon beszélgetésnél teljesen tiszta a felvétel, nincs hullámzás, sistergés, ezt kijavították. A videó felvételeknél is sokkal jobb a hang. :)

Viszont az akkut zabálja rendesen. :U

..........""..........

(#17167) Gloob válasza iff (#17166) üzenetére


Gloob
addikt

Tudom, hogy nem sokat jelent, de 22 óra aksiról, 10 óra képernyő, egész nap mobilnet, wifi, BT, GPS és most vagyok 27%-on. Miui hu 7.11.16. Hát nem tudom, nekem jó.
Annyi, hogy éjszaka rep. mód van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#17168) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok

Dual simmel kapcsolatba lenne kérdésem.
Van 2 telenoros kártya a telóba.
1 slot céges, 2 slot saját.
A cégesen nem engedi bekapcsolni a hivásvárokoztatást.
Ki van szürkülve a kapcsoló. A saját kártyámin engedi ki be kapcsolni. Előtte egy cat b30 telóba volt a sim, ott semmi probléma nem volt vele.
Mi lenne a megoldás hogy be tudjam kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#17169) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Megjött párom Note-ja, 8-as MIUIval, out-of-the-box. Kapásból fel is ajánlja a frissítést 9-re.
Ha jól veszem ki a hozzászólásokból, a MIUI 9 egyenlőre olyan, mint egy Windows az első service pack nélkül, azaz kell némi mazochizmus a használatához? ;)

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#17170) zzz03 válasza Atomcsirke (#17169) üzenetére


zzz03
őstag

nem. teljesen jo a miui 9-es. foleg ugy h eddig nem is hasznalta az elotte levoket. en 7-estol hasznalok miuit, de eddig a 9 a legjobb, csak a 7-es hangero animacioja hianyzik azonkivul mindenben jobb a 9 (szerintem).

(#17171) Buckey válasza Atomcsirke (#17169) üzenetére


Buckey
senior tag

Én használtam a 8-ast is, de nekem sincs semmi bajom a 9-essel (kivéve az óracseréket a témáknál). Akksi időben sem vettem észre változást.

(#17172) Digitalis válasza Gloob (#17165) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szia!

MIUI HU-s *.zip-et csak átmásolom az internal storega-ba, és onnét menüből normál frissíthetem is? Ha nem jön be, ugyanez a rajz vissza Global Stable-ra, vagy előtte backup? Mivel ez nem dev, jól gondolom, hogy ilyenkor root, bl-nyitás nem feltétel, illetve nem is kell? ( WP-s voltam mindig, az megy becsukott szemmel is, droidos majd csak leszek, ha minden igaz.) Köszi

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17173) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok!
Nem ma kezdem a custom romok haszálatát, de volna 2 kérdésem, amivel eddig nem kellett foglalkoznom:
1. A felvett ujjlenyomatok ugye resetelődnek rom váltás után? Befolyásolja valamiben a romolás megszokott menetét?
2. Ha titkosítom a készüléket, az továbbra is lehetővé teszi a rom cserét? Illetve, pontosan melyik partíció(ka)t titkosítja? Ha a data-t, akkor az új rom alól hozzáférhető marad valahogy?
Talán láma kérdések, de a fórumban nem találtam rá választ. Hétfőn jár le a 3 nap, utána menne fel a jól megszokott Lineage. Hálás köszönet a segítőnek :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17174) trebrona válasza Digitalis (#17172) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miuihu custom rom, tehát BL nyitás+TWRP.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17175) B2man2 válasza crok (#17143) üzenetére


B2man2
aktív tag

Szia. Ma megpróbáltam megint. Usb driver telepítve, legalábbis a miflash azt írja. Adb minimal telepítve. Oem feloldás, usb hibakeresés bekapcsolva, a fiók összekapcsolva a telefonommal.
Az unlock futtatásakor 50%-ig elmegy, a couldn't verify device Unknown error -1 hibával leáll.
Ez nem akar menni úgy néz ki...

(#17176) Gloob válasza Digitalis (#17172) üzenetére


Gloob
addikt

Tudtommal a MIUI HU a kínai devből készül, így az is dev rom. Nekem nyitott a BL, van RedWolf recovery, így én nem is kísérleteztem ilyesmivel. Recoveryből feltettem a zipet. Előtte a Global Stable volt fent, ami nem tetszett. Nem támogatta a mirecast-ot. A hus romon már megy. Egy system wipe után tettem fel. Más nem is volt, csak a dalvik, meg a cashe wipe még. A data maradt. Így nem tudom megmondani, hogy így, ahogy te szeretnéd, mi lesz a vége.

Samsung Galaxy A52S

(#17177) aRm1n válasza B2man2 (#17175) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Esetleg régi MiFlashUnlock-ot használsz vagy nincs net...?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17178) kukinyo


kukinyo
addikt

Nem tartozik teljesen a témához ezért off-ba teszem a kérdésemet.
Idáig ha kernel módosításokról volt szó előtérbe került a Kernel Adiutor app és ritkábban a Spectrum app.
Viszont a Kernel Toolkit-ról szó sem esik. Ez annyival rosszabb, gyengébb, kisebb tudású app lenne mint az előző kettő? Talán nem megbízható?
Vagy mi az oka hogy mellőzve van?

(#17179) Faterkam


Faterkam
addikt

A családban van 3db. Note 4. Abból 2 frissült már több mint 1 hete MIUI 9-re, de a feleségemé még nem. Mindegyik Eustock-os, és Stable miui 8 volt.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17180) B2man2 válasza aRm1n (#17177) üzenetére


B2man2
aktív tag

Net van. Próbáltam 3 fajta miflash-el.
1.1, 2.2 és a legújabb 2.3-al is. Ugyanaz az eredmény. Ha jól emlékszem az 1.1 azt írta, hogy phone not found.?
Pedig amíg nem talál tekefont ( mi phone ), addig nem is engedné az unlockra kattintani.

(#17181) crok válasza kukinyo (#17178) üzenetére


crok
Topikgazda

A KA-t hasznaljak tobben mert regebbi, asszem' az ingyenesben is van profilozas es a dev-ek sokszor tesznek kozze KA profilt a kernelukhoz. A Spectrum meg a kernelben levo elore gyartott Spectrum profilokat allitgatja.. ezert kell hozza a kernel support, mert a megfelelo helyre megfelelo fileokat kell hozza tenni hogy mukodjon. Naggyabol ugyanarra valo ahogy latod, csak maskepp. A KA olcsobb is ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17182) djtörök


djtörök
senior tag

Tegnap frissült az aex is meg a revolt is, érdemes felrakni?

(#17183) kukinyo válasza crok (#17181) üzenetére


kukinyo
addikt

Én átnézegettem, nagyjából ugyan azt tudja mint a KA ezért furcsáltam hogy mellőzve van.
Köszönöm szépen a válaszod, így már értem. :R

(#17184) crok válasza djtörök (#17182) üzenetére


crok
Topikgazda

17161-ben irtam hogy tesztelgetem : )

Eddig csak a stock kernellel de minden jo, rebootnak nyoma sincs termeszetesen. 7h uptime, 1h SoT (bongeszes, forumozas LTEn.. plusz csinaltam egy komplett RedWolf backupot) es 12%-ot esett eddig (az ugye 8h SoT lenne 56h uptime mellett ha a backup-ot is beleveszem, de nyilvan nem kell, szoval ennel jobb lesz).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17185) ath


ath
senior tag

egy kis kernel tesztelés [link]
ki is jön, hogy a revolt adja a legtöbb SOT-ot

(#17186) fudi2002


fudi2002
veterán

Kamera teszt, mert ráértem...

Asszem magáért beszél, annyi még, mindegyik kézzel megtámasztva tetőablakból és a fára fókuszálva. (a két szélsőt tekintve, először azt hittém én is, hogy fókuszhiba, hát nem.)

UI: továbbra is samsung modul

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17187) helixP válasza fudi2002 (#17186) üzenetére


helixP
nagyúr

Esetleg a 3 teljes képet is fel tudnád tölteni? Azért az együttes végeredmény is számít! Pl ez a Google cam HDR-je, ez meg a MIUI-é. Lehet, hogy több arészlet a MIUI-n, de az összkép egyértelműen a Google felé húz.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17188) fudi2002 válasza helixP (#17187) üzenetére


fudi2002
veterán


Parancsolj. Nyilván ellenfényes helyzetben is meg fogom nézni.

Huh még vmi: miui kameránál, élesség normál alá 1-el, és kontraszt is normál alá 1. (több helyen olvastam, így hozza a legjobbat)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17189) helixP válasza fudi2002 (#17188) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne haragudj, lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, de a 3 képet, teljes méretben, abból lehet igazán látni :R

[ Szerkesztve ]

(#17190) fudi2002 válasza helixP (#17189) üzenetére


fudi2002
veterán

Gcam:
[1]
Miui:
[2]
Opencam:
[3]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17191) helixP válasza fudi2002 (#17190) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi :R

(#17192) sakraphad


sakraphad
kezdő

nalatok a gapps-bol a stock verzio jo? nalam a tarcsazo bugos vagy nem tudom. probaltam RR-ben es Lineageben is. ha hivast inditok nem jon be a hivasi oldal, de kozbe elkezdi a hivast. szoval... tarcsazom, hivast inditok es el is inditja de a tarcsazo nem valt at arra ahol a kihangositas stb van.

a gyari rr\los tarcsazo meg hibatlan.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17193) Oldman2 válasza vargalex (#17145) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem tudom, közben visszaraktam a 8.5.8.0 Stabilt.

De ha valaki találkozik a jövőben ezzel a problémával, hátha eszébe jut ez a tipped.

(#17194) vargalex válasza Oldman2 (#17193) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, nekem amióta megvettem a telefont, az összes global stable-val elő-előfordult. Ez nálam 8.2.10.0, 8.5.4.0, 8.5.8.0 és 9.0.3.0 verziókat jelenti. Direkt reprodukálni nem tudom, de ha feltűnik, elveszem a fülemtől a készüléket és aktív a némítás gomb.

Alex

(#17195) Gloob válasza vargalex (#17194) üzenetére


Gloob
addikt

No éppen most fordult elő velem is! És tényleg le volt a mikrofon kapcsolva! MIUI HU 7.11.16. Megoldás rá?

Samsung Galaxy A52S

(#17196) helixP válasza vargalex (#17194) üzenetére


helixP
nagyúr

MIUI-n nekem is előfordult ilyen. Egy darabig azt hittem, hogy fülemmel nyomtam meg, mielőtt még a kijelző lekapcsolódott volna.

(#17197) vargalex válasza helixP (#17196) üzenetére


vargalex
félisten

Sajnos nekem sem sikerült rájönnöm, hogy hogyan tudom előidézni. Akkor is előfordul, ha én indítom a hívást, márpedig ilyenkor a némítás gomb addig nem aktív, míg fel nem épül a kapcsolat a hívott féllel. A telefont pedig már kicsöngés alatt (azaz a kapcsolat kiépülése előtt) a fülemnél tartom...

Alex

(#17198) Oldman2 válasza Gloob (#17195) üzenetére


Oldman2
veterán

:W

(#17199) aRm1n válasza aRm1n (#17173) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Senkinek sincs tapasztalata ezzel kapcsolatban? :(

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17200) crok válasza aRm1n (#17173) üzenetére


crok
Topikgazda

1, nem, hacsak a /data-t nem formázod vagy nem törlöd a megfelelő file-okat.
2, a /data-t, igen, hozzáférhetővé kell tegyed ha használni akarod a telefont (system start előtt kérni fog PIN-t pl.)
De.. ha valami beragad vagy valami "úgy alakul" akkor úgy jársz mint már páran, hogy nem fogsz tudni megszabadulni a titkosítástól csak úgy ha formázod a /data-t. Ha ez kell neked akkor hajrá, ha nem akkor nem. Én a Lineage előtt csinálnék a helyedben egy full backup-ot, hogy legyen használható telefonod ha beüt a sz.r.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.