Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) Dreimus válasza storm3 (#56148) üzenetére


Dreimus
senior tag

Hát amúgy most valutaváltóval kiszámolva 16200 Ft. Viszont én a SG$-árt 20%-os akcióban vettem, így itt azt is számolnom kell, így 3240 Ft-al olcsóbb ami végösszegben 12960 Ft-ra jön ki. Ami még pluszban érdekes, hogy nem csak előrendelőknek van F3 kód, hanem ahogy olvasom aki 2016.02.08-ig megveszi az megkapja.

orichalcos: Tudnál írni esetleg írni pár sort ide vagy pm-ben hogy a frame rate dolog ami neten terjed mennyire van jelen illetve milyen a box-os verzió?

[ Szerkesztve ]

(#56152) godzsy2


godzsy2
senior tag

Szerintetek érdemes TV-ről áttérni fps játék miatt monitorra? Tegyük fel van egy TV aminek az input laggja kb. 30ms, egy monitoré meg kb. 10ms. A kettő között a különbség 20ms. Gyors fejszámolást követve ha 60 képkocka/mp-el számolok, akkor 1000ms/60frame ~ 17ms. Tehát ha azt veszem csak egy-két képkockával van a TV lemaradva, ami nem egy nagy hátrány.

Most egyelőre csak egy 32"-os TV-n játszok, de eljön majd az idő, amikor ezt le akarom cserélni egy 50" körülire. De úgy akartam, hogy veszek egy nagy TV-t, mellé meg egy 27" monitort játszani. De ha tényleg csak 2 képkocka az előnye a monitornak, az szinte semmi, akkor nincs értelme monitorra költeni, hacsak az 1ms-os válaszidő nem dob sokat latba.

Jobb nagyobb képernyőn játszani, mint egy "kicsi" monitor előtt gubbasztani. Ettől a 2 képkockától nem lesz jobb a teljesítményem, pláne, ha messze vagyok a hoszttól. Kinek mi a véleménye?

(#56153) adamos87


adamos87
tag

Valaki intézett mostanában controller cserét? Mennyi időbe telik az egész csere?
Az enyémet hétfőn vitte el az UPS Frankfurtba.

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#56155) Roland93


Roland93
aktív tag

Black friday-en mennyivel szokták általában le vinni a konzolok árait? :)

(#56156) #20844032 válasza godzsy2 (#56152) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ennek konzolon semmi értelme. Nincs hozzá valódi reszponzív irányítóeszköz. Amikor az analóg kart elkezded tolni, honnan tudod hol van az érzékelési pont, amire meg kell mozdulnia valaminek? Honnan tudod mennyi az inputlagja kontrollernek. Sehonnan. Meg sem tudod mondani, hogy jelenleg van-e inputlagot, vagy ha van, az honann származik. Nincs egy egér, aminek az elmozdulását pontosan le lehetne képezni a képernyőre, nincs egzakt, leképezhető elmozdulás sehol.

[ Szerkesztve ]

(#56157) EmThor válasza godzsy2 (#56152) üzenetére


EmThor
addikt

Ha van sok pénzed akkor csináld, szerintem felesleges, élvezd a játékot amíg kikapcsol és ne feledd hogy ez csak egy hobbi.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#56158) zkas90 válasza godzsy2 (#56152) üzenetére


zkas90
senior tag

Szerintem monitoron kompetitív FPS-t játszani jobb. Nem az alacsony válaszidő miatt (persze az sem hátrány, de megfelelő tv esetében ez nem érv). Ami fontosabb, hogy jobban látod a történéseket közelről kisebb monitoron, mint távolabbról/közelebbről nagy TV-n.

Tehát ha távolabb ülsz a tv-től, akkor látod az egészet, de lassabban reagálod le a dolgokat és apró kis kibújó fejeket nem feltétlenül látsz meg. Amennyiben pedig közel ülsz a tv-hez, akkor a közepére koncentrálsz a TV-nek és a szélen történő eseményekről maradsz le.

Monitornál is a közepére koncentrálsz, de ott méretéből adódóan észreveszed a széleken történő eseményeket is.

Ez persze csak akkor érv, ha véresen komolyan veszed a játékot. Ha nem kapsz idegrohamot amikor nem lősz le valakit, akit amúgy letudtál volna lőni ha rendesen meglátod, akkor elég lesz neked is a televízió.

szerk: Egyébként magamon megfigyelve. Amikor monitoron játszok bármilyen játékot, akkor sokkal jobban "behúz". Jobban koncentrálok, ezáltal ügyesebb is vagyok. Főleg amikor fülessel tolom.
Komoly lélekvételű játékot tv-n is közelről játszok, mert a részese akarok lenni. Kényelmesen hátradőlve ez nálam nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#56159) bulikavagyok válasza godzsy2 (#56152) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Pár hete még én is új TV-t akartam venni.. :B De mielőtt vennél egy 50"-osat, ugorj fel hozzám tesztelni 100"-on a COD-ot! Én meg letesztelem végre az Astro fejesedet! :D

zkas90: Ha "helyzet" van, én is felülök, és előredőlök a félig fekvő helyzetből. :K

[ Szerkesztve ]

(#56160) gduck válasza Lefty (#56149) üzenetére


gduck
addikt

Opps. Valóban megy, csak nem mindegy mit választok ki. Sok benne a "fizetős" :D

(#56161) joocek válasza godzsy2 (#56152) üzenetére


joocek
aktív tag

Én amikor vissza tertem a box hoz. Nagy tv játszottam semmi gondom nemvolt vele. El kezdtem livezni COD olyan béna voltam bogy siralmas. Ne. Hittem hogy ennyire .... egyszer meg halt az 50"samsung. Valt egy 19" hat muszály azon nyomni még nem lesz kész a masik. :Y jé ne. Is vagyok olyab bena. Ezerszer jobban mment. Utana kezdte. Olvasni. Vegül rá jotem nem a téve valasz idő vagy barmi. A látás vettem egy 24" monitort. Egy fülest. Mont a pc fenok. Mindet be létoknincs holtter. Szerintem livensokkal jo3bb.. Ha viszont egyedül nyomom akkor a nagy tv. Vagy kivetitö....

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#56162) zkas90 válasza joocek (#56161) üzenetére


zkas90
senior tag

Részegen írtad vagy telefon/tablet volt a beviteli eszköz? :DD

(#56166) Mankó válasza godzsy2 (#56152) üzenetére


Mankó
veterán

Van input lag, de 30 ms alatt már simán jó vagy. Én egy 43 ms-os tvn játszok, érzésre néha vagyok úgy, hogy mintha lassabban mozdult volna de ha bekapcsolom a játék módot a tv-n az érzés is eltűnik.
De az se mindegy, hogy mekkora tv-t milyen távolságból nézel. Én egy 55-set kb 2.7 m-ről. Én nem érzem azt hogy nem látom át az egész képet.
Különben már nem szívesen ülnék be a monitor elé játszani. Az a 2 képkocka mit írtál, az semmi (igaz nem vagyok hardcore gamer), emiatt tuti nem görnyednék monitor előtt.
Próbáld ki neked mi a benyomásod a 2 verzióról és úgy válassz!

(#56167) dunc válasza zkas90 (#56158) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezzel leírtad a pc hatalmas előnyét! Úgy konzolos duma, hogy hát kényelmesen fotelbe hátradőlve játszok, és az mekkora királyság, de pl egy multi fps t képtelenség úgy eredményes játszani! ;)

(#56168) Dani82 válasza bulikavagyok (#56159) üzenetére


Dani82
senior tag

Ez vicces, pont nemreg figyeltem meg, bar en nem fps-ezek, de minden jatekban, tenyleg ha helyzet van en is felulok es eloredolok :DD (pl. neverwinter bossfight)

(#56174) pCarsHungary válasza gianni85 (#56169) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

Szia!
Nekem már volt két adapterem is de egyikhez sem kaptam ilyen átalakítót.

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#56176) LedyGyuszi


LedyGyuszi
addikt

(#56177) gianni85 válasza pCarsHungary (#56174) üzenetére


gianni85
veterán

Állítólag amit külön csak adaptert lehet megvenni, abban kell lennie. És csak a kábel miatt nem szívesen adnék ki 6-8ezer forintot :(
Itt is írja

[ Szerkesztve ]

(#56178) pCarsHungary válasza gianni85 (#56177) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

Ilyet tuti találsz ebayen, vagy akár bármelyik hazai, kicsit jobban felszerelt műszaki, híradástechnikai üzletben is. Neked igazából nem is konkrét kábel kell, mert az ugye van magán a fülesen, hanem csak egy szimpla adapter.

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#56179) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel szakmai topikban vagyunk, kéretik mellőzni az offolást és az olyan hozzászólásokat, amelyek csak smile-kat tartalmaznak. Köszönöm!

Live-Die-Respawn

(#56180) Jovanny2 válasza gianni85 (#56177) üzenetére


Jovanny2
őstag

Persze, van az adapter mellett kábel (pl. a TB fülesekhez kell).

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#56181) hackeeeee válasza gianni85 (#56177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Enyémben volt, viszont csak azért nem válnék meg tőle, mert nem tudom mit hoz a jövő.

Nincs a közelben valami audio-s bolt, ahol esetleg árulnának, akár "sima" adaptert?

Véleményem szubjektív...

(#56182) Jovanny2 válasza gianni85 (#56177) üzenetére


Jovanny2
őstag

Egyébként ilyen kell szerintem, DX-ről ingyenposta van. Abban nem vagyok biztos, hogy a TB (ha ahhoz kell) nem fordított meg a csatiján valamit, ráadásul annak 3 conductoros a 2,5mm-es csatija, nem 4, de annak alapból nem kéne problémának lenni, de fordítót is lehet kapni a DX-en.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#56183) joocek válasza zkas90 (#56162) üzenetére


joocek
aktív tag

Igen mobilon.És marga vacak modon müködik az oldal. Nem tüdom nagyitani. A hsz-ok össze vissza vannak rendezve. Hol növekvő hol csökenő. Plusz nagyon vacsak a helyesiràsom. Hát bocsi remelem azert ki lehetett bogozni... :DD

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#56184) hackeeeee válasza Jovanny2 (#56182) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyet nem biztos, hogy rendelnék kintről.. valamilyen audiotechnikás boltban szerintem biztosan árulnak a környéken pár 100 Ft-ért.

Véleményem szubjektív...

(#56185) gianni85 válasza Jovanny2 (#56182) üzenetére


gianni85
veterán

hát én nem akarok postázásra várni, muszáj leszek venni egy audio adaptert még a héten. Vettem egy sima 2,5 - 3,5 adaptert 150 forintért, de az nem jó. Haverok lejátszották már ezeket a köröket, és nem jó akármelyik. a TB füleshez kellene, mert ez a bluetooth vevő beépítés még várat magára :)

(#56178) pCarsHungary
ilyet vettem, ez nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#56186) hackeeeee válasza gianni85 (#56185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, hogy próbáltad adapterrel, okaj. :(

Mondjuk várható volt.. Annó egy srác említette, hogy PC-s razer füleshez sem volt a boltban vett Y elosztó, hiába ugyan az a Razer-é (elvileg), mégsem működött a boltban vett adapterrel.

Véleményem szubjektív...

(#56187) pCarsHungary válasza gianni85 (#56185) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

Igen, ez nem jó, mert ezen csak 2 fekete csík van ( nem tudom mi a hivatalos neve, nem vagyok szakmabeli, ne kövezzetek meg) Neked meg olyan kellene amin 3 van.
A csapatunkban pl többen használnak a stereo adapterhez sima, hétköznapi telefon-headset-et, azon is 3 csík van ( 4pólusú ha jól gondolom)

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#56188) oriic válasza gianni85 (#56185) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rosszat vettél, mert Headset adapter kell neked.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#56189) L_YKing


L_YKing
addikt

Ac unityrol velemenyek? Olvastam rola, hogy bugos nagyon.
Mas: utananeztem direkt mennyibe kerulhet a BO 360-as verzioja (lassan jon bc-be ugye? :F)... Remelem csak viccelnek azzal, hogy 15K.. En ilyen 4-5.000Ftra tippeltem erre ez... :Y

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#56190) hackeeeee válasza oriic (#56188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha a Razer-ből indulok ki, ezzel sem biztos, hogy működni fog.

Nekik van olyan fejesük, hogy 1 csatlakozós a vége, és mikrofonos, vagyis ugye 3 "vonal" van a csatin. Van saját Y elosztójuk, ami ezt elosztja 2 dugóra. Kipróbálta a tulaj boltban vett adapterre, és nem működött. Pedig, elvileg nincs különbség.

Véleményem szubjektív...

(#56191) gianni85 válasza pCarsHungary (#56187) üzenetére


gianni85
veterán

azért gondoltam, hogy jó lesz, mert a füles talkback kábelén is 3 pólusú 2,5mm jack dugók vannak. De most már nem szórakoznék különféle adapterekkel, az MS kábelről tudom, hogy biztos jó

(#56192) RichieTri válasza L_YKing (#56189) üzenetére


RichieTri
senior tag

Nálam ok volt a Unity..
Én csak astoryt nyomtam. Nem gyűjtöttem seemi extrát. Nem is találtam nagy bugot benne,de nem is kerestem
Viszont a Black Flag sokkal jobb volt,szerintem

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#56193) ITjunior válasza L_YKing (#56189) üzenetére


ITjunior
tag

Hangulatos game. Emlékeim szerint ami a legjobban zavart, hogy a harc végén egy-egy kivégzésnél pl. nem nyakon szúrta az ellent, hanem a levegőbe, az persze ugyan úgy meghótta magát.

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#56194) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ránéztem, upload-ban ott van minden rögzített cucc.

Véleményem szubjektív...

(#56195) Hunt3r22 válasza L_YKing (#56189) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Én is sokat olvastam róla, hogy bugos. Én amikor játszottam vele, már nem volt az, pedig beleraktam vagy 90 órát. :K

Xr

(#56196) #20844032 válasza hackeeeee (#56190) üzenetére


#20844032
törölt tag

Gyakorlatilag is lehet különbség, mert két szabvány is fut:

Na nektek a CTIA kell.

(#56197) hackeeeee válasza #20844032 (#56196) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép... Ezt jó tudni, köszi!

Véleményem szubjektív...

(#56198) godzsy2


godzsy2
senior tag

Köszi szépen mindenkinek a tanácsot, valószínű az lesz, hogy munkahelyre behozom a konzolt és kipróbálom itt monitoron, hogy milyen lehet azon tolni.

(#56159) bulikavagyok
Ha arrafelé járok mindenképp beugrok, eléggé csábító a 100". :D
Ha már Astro füles. Képzeld, a november végi PlayIT-en fog bemutatkozni az Astro Gaming Hungary, igaz, még nem kérdeztem őket, de ha már van magyar képviselet remélem elég lesz hozzájuk küldeni a fülest aksicserére, ha kipurcanna. Futár szempontjából sem mindegy, hogy idehaza küldöm vagy Svájcba. És remélem nem lesz 50euró az új aksi, hanem hátha olcsóbb.

(#56199) appleGjuice válasza L_YKing (#56189) üzenetére


appleGjuice
tag

Én is kb 80 órát toltam (bár AC fan vagyok). Bug van néhány, de nem zavarják a játékélményt, fps meg csak annyira droppol, mint az összes mai játékban. Ha megvan még 1-3 ismerősödnek, akkor a coop küldetések elég jó szórakozást nyújtanak. :D
Más: Syndicate-nél bírtam, ahogy esküdöztek, hogy stabil fps meg semmi bug. És annak ellenére, hogy ezt a grafika butításával és a tömeg számának kb 1000-ről 20-30-ra csökkentésével próbálták elérni az fps még mindig droppol és bugok is maradtak. Ubisoft Qubec FTW :D

[ Szerkesztve ]

(#56200) Hunt3r22 válasza appleGjuice (#56199) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Én ezért várok még egy kicsit a Syndicattel. Pár hónap és szerintem ki lesznek javítva a bugok. :K

Xr

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.