Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) Csapoati válasza Lokids (#74600) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ennyire

Egyébként az icy-veins class guide oldala is mehetne az első hsz-be. :)

Lokids te meg ne rinyálj a 4 legóddal, a mainemen 3 van (ebből egy utility), az altomon meg 2 (mindkettő utility), pedig utóbbival is minden nap pattintom a ládát, meg lfr-ezek, mythic+-ozok is olykor. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74602) Lokids válasza Csapoati (#74601) üzenetére


Lokids
addikt

Nem tagadom jól állok darabra, de pl a feral legendaryt ki is dobhatnám, mert használni azt nem fogom. Soha.
Pedig a BiS gyűrű van meg hozzá. Simán lecserélném egy Emerald Dreamcatcherre.
A bajom az, hogy a tankom is fel akarom húzni egy idő után, legalább addig, hogy mythic 10-ig jó legyen. De arra szinte 0 esélyem van, hogy ő kapjon legendaryt (oké, a prydaz jó a tanknak).

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#74603) Arnold2 válasza Csapoati (#74601) üzenetére


Arnold2
őstag

Jó az ötlet, köszi!
Ha nem feledem, otthon beteszem (céges proxy sokat megfog :( )

(#74604) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Van vkinek lvl 8-12 kulcsa NL-be? Ha igen és kéne tank akkor: Viktor#21444 vagyok és 888 ilvl. Kéne onna a gatya. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#74605) kovsol válasza Vikthor (#74604) üzenetére


kovsol
titán

Én tankom is 888-ban van. Simán mehetsz 12 fölött is amúgy :)

May the Force be with you!

(#74606) BoneDragon válasza Csapoati (#74601) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez a táblázat elég f*s. 880-as trinketekkel van összehasonlítva. Ha nem 940 lenne az ilvl, akkor mehetne a kukába.. Nekem is ez a trinket van a DH-mon, de aoe fighton kívül nem ér semmit.

(#74607) Csapoati válasza BoneDragon (#74606) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát hányassal hasonlítgassák, ha olyanok vannak? :D Egyébként könnyen fel lehet skálázni a többit is, elég ha két ilvl-lel van fent egy trinket.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74608) BoneDragon válasza Csapoati (#74607) üzenetére


BoneDragon
veterán

Talán a 900+os raid itemekkel? :U

(#74609) Csapoati válasza BoneDragon (#74608) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azonos ilvl-en összehasonlíthatók, a saját trinketedet meg könnyen ki tudod számolni, hiszen lineáris a skálázódás.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74610) kuLi_ válasza Csapoati (#74601) üzenetére


kuLi_
tag

Icy Veinssel csak óvatosan, erősen class-függő. Túlságosan le van egyszerűsítve néhol, ami ordenáré fals információkhoz vezethet. A Warlock affli részlegnél például már maga a "rota" rosszul van elmagyarázva (nincs igazán rota, csak prioritások illetve az "UA-cycle"), vagy hogy Deadly Gracet javasol potinak, vagy Sacrifice-t M+ba ami nettó szentségtörés, és még sorolhatnám.

A nagyobb theorycraft-közösségek már hosszabb ideje Discordon vannak. Én feltétlenül ezekre néznék rá, ha tanácsra lenne szükségem, vagy csupán fejlődni szeretnék:

Death Knight: https://goo.gl/hTGRQ8
Demon Hunter (Mardum): https://goo.gl/q6ZYuT
Demon Hunter (The Fel Hammer): https://goo.gl/LI6IQs
Druid: https://goo.gl/Lmevft
Hunter (Trueshot Lodge): https://goo.gl/7dPnzB
Hunter (Warcraft Hunters Union): https://goo.gl/1KstxB
Paladin: https://goo.gl/eSGLlY
Priest (H2P): https://goo.gl/EmckDC
Priest (Netherlight Temple): https://goo.gl/W5qfqR
Rogue: https://goo.gl/bX8Lna
Shaman: https://goo.gl/TacuSF
Mage: https://goo.gl/TbJGKK
Monk: https://goo.gl/Xux6GA
Warlock: https://goo.gl/7PH6Bn
Warrior: https://goo.gl/KO1MXR

Mindenhol (elvileg) akad egy #resources fül, ott érdemes keresni az aktuális up-to-date guideokat, simcraftolt eredményeket (relic/legendary/build), stb.

[ Szerkesztve ]

Ez itt a reklám helye.

(#74611) kuLi_ válasza BoneDragon (#74606) üzenetére


kuLi_
tag

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy egyáltalán nem sz*r, persze build-függő.

Ez itt a reklám helye.

(#74612) Csapoati válasza kuLi_ (#74610) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Köszi, ezekre rá fogok nézni. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74613) kuLi_ válasza Csapoati (#74612) üzenetére


kuLi_
tag

Az ott feltüntetett guideok sem feltétlenül hibátlanok, viszont Discordon bármikor fel lehet tenni bármivel kapcsolatban kérdést, és ha a kérdés maga igényes, akkor örömmel segítenek. Warlock közösségnél pl. ott lóg napközben egy rahedli world top 50 játékos, akik folyamatosan megosztják egymással tapasztalataikat a fightokon, ami hatalmas segítség lehet egy progress guildnek.

Ez itt a reklám helye.

(#74614) Lirion válasza Lokids (#74602) üzenetére


Lirion
addikt

Szerintem rémes ez a legendary rendszer. Jelenleg 888-as ilvl-ben vagyok és dps-ként az, hogy nincs rendes dps, csak utility legendarym azt jelenti, hogy ~30k-val kevesebb dps-t tudok maximum kihozni a karakteremből, mint az, akinek van valamirevaló legendaryja, a bis legendarysoktól pedig kb. 80-100k-val vagyok elmaradva, amit ha meggebedek se tudok behozni azok nélkül, hiába csinálom 100% tökéletesen a rotát. Persze az egyik altom kb. 10 óra max lvl played timemal kapott egy bis legendaryt.. :(

(#74615) Lokids válasza Lirion (#74614) üzenetére


Lokids
addikt

Pontosan. a balance druidom a 2 bissel tolna kb 70-100K+ dps-el többet, mint így 2 healer itemmel.
És mivel van 4. Amiből így 2 ugye olyan mintha nem is lenne, elég kevés esélyem van még 2-re.

Most vagy csinálják azt, hogy mindenki kap max 1-et, vagy akkor mindenkinek essen minden. Ez a kettő között nagyon nem jó.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#74616) BeZol válasza Lirion (#74614) üzenetére


BeZol
őstag

Én ma számolgattam, és azt találtam mások szimulációja alapján, hogy azért, mert nincs 2 bis legendarym (vagy legalább legjobb 3-4, hanem csak a maradék vacakból van 1-1), ezért kiesik kb. 10% dps.
A setbónuszokat is néztem, elviekben 7,2% dps előny van a setből 4db esetén kontra ha semmi sem lenne.
És akkor még csak 41es fegyóm, tehát 6,5% dps van a fegyószintezésben is.

Ezeket összeadogatva kb. 23%-nyi dps kiesésem van azonos ilvl mellett!
Tehát tegnapi HC krossus killen 500k dps helyett 615k is lehetett volna. Borzalom az egész.

Természetesen így már kijön, hogy miért csak a warcraftlogok 70-80%-os eredményeit hozom azonos ilvl range-ben.

[ Szerkesztve ]

(#74617) Viktor77


Viktor77
titán

Na, ma kiesett a az obsidian vállas, így megvan a 2 bis legendary (a gyűrű a másik), összesen 3. :) Most már nincs miért panaszkodnom. 4 hónap alatt 3, az nem vészes.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74618) Lirion válasza BeZol (#74616) üzenetére


Lirion
addikt

Igen, én is nézegettem már ezt a NH-os logjaimnál, hogy a kezdeti 80-90%-os eredményem lezuhant 60-70%-ra. Nem csak értelmes legendarym nincs, de set bónusz se, azok nélkül max mázlival lehetne magas %-ot elérni, de a legnagyobb szívás, hogy emiatt a raidekről is ki lehet már szorulni, mert 5-600k-nál a 15-20% különbség már rengeteg.

(#74619) Lokids


Lokids
addikt

Star Augur HC:

Hihetelen, hogy mennyire gyenge hps-t toltam ki magamból. :P Mondjuk sok volt az üresjárat.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#74620) Vikthor


Vikthor
nagyúr

14-es EoA kulcs után na mégis mit ad a drágalátos erendzsí? 16-os EoA-t.... :(((

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#74621) kovsol válasza Vikthor (#74620) üzenetére


kovsol
titán

Múlt héten 4x voltam EoA 14 ben. Már a végére igen untam :D

May the Force be with you!

(#74622) Janusz001 válasza Csapoati (#74578) üzenetére


Janusz001
őstag

Nos úgy néz ki a pawn addon helyesen működik, az általa ajánlott gear simcraftban is a legnagyobb dps -t adja.

(#74623) Revesz


Revesz
aktív tag

876Ilvl gearben max hanyas mythic+-ba mehetek 320k single target dps-el(az aoe nem tudom mennyi)?

Tegnap voltam először normal nightholdon és az utolsó előtti bossnál ami nekünk star-augur-etraeur volt a leader azt mondta, hogy aki phase 3-ban kap egy feart azt kickeli..Sajna én kaptam csak nem tudom, hogy miért. Hiába olvasom el a taktikát, elvileg semmi olyat nem csináltam amiért feart kellett volna kapnom.

[ Szerkesztve ]

(#74624) demerion válasza Revesz (#74623) üzenetére


demerion
tag

Akkorába mehetsz amekkorába elvisznek.

Ha az add castol el kell fordulni (hátat kell fordítani) és nem fearel el.

(#74625) Csapoati válasza Revesz (#74623) üzenetére


Csapoati
nagyúr

10-12-es mythic+-ból szerintem nem lógnál ki, ha az aoe-d is jó, meg persze ha tudsz figyelni a nyalánkságokra. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74626) Revesz


Revesz
aktív tag

Köszi a válaszokat^^.
Megint megnéztem wowheaden és tényleg hátat kell fordítanom...istenem csak ennyi kellett volna, hogy mehessek gul'danra :/

(#74627) Lirion válasza Revesz (#74623) üzenetére


Lirion
addikt

Az utolsó előtti boss az elisande, akármilyen sorrendben is mentek. :D

(#74628) Arnold2 válasza Revesz (#74623) üzenetére


Arnold2
őstag

Hát hát :U
Mégsem olvastad el, akkor ezek szerint jól.
P3-ban a boss leidéz egy addot aminek neve "Thing That Should Not Be". Nos ez a szépség castol egy olyat, hogy "Witness the Void", ami sebez minimum 500e-t ÉS elfeareli mindazokat, akik arccal felé állnak.
Megoldás: P3-ban kiváltasz az add-ra és a cast vége előtt 1 mp-cel elfordulsz. Így 0 sebzés 0 fear :)

(#74629) wanted5


wanted5
őstag

Egyetlen éjszaka alatt 40 ezret ugrott a token ára, hála az új rendszernek. Miért nem vettem meg tegnap :W

(#74630) #57919488 válasza wanted5 (#74629) üzenetére


#57919488
törölt tag

A 150k-s ar varhato volt. De ez meg csak dragabb lesz. Igazabol meg mindig egy elfogadhato ar hiszen a WoD ota a gold egyszeruen csak ugy termelodik barmit is csinalunk.

[ Szerkesztve ]

(#74631) Janusz001 válasza wanted5 (#74629) üzenetére


Janusz001
őstag

Miféle új rendszer?

(#74632) adamgreen válasza Janusz001 (#74631) üzenetére


adamgreen
senior tag

Amcsiknál már bevezették tegnap a tokenböl tudod a battle.net balancodat növelni.Egy token 15 dollár.

Veszel mondjuk tiz tokent ingame goldbol beváltod a balancra tudsz játékot venni meg bármi mást.

(#74633) wanted5 válasza Janusz001 (#74631) üzenetére


wanted5
őstag

A tokent be lehet váltani b.net egyenlegre és abból a shopban lévő cuccokat vásárolni. EU-n még nincs, de US szervereken már él a rendszer.

(#74634) adamgreen válasza #57919488 (#74630) üzenetére


adamgreen
senior tag

200k-t josolnak ugy hogy tegnap este 7 kor már nem volt egy darab token se az ah ban és most sincs.

(#74635) J o e válasza wanted5 (#74629) üzenetére


J o e
tag

Tegnap este én meg azt hittem, hogy valami hiba történt hogy ennyivel drágább :D

(#74636) #57919488 válasza adamgreen (#74634) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mondjuk ezzel csak artanak a WoW-nak. A GC kivaltasa a Token-el egy jo alternativa vot. Ezt a lehetoseget most amugy sok jatekostol elvettek akik mar nem biztos, hogy amugy GC-bol feltoltottek volna a jatekot.
A Token mar soha tobbet nem lesz 100k alatt egy ilyen atalakitas utan. Persze eddig valoszinuleg mar mindenki betarazott hiszen Blizzcon ota lehetett tudni a dologrol.

[ Szerkesztve ]

(#74637) Janusz001


Janusz001
őstag

Hát lehet akkor letészem a lantot, 100k még elment, össze lehetett hozni tatás kazuál tempóban is. Fizetni meg nem fogok érte, annyit nekem nem ér, télen még elment idő elbaxásnak, de lassan jön a jó idő, más értelmes dolgot is tudok helyette csinálni.
Szerintem ez vissza fogja vetni az aktív játékosok számát, legalábbis a balkánisztán régióban.

(#74638) BoneDragon válasza Janusz001 (#74637) üzenetére


BoneDragon
veterán

Egyetértek. Nekem sem ér már ennyit. Jo sok playert fognak veszteni megint a marhák.

(#74639) Lirion válasza adamgreen (#74634) üzenetére


Lirion
addikt

Akkor eljutunk oda, hogy jobban megéri 2 órát túlórázni és pénzből fizetni a wowot, mint a játékban farmolni a goldot...

(#74640) #57919488 válasza Lirion (#74639) üzenetére


#57919488
törölt tag

En a WoW-ert mar nem fizetek. Ameddig minimalis farmolassal ki tudom szedni a Token arat addig jatekban leszek de ha ez nem jon ossze akkor ennyi volt.
Atvaltok akkor vegleg az Indie / Moba iranyba es kesz. A tartalom ami ott van boven eleg es tobbre tartom az Indie jatekokat is mint a mai AAA cimeket.
A WoW nalam igazabol egy regi szokas tobbnyire :D

(#74641) adamgreen


adamgreen
senior tag

Igen sokan irják meg beszélgettünk mi is egy pár embertöl el fogunk bucsuzni sajnos.Ez nem normális már amit csinálnak.Token ár biztos hogy nem fog csökkeni sőt csak magasabb lesz mert akinek van 3-4 milla goldja az most majd ingame goldbol fog mindent megvenni a shopbol.Rengeten ezt várták sajnos ez van. :(

[ Szerkesztve ]

(#74642) Telda válasza adamgreen (#74632) üzenetére


Telda
addikt

Csodálatos, pont nekem is tegnap fordult meg a fejemben hogy venni kellene, aztán csak nem vettem, mert hogy úgy is van még 9 nap, ráér... :W

(#74643) Csapoati válasza adamgreen (#74641) üzenetére


Csapoati
nagyúr

S mi volt akkor a token előtt? Olyanok a reakciók, mintha nem kellett volna fizetni soha a WoW-ért. :)
Persze én sem örülök a dolognak amúgy. Még van egy tokenem, de lehet hogy akkor az volt az utolsó. Inkább fizetek, mint hogy órákat farmolgassak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74644) BoneDragon válasza Csapoati (#74643) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez igaz, de már sok embernek nem éri meg a játék a pénzt, ahogy lentebb írtam, nekem sem. Van ezeregy játék és ha nem lenne ez a token, eszem ágába se lenne játszani már így 10-11 év után. Ennyi goldot meg nincs kedvem és nem is akarok kifarmolni.

(#74645) Cathfaern válasza Lirion (#74639) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez még mindig csak akkor működik, hogy ha a fizetett túlórát lehet értelmezni a cégnél :) Nálunk pl. akkor van csak fizetett túlóra, ha direktben elrendelik, de akkor is preferált, hogy lecsúsztatod (törzsidős munkarend). Ha csak úgy magadtól bent maradsz, azért nem fogsz több pénzt kapni.

Amúgy gondolom Blizz megnézte a statisztikákat, túl sok embernek jött össze "ingyen WoW" évtizedekre. Ezek az egyéb szolgáltatások meg úgyis "ingyen" vannak a Blizznek, szóval nem gond ha az emberek elszórják rá a goldot, és idővel majd csökkennek a tartalékok.

(#74646) Csapoati válasza BoneDragon (#74644) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na most ha tetszik a játék (mert gondolom tetszik, nem muszájból játszotok vele :) ), akkor nem ér meg heti +1-2 órát farmolni, hogy továbbra is ingyen legyen? Mert nekem nem éri meg, én inkább fizetek, ha nem jön össze a tokenre való gold, de én már egy lusta casual vagyok. :D Viszont a játék bejön, így maradok előfizető.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74647) Janusz001


Janusz001
őstag

Kíváncsi vagyok az ah -s árakra lesz e valami hatása.

(#74648) Lokids


Lokids
addikt

Karakter boostot is lehet venni goldért?
Nekem van most 2 db tokenem, és a mostani time feb. 10-ig pörög azt hiszem. Szóval április 20-ig jó vagyok. Addig csak letisztul.

Viszont tegnap kiléptem a klánomból. Úgy döntöttem, hogy elegem lett az "elitesedésből". Azaz abból a jelenségből, hogy aki nem tudja a 100+%-ot kihozni az "szar" ember.
Hirtelen felindulásból beléptem egy újonnan alakult klánba ismerőssel (csak hogy ne kapjak 2 lépésenként klán invitet random emberektől), de mint kiderült az tele van már healerekkel.
Keres itt valaki 1-2 healert casual progresseléshez? Ragna horda.
Nem ígérek semmit, lehet maradok ott ahova most beléptem, és pugolok.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#74649) Peti78


Peti78
őstag

Nem mintha az a 3.5 4 ezer forint havonta nem menne el chipsre, kólára és egyéb egészségtelen, de legalább drága termékekre. Én is szívesebben fizetek goldból, de eret nem vágok magamon, ha ezt az összeget ki kell fizetnem.
A wow tokenig nem volt probléma fizetni, most, hogy gyakorlatilag azóta ingyen játszik a játékosok jelentős része, hirtelen oly sokan abbahagyják. Egy gond van ezzel, hogy aki wowos, az mindig az is marad. Ki lehet próbálni sok-sok ingyenes játékot, de az emberben a wow megmarad. Majd pedig visszatér.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#74650) Cathfaern válasza Peti78 (#74649) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

WoW token előtt is nagyon sokan goldből fizették gold sellereket és RAF trükközésen keresztül. Amikor az megszűnt, akkor is nagyon sokan abbahagyták.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.