Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) betyarr válasza Barthezz2 (#950) üzenetére


betyarr
veterán

na ja.mindig azt lehetett hallanai,hogy direkt úgy fogják alakítani,hogy ne erőmű kelljen hozzá,hiszen pl a vista is ezért volt egy alapos mellényúlás (többek között...).lehet ez is egy mesterségesen keltett,hiábavaló nagy hardverigény?hardvergyártók lobbija lenne a háttérben? :Y

(#952) Barthezz2 válasza betyarr (#951) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vagy ez a cikk ír marhaságokat.. :U

pzstm vélemény? Te jobban benne vagy a dolgokban :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#953) pzstm válasza Barthezz2 (#952) üzenetére


pzstm
titán

külföldön voltam, nyaraltam...sorry....370 emailt nyálazok át majd ma meg 190-et melóban :P

Ami tuti, hogy a 805x-es build vajsimán fut ugyanolyan konfigon mint az Win7. (legyen mondjuk egy 1,6GHZ-es 2 magos proci 2GB rammal társítva integrált videókártyával....

Természetesen ilyen gépen nem teszteltem, ez csak a képzelet szüleménye ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#954) Barthezz2 válasza pzstm (#953) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És ebben a build-ben benne van már valami az új UI-ból? Mert igazából arra írja a cikk, hogy a PC-s UI erősen 3D-s lesz, és annak kell a nagy vas.
Bár nem értem ez alatt mit ért, mert eddig úgy tudtam, hogy némi kis moddolt win7 aero + tile screen-ben merül ki a kinézet..

Everybody lies.

(#955) RaZroX válasza Barthezz2 (#954) üzenetére


RaZroX
addikt

3D kezelőfelületről én is olvastam elég sok helyen.

This is the way

(#956) polonic


polonic
félisten

Szerintem meg kapja be a Microsoft, hogy ennyire kussban van. :DDD

(#957) F34R válasza Barthezz2 (#954) üzenetére


F34R
nagyúr

sztem meg ne legyne mert felzabálja az erőforrást , e-penisnek jó másnak nem.

(#958) pzstm válasza Barthezz2 (#954) üzenetére


pzstm
titán

sok látványos UI változtatás még ebben sincs benne....vagyis csak SMART-card-al csalogatható elő. BUILD konferencián Developerek egy eléggé unlockolt buildet kapnak állítólag ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#959) pzstm


pzstm
titán

no egy kis hivatalos info:
http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/08/23/improving-our-file-management-basics-copy-move-rename-and-delete.aspx
;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#960) polonic válasza pzstm (#959) üzenetére


polonic
félisten

Csak gyorsan átgörgettem.
Képek alapján jónak tűnik.

Visszavonva az előző mondat. :D

(#961) pzstm válasza polonic (#960) üzenetére


pzstm
titán

videót is sasold meg ha nem szeretsz olvasni/nem megy az angol/nincs időd. :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#962) polonic válasza pzstm (#961) üzenetére


polonic
félisten

Meg lesz az is.
El is fogom olvasni később.

(#963) Neil Watts válasza pzstm (#961) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ó ez marha jó, nagyon tetszik, végre egy igazán hasznos funkció! :)
Jut eszembe: A rendszer teljes egészlben megkapja a ribbon felületet?

[ Szerkesztve ]

(#964) pzstm válasza Neil Watts (#963) üzenetére


pzstm
titán

minél több helyen igyekeznek belerakni (én már nem nagyon találtam olyan ablakot ahol ne lett volna :DDD )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#965) Sub-ZeRo válasza pzstm (#964) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Király minden funkció a képek alapján, a ribbon meg f@szántos, szeretem. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#966) F34R válasza pzstm (#959) üzenetére


F34R
nagyúr

nah ez kellett mar hianyoltam reg ota.

(#967) RaZroX


RaZroX
addikt

Olvashattunk olyat is hogy lesz gyors boot funkció vagy nem tudom hogy nevezzem. Szóval hogy pár sec alatt feláll a rendszer. Ebből van már valami ?

This is the way

(#968) F34R válasza RaZroX (#967) üzenetére


F34R
nagyúr

nemhiszem ez nem egy olyan kernel ami par ms alatt betolt , SSD-vel 20ms kornyeke . nekem HDD-vel viszonyitaskepp az archlinux 13 ms.

(#969) pzstm válasza RaZroX (#967) üzenetére


pzstm
titán

sleep állapotból most is néhány másodperc és minden előttem van ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#970) RaZroX válasza pzstm (#969) üzenetére


RaZroX
addikt

Na igen.. :Y :DDD

This is the way

(#971) F34R válasza pzstm (#969) üzenetére


F34R
nagyúr

1ms :U

(#972) pzstm válasza F34R (#971) üzenetére


pzstm
titán

1milliszekundumnál kicsit több. Tény hogy 1-2 másodpercen belül kéri ujjlenyomatomat, majd lehúzom és utána már minden előttem van. Vagyis 3másodperc nagyjából :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#973) ubid


ubid
őstag

Figyelmetekbe ajánlom az alábbi cikket :
EZT

Ebben elég sok mindenre választ találtok.

-.-

(#974) RaZroX válasza ubid (#973) üzenetére


RaZroX
addikt

Ezt már linkelted egyszer.... :D

This is the way

(#975) Воланд válasza ubid (#973) üzenetére


Воланд
titán

"vótmá" és a cikk semmire nem ad választ. :N :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#976) Barthezz2 válasza Воланд (#975) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sőt.. én pár dolgot meg is kérdőjelezek, már ami a hitelességét illeti.. :U

Everybody lies.

(#977) Воланд válasza Barthezz2 (#976) üzenetére


Воланд
titán

Nem jelentem ki száz százalékosan, hogy bullshit az egész, mert alig lehet tudni valami konkrétumot. Viszont rögtön a gépigény az, ami szemet szúrt, mivel több hivatalos ms konferencián is szó volt róla, hogy amin fut a w7, azon futni fog a w8 is, szó nem volt még ilyen gépigényről, ez kb a "hasamra ütök és írok valamit" kategória.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#978) pzstm válasza Воланд (#977) üzenetére


pzstm
titán

milyen gépigényt írtak? Nincs kedvem végigolvasni egy találgatós cikket.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#979) Воланд válasza pzstm (#978) üzenetére


Воланд
titán

"Asztali PC: totális térbeliség

A következő Windows asztala a hagyományos PC-ken és notebookokon teljesen az ellenkezője a Moshnak. A Wind (magyarul: szél) kódnéven fejlesztett kezelőfelület a manapság használt Windows 7-es Aero erős továbbfejlesztése és totális 3D-t ígér Full HD felbontásban. A Wind már kizárólag a 64 bites rendszereken érhető majd el, ami "erősen javasolt", elsődleges platform lesz a Win8-nál Steve Sinofsky kijelentése szerint (vagyis a 32 bitet az MS megpróbálja teljesen elfeledtetni a felhasználókkal és fejlesztőkkel). Azt is hozzátette, az erőforrások tekintetében az ajánlott rendszerkövetelmény a Windows 8-nál "duplája lesz a Windows 7-nek". Ez a mi olvasatunkban 3-4 GHz-es CPU-t, 4 GB RAM-ot, 32 GB tárhelyet és egy minimum 256 MB-os, DirectX 12-es videokártyát jelent."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#980) pzstm válasza Воланд (#979) üzenetére


pzstm
titán

aha...hát hogyne..... :W

amúgy ezt a bő kéthetet simán kibírjuk a BUILD konferenciáig...addig minden nem hivatalosan bemutatott funkció csak pletyka szintet érhet el....... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#981) RaZroX válasza pzstm (#980) üzenetére


RaZroX
addikt

Azt mondod ebből semmi nem igaz ? :F

This is the way

(#982) pzstm válasza RaZroX (#981) üzenetére


pzstm
titán

ezt így túlzás lenne kijelenteni...de gondolj bele...dupla gépigény szerintük azt jeenti hogy 3-4 GHZ....Vista óta tudjuk és MS is tudja hogy nem...nem ebbe az irányba ment a fejlesztés. Számomra azt jelenti hogy 8-12-16mag még több Cache stb......

Olyasminek hat mintha az egyéves pletykainfókat összegyúrták volna némi igazságtartalommal megspékelve remélve hogy növelhetik az újság eladási darabszámát....
Kiszivárgott anno a 7989-es x64-es build. ',5GHZ-es 2 magos procin 1GIGa rammal simán bejött....AERO nélkül végképp.....
A gépigény az amitől tuti nem kell tartani...persze hogy a 3D-s asztal és egyéb csilivili VGA-igényes lesz könnyen elképzelhető......anno Vista megjelenésekor sok gépen nem ment az AERO...főleg laptopokon....aztán ma már ennek nyoma sincs.....

alapvető logikájuk az, hogy amin elfutott a Windows7, azon a Win8 is ugyanúgy el kell hogy menjen... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#983) RaZroX válasza pzstm (#982) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen a gépigény az egyértelműen kamu. Igazából a többi dolog érdekel, hogy ezeket most csak találgatják vagy van vmi megbízható forrásuk vagy nemtudom...

This is the way

(#984) pzstm válasza RaZroX (#983) üzenetére


pzstm
titán

egy ilyen kaliberű szoftverfejlesztés sokkal összetettebb mint azt sokan gondolnák.
(de egy internetbankos felületbe egy kisebb, sőt akár felhasználók által nem is észrevehető frissítést is hatalmas munka, előkészület és dokumentáció valamint tesztelés előz meg.)

MS-nél is úgy van, hogy van egy fő irányvonal és sok párhuzamos/mellék dolog....ezekből van amit lenyisszantanak, van amit jegelnek. Sok technológia van amiből egy része ele fog kerülni a következő Windows-ba, másik része viszont jelenleg még nem, ugyanis így is elég rizikós lesz a következő Windows, ahogy Ballmer fogalmazott.

Mondok egy példát: 8000-es Buildig benne volt a jobb alsó sarokban a kis ikon, amit Live ID-s bejelentkezésnek gondoltak (pedig nem az) Utána kikerült belőle majd a végefelé ismét vissza, de a Final M3-ban már nem volt benne.
Live ID integráció a Skydrive szinkronizációval van/volt tervben. Vezérlőpultban ha összekötöd a fiókoddal, akkor a sajátgépeden meghatározott dolgok szinkronizálódnak arra a masinára ahol épp vagy. Értelemszerűen több gigányi doksi esetében kicsit sokáig tart. De egy 50 megás mappa, háttérkép, képernyőkímélő akár bele is férhet. Létjogosultsága számomra kérdéses, ugyanis akkor már miért nem inkább bőngészőben https titkosításon keresztül érem el a felhőben a doksijaimat :B

Factory Reset létezik, van, egész jól működik. Bár erről az a véleményem, hogy az átlaguser ezt sem meri majd és anyuékból valamint a Win7 stabilitásából kiindulva nem is lesz rá szükség. Az Advanced userek meg a teljes tisztogatás és takarítás érdekében úgyis a Format-hoz fognak nyúlni.

Ami szerintem 100%, hogy sem a kompatibilitással, sem pedig a gépigénnyel nem lesz gondunk. 6.2-es lesz a végleges kernel is, épp az inkompatibilitási problémák elkerülése érdekében. (1-2 program mondjuk úgy van megírva, hogy nem 5.x-nél nagyobb kernelig, hanem 6.1-ig bezárólag működnek.....nah erről tényleg nem MS tehát és egy pár kattintásos update-el ez orvosolható is.)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#985) Sub-ZeRo válasza pzstm (#984) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szóval akkor az óra melletti kép az nem a live bejelentkezős dolog lesz, hanem mondjuk a gép felhasználó képe? Pedig tetszett a dolog. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#986) pzstm válasza Sub-ZeRo (#985) üzenetére


pzstm
titán

Jelenleg annyi, mintha a vezérlőpult user settingshez tartozó fontos dolgokat gyűjtenék oda. De mint mondtam ki-be kapcsolták, talán épp azért, hogy teszteljenek nagyon belső krökben valamit. Szóval simán elképzelhető, hogy a BETA/RC időszakra már Live ID bejelentkezést is jelenteni fog. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#987) Sub-ZeRo válasza pzstm (#986) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Világos. Remélem hogy benne lesz, én örülnék neki. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#988) pzstm válasza Sub-ZeRo (#987) üzenetére


pzstm
titán

valamiféle cloud-integráció reálisan szerintem tuti várható.

Office 365, Windows Intune...és mostanában a Skydrive-ot is egész sokat emlegetik.
XBOX mentések és profiladatok is cloudba lesznek menthetőek év végétől. WP7-es mobil is elég cloud-based....pont az oprendszert hagyják ki belőle?

Akár tetszik, akár nem a cloud egyértelműen a jövő :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#989) pzstm


pzstm
titán

hmmmm ezt nem is láttam...de simán létezhet.... ;)

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#990) Sub-ZeRo válasza pzstm (#988) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Office 365, intune, skydrive-ot nem használom, nem nagyon tudom mik azok. :B :DDD De a live integrációnak örülnék, mert akkor bejelentkezne a mailbe. Bár oda meg ott a windows live mail, meg az msn. Bár ha már ott vannak, a live mailen javíthatnának, mert van egy opciója, hogy 30 percneként ellenőrzi hogy vannak e levelek, meg jelezne, de nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#991) pzstm válasza Sub-ZeRo (#990) üzenetére


pzstm
titán

felhő-alapú új termékek az MS-től. ;)

Vállaalati környezetben van nagyobb jelentősége (sőt igazán csak ott) feltehetően azért nem hallottál még igazán róluk. Vagy mert nem olvasod rendszeresen a blogomat ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#992) Sub-ZeRo válasza pzstm (#991) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Blogodat szoktam, oda is járok. :P A vállalat meg nem érdekel. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#993) Barthezz2 válasza pzstm (#989) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mondjuk ezek a képek annyira sokat nem mondanak :)

Everybody lies.

(#994) pzstm


pzstm
titán

Mindenkinek a fantáziájára bízom, de a srácok a különféle branchekből elkezdték gyűjteni a legfinomabb dolgokat a 8100-as build-hez a mai nap folyamám :B ;)

és az angolul tudóknak egy kis olvasnivaló (holnapra várható blogomon magyarul is ;) )
Improvements in Windows Explorer

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#995) Barthezz2 válasza pzstm (#994) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak nem a beta érkezik hamarosan? :))

Everybody lies.

(#996) Sub-ZeRo válasza pzstm (#994) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tetszik ez a ribbon menü, meg az eddigi "fjútcsörök". :DDD Szerintem jó kis rendszer lesz. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#997) pzstm válasza Barthezz2 (#995) üzenetére


pzstm
titán

ezt nem tudhatom. Developer preview-ra számítok inkább...persze lehet a neve majd BETA-1 for Devs only edition is :)

Alapvetően annyit lehet mondani, hogy bye-bye Daemon-Tools.
Accessing data in ISO and VHD files

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#998) Sub-ZeRo válasza pzstm (#997) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én virtual clone drivet használok. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#999) front3r


front3r
őstag

Új start menü?
Kicsit fura a Metro találkozása az Aero-val... nem igazán illenek össze.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1000) Barthezz2 válasza front3r (#999) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam 502-bad gateway a link..

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.