Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) pzstm válasza toldy (#700) üzenetére


pzstm
titán

3 verzió lesz:
ARM
x86
x64

Hogy BETA-ból is elérhető lesz-e publikusan mindhárom az kérdéses (x86 & x64 tuti)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#702) polonic válasza pzstm (#701) üzenetére


polonic
félisten

Itanium féle 64 bit?
Vagy az már feledésbe fog merülni?

(#703) pzstm válasza polonic (#702) üzenetére


pzstm
titán

arról nincs infóm, így nem merném egyértelműen kijelenteni hogy nem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#704) fatal` válasza polonic (#702) üzenetére


fatal`
titán

Azt mondták, hogy az már kuka.

Érdekes, hogy mindenki ennyire várja az ARMos Win8at. Azért azt hozzátenném, hogy az x86 alkalmazások azon jóeséllyel nem fognak működni. :)

Maximum a valamilyen virtuális géppel működő nyelvekben (java, .net) :)

(#705) moonman


moonman
titán

vótmá?

(a videoban szereplo Jensen Harris egyebkent a Office ribbon fejleszteseben is nagy szerepet vallalt. aki emlekszik meg a "The Story Of The Ribbon" c. eloadasra, az ismerheti.)

[ Szerkesztve ]

(#706) kraftxld válasza polonic (#702) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows Server 2008 R2 volt az utolsó MS cucc ami támogatja erősen limitált képességekkel, de már kukázták az itanic-ot.
Már szinte csak az Intel és a HP állatorvosi lova :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#707) kraftxld válasza fatal` (#704) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Előre örülök a köbméteres szívásoknak a nyomtatódriverek, hitvány 3rd party progik és társaik esetében...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#708) front3r válasza moonman (#705) üzenetére


front3r
őstag

Nagyon bejön az új felület, tetszik. Nem kis változás lesz benne az tuti, és tényleg olyan lesz mint WP7-en, és így tényleg mindegy hogy telefonon vagy, asztali gépen, vagy tableten, a felület nagyon hasonló és megszokott lesz.
A kockák majd egy kicsit őrjöngeni fognak, hogy mi ez? Meg hogy nem fogják megszokni, pedig az átlagembernek ez sokkal jobban kezelhető lesz.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#709) Beaver válasza front3r (#708) üzenetére


Beaver
csendes tag

Akinek nem tetszik, nem veszi elő. A videóban is látszik hogy a régi asztal is ugyanúgy megvan. Asztali gépen azért sztem az még kényelmesebb lesz. De ha pl már van egy wacom táblád máris tudod élvezni az új felület előnyeit egy asztali gépnél is.

[ Szerkesztve ]

(#710) polonic válasza moonman (#705) üzenetére


polonic
félisten

Atyaég! Ez nagyon jó! :Y
Windows 8-ra tapizós cucc kell nekem! :K

(#706) kraftxld

Köszi az infot! Valami akkor jól rémlett.

[ Szerkesztve ]

(#711) fatal` válasza front3r (#708) üzenetére


fatal`
titán

Nem lesz jobban kezelhető, majd csak nézd meg a fikacommenteket, mint az Officenál. Nekem sem tetszik ez a metro, remélem kikapcsolható lesz :(

(#705) moonman: Remélem ez csak a tablet verzió felülete, mert asztali gépnek szörnyű lenne...

[ Szerkesztve ]

(#712) Воланд válasza fatal` (#711) üzenetére


Воланд
titán

Ez a tableteken lesz alapértelmezett megjelenés.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#713) front3r válasza fatal` (#711) üzenetére


front3r
őstag

Pedig az Office szalagos felülete is mennyire bejövős. :)
Nagyon tetszik nekem az is.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#714) fatal` válasza front3r (#713) üzenetére


fatal`
titán

Az nekem is. :)

(#712) woland_y2k: Oda tetszetős. :)

[ Szerkesztve ]

(#715) Воланд válasza fatal` (#714) üzenetére


Воланд
titán

Én sem tudnám elképzelni ezt a felületet a pc-n. Legalábbis állandó használatra nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#716) F34R válasza polonic (#710) üzenetére


F34R
nagyúr

hehe jó kis metro ui
vegyél tablet-et :)

(#717) moonman válasza fatal` (#711) üzenetére


moonman
titán

megnezted a videot?

(#718) fatal` válasza moonman (#717) üzenetére


fatal`
titán

Nem, csak belepörgettem, mert nem volt időm, így csak a felületet láttam. De majd pótolom a hiányosságot. :)

[ Szerkesztve ]

(#719) cucka válasza moonman (#705) üzenetére


cucka
addikt

A videó alapján nyilvánvaló, hogy a tablet-ek irányába nyit a Microsoft, amelyekre jelenleg használható oprendszert egyedül a Google gyárt (illetve ofkorz ott az ios is, de azzal nem nagyon tudnak közvetlenül versenyezni).

Szerintem ez az ötlet azon áll vagy bukik, hogy mennyire sikerül különválasztani a két felületet, mert egy tablet és egy pc túlságosan eltérő a perifériáit tekintve (képernyőméret, beviteli módok). Senki sem akar egy tableten a hagyományos windows asztallal, start menüvel, stb. vacakolni, mint ahogy a 4"-os tapicskolós képernyőre tervezett kezelőfelület sem túl produktív egy asztali monitoron, billentyűzettel és egérrel használva.

(#720) moonman válasza cucka (#719) üzenetére


moonman
titán

na akkor te is nezd meg a videot. :D

(#721) cucka válasza moonman (#720) üzenetére


cucka
addikt

Megnéztem, utána írtam a hozzászólást.
Önmagában mindkét felület rendben van (a win7-es asztalt már ismerjük, a tapicskolós rész pedig tetszetős), nem ezzel van a gond. Viszont amikor behúzza a windows asztalán futó Excel mellé a fél képernyőre a tapicskolós felületet a lób*szó betűkkel meg gombokkal, na itt merül fel bennem a kérdés, hogy ez mire jó? Ki és milyen célból igényel olyan kezelőfelületet, ahol egyszerre lehet tapicskolni és egérrel+billentyűzettel dolgozni, mi az a felhasználási terület, ahol ez az optimális felhasználói felület?

(#722) WonderCSabo válasza moonman (#705) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Uhh, de nem kéne ezt desktopon erőltetni. Dizájnos dizájnos, csak bele kéne gondolni, hogy ezeket a műveleteket mennyire gyorsabb egérrel és billentyűzettel, hagyományos GUIn végezni...

(#723) moonman válasza WonderCSabo (#722) üzenetére


moonman
titán

léééééégyszi neeee... nézzétek már meg azt a szaros videót rendesen. :O

ez egy kiegészítő felület tabletekre, továbbra is az Aeros, tálcás, startmenüs, ablakos lesz az alap gui.

mellesleg egy kiskijelzős, esetleg tabletnek kifordítható notebookon szerintem pont nyerő.

(#724) WonderCSabo válasza moonman (#723) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem a videóbó rohadtul az jön le, hogy desktopra is lesz ez, lehet, hogy nem alapértelmezetten...

(#725) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Néztem én is a videót (lehet még a régi Office- al ment), de szerintem túl kicsik az ikonok. Egy 7" táblán vért fogunk izzadni majd pl...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#726) moonman válasza WonderCSabo (#724) üzenetére


moonman
titán

ez lesz, de csak akkor, ha ezt választod. ha nem, akkor meg ezt fogod nézni:

amúgy szerintem baromi ötletes, hogy nem vagy ezt, vagy azt választhatod, hanem a kettőt ötvözheted, pl. mint a videóban is csinálja, kitehetsz oldalra egy Twitter feed-et, vagy RSS-t, vagy akármit.

zoltanz: gondolom, az Office-nak és a leggyakoribb programoknak megcsinálják a táblás interfészét is.

[ Szerkesztve ]

(#727) WonderCSabo válasza moonman (#726) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez oké, de akkor mi a baj azzal, amit én írtam le?...

(#728) moonman: Nem így gondolom, csak azt mondtam, hogy ennek a GUI-nak nem sok értelmét látom desktopon, és sztem nem is kéne ezt dekstopra fejlesztgetni. Sztem.

[ Szerkesztve ]

(#728) moonman válasza WonderCSabo (#727) üzenetére


moonman
titán

az, hogy úgy mondod, mintha a tablet interfész létezne csak és az aero desktopot kidobták volna. ha nem így gondoltad, akkor félre értettem.

(#729) moonman válasza moonman (#728) üzenetére


moonman
titán

de nem erőlteti senki. ott lesz, aztán vagy használod, vagy nem.

(#730) zoltanz válasza moonman (#729) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, most is ott van Windows Media Center bizonyos célokra, azt is vagy használod akár.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#731) WonderCSabo válasza moonman (#729) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hagyjuk...

(#732) eight


eight
senior tag

ez már megvolt itt?

szerk.:. hogy is kell youtube-ot berakni?

[ Szerkesztve ]

(#733) Воланд válasza eight (#732) üzenetére


Воланд
titán

Megvolt.

youtube-ot sehogy, csak linkelni lehet, ahogy te is tetted.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#734) eight válasza Воланд (#733) üzenetére


eight
senior tag

:R

(#735) wetsom


wetsom
tag

Azért remélem a hagyományos asztali felületet is dizájnólják, jó lenne némi egység a két felület között. :)

(#736) tDr1v3r válasza WonderCSabo (#727) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem így gondolom, csak azt mondtam, hogy ennek a GUI-nak nem sok értelmét látom desktopon,
Még jó, hogy csak te gondolod így. :) Van jópár éritőképernyős desktop gép, nekik is ideális a felület.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#737) Barthezz2 válasza tDr1v3r (#736) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van jópár éritőképernyős desktop gép, nekik is ideális a felület.

De mennyi van, ami nem az..

Everybody lies.

(#738) wark92


wark92
tag

Mennyire lesz ez oszeintegralva a windows phone-al vajon ?:D

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#739) Воланд válasza wark92 (#738) üzenetére


Воланд
titán

Hogy érted az integrációt?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#740) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ha meghagyják a Windows 7-es külsőt vagy csak kicsit módosítják,akkor nálam már egy jó pont.De nemcsak a külső a fontos,hanem a belső is.Valahogy úgy vagyok vele,hogy ne legyen olyan,mint a Google Chrome OS.Vagyis ne csak annyi legyen a gép,hogy egy szerverre csatlakozik,és ott van minden adatom.A mobileszközöknél még elfogadható,de egy asztali gépnél valahogy annyira nem szimpatikus.Igaz ezzel megspórolnánk a merevlemez árát :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#741) pzstm


pzstm
titán

hmmmmm...[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#742) fatal` válasza pzstm (#741) üzenetére


fatal`
titán

Nem rossz. :)

(#743) pzstm


pzstm
titán

újabb érdekesség....[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#745) WonderCSabo válasza Anaconda3 (#744) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én ilyen nem hallottam, hogy kifejezetten gamerbarát lenne. Egyébkén pedig mondj egy érvet, hogy miért gamerbarátabb az XP mint a WIn7.

(#746) Psychonaut válasza Anaconda3 (#744) üzenetére


Psychonaut
addikt

kifejezetten gamer op rendszer
:D :DDD

Persze, lesz kulon Verpistike 2012 Edisun belole.

(#747) fatal` válasza Anaconda3 (#744) üzenetére


fatal`
titán

Minek kéne külön gamer verzió? Nyugodtan lehet játszani a win7en is, sőt fejlettebb, mint az XP (DX10,DX11). Egyetlen érvet mondj az XP mellett...

(#749) Воланд válasza Anaconda3 (#744) üzenetére


Воланд
titán

lol

Így ennyi lenne a szakmai véleményem. :DDD

(#748) Anaconda3: Igen, az inkompatibilitás egy létező probléma, de egyetlen egy új oprendszer sem fog ezer éves dolgokat támogatni, legyen az hardver, vagy szoftver. A fejlődés nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.