Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Воланд válasza pzstm (#194) üzenetére


Воланд
titán

Ettől több nem is kell, más formátumot én sem szoktam használni.

IT-DEV-CON, kimerült smiley. Rég kaptam ennyi szakmai infót egy nap alatt és most már TechNetKlub-os pólóm is van :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#202) Sub-ZeRo válasza moonman (#183) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Most sleep után kb. 25 mega az avira fogyasztása. De bekapcsolás után kb. 5 perc után pl 18-ra áll be. Persze az összes folyamat benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#203) fatal` válasza F34R (#199) üzenetére


fatal`
titán

Néha használok mds/mdf-t, hogy ne kelljen pörgetni az eredeti lemezt, de alapvetően elég az iso nekem is. Viszont emiatt kénytelen leszek DT-t használni.

(#204) pzstm


pzstm
titán

Aero Auto-Colorization

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#205) Beaver válasza pzstm (#204) üzenetére


Beaver
csendes tag

Win7-re hasonló:

[link]

(bár nekem x64-en fagy..,)

[ Szerkesztve ]

(#206) Szabesz válasza pzstm (#204) üzenetére


Szabesz
őstag

Tök jó meg minden, de a sávosodást nem akarják kivenni, vagy legalább választható opciónak rakni?

¯\_(ツ)_/¯

(#207) Воланд válasza Szabesz (#206) üzenetére


Воланд
titán

Egyelőre erről nincs információ.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#208) pzstm válasza Beaver (#205) üzenetére


pzstm
titán

nem is tervezem flerakni...igazán nem is érdekel a dolog...cska mint érdekesség meogsztottam...jobb szeretem ha statikusan az amit beállítok neki :K

Szabesz: ööö izééé hiányzik még a kávé nekem, de pontosan milyen sávosodásra gondolsz? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#209) Szabesz válasza pzstm (#208) üzenetére


Szabesz
őstag


Az egyértelműen kiugró világosabb (fehérebb) sávok az aero felületben. Engem valamiért zavar, nem tetszik.

¯\_(ツ)_/¯

(#210) pzstm válasza Szabesz (#209) üzenetére


pzstm
titán

jaaaa értem...hát ez a glass effect miatt van benne (jelenlegi buildekben is van még ugyanez....de persze az AERO-n még rengeteg módosítás lesz ígéretek szerint...)
Így lehet hogy benne lesz, lehet hogy nem....(kikapcsolhatóságot mint opciót viszont kétlem én személy szerint...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#211) Szabesz válasza pzstm (#210) üzenetére


Szabesz
őstag

Azt nem tudni, hogy mitől függ ennek az effectnek az erőssége? Pl a notinom (x86 Prof Sp1) csak Aero Peek alatt jön elő, máshol nem, viszont az asztali gépen (x64 Prof Sp1) mindenhol.

¯\_(ツ)_/¯

(#212) pzstm válasza Szabesz (#211) üzenetére


pzstm
titán

ebben sajnos nem merültem el jobban, és csak egy notebookom van, így összehasonlítási alapom sincs nekem :U :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#213) moonman válasza Szabesz (#209) üzenetére


moonman
titán

eredetileg ilyennek készült, csak aztán kivágták belőle.

(#214) pzstm


pzstm
titán

7978.0.110405-1746

Friss...még ropog :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#215) Szabesz válasza moonman (#213) üzenetére


Szabesz
őstag

Na ez még egész jópofa is lenne, de ez a konstans sáv tenger nekem nem tetszik.

¯\_(ツ)_/¯

(#216) wetsom


wetsom
tag

Nekem tetszenek a sávok, még CNN is ellopta glass effectet:
[kép_link]
Még a hülye is látja, hogy az AERO inspirálta őket.

[ Szerkesztve ]

(#217) pzstm válasza wetsom (#216) üzenetére


pzstm
titán

ugye ez valami rossz vicc, hogy ezen a képen neked elsőre az AERO hasonlóság tűnik fel ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#218) moonman válasza wetsom (#216) üzenetére


moonman
titán

jócsaj.

egyébként ha már Aero-inspiráció, tekintsünk rá az IT Café fejlécére. bár kétlem, hogy pont az Aero-ra hajazna, mindenesetre több a hasonlóság. :)

[ Szerkesztve ]

(#219) wetsom


wetsom
tag

Hát a kép sem a grafika miatt készült azt elhihetitek. :DDD Egyébként: Kiran Chetry-nek hívják.

Amúgy az AERO-n csak annyit változtassanak, hogy egyedi legyen, nem kell agyon giccsesíteni, de ha a glass effect animálna azt díjaznám, persze az se legyen túl kihívó. :)

(#220) moonman válasza wetsom (#219) üzenetére


moonman
titán

nekem most is minimál, le van véve teljesen áttetszőre, így alig látszik, hogy ott van. ez a lényege, hogy ne legyen útban, de mégis ott legyen, hogy kezelhető maradjon az ablak. a másik, amit el tudnék képzelni Windows GUI-nak az a Zune-féle megoldás, de gondolom az sem tetszene sokaknak.

(#221) polonic válasza moonman (#220) üzenetére


polonic
félisten

Nekem pl bejönne. Nagyon kellemes a zune kinézete.

(#222) wetsom válasza polonic (#221) üzenetére


wetsom
tag

Zune szerintem jó lenne, de kellene mellé AERO téma is, mert nem mindenkinek jön be tartósan a minimalista desktop.

(#223) wetsom válasza moonman (#220) üzenetére


wetsom
tag

Nekem mindig is az alapértelmezett égszínkék jött be, most is az van az ultra giccses Win8 wall-al. :D
[link]

(#224) fatal` válasza pzstm (#204) üzenetére


fatal`
titán

Ez határozottan tetszik és ennél több módosítás az aerora, szerintem nem is kell. :)

(#225) pzstm


pzstm
titán

7979.0.110406-1800 Még meleg ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#226) Beaver


Beaver
csendes tag

Új biztonsági ficsőr:

[link]

(#227) fatal` válasza Beaver (#226) üzenetére


fatal`
titán

Lesz mit kikapcsolni telepítés után. :D Bár ez csak az IEre vonatkozik.

(#228) Воланд válasza fatal` (#227) üzenetére


Воланд
titán

"Bár ez csak az IEre vonatkozik."

Ezt pontosan mire is érted? :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#229) polonic válasza fatal` (#227) üzenetére


polonic
félisten

Nem az IE-re vonatkozik. Már a képen is látszik, hogy a mappa beállításainál van.

(#230) fatal` válasza polonic (#229) üzenetére


fatal`
titán

Igaz, benéztem. Azt hittem az IE futtatására vonatkozik. Akkor ez kikapcsolós, elég sok programot használok, aminél feljön a smartscreen ablak.

[ Szerkesztve ]

(#231) polonic válasza fatal` (#230) üzenetére


polonic
félisten

Mi?

Hogy jönne fel smarctscreen ablak, amikor majd a windows 8-ban lesz benne? :D
Nem az uac-ra gondolsz te? Ezt meg hülyeség kikapcsolni, még akkor is, ha tudod mi micsoda.

(#232) fatal` válasza polonic (#231) üzenetére


fatal`
titán

Nem, UAC off az att miatt.

IE9ben van smartscreen, én meg a windows féle security warningra gondoltam. Nem vagyok ma magamnál teljesen úgylátszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#233) Воланд


Воланд
titán

Microsoft sends invitation to ISV’s to verify Anti-virus filter drivers with Windows 8

Windows 8 to allow setting Desktop Background as Logon Screen

Én mindkettőt csak támogatni tudom. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#234) fatal` válasza Воланд (#233) üzenetére


fatal`
titán

:C :K

Szintén, bár utóbbi megoldható 3rd party programmal win7en most is (használom is). :) De a beépített megoldás jobb.

[ Szerkesztve ]

(#235) pzstm válasza fatal` (#234) üzenetére


pzstm
titán

még azért megvárom a "hivatalos" megerősítést is ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#236) Воланд válasza pzstm (#235) üzenetére


Воланд
titán

Early Engagement Anti-Virus Filter Event

A Logon Screen-es dolognak meg nem érezném hiányát, ha esetleg mégsem lenne, de ha már ebben a korai változatban szerepel, akkor nem hiszem, hogy a véglegesből kivennék.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#237) moonman válasza fatal` (#234) üzenetére


moonman
titán

3rd party program sem kell hozzá, sőt felbontásonként eltérő képet is berakhatsz.

azért remélem a logon wallpaper-t csak rendszergazda joggal lehet megváltoztatni, a userek ízléséről inkább nem akarok beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#238) Воланд válasza moonman (#237) üzenetére


Воланд
titán

"3rd party program sem kell hozzá, sőt felbontásonként eltérő képet is berakhatsz."

Köszi! :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#239) fatal` válasza moonman (#237) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, ez újdonság volt. :)

(#240) Воланд válasza pzstm (#225) üzenetére


Воланд
titán

Ez pedig még melegebb. ;)

7980.0.110407-1832

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#241) pzstm válasza Воланд (#240) üzenetére


pzstm
titán

most keltem fel, épp ki akartam rakni :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#242) Воланд válasza pzstm (#241) üzenetére


Воланд
titán

Most az egyszer gyorsabb voltam. :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#243) pzstm válasza Воланд (#242) üzenetére


pzstm
titán

ami biztos, hogy a withinwindows által unlockolt feature-ok sincsenek még benne alapból a 7979-es buildben sem ;)

ahogy látom lassan de biztosan eljön az 1 munkanap/1build időszak :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#244) Воланд válasza pzstm (#243) üzenetére


Воланд
titán

Én majd arra leszek kíváncsi, hogy az első bétában mennyi unlockolni való lesz. ;]

Mert elképzelhető, hogy ott sem lesz még teljes körű az elérhető feature-ök listája.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#245) fatal` válasza Воланд (#244) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól emlékszem a win7nél is teljes értékű volt a beta, ráadásul ultimate. Miből gondolod, hogy itt másképp lesz?:)

(#246) Воланд válasza fatal` (#245) üzenetére


Воланд
titán

Túl sok minden le van zárva a jelenlegi tesztverziókban, ezért nem csodálkoznék, hogy ha az első béta is tartalmazna rejtett feature-öket.

Természetesen ez csak találgatás a részemről.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#247) fatal` válasza Воланд (#246) üzenetére


fatal`
titán

Előfordulhat. De szerintem a public betaban nyitva lesz minden. Azért van most lezárva, mert úgy látszik nagyon rámentek arra, hogy ne kerüljenek ki a netre a tesztverziók. Win7ből kb minden buildet be lehetett szerezni, aztán találgatott a sok hülye, hogy melyik az újabb. Én meg használtam a Vistat megelégedéssel. :D

(#248) pzstm válasza fatal` (#247) üzenetére


pzstm
titán

ezért is, meg azért is mert a fejlesztők még csiszolgatják, javítgatják új funkciókat építenek bele.... ;)

Most simán el tudom képzelni, hogy feature bővítés is legyen a BETA után, hiszen jelenlegi tervek szerint 2 publikus BETA is várható ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#249) moonman


moonman
titán

Windows 8 Marketplace... izé "Windows App Store" :F wtf

[ Szerkesztve ]

(#250) pzstm válasza moonman (#249) üzenetére


pzstm
titán

A kép maga Windows7-ből van, ami arra utal, hogy valószínűleg Win7-be is be fog kerülni eme feature (ilyen sikeres oprendszernél persze hülyék is lennének kihagyni) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.