Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#753) Воланд válasza Anaconda3 (#752) üzenetére


Воланд
titán

Ki van az fejtve, csak én használom a szerkesztés gombot. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#754) Psychonaut válasza Anaconda3 (#750) üzenetére


Psychonaut
addikt

Aruld mar el nekem, milyen az a kifejezetten gamer op rendszer? Mert en el sem tudom kepzelni...

De tegyuk fel, hogy letezik ilyen, akkor ime, egy egyszeru kis gondolatsor a gamer op rendszer letjogosultsagarol: Microsoftot nem a gamerek tartjak el, hanem a nagyvallalatok es az atlagos home userek. A gamerek kis csoportot, ergo kis bevetelt jelentenek, egyenes kovetkeztetes tehat, hogy nem eri meg nekik fejleszteni, inkabb a fent emlitett csoportok erdekeit kell nezni.

UI: A windows Xp a legkiforrottabb minden windows közül - ezt meg inkabb nem is kommentalom.

[ Szerkesztve ]

(#755) fatal` válasza Anaconda3 (#751) üzenetére


fatal`
titán

Ha a kiforrott alatt nem biztonságost és elavultat értesz, akkor igazad van. :)

A többit inkább nem kommentálnám.

(#756) polonic válasza Anaconda3 (#751) üzenetére


polonic
félisten

Te akkor most ilyen szakértőféle vagy? :U

(#757) WonderCSabo válasza Anaconda3 (#748) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A WinXP egyáltalán nem játékra való, hardveres gyorsítást sem támogat. Egyébként a Win7-el nagyrészt műkődnek a játékok, még a 14 éves StarCraft is. Nyilvánvaló, hogy egyes régi cuccok már nem mennek vele. Viszont emiatt rohadtul nem nem gamer oprendszer, hiszen pont hogy újabb Directx-et támogat, stb...

(#751) Anaconda3 : :U

(#758) Barthezz2 válasza Anaconda3 (#751) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor használd azt, és probléma letudva nem? :D Ha már egyszer úgy is az a legjobb :DDD

Everybody lies.

(#760) pete_21 válasza Anaconda3 (#748) üzenetére


pete_21
addikt

"van egy úgynevezett virtuális xp opció, de az nem minden esetben működik úgy ahogy kéne..."
Ha arra használod, amire hivatott, akkor minden esetben jól kell, hogy működjön. Természetesen 3D alkalmazásokat ne futtass vele, mert azt nem támogatja. VMWare Workstation-nek elég korrekt a 3D támogatása, de azzal sem fogsz vígan játszadozni.
Ha valami nem megy Win7-en, keress hozzá patchet, vagy Google-ben keress rá, hátha van rá megoldás. Vagy marad másodlagos oprendszerként az XP.

(#761) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Nem akarok beleszólni, de mindössze egy dolgot (programot) tudok mondani, ahol az xp valóban nélkülözhetetlen és kihagyhatatlan ez pedig a half-life 1 motorja és a rá épülő játékok.

Azok is csak azért, mert sportszerűen űzve a dolgot fontos lesz a sebesség és a win7 valamiért nem tudja kezelni ezt a motort rendesen, a multimedia szolgáltatás (service) és a hálózati is összeakasztja a játékot és nem stabil az fps.

Ez max annak gáz, aki nem élvezni akarja a játékot, hanem versenyeket nyerni, szóval viszonylag kis réteg, nem kell nekik külön OP rendszer, csak szépen tegyenek XP-t a gépükre. (ők is. :D mert nekem is van egy 8 gigás xp particio a gépemen, amin van egy steam meg egy counter-strike 1.6 és kész :D)

Kedves Anaconda3! Javaslom, hogy jobban mélyedj bele ebbe az OP rendzser témába és ne csak játékos szemszögből tekints rájuk!

A win 8 ról akartam olvasni valami frisset, de még mindig a csempézésnél járnak, úgy látom...

[ Szerkesztve ]

(#762) fatal` válasza ng0ofy (#761) üzenetére


fatal`
titán

"ez pedig a half-life 1 motorja és a rá épülő játékok."

Ehhez képest a Counter-Strike tökéletesen működik 64bites win7en, nem tapasztaltam ilyen anomáliát, bár csak publicon játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#764) ng0ofy válasza fatal` (#762) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én bármit próbálok nem lesz fix 100 fps-em... Xp alatt meg bármit kibír a program grafikailag is meg sebességben is (nem tűnedeznek el részek, nem akad meg) ugyanazon a vason.

Win 8-on vajon menni fog? :D

[ Szerkesztve ]

(#765) fatal` válasza ng0ofy (#764) üzenetére


fatal`
titán

Én azt hiszem fix 60fps-en játszottam és azt hozta is. Korábban egér gondok voltak, low priorityra kellett tenni a hl.exe-t a feladatkezelőben, de azt hiszem ezt már javították.

Menni fog szerintem simán.

(#766) polonic válasza ng0ofy (#761) üzenetére


polonic
félisten

"win7 valamiért nem tudja kezelni ezt a motort rendesen"

Azért ne egy operációs rendszernek kelljen már kezelnie egy játékmotort, hanem fordítva.
Az meg egyáltalán nem csoda, hogy a half-life 1-nek a motorja nem kezeli a win7-et. Milyen régi játék már az.

(#763) Anaconda3

Elhiheted, hogy mi sem járunk csukott szemmel.
Az a winxp-ről való nyilatkozatod elég meredek volt, gondold át még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#767) Drughi válasza ng0ofy (#761) üzenetére


Drughi
addikt

Nem tudom mikor voltál utoljára egy normális LAN-on, de én tavaly nem egyen voltam és több ember használt win7et, mint xp-t.
Én is win7-tel játszok, stabil 100fps, hiba nélkül, cs1.6, source és nosztalgiából még az 1.5is tökéletesen futott.

(#768) Barthezz2 válasza Anaconda3 (#759) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nézd, én Xp után Vistára váltottam, és ott valóban igaz volt, hogy az akkori gépem xp alatt jobb volt játékokhoz. Aztán beta óta win7 van a gépemen, közben újítottam a gépet, és most már egyáltalán nem igaz ez, sőt. Aztán pedig most sem valami nagyon durva gépem van..

Aki pedig annyira a játékokra specializálódik, hogy már az oprendszereket is kivesézi hozzá, hogy melyik, hogyan, miként viszonyul a dolgokhoz, és a többi, akkor tegyen már alájuk egy tisztességes vasat, és akkor teljesen mindegy, melyik win van fent.

Azt meg hagyjuk már, hogy 2011 közepén azon vagyunk fennakadva, hogy egy '95-ös játék nem fut win7 alatt... :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#769) ng0ofy válasza Drughi (#767) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Igaz, igaz! A 64 bit win7 en rossz, xp mód nélkül, optimus technológiával megfejelve, elnézést! Csak optimus videókártya van a gépemben és emiatt bonyolult nálam CS :D

Egyébként a lényeg lényeg marad: Ilyen baki ne legyen a windows 8 ban, hogy az egyik legnépszerűbb játék szarakodik egyeseknek... Még ha oly régi is...

(#770) fatal` válasza ng0ofy (#769) üzenetére


fatal`
titán

Nehogymár a win8nak kelljen lekezelni az alkalmazások kompatibilitását. Majd Valveék szépen patchelik ha nem megy.

(#771) pzstm


pzstm
titán

7989 x64 "érkezik" várhatóan nemsokára.....
"Changelog for 7989:

-New bootscreen (stock)
-New Aero (RP)
-AeroLite Glass (RP)
-Few change in Ribbon (RP, sure)
-New mode in Account User called Touch Logon (RP) (Show the Ugly guy with the date & hour without CTRL+ALT+DEL)
-Fixed blur bug

Know bug:
-TabletInput

Solution: Disable the feature from (Turn on/off windows feature)"


8xxx-ben szintén változott a boot képernyő, és jobban is néz ki állítólag.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#772) Воланд válasza pzstm (#771) üzenetére


Воланд
titán

A Toouch Logon nem újdonság, ha jól rémlik azt már a 7955-ben is elő lehetett varázsolni. De legalább itt van újra a betta fish. :)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#773) fatal` válasza pzstm (#771) üzenetére


fatal`
titán

Már megint ez a rusnya hal. :DDD Szerencsére kikerül a véglegesből. :)

-New Aero (RP)
-AeroLite Glass (RP)
-Few change in Ribbon (RP, sure)

Ezek konkrétan mit takarnak vajon?

(#774) pzstm válasza fatal` (#773) üzenetére


pzstm
titán

RP=Red Pill...kis hack-el hozható csak elő
New Aero alatt még ne óriási változást gondoljatok, állítólag csak kisebb/minimálisabb... Aero Lite alatt is van áttetszőség, illetve az intéző Ribbon menüjében kisebb változások ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#775) Barthezz2 válasza fatal` (#773) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mi bajod vele? :D Nekem tetszik :DDD

Everybody lies.

(#776) fatal` válasza Barthezz2 (#775) üzenetére


fatal`
titán

Csúnya. :D

De így beta oshez nem zavar.:D

(#777) pzstm


pzstm
titán

akik ráérnek hétvégén, már tölthetik is...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#778) WonderCSabo válasza pzstm (#777) üzenetére


WonderCSabo
félisten

No offense, de ez nem warezra buzdítás? Vagy van már publikus is?

(#779) Psychonaut válasza WonderCSabo (#778) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak a hivatalos MS teszteloknek/OEM partnereknek szanta tajekoztataskeppen.

(#780) WonderCSabo válasza Psychonaut (#779) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor sorry... Biztos sok ilyen olvassa a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#781) pzstm válasza WonderCSabo (#780) üzenetére


pzstm
titán

3-ról tudok ;)

amúgy se linket se semmi mást nem írtam arra vonatkozólag hogy hol/honnan/milyen módon lehet beszerezni.

OEM partnereknek csütörtökön vagy pénteken adták oda 8027.es buildet ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#782) Barthezz2 válasza pzstm (#781) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na arra kíváncsi lennék, hogy is működik Desktop vonalon a csempés homescreen. Abban már benne van nem?

Everybody lies.

(#783) pzstm válasza Barthezz2 (#782) üzenetére


pzstm
titán

7989-ben nincs benne...
8xxx-ben benne van már állítólag ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#784) pzstm


pzstm
titán

amúgy a user tile is kikapcsolásra került (átmenetileg vagy nem azt nem tudom) a 802x build-ben.... (jobb alul a kis user ikon)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#785) front3r


front3r
őstag

A kereső gomb titeket mire emlékeztet? :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#786) pzstm válasza front3r (#785) üzenetére


pzstm
titán

ehhhh....már itt is Metró? :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#787) Barthezz2 válasza pzstm (#783) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Arra gondoltam, hogy a 8xxx-ben :K

Everybody lies.

(#788) Sweet Lou 6 válasza pzstm (#786) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

érdemes megfigyelni a megújult Skydrive-ot. ott is felfedezhetőek a Metro stílusjegyei, meg persze jóval logikusabb és gyorsabb lett szerintem :K <video>

sweetlou6.wordpress.com

(#789) Psychonaut válasza Sweet Lou 6 (#788) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hm, jol nez ki. :)

(#790) pzstm válasza Sweet Lou 6 (#788) üzenetére


pzstm
titán

az új skydrive nekem nagyon-nagyon bejön. Kellene is írni róla egy cikket :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#791) McKane


McKane
senior tag

nemigen jártam erre fele, ezért ha esetleg már kérdezték volna,akkor bocsi.

mikor lesz valami publikus verzió? ha emlékeim nem csalnak,valamikor nyárra ígértek ? vagy talán változott az időpont?

(#792) fatal` válasza McKane (#791) üzenetére


fatal`
titán

Én őszre emlékszem.

(#793) Воланд válasza McKane (#791) üzenetére


Воланд
titán

Elméletileg a BUILD nevű konferencia környékén (szeptember 13-16) jön az első publikus béta.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#795) Tidus válasza Anaconda3 (#751) üzenetére


Tidus
addikt

Használtál már Win 7 Ultimate 64 regisztrált verziót, sp1 full frissítéssel.
Na látod.A gamekat nem is említem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.