Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) pzstm válasza Sub-ZeRo (#150) üzenetére


pzstm
titán

MSE-vel mi bajod van? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#152) Воланд válasza moonman (#148) üzenetére


Воланд
titán

Inkább játszok kérdezz-feleleket a rendszerrel, minthogy mindenféle külsős programot kelljen telepíteni.

"kérdezz-felelek" ez jó :))

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#153) pzstm


pzstm
titán

akinek nem tetszik a jobb alsó sarokban lévő kis user ikon, az is megnyugodhat, úgy fest kikapcsolható lesz. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#154) Воланд válasza pzstm (#153) üzenetére


Воланд
titán

Helyes, nekem az valahogy nem jön be (eddig az az egyetlen dolog).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#155) Gorneck válasza pzstm (#153) üzenetére


Gorneck
titán

Én jobban örülnék, ha ott a MSN vigyorogna rám... :)

Gorneck#1239

(#156) pzstm válasza Gorneck (#155) üzenetére


pzstm
titán

ha lesz benne LiveID integráció, akkor szerintem mindenképpen meg fogják oldani. :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#157) Gorneck válasza pzstm (#156) üzenetére


Gorneck
titán

Jó lenne, mert amúgy ne sok értelmét látom annak a funkciónak... :)

Gorneck#1239

(#158) fatal` válasza pzstm (#153) üzenetére


fatal`
titán

Helyes, nekem ez nem kell, a többi újítás viszont szimpatikus. :)

(#159) WonderCSabo válasza pzstm (#137) üzenetére


WonderCSabo
félisten

bye-bye Daemon-tools

Van Wordpad Windowson, mégis notepad++-t használunk...

Bár látom már Hunfatal is rávilágított.

(#139) moonman : Miben jobb? Nem akadékodás, érdeklődés. :)

(#153) pzstm: "lájk" :)

[ Szerkesztve ]

(#160) fatal` válasza WonderCSabo (#159) üzenetére


fatal`
titán

"Miben jobb? Nem akadékodás, érdeklődés."

Erre én is kiváncsi lennék, szerintem a virtualclonedrive buta, mint a tök, de lehet, hogy csak nekem vannak extra igényeim.

Paint is van mégis inkább a Paint.NET vagy a gimp. :)

(#161) polonic válasza moonman (#145) üzenetére


polonic
félisten

Észre, bizony. Örülök is neki. A 7-nél is már mindenből a beépített programot használom vagy amiből telepíteni is kell valamit, abból is microsoftosat. Nem akarom összeszemetelni a rendszeremet 3rd party dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#162) moonman válasza WonderCSabo (#159) üzenetére


moonman
titán

nem fagyik szanaszéjjel :D és nem telepít fel maga mellé minden szirszart. de jómagam azt sem használom, az UltraISO elég.

(#163) Sub-ZeRo válasza pzstm (#151) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem csak azzal van bajom, hogy nagyon erőforrás zabáló, meg sz@r, hogy nem lehet beállítani mikor frissítsen. Meg a "teszteken" eléggé hátul van, van tőle jobb ingyenes megoldás is, pl. avira. Pedig 3-szor ugrottam neki, hogy azt használom, de mégsem...
Csak ennyi, ja meg szkenneléskor a gépet megzabálja, pedig nem P2-vel tolom, az avira ilyet nem csinál... Egy kis időt kellett volna még rááldozni és sokkal jobb lenne...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#164) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#163) üzenetére


Gorneck
titán

Elég fura, mert az egyik olyan AV ami alig fogja a gépet. Tesztek alapján meg igen csak nem rossz (nemtom milyen teszteket nézel, remélem nem vmi home made vackot itt a PHn).
Azé mert belenéz olyan fileokba is amibe más AV nem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#165) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#164) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem onnan néztem, neten volt megosztva, a többi vírusírtóval tesztelték.
Sajnos a linket nem találom, de nem házi modding teszt volt. Rengeteg vírusírtót teszteltek.
Na hát örülök neki, hogy belenéz olyan fájlokba, mert sz@rul megfogja a gépet miatta...
Jó, tudom, jó az hogy belenéz, hogy van-e benne valami, de akkor legalább meg lehetne adni, hogy mikben keressen, de ilyen opciót nem találtam.
Nekem megfogta, pedig nem lassú gép...
Ja hogy az egyik olyan ami nem fogja, hát nem tudom, nekem fogta, mert beléptem exe-vel teli mappába, és a 2 mag 100-100%-on ment 5-8 mp-ig. Avirával ilyen nem volt, ott amit észrevettem max 2 mp volt, de csak egyszer, utána bármikor beléptem, nem csinálta, míg az mse minden belépéskor...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#166) F34R válasza moonman (#139) üzenetére


F34R
nagyúr

Gizmo Drive-t próbáltad már ? :DDD nézd csak meg mit tud ingyenes révén szvsz én annak is örülni fogok ha iSo-t mountolja majd alapból

(#167) pzstm válasza Sub-ZeRo (#165) üzenetére


pzstm
titán

no valami nálad nagyon nem okés, ugyanis a leggyengébb gépekre is MSE-t szoktam rakni, éppen a már-már nevetséges erőforrásigénye miatt...teljesen észrvehetetlen.... :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#168) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#165) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig meg lehet, ahogy azt is, hogy milyen mappába ne csekkoljon. Az exe-s dolog ismert, okát nem tudni vagyis sejtem (újraellenőrzi a tartalmat).
Belenéz dolog, meg az ISO-k miatt van hisz azt is kibontja és megnézi...

Gorneck#1239

(#169) fatal` válasza moonman (#162) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a DT sem fagyott egyszer sem és nem telepít semmit ha kiveszed a pipát telepítéskor. Már sptd sem feltétlen kell hozzá.

(#170) moonman válasza pzstm (#167) üzenetére


moonman
titán

hátazért memóriából megkéri az is a magáét. viszont CPU-ból tényleg alig eszik.

(#171) moonman


moonman
titán

homokozós alkalmazásfuttatás a Win8-ban. virtualizálunk mindent, gyerekek! (AppX)

[ Szerkesztve ]

(#172) pzstm válasza moonman (#170) üzenetére


pzstm
titán

mármint keresésnél, vagy amikor csak alapjáraton megy? (mert anyuéknak 1Gb ram-os gépen is simán megy.... (annak ellenére ezt raktam fel, hogy apu ahol cégnél dolgozik, a rendszergazda szerint az Eset Smart Security az amitől "bevehetetlen" lesz a gép....mondtam hogy azt amíg én élek nem fogják felrakni)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#173) moonman válasza pzstm (#172) üzenetére


moonman
titán

egyáltalán. az átlagos memóriaevés ahol eddig láttam 100 és 150 MB között mozgott, de ezen kívül nem sokat érezni belőle.

ESET egyébként nem lenne rossz, ha kicsit stabilabb lenne (többször láttam, hogy egyszerűen nem töltődött be, ikon szürkéskék marad, GUI szétesve nyílik fel, gépet újra kell indítani), és nem dobna annyi fals pozitívot, de alapjában véve elég megbízható.

(#174) pzstm válasza moonman (#171) üzenetére


pzstm
titán

igen...láttam már (withinwindows-on és volt már AppX) ez azért elég nagy jóság, mármint az ilyen virtualizációs dolog....szinte nem fog tudni alkalmazástól lefagyni a rendszer...ha jóra gondolok :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#175) F34R válasza moonman (#173) üzenetére


F34R
nagyúr

Örüljünk hogy ingyen van egyébként szinte az egyetlen olyan AV-amiben nem nyomják a képedbe a reklámot hogy upgradelj a fizetős verzióra , Eset-ből is lehetne free, GUI az tényleg szétesik egy 4 magos CPU-val ellátott gépen sem volt smooth .

(#171) moonman

Ez is jó dolog lesz ám :B

(#174) pzstm

védelem szempontjából is sokkal jobb lesz , ha mondjuk +ban sandboxba tartja az app-okat is több hely kell majd a HDD-n is

(#176) pzstm

ráadásul a win 7 fala nem olyan rossz , átlag user számára tökéletes. AV-ra mindenki olyan rigolyás nagy ritkán leellenőrzöm MBAM-al és sose talál semmit, akkor minek a fizetős meg ilyen nr1 ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#176) pzstm válasza moonman (#173) üzenetére


pzstm
titán

ez a smart security viszont a tűzfal, spyware, malware meg minden egyben....és mindentt letiltott alapból...engem idegesített...nekem nem jött be...nagyon nem (maga a vírusirtó lehet nem rossz, de megint visszakanyarodunk oda, hogy minek raknék 3rd party appot fel, ha házon belül megoldhatom a dolgokat :B :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#177) moonman válasza pzstm (#176) üzenetére


moonman
titán

mert MSE-ben nincs központi felügyelet, a Forefront pedig sokaknak drága vagy nincs alá infrastruktúrája.

(#178) pzstm válasza moonman (#177) üzenetére


pzstm
titán

ez egy kis KFt, aminem az IT mminőségét nem minősíteném....(nem az eszközökre gondolok...de céges gépen hogy a manóban lehet Windows XP Win7 edition fent azt nem tudom...cserébe viszont admin jogok vannak userbek is...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#179) moonman válasza pzstm (#178) üzenetére


moonman
titán

"Windows XP Win7 edition"
wtf :F

[ Szerkesztve ]

(#180) F34R válasza moonman (#179) üzenetére


F34R
nagyúr

nem trollkodni akarok, de p2p win xp win 7 skinned :DDD

Win 7 XP Virtual Mode-ra gondolt szerintem

(#181) pzstm válasza moonman (#179) üzenetére


pzstm
titán

maga a rendszer egy SP3-as winXp, feltuningolt téma, design, ikonok....Win7 RC-s háttérkép (emlékeim szerint...vagy Win7 BETA bettafish nélkül...)

egyszóval kókányolt, gányolt.... vagy a rendszergazda nagyon ráért... (de a boot képernyőn kívül minden máshogy néz ki... :F )

Ez az a háttér

F34R..bárcsak XP mode-ról lenne szó.... :U de sajnos nem :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#182) Sub-ZeRo válasza pzstm (#167) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyedül ez a vírusírtó sz@rakodott, nod, avira, avg is teljesen jó volt.
Avira is észre vehetetlen, fogyaszt 18 mega ramot, procit 0%-ot? Az mse meg 60 mega ram alapból...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#183) moonman válasza Sub-ZeRo (#182) üzenetére


moonman
titán

az a 18 nagyon kevésnek tűnik, private working set-et vagy vm size/commit size-t nézed?

[ Szerkesztve ]

(#184) F34R válasza Sub-ZeRo (#182) üzenetére


F34R
nagyúr

Attól tuti többet nyomd be a minden folyamat mutatását , két processból áll ha jól emlékszem összeadva 35-50 MB ig fogyaszthat

(#185) HZoli87 válasza F34R (#184) üzenetére


HZoli87
veterán

Premium verzió fogyaszt 30 MB körül (6-7 folyamat, persze ellenőrzés alatt megnőhet ez a szám), az ingyenes simán beérheti kevesebbel, minimum a Web és MailGuard hiányzik. A mai átlagos számítógépeknek nem jelent túlzottan nagy akadályt, ha egy kicsit több memóriát foglal az adott program (30 vs 60). Az MSE esetében az exe-s "hibát" én is megerősítem, engem nagyon zavart amikor használtam. Remélem nem integrálják majd, a többi újításnak örülök (pdf olvasó, iso mountolás - bár nekem nincs bajom az ingyenes DT-el sem, nem telepít semmi fölöslegeset és jól működik).

[ Szerkesztve ]

(#186) pzstm válasza HZoli87 (#185) üzenetére


pzstm
titán

bár nekem nincs bajom az ingyenes DT-el sem, nem telepít semmi fölöslegeset és jól működik

De azért valahogy olyan "tisztább, szárazabb, biztosnágosabb" érzést ad ha házon belül megoldható, és nem kell hozzá semmi :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#187) HZoli87 válasza pzstm (#186) üzenetére


HZoli87
veterán

Persze, ha jól fog működni akkor leválthatja nálam is a DT-t. :)

(pdf olvasóból pedig Adobe terméket használok, nekem tökéletesen megfelel, pedig szidják, mint a bokrot, biztos nem alaptalanul)

[ Szerkesztve ]

(#188) F34R válasza pzstm (#186) üzenetére


F34R
nagyúr

Jó lesz az csak több fájlformátumot is támogasson ne csak iSO-t ;)

(#187) HZoli87

Acrobat X-el csak az a baj nagy a telepítő , a hdd-n is többet foglal , egy service lévén , indításkor használatba lép, nekem egy sima pdf olvasó kell nem egy up-to-date szoftver.

(#189) moonman válasza F34R (#188) üzenetére


moonman
titán

szerintem Adobe Reader tökre nem települ service-ként. van egy preloader-je, amit én személy szerint ki szoktam venni, de az is szinte minimálisat fogyaszt. egyébként meg 9-es óta kvázi kifogástalan, nem tudom, miért szidják annyira.

(#190) pzstm válasza moonman (#189) üzenetére


pzstm
titán

hazudsz...tuti Adobe-tól is fizetést kapsz.... ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#191) HZoli87 válasza F34R (#188) üzenetére


HZoli87
veterán

100 GB-s partíción elfér nálam (jelenleg 108 MB-t helyet kér magának, telepítés után érdemes a telepítési fájlokat törölni a Programfájlok alól), az induló folyamatát pedig törlöm. Régen Foxitot használtam (ez jóval kevesebb hellyel beéri, de az új verziók lassultak a régihez képest), próbálgattam a Sumatra PDF olvasót is, de mindig visszatértem az Adobe termékéhez.

(#189) moonman: ha jól emlékszem 2 induló folyamata is van, (Adobe Air, a másikra nem emlékszem) de én is törölni szoktam őket.

[ Szerkesztve ]

(#192) moonman válasza HZoli87 (#191) üzenetére


moonman
titán

igen, air-t is ki szoktam irtani. frissítéskor meg jól visszateszi (ahogy az ikont is az asztalra) - a marha - de legalább már jó a frissítőkéje is, régen halál volt. :)

(#193) F34R válasza moonman (#189) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt akartam írni induló folyamatot :DDD

(#191) HZoli87

Nem a hellyel van a probléma 250 GB a rendszerpartíció , csak egyes szoftverek elméretezik a telepítőt.

(#194) pzstm


pzstm
titán

Only ISO and VHD.
You receive new CD Drive in your system.

Ami a virtuális meghajtót illeti.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#195) moonman válasza pzstm (#194) üzenetére


moonman
titán

igazából baromi rég járt nálam image, ami nem iso volt...

(#196) pzstm válasza moonman (#195) üzenetére


pzstm
titán

nem is nekem volt bajom vele...... :U

Ebbe is bele fognak kötni páran az tuti....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#197) fatal` válasza pzstm (#186) üzenetére


fatal`
titán

"De azért valahogy olyan "tisztább, szárazabb, biztosnágosabb" érzést ad ha házon belül megoldható, és nem kell hozzá semmi "

Ez így van, de ha csak isot tud mountolni és semmilyen más formátumot, akkor az nagyon karcsú. :( Meglátjuk milyen lesz. :)

Viszont ha a beépített PDF olvasó jó lesz, akkor tuti, hogy kikukázom azt a fostalicska adobe readert. :D Sajnos jelenleg csak az nyit meg mindent rendesen, viszont elképzelni nem tudom, hogy mi a jóisten ~150 mega rajta...

[ Szerkesztve ]

(#198) Psychonaut válasza pzstm (#194) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez pont eleg. ISO az atlagos usereknek, VHD meg a hozzaertoknek/kiserletezoknek.

(#199) F34R válasza pzstm (#194) üzenetére


F34R
nagyúr

Elég az ISO is egy-két régi dolog van még ami cue/bin páros.

(#197) hunfatal

Az Adobe f.sz.gai ,néha túl lőnek a célon PS- telepítőben is egy rakat fölösleges dolog van, PDF-re én is kíváncsi leszek :D

[ Szerkesztve ]

(#200) vante válasza moonman (#171) üzenetére


vante
aktív tag

Végre, ideje lenne már rendetvágni az alkalmazások egyéni jogosultságánál :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.