Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) tomic


tomic
addikt

Reméljük még nagyobb durranás lesz mint a 7-es!

(#52) Beaver


Beaver
csendes tag

Újabb tréfa: http://www.neowin.net/news/winodws-8-login-sceen-revealed

állítólag... :)

[ Szerkesztve ]

(#53) Воланд válasza Beaver (#52) üzenetére


Воланд
titán

Nem tréfa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54) fatal` válasza Воланд (#53) üzenetére


fatal`
titán

Akkor ezt a hányadék szart remélem a finalre lecserélik, mert ez ocsmány. :D

(#55) Psychonaut válasza fatal` (#54) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem alapvetoen jo, az arc meg valoszinuleg valamelyik Windows-tema resze, es mint ilyen cserelheto...gondolom, a logon screen a hatterrel egyutt fog cserelodni (vegre).

(#56) Воланд válasza fatal` (#54) üzenetére


Воланд
titán

Az a csóka nekem sem tetszik (már w7-nél sem jött be), de maga az elképzelés igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#57) fatal` válasza Psychonaut (#55) üzenetére


fatal`
titán

Tweakslogon program miatt, ez nekem már most, Win7en is így van. :D

(#58) Psychonaut válasza fatal` (#57) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem is, de csak kenyelmesebb lesz, ha vegre automatizalodik az egesz.

(#59) pzstm válasza Psychonaut (#49) üzenetére


pzstm
titán

nyilván még korai erről beszélni, de lehetett már olvasgatni olyanokról mint Live integráció, marketplace, history vault....csak hogy néhányat említsek :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#60) Psychonaut válasza pzstm (#59) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, Marketplace-rol mar en is hallottam, Live integracio vegulis meg nem kerul bele, nem? Legalabbis legutoljara ezt olvastam.

(#61) moonman válasza Psychonaut (#60) üzenetére


moonman
titán

végülis? kb. a felénél tartanak a fejlesztésnek, múlt időben beszélni bármiről is kicsit még korai. :)

(#62) pzstm válasza Psychonaut (#60) üzenetére


pzstm
titán

7971-ben még nincs benne. IE9 van és Media player is ugyanaz...de hát ez ilyen korai szakaszban még teljesen normális...szerintem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#63) Psychonaut válasza pzstm (#62) üzenetére


Psychonaut
addikt

Oke, en erre alapoztam: katt

(#64) pzstm válasza Psychonaut (#63) üzenetére


pzstm
titán

persze elképzelhető ettől még, hogy a véglegesben sem lesz :U

PDC-n majd már biztos többet fogunk tudni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#65) pzstm


pzstm
titán

valami történhetett MS részéről....

Több eddig apró infókat csepegtető oldal is kirakta rendkívüli hírnek, hogy jó ideig nem lesz Win8 hír, a legnagyobb nemzetközi fórumon épp 10 perce törölték az összes win8 topikot....a teljes build listet is eltávolították..... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#66) Воланд válasza pzstm (#65) üzenetére


Воланд
titán

Sőt, van olyan oldal amit kompletten le is kapcsoltak. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#67) pzstm válasza Воланд (#66) üzenetére


pzstm
titán

pontosan :U :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#68) fatal` válasza pzstm (#65) üzenetére


fatal`
titán

Kikukázták az eddig fejlesztést, a'la longhorn. :DDD Najó ez vicc volt, szerintem csak mégjobban szigorítanak a PDCig.

(#69) pzstm


pzstm
titán

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#70) pzstm válasza pzstm (#69) üzenetére


pzstm
titán

úgy látszik nincs nagy baj...csak egyelőre a topik aktivitása infó hiányában le fog ülni... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#71) pzstm


pzstm
titán

máris egy friss infó/hír.....

Windows Explorer ribbon

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#72) WonderCSabo válasza pzstm (#71) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Április bolondja, mert ennek semmi értelme nincs. :)

(#73) moonman válasza pzstm (#71) üzenetére


moonman
titán

na megérjük az explorer toolbar-ok visszatértét... nem hüjeség, csak kicsit csiszolni kell rajta, mert ez így túl sok helyet foglal.

(#74) fatal` válasza pzstm (#71) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ápr.1. Ez így rohadt sok helyet foglal. Mondjuk nekem majdnem mindegy, explorert csak addig használok, amíg elindítom a tcmd telepítőt. :D

(#75) Воланд válasza fatal` (#74) üzenetére


Воланд
titán

Nem az, más forrás is megerősítette.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#76) fatal` válasza Воланд (#75) üzenetére


fatal`
titán

Akkor moonmannek adok igazat, túl sok helyet foglal. Nem rossz egyébként, de laposítsanak rajta vagy nem tudom.

(#77) moonman válasza fatal` (#74) üzenetére


moonman
titán

akkor elég sokmindenről maradsz le. :) jó jó a TC, de Windows 7-ben egyszerű fájlkezelésre használni "pazarlás". én lényegében csak FTP-zni meg spéci fájlműveletekhez használom, ezen kívül sosem indítom el. ráadásul bugos, mint állat, csomó ökörsége van.

#76: mondjuk még mindig jobb, mint ez a kezelhetetlen borzalom. ;] ez a ribbonosdi tényleg kicsit az agyukra ment, de azért vegyük észre a jóságokat is: egy pipával ki-bekapcsolhatók a rejtett fájlok, a share fül nagyon ötletes, és úgy általában egyszerűbbé tenné a működést, kevesebb jobbkattintás-menüben botorkálás lenne, ami főként a kezdő felhasználóknak jó.

szerk: na látom, kommentelők közül is felismerte valaki:

"I think this will make more features easily discoverable."

[ Szerkesztve ]

(#78) fatal` válasza moonman (#77) üzenetére


fatal`
titán

Százszor gyorsabb, mint explorerben bármi, a fájlkezelési lehetőségei pedig korlátlanok szinte. FTPre is tcmdet használok.

Bugos, mint állat? Semmi konkrét, minden nap zavaró bugot nem találtam még, viszont nem kell egy óráig egerésznem a szaros ablakok között, billentyűzettel minden egyszerűen és gyorsan, kényelmesen elérhető. Persze, aki szeret állandóan az egérrel buzulni, annak az explorer jobb, ezt aláírom. :)

[ Szerkesztve ]

(#79) moonman válasza fatal` (#78) üzenetére


moonman
titán

most nem akarok TC vs. Explorer vitát nyitni, maradjunk annyiban, hogy mindkettőt lehet profi módon (és billentyűzetről :) ) használni, csak meg kell tanulni. nagyon sok dolgot tud az Explorer, amiről az emberek többségének halvány lila fogalma sincs.

bugokra most konkrétan nem emlékszem, de többször volt, hogy átkozódva csuktam be és nyúltam az Explorer-hez, mert valamit nem úgy csinált, ahogy kellett volna. (egyébként 64 bit) majd jegyzetelek. :)

(#80) fatal` válasza moonman (#79) üzenetére


fatal`
titán

"nagyon sok dolgot tud az Explorer, amiről az emberek többségének halvány lila fogalma sincs."

Ez a Total Commanderre is igaz, no offense én sem nyitnék vitát, használja mindenki, ami kényelmesebb. :)

Hha nem a system mappákhoz nyúlkálsz, akkor nincs vele semmi gond 64biten sem. 64bites kapcsoló meg van belső parancs, akkor mutatja rendesen a mappákat. Semmi durva buggal nem találkoztam még, szerencsére, sőt, mondhatom, hogy az egyik legstabilabban működő 3rd party szoftver. Szerencsére, mert, ha a fájlokkal csúnya galibát csinálna, annak akár nagyon csúnya vége is lehet. :)

Ha jól tudom a 8as TCből lesz már 64bites, átáll Lazarusra a fejlesztő. Az eddig indok az volt, hogy azért nincs x64, mert nincs Delphi. Na de ez már erősen off. :)

(#81) moonman válasza fatal` (#80) üzenetére


moonman
titán

én még 4-5 verzióval korábban megvettem, úgyhogy nekem nem kell bemutatni, milyen jó program, csak ennek is vannak baromságai. :)

(#82) fatal` válasza moonman (#81) üzenetére


fatal`
titán

Hibátlan program nincs. Nekünk asszem a Windows Commander 3.53 óta legális. :D

(#83) moonman


moonman
titán

összecsukható. mondjuk jobb lenne az Office 2010 stílust használni, ahol a fülek beleolvadnak az aero felületbe, kicsit szebb és kevésbé kelt zsúfolt hatást.

(#84) fatal` válasza moonman (#83) üzenetére


fatal`
titán

Ez így nem rossz szvsz. Aztán majd meglátjuk a gyakorlatban :)

(#85) pzstm válasza WonderCSabo (#72) üzenetére


pzstm
titán

a képek valósak, semmi átverés nincs benne. Csak gondolom még elég kezdeti a dolog, ugyanis tényleg elég sok helyet foglal ez így el...biztos csiszolnak majd még rajta :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#86) Morden24 válasza fatal` (#78) üzenetére


Morden24
nagyúr

Százszor gyorsabb, mint explorerben bármi

Mondjuk ezzel nem értek egyet, nem tudom mi lenne "gyorsabb". Ha valakinek kényelmesebb, az okés, de hogy gyorsabb lenne... :)

Sectumsempra - For Enemies

(#87) Воланд


Воланд
titán

[link]

Akkor csak lesz egy-két live-os megoldás beépítve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#88) WonderCSabo válasza moonman (#83) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát, nekem ez marhára nem tetszik, főleg úgy, hogy teljesen felesleges, mivel minden elérhető a jobbgombos menüből, vagy gyorsbillentyűvel. A többi funkciót meg nagyon ritkán használom. Ez csak a wide monitorokon amúgy is kevesebb függőleges helyet veszi el feleslegesen.

(#89) fatal` válasza Morden24 (#86) üzenetére


fatal`
titán

"Mondjuk ezzel nem értek egyet, nem tudom mi lenne "gyorsabb". Ha valakinek kényelmesebb, az okés, de hogy gyorsabb lenne..."

Nem a másolás tempójára gondoltam, hanem a navigálásra a mappák, meghajtók között billentyűzettel, vagy csoportos átnevezés stb. :) A kétablakos rendszer miatt. De mégegyszer mondom nem akarok itt hitvitát nyitni, mindenki azt használ, ami neki kényelmesebb. :)

(#90) Morden24 válasza fatal` (#89) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha kétablakos rendszer kell, akkor megnyitok kettőt, ugye akár oldalhúzással pont fél desktop méretre is ki lehet őket pakolni.

Hitvitát én sem akarok nyitni, csak pont azt akartam mondani, hogy szerintem teljes mértékben megszokás kérdése :K

Sectumsempra - For Enemies

(#91) fatal` válasza Morden24 (#90) üzenetére


fatal`
titán

Attól még nem fogok tudni f5-tel másolni közöttük és társai. :) Tudom ctrl+c, alt+tab, ctrl+v. de ha közben nyitottam már másik ablakot akkor ez sem jó. Szerintem az f5->enter gyorsabb. :D

Na mindegy, hagyjuk szerintem, lehet, hogy tényleg megszokás kérdése, nagy rég nem használok explorert, maximum ha valakinek a gépét csinálom és nincs tcmd. Nekem nagyon körülményes.

[ Szerkesztve ]

(#92) vante


vante
aktív tag

Érdekes dolgok ezek. Az első a ribbon, inkább excel és társainál volt használható, hiszen eredetileg sok opció volt, túlzsúfolva. Ide jól jött, átláthatóbbá tette. amolyan könyvtárfa szerűen, és még jól is nézett ki. De explorernél nincs is miért berakni, kicsit fölöslegesnek érzem. Na meg itt sok helyet is foglal.

A másik, vista-w7-nél kiszedték a Fel gombot. Én csak örültem, mert a vissza-előre gombokkal kicsit megreformálták a régi berögződéseket. Erre most visszahozzák? :W

[ Szerkesztve ]

(#93) fatal` válasza vante (#92) üzenetére


fatal`
titán

Vissza előre, és a mappánkénti nézet is megmarad, mi a probléma a fel gombbal? Szerintem jó lesz.

(#94) vante válasza fatal` (#93) üzenetére


vante
aktív tag

Minek kell pluszban még1 gomb, mikor mellette ott van egy Vissza gomb? Fölösleges

(#95) fatal` válasza vante (#94) üzenetére


fatal`
titán

Mert a vissza nem biztos, hogy fellép egyet, hanem esetleg visszalép az almappába, ahol előtte jártam? Ott vannak felül a mappanevek ugyan, de ha hosszú a neve pl. nem fér ki. Jó az a fel gomb.

(#96) Psychonaut válasza vante (#94) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mert a vissza gomb az elozo konyvtarba visz, nem pedig egy adott mappa fokonyvtaraba. Szerintem hasznos az a fel gomb.

(#97) Morden24 válasza fatal` (#95) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mivel mindig az utolsókat mutatja, ha nem fér ki az elérési út, a "fel" meg eggyel visszalép az említett úton, tényleg tök felesleges.

Sectumsempra - For Enemies

(#98) Drughi


Drughi
addikt

Amúgy nem arról volt szó, még olyan 2008 táján, hogy amint kész a win7 "eldobnak mindent" és a 0 ról építenek egy új rendszert?
Ehhez képest mostani infók alapján jön egy ráncfellvarrott Win 7.

Imádom a win7-et nagyon el lett találva, de csalódott vagyok. Remélem sok újítás lesz és nem csak pár extra funkció, amit amúgy külső programokkal is meg lehetne oldani.

(#99) Воланд válasza Drughi (#98) üzenetére


Воланд
titán

"amúgy külső programokkal is meg lehetne oldani"

De minek használjon az ember külső programot, ha alapból benne van az adott funkció az operációs rendszerben? Lásd pl. live mesh <-> sync gomb a kiszivárgott képeken.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#100) Drughi válasza Воланд (#99) üzenetére


Drughi
addikt

Inkább használok egy filléres, vagy ingyenes külső programot, minthogy ezért vegyek egy ráncfelvarrott új rendszert.
megmondom őszintén, lövésem sincs mi ez a "live mesh"
Valószínűleg ebből kifolyólag nem is nagyon használnám.

Én csupán nagyobb változást vártam és nem pár új skint, egy két extra funkciót.
Ami pozitívum, hogy a bootra és a hibernálásra nagyon odafigyelnek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.