Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Воланд válasza Drughi (#100) üzenetére


Воланд
titán

"minthogy ezért vegyek egy ráncfelvarrott új rendszert"

Nem lesz kötelező megvenni.

"megmondom őszintén, lövésem sincs mi ez a "live mesh"

[link]

"Én csupán nagyobb változást vártam és nem pár új skint, egy két extra funkciót."

Még semmi sem végleges/biztos a win8-al kapcsolatban. Egyelőre ezek a dolgok szivárogtak ki, szerintem elég sok mindenről nem tudunk még.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#102) fatal` válasza Morden24 (#97) üzenetére


fatal`
titán

Több szint visszalépésekor is jól jön, mert felül az elérési útnál csúszkálnak a mappanevek ha csak egy fér ki, nekem kényelmesebb pl. 3-4x gyorsan megnyomni a fel-t. Szerintem senkit nem fog zavarni az a ~32x32 pixel, és elképzelhetőnek tartom, hogy a mappabeállításoknál kikapcsolható lesz. :)

(#100) Drughi: Ez egy, 1-1,5 év múlva megjelenő OS milestone verziója, honnan tudod mennyi fejlesztés lesz még?

[ Szerkesztve ]

(#103) Drughi válasza fatal` (#102) üzenetére


Drughi
addikt

Nem tudom, mint ahogyan senki sem. De én a jelenleg megjelent információk és találgatások alapján többet vártam. persze van még idejük nagy durranásokat bejelenteni
Csak 3 évvel ezelőtt más lett beharangozva.

[ Szerkesztve ]

(#104) Psychonaut válasza Drughi (#103) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk szerintem nem fogjak elloni az osszes patronjukat igy a Milestone kornyeken...lesznek itt meg meglepetesek.

(#105) moonman válasza Drughi (#103) üzenetére


moonman
titán

a legnagyobb durranás az ARM és a tábla UI lesz.

(#106) Drughi válasza moonman (#105) üzenetére


Drughi
addikt

Magyarul akkor egy ráncfelvarrott win7, amit multiplatformá varázsolnak.
@Psychonaut: Persze, nem is kell. Majd valami nagy konferencián egy show keretében. Csak félek, hogy nem lesz túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#107) moonman válasza Drughi (#106) üzenetére


moonman
titán

mindegyik Windows egy "ráncfelvarrott" változata az előzőnek, ebbe kár negyvenedszer is belemenni. nem is várhatja senki, hogy Win95-ről egyből Win7-re ugorjon egy szoftver fejlettsége.

(#108) Drughi válasza moonman (#107) üzenetére


Drughi
addikt

Nyílván nem. De pár új skin, és pár extra funkciónál többet várunk. nem vagyok én nagyravágyó, csak nem ez lett beharangozva.
Microsoft app store és hasonlókra gondolok. persze ezek 2009es hírek és ábrándok voltak.

(#109) fatal` válasza Drughi (#108) üzenetére


fatal`
titán

Mi a francnak appstore desktop osre? Ne akarjatok már állandóan csomagkezelőt winre, tök felesleges.

(#110) moonman válasza Drughi (#108) üzenetére


moonman
titán

"pár új skin, és pár extra funkciónál többet várunk"
hát ennél azért nyilvánvalóban többet fogunk kapni. app store-nak meg ott a Marketplace, azt fogják bedrótozni valószínűleg.

#109: azért egy egységes, megbízható szoftverforrás sok bajt előzhet meg (innen-onnan begyűjtött, szeretetcsomagokkal ellátott istentudja milyen gány programok...) amíg megmarad a side-load lehetősége, addig nem látok semmi kivetni valót egy központi szoftverbolt elérhetőségében.

[ Szerkesztve ]

(#111) fatal` válasza moonman (#110) üzenetére


fatal`
titán

"#109: azért egy egységes, megbízható szoftverforrás sok bajt előzhet meg"

Főleg ha pénzért lehet oda programot feltölteni, aztán oda a sok ingyenes (és köztük van ám igen sok jó) hobbiprogram és egyéb, ami mögött nem áll cég.

(#112) moonman válasza fatal` (#111) üzenetére


moonman
titán

idézet magamtól: "amíg megmarad a side-load lehetősége, addig nem látok semmi kivetni valót egy központi szoftverbolt elérhetőségében." ;)

(#113) fatal` válasza moonman (#112) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem még szerkesztés előtt olvashattam, legalábbis a zárójel végéig olvastam. :)

Addig persze nincs baj, de ha ilyen iphone féle appstore lesz, hogy sehonnan máshonnan, akkor az szopás..

Mondjuk ez nem telefon, szerintem nem igazán lehet ezt megcsinálni, meg abban a pillanatban kezdenének terjedni az alternatív osek, nemhiszem, hogy ezt valaha is meg mernék lépni.

(#114) Morden24 válasza fatal` (#113) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem is hiszem, hogy meg akarnák. De egy korrekt szoftver market már igazából évekkel ezelőtt is lehetett volna, beelőzve mindenkit (most nem csak az MS marketre gondolok, az már tényleg van jóideje).
Market egyébként is kell, mert ha kvázi ugyanazt az OS-t akarják táblán is futtatni, ott musthave egy normális store, felületre optimalizált alkalmazásokkal.

Hogy a bekerülési feltételek milyenek lesznek, az már más kérdés. Én azt is el tudom képzelni, hogy (pusztán a számok és népszerűség növelése okán) a populárisabb ingyenes stuffok akár be is kerülhetnek. Arról nem is beszélve, hogy ez egy jó kiugrási lehetőség a "hobbifejlesztőknek" is, akik propagáció terén nem tudnak versenyezni a cégekkel, de ha van egy közös szatyor, ahonnan őket is ki lehet mazsolázni, akkor szinte egyenlőek az esélyek :)

No meg egy jó market eléggé megdobná a biztonságot, azaz inkább a malware-mentességet.
A lényeg, hogy csak előnye van :K

Sectumsempra - For Enemies

(#115) Воланд


Воланд
titán

Két új infó:

Windows 8 Secrets: Internet Explorer Immersive

Windows 8 Secrets: Modern Reader

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#116) Psychonaut válasza Воланд (#115) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mostmar ez sem megy. Az oldal helyen a kovetkezo uzenet fogad:

"Yikes.

I destroyed the server on which the site is hosted on. Please stand by while we ponder what to do next. In the mean time, you can read the Windows 8 articles on Paul's Supersite or even the Within Windows Facebook page. "

Itt olvashatoak a cikkek:
Modern Reader
Internet Explorer Immersive

[ Szerkesztve ]

(#117) Воланд válasza Psychonaut (#116) üzenetére


Воланд
titán

:(((

Fene sem érti, amikor írtam akkor még ment az oldal.

Szerk.: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#118) fatal` válasza Воланд (#115) üzenetére


fatal`
titán

Mindent eltávolítanak a mocskok. :(

Remélem legalább olyan nyílt béta lesz, mint a win7nél volt.

(#119) Воланд válasza fatal` (#118) üzenetére


Воланд
titán

Ma kerültek ki azok a cikkek és érdekes, hogy másik oldalon ugyan azt a tartalmat el lehet érni. De a szombati történéseket én sem értem. :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#120) arty válasza Воланд (#1) üzenetére


arty
veterán

még mindig lesz 32bites verzio? komolyan, lassan ott tartunk, mintha xp-ből is lett volna 16bites....

rühellem az ms-t, akadályozzák a fejlődést, ahol tudják :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#121) Воланд válasza arty (#120) üzenetére


Воланд
titán

Lesz, legalábbis az asztali os-ből, szerver az only 64bit lesz. Ezt a 32bites témát az oem partnerekkel kell megbeszélni, nem az ms tehet róla. [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#122) fatal` válasza Воланд (#121) üzenetére


fatal`
titán

32bit ,pff. Már a Vista után arról volt szó, hogy a win7ből nem lesz 32bites, aztán a netbookok miatt lett. Akkor is elhintették, hogy a win8ból már nem lesz, abból is lesz. Mégis mi a francnak? :O

(#123) Воланд válasza fatal` (#122) üzenetére


Воланд
titán

Gondolom, hogy a gyártóknak ne kelljen 64bites drivereket írni.
Ha esetleg tévednék, akkor javítsatok ki. :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#124) fatal` válasza Воланд (#123) üzenetére


fatal`
titán

Van még új hardver, amihez nincs 64bites driver? omg...

(#125) arty válasza Воланд (#123) üzenetére


arty
veterán

de amúgy meg 32bitest nem kéne... most viszont kell 32 ÉS 64bitest is + tesztelni mindent 32 és 64bit alatt is, stb

vicc

és nem hiszem, hogy az OEM az indok - az ms egyszerűen gyáva meglépni, fél, hogy lesznek alkalmazások, amelyek nem futnak 64biten és emiatt sokan nem fejlesztenek uj OS-re. rövidtávu gondolkodás, mint mindíg :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#126) pzstm


pzstm
titán

nekem mostmár egyik link sem jön be, de láttam miről van szó. Pozitív a letisztult, beépített PDF reader. Képekből ítélve Tabletek esetén könyvolvasás is meg van oldva. Metro UI sajátosságait pedig fel lehet fedezni az IE9 illetve eme reader esetében is.

Viszont hogy senkit ne bántson meg az MS, vagy nehogy az legyen, hogy ő most ráerőlteti bárkire a PDF readerét, választási lehetőség van.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#127) pzstm válasza arty (#125) üzenetére


pzstm
titán

és szerinted az MS appokkal lenne a baj? MS-nek lenne ez a sara? Nem...hanem a fogyasztók....és OEM-ek igenis nagy hatással vannak 32bites rendszer életben tartására.....

Amikor olyan időket élünk, hogy egyesek fel vannak háborodva, hogy IE9 nem megy XP-n, akkor nem csodálkoznék azon, hogy 32bites még lesz most is (és ha belegondolunk akkor most 3 vonalon is kell tesztelni a rendszert: x86, x64, ARM)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#128) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy a böngészőből, meg a lejátszóból is lesz 2 verzió a 64 bit alatt?
Mert engem idegesít, hogy 64-es rendszeren, 32-es mp-t használok. Jó tudom, 2 kattintás és 64-es, de alapból miért nem lehet? Már van 64-re is flash, úgy hogy remélem kiszedik a 32-es mp-t meg ie-t a 8-ból.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#129) Sweet Lou 6 válasza Sub-ZeRo (#128) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

pl. a 64 bites internet explorer javascript teljesítménye sokkal lassabb.

sweetlou6.wordpress.com

(#130) pzstm válasza Sub-ZeRo (#128) üzenetére


pzstm
titán

erre az információra sajnos még várni kell :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#131) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Ok. Köszi mindkettőtöknek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#132) fatal` válasza Sub-ZeRo (#128) üzenetére


fatal`
titán

JS lassúsága mellett pl. 64bitre nincsen még Silverlight (bár ez is csak az MSen múlik). A 64bites flash jelen pillanatban egy rakás trágyadomb.

(#133) pzstm válasza fatal` (#132) üzenetére


pzstm
titán

nekem teljesen jól működik a jelnlegi x64-es flash (alfa; pre-béta vagy tudomisén melyik verzió...)

Igaz sok flash-es dolgot nem is nézek. :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#134) Воланд válasza arty (#125) üzenetére


Воланд
titán

Pedig akár hiszed, akár nem, itt tényleg az oem partnerekkel van a gond.

Az ms egy profitorientált vállalkozás, azért csinálnak valamit, hogy el tudják adni és profitjuk legyen belőle. Ki lehetne adni a w8-at csak 64bitesen is (bár akkor meg az menne, hogy csúnya, gonosz ms, ráerölteti az akaratát mindenkire), de van egy olyan érzésem, hogy akkor jóval kevesebb fogyna belőle, a kompatibilitási problémák miatt. És jelenleg így is az ms-nek van nehezebb dolga, mert három platformra kell fejleszteni az os-t.

Szerk.: withinwindows újra megy, változatlan tartalommal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#135) pzstm


pzstm
titán

Winmain 7976.0.110401-1700
No more BIOS slick activation hack's in Windows 8. t's feauturing system called "OA3.0"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#136) fatal` válasza pzstm (#135) üzenetére


fatal`
titán

Jé befoltozták?:D Már a win7ben be kellett volna. Bár úgyis feltörik más módon.

(#137) pzstm


pzstm
titán

bye-bye Daemon-tools

(sorry a kilógó képért, cska nem tudok tárhely hiányában többet feltölteni ide....) :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#138) fatal` válasza pzstm (#137) üzenetére


fatal`
titán

Ha csak ISOt kezel, akkor sajnos nem. Ha kezeli majd az összes formátumot (iso, nrg, ccd, cue, mds/mdf) akkor igen. :)

(#139) moonman válasza pzstm (#137) üzenetére


moonman
titán

száz éve nem használtam már DT-t. egyrészt itt az UltraISO szerkesztésre, annak van virtuális meghajtója, másrészt ott a Virtual CloneDrive is, ami ezerszer jobb.

(#140) Gorneck válasza pzstm (#137) üzenetére


Gorneck
titán

Jól hangzik...

Gorneck#1239

(#141) polonic válasza pzstm (#137) üzenetére


polonic
félisten

De valami olyat írtál még a win7 topikban, amikor először szóba került ez, hogy a véglegesben majd nem lesz benne. Jól rémlik?
Egyébként a DT-nek már enélkül is bye-bye van. :)

(#142) arty válasza pzstm (#127) üzenetére


arty
veterán

tehát, ha az MS nem csinál 32bitest, akkor az OEM megy linuxra? :D ezt nem gondolhatod komolyan ...

xp alatt se ment csomo minden - érdekelt valakit (a lényegtelen sírást hagyjuk én is sírtam anno) ? egy fejlesztőnek nincs sok választása és végsősoron ő is nyer vele, hogy csak egy (+ARM) platformon kell tesztelnie

izé, nyerne! mert az MS maga a FÉK.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#143) arty válasza Воланд (#134) üzenetére


arty
veterán

sírás mindig van, akkor legalább sírjanak a haladásra képtelenek ;)

egyébként szerinted mennyi lesz azon alkalmazások száma 2013-ban, melyek a 64bit miatt nem mennek majd, nem pedig a többi alap windowsos változás miatt? (és mert van menekülési ut: futatsd 32biten...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#144) pzstm válasza polonic (#141) üzenetére


pzstm
titán

azt mondtam, hogy mivel cska M1 buildben volt még anno, ezért kérdéses volt, hogy benne lesz-e. Most, hogy M3-ban benne van így már azért jóval reálisabb rá az esély. ;)

Persze végleges csak akkor lesz, ha meglesz róla a hivatalos MS bejelentés.....
Addig minden csak "pletyka" :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#145) moonman


moonman
titán

azért észrevettük a tendenciát? lesz benne iso-mountolás, webes (Live) szolgáltatások, önálló backup/restore, szoftverbolt, antivírus már régóta van hozzá... egyre inkább függetlenedik a rendszer a 3rd party cuccoktól, egyre kevesebb kiegészítő szarságot kell letölteni és rátelepíteni, hogy egyre többmindenre használható legyen.

nembaj, majd az EU kiperel belőle mindent.

(#146) Воланд válasza moonman (#145) üzenetére


Воланд
titán

Majd az ilyen megoldásokkal elkerülik a pereket (mint pl a böngésző választó képernyő bevezetése).

Én egyébként örülök neki, hogy majd felteszem a rendszert és nem kell letölteni/telepíteni semmi külső alkalmazást, egyszerűen csak használom majd a beépített funkciókat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#147) pzstm válasza moonman (#145) üzenetére


pzstm
titán

pontosan..ha belegondolunk egy átlagjúzernek felrakom a rendszert meg az Office-t és pont. Sőt...ez már sok is lesz neki ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#148) moonman válasza Воланд (#146) üzenetére


moonman
titán

csak egy hétig kérdezz-feleleket játszol a rendszerrel, mert első indításkor minden szarra ajánl valami 3rd party szutykot. :D

(#149) pzstm válasza moonman (#148) üzenetére


pzstm
titán

ettől tartok én is....pedig lassan igencsak lejutunk oda, hogy felrakom az oprendszert és az Office-t és mindenem van. Ami ezen felül kell, az már meghaladja átlagusert/átlagigényeket :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#150) Sub-ZeRo válasza moonman (#145) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó lenne, ha így lenne, hogy mindent olyat felrakna, de a vírusírtója nem kellene... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.