Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Tukolp válasza zoo8800 (#53749) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Kérdés melyik driver azt :D
Még a sima sata hddm se olvassa :D alaplap chipset driver kell vagy melyik?
Lapom giga Z170X-UD3.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#53752) oncsi


oncsi
őstag

Nemjött válasz, így megoldottam (bocs ha nyilvánvaló volt másoknak, nekem nem)

53691

Vezérlőpult-Programok-Windows Szolgáltatások be- és kikacsolása. minialkalmazások engedélyezése.

Működnek.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#53753) rolii92i


rolii92i
tag

Sziasztok!
Elment a hangom..rendszerikonoknál nem tudom engedélyezni és egyébként is némának írja pedig tudtommal semmit sem csináltam ezzel kapcsolatosan.
Tudtok segíteni?
Előre is köszi a választ!:)

(#53754) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mitől lehet, hogy a windows tűzfalam kikapcsolgat? (megjelenik a kis zászlós ikon a tálcán, és azt írja, hogy ki van kapcsolva) Mikor se vírusírtó, se anti-malware sem talál semmit...

Ha a fellelhető .bat-ként mentendő szöveg-es megoldással állíttatom vissza akkor 1 hét nyugtom van, de visszajön.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53755) Mirones


Mirones
tag

Sziasztok!

A mai napon két laptopon ugyan az a probléma jelentkezett közel egy időben.....

"No Bootable device. Insert boot disk and press any key"

Mindkét gépen win7 van az egyik egy lenovo a másik egy acer aspire.
Az Acer-nek kattog a vinyója, a lenovonak nincs hangja.

A két gép soha nem találkozott, (cd, pendrive, hdd, mail, stb.)

Elsőre azt hittem, hogy az egyik szétrázódott, de miután a másikról is tudomást szereztem nagy kérdőjel lett bennem.

Van valami ötletetek?

(#53756) #93794560 válasza Mirones (#53755) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szellemek járnak a lakásban. :D

Viccen kívül: A kattogós vinyó valószínűleg tönkrement. A másik passz.

(#53757) oncsi válasza Mirones (#53755) üzenetére


oncsi
őstag

Ha kattog a winyoja, akkor persze, hogy nem talál boot eszközt. (lehet winyó, vagy táphiba)
A másik meg lehet bármi lehet. Próbálj bebootolni egy Linux Live cdvel, vagy Pen-el. Esetleg megnézhetnéd, hogy a win telepítője látja e.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#53758) Werkly


Werkly
őstag

[link]

Hogy kell csinálni ezt a vbs dolgot?
Valaki megírná?
Kösz!

(#53759) alfiboy válasza Tukolp (#53751) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Töltsd le "Windows USB installation tool"-t és megoldja a gondodat.
[link]

[ Szerkesztve ]

...

(#53760) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Windows 7 Enterprise és Ultimate verziók között van működési különbség? Azt tudom, hogy az Enterprise direkt vállalati környezetre lett kitalálva a licenszelés miatt, de más eltérés van benne az Ultimate-hoz képest?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#53761) #22237440


#22237440
törölt tag

Asse tudom hová írjam. Régebb is téma volt nálam, hogy a Synaptics mutatóeszköz meghajtókezelő telepítése után a Genius Traveler 6000 típusú "rágcsáló" nem működött.
Akkor itt-ott állítottam a Synapticsban, de csak addig működött, míg újra nem indítottam a gépet. Ennek már jó ideje, de má' megin e van.
Telt-múlt az idő, ahogy szokott és eszembe jutott, hogy anno valami ioCenter volt ami meghajtotta és kezelte.
Tőtöm, telepítem, lássuk eszie.

(#53762) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Sziasztok,

Laptop alján levő matrica serialjával újraraknám a windowst, viszont módosult benne a hdd és memória, ez okozhat problémát? Vagy teljesen beregelhető lesz ettől függetlenül?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#53763) TomMusic válasza vikcsi (#53762) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Én úgy tudom, hogy csak az alaplap számít. De majd a profik megerősítenek (vagy cáfolnak). :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#53764) Tukolp válasza alfiboy (#53759) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Közbe én is rátaláltam.
De többen is mondták, hogy miután felrakták, pár usb nem működött megfelelően, úgyhogy win 8.1 lett belőle.

Azért köszönöm a segítséget mindenkinek.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#53765) totoya76 válasza vikcsi (#53762) üzenetére


totoya76
csendes tag

Szia!

Nem lessz vele gond,mert a 2 alapvető eszkőz nem változott.... /Alaplap,Proci/

[ Szerkesztve ]

Köszönöm:totoya76

(#53766) |AP|


|AP|
veterán

Problémám akadt a KB3035132 frissítés telepítésével. 800700002 hibakódot kapok. Rákerestem a problémára, az update szolgáltatás leállítását, a letöltött frissítés fájlok törlését, majd az update újraindítását javasolják.
Végig is csináltam, de semmi eredmény. Valaki tud más megoldást? :R

(#53767) Predator2 válasza brd (#53700) üzenetére


Predator2
addikt

Van rá valami lehetőség, hogy ezt a hosszú sort bemásoljam valahogy?
Mert mire ezt begépelem elmegy egy hét.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53768) Winnie The P válasza totoya76 (#53765) üzenetére


Winnie The P
őstag

A procihoz semmi köze tudtommal, csak az alaplaphoz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#53769) totoya76 válasza Winnie The P (#53768) üzenetére


totoya76
csendes tag

Akkor cserélj ki minden hardwert,csak az alaplapot ne,s fogadjunk nem fogg menni....
:)

Köszönöm:totoya76

(#53770) Winnie The P válasza totoya76 (#53769) üzenetére


Winnie The P
őstag

A kérdés nem ez volt. Részemről ennyi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#53771) efi99 válasza |AP| (#53766) üzenetére


efi99
senior tag

Hogyne. Letöltöd külön és kézzel telepíted.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53772) |AP| válasza efi99 (#53771) üzenetére


|AP|
veterán

azt is próbáltam.. nem megy fel úgy sem

(#53773) alfiboy válasza Predator2 (#53767) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Rendszer menü ->Szerkesztés ->Beillesztés

...

(#53774) #93794560 válasza TomMusic (#53760) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az Enterprise-ban alaphelyzetben nincsenek engedélyezve a játékok, és a Media Player is kevesebb kodeket támogat, de egyéb dolgokban ugyanaz a kettő.

(#53775) brd válasza Predator2 (#53767) üzenetére


brd
nagyúr

Jobbegérgomb a parancssorban, Beillesztés/Paste.

The only real valuable thing is intuition.

(#53776) TomMusic válasza #93794560 (#53774) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszönöm válaszod! Passziánszozni nem nagyon fogok, egy pl. K-Lite meg gondolom segít a dolgon. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#53777) Predator2 válasza brd (#53775) üzenetére


Predator2
addikt

Hát igen a legegyszerűbbre nem is gondoltam :W

A D meghajtó gyökérkönyvtárába tettem, hogy ne legyen semmi kavarás!

A Hideupdates így néz ki (elméletben rendben van):[link]

Lefuttatam a folyamatot:[link]

Majd ismét csináltam egy keresést: [link]

Kíváncsi vagyok miért nem csinált semmit.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53778) bbala1995


bbala1995
újonc

Sziasztok!

Összeraktam magamnak egy gépet:
Asrock H81M-DGS R2.0
Intel Pentium G3260 Processzor
Radeon HD 6570 VGA
4gb Ram
Samsung 200GB merevlemez
Approx 500W táp

Amikor elkezdem telepíteni a windowst (32gb-os pendriveról) akkor megjelenik egy képernyő "windows is loading files" felirattal, alatta pedig tölt egy csík. Amikor ez végig megy, utána jön egy képernyő, azt már csak félig homályosan hozza be, aztán kifagy. Akárhányszor próbáltam, nem működik. Hardweres hibára nem tudok gondolni, hiszen a merevlemezen kívül minden új, de a HDD se lehet hibás, hiszen a másik gépemmel fel tudtam telepíteni ugyanezt az operációs rendszert gond nélkül. BIOSra tudok gondolni,de ahhoz a részéhez nem értek. Ami még megfordult a fejemben, hogy a HDD sata 1-es, míg az alaplapon csak SATA 2 illetve SATA 3 bemenet van, de aztán rákerestem és elvileg ez nem okozhat bajt.

Ha valakinek van bármilyen ötlete, kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm!

(#53779) vikcsi válasza totoya76 (#53765) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Köszi, Tomnak is :)

Matricán Pro van, más verziót lehet vele felrakni, vagy kifejezetten csak pro a megjelölt nyelven? Esetleg a nyelv szabadon választható?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#53780) rétisün válasza bbala1995 (#53778) üzenetére


rétisün
veterán

azt nem próbáltad, hogy a másik gépeden feltelepíted a win-t erre a vinyóra, aztán átteszed? akkor mi van? elindul, megy ahogy kell, vagy be se bootol?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53781) brd válasza Predator2 (#53777) üzenetére


brd
nagyúr

Rosszul futtatod, nem a vbs-t önmagában kell elindítani, hanem a cscript.exe-vel...

The only real valuable thing is intuition.

(#53782) Kékes525


Kékes525
félisten

Az mitől lehet, hogy ha az USB3-as portomra teszem a DELOCK 42488 külső házat Samsung 850 PRO 2,5"-os 256GB-os SSD-vel, akkor a BIOS-ban rendesen látom, míg az eszközkezelőben nem írja ki a nevét csak lemezmeghajtót ír és 10-es hibaüzenetet ad ki, hogy nem indítható el a driver. (Windows 7 Professional 64bit, Intel Core i5-2500, Asus P8Z68-V Pro/Gen3)
Az USB3-as meghajtó drivere a legújabb. Van valakinek valami ötlete?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53783) totoya76 válasza vikcsi (#53779) üzenetére


totoya76
csendes tag

Szia!

Csak Prot-tudsz felrakni,pro koddal,de viszont a nyelvet majd át birod rakni,ha mákod van automatán leszedi a frissitéseknél..

Köszönöm:totoya76

(#53784) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Egy céges gépre felraknák egy sakk programot mert korlátozott a net.
Eztyea-chess. Ez a program feltelepül? Mert nem szeretném ha gubanc lenne belőle!

(#53785) w.miki válasza efi99 (#53216) üzenetére


w.miki
veterán

Ezzel az UACPass-al hogyan lehet az megcsinálni, hogy autostart-os program esetén NE jöjjön fel az engedélyezési kérdés?
(Vodafone/launcher.exe-t szeretném, ha automatikusan elindulna, csendben, win7 induláskor.)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53786) Predator2 válasza brd (#53781) üzenetére


Predator2
addikt

Ááá basszus kulcs tényleg, elnézést!

Sikerült elrejteni őket! Viszont, olyankor mi a helyzet ha van olyan amit véletlenül régebben telepítettem már? Csináljak a másikról is egy ilyen folyamatot?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53787) brd válasza Predator2 (#53786) üzenetére


brd
nagyúr

Olyankor semmi, ill. erre van a hozzászólás eleje, ami eltávolítja. :) Ez pontosan úgy rejti el, mintha a telepíthető frissítések listában a frissítés elrejtésére (jobbegérgomb a frissítésen) nyomnál. Milyen másikról? :F

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#53788) Predator2 válasza brd (#53787) üzenetére


Predator2
addikt

"Olyankor semmi, ill. erre van a hozzászólás eleje, ami eltávolítja."

Gondolom ez alatt a "1_win10_up_uninst.bat" -ra gondolsz.
Vagy maga a Hideupdates.vbs-re gondolsz?

Kicsit érthetőbben: A Hideupdates.vbs leszedi a már telepített win10 frissítéseket, vagy futtatni kell a "1_win10_up_uninst.bat"-ot is?

Illetve (öcsém gépén fel vannak telepítve)
A "1_win10_up_uninst.bat" nál ugyan úgy kell mint a vbs-nél, hogy egy txt-be bemásolom, a kiterjesztést bat-ra módosítom, majd rendszergazdaként lefuttatom?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53789) krealon válasza Predator2 (#53788) üzenetére


krealon
veterán

Elkeszitettem katinthato formaban a batch file-okat.
win10_kill

Hasznalata:
kicsomagolas egy mappaba (a win10_kill mappat letrehozza a kicsomagolasi helyre)

A kovetkezo sorrendben erdemes futtatni:

1_win10_up_remove.bat

jobbkatt rajta --> futtatas rendszergazdakent

Egy darabig elmolyol, ha mar telepultek az eltavolitasra kijelolt frissitesek kozul.
A fekete parancs ablak a muvelet vegesztevel egy billentyuleutes utan zarul be, hogy elotte visszanezheto legyen, hogy milyen uzenetek jelentek meg.

Celszeru ezutan ujrainditani a gepet.

A kovetkezo lepes a

2_Hideupdates.bat

futtatasa rendszergazdakent a fenti modon.
Ez is sokaig fut, mert elvegez egy teljes frissites ellenorzes kort.
Ha vegzett ugyanugy billentyuleutesre var.

Vegul a

3_disable_GWX.reg

"futtatatsaval" fejezhetjuk be a muvelletet.

(#53790) DoxaM válasza krealon (#53789) üzenetére


DoxaM
aktív tag

nice, és köszi a faq updatet is (Y)

(#53791) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Helló Urak!
Adott egy 1.5-éves Win7 64 ami egy z68+i5 3570k+8gb ddr3+290x-el volt használva.Majd kilőttem alóla az egész gépet az adatlapomon szereplőre.
Okozhat a fenti helyzet random fagyásokat (többször kékült,több különböző bugcode-al),vagy minden esetben hardveres a hiba?
Látszólag beton stabil a gép,szanaszét van IBT-ve és még arra is rá van hagyva...
Előre is köszönöm! :R

(#53792) |AP| válasza krealon (#53789) üzenetére


|AP|
veterán

köszönöm, ez jól jött :R
Gondolom el lehet távolítani a C-ről a $Windows.~BT mappát is, amit kérdés nélkül húzott le korábban.

Más: erre továbbra sincs ötlete senkinek? Sem update-tel, sem külön letöltve nem hajlandó feltelepülni... :(((

(#53793) Kékes525 válasza |AP| (#53766) üzenetére


Kékes525
félisten

Talán ez: Frissítések telepítése - hibaelhárítás Töltsd le és indítsd el. Bajt nem okoz.

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53794) Predator2 válasza krealon (#53789) üzenetére


Predator2
addikt

Nagyon szépen köszönöm, a többiek nevében is.

Természetesen brd is a kitartását/türelmét.

Nekem rendben végigfutottak![link] és [link]

Viszont, hogy ne legyen ennyire egyszerű az élet, öcsémnél gondok vannak.

[link]
[link2]

Ebből adódóan a hideupdates sem megy végig:

[link]

Mi a gond, és mit csináljak, hogy megjavuljon?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53795) krealon válasza Predator2 (#53794) üzenetére


krealon
veterán

A megoldas pofon egyszeru.

Adminisztratorkent kell futtatni, ahogy a leirasban szerepel.

(#53796) picimitch válasza krealon (#53705) üzenetére


picimitch
tag

Kicsit megkésve ugyan, de köszönöm szépen a választ, ennyivel is okosabb lettem. Ezek szerint ez így normális, legalábbis ennyire képes a szóban forgó pendrive.

Más: az említett win7 ultimate x64 rendszerre ráengedtem próbaképp az elég rámenősen kínálkozó win10-et. Volt pár régebbi programom/játékom aminek nem tetszett, ráadásul a kinézettel sem sikerült megbarátkoznom, így csináltam is hamar egy rollback-et a gépházból.
Van esetleg valahol nyoma a win10-nek, vagy a 7 mentésének ami pazarolja a helyet és törölhető? Nem emlékeztem pontosan mennyi hely volt előtte az SSD-n, így nem tudom maradt-e felesleges adat valamerre a rollback után.

[ Szerkesztve ]

(#53797) krealon válasza picimitch (#53796) üzenetére


krealon
veterán

"Van esetleg valahol nyoma a win10-nek, vagy a 7 mentésének ami pazarolja a helyet és törölhető?"

Elvileg a Lemezkarbantarto (Disk cleanup) letakaritja, amit lehet.

(#53798) picimitch válasza krealon (#53797) üzenetére


picimitch
tag

Megnézem, köszönöm! :)

(#53799) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék javaslatot kérni, hogy az alábbi néhány éves gépre érdemes-e a Win7 bármely, netán lite verzióját telepítenem, vagy maradjon inkább pl. XP?

Hp 8000 Elite sff

Intel E5400 2x2.7GHz
2GB DDR3
250GB Sata hdd

Stabil, gyors gépet szeretnék kihozni belőle, netezésre, filmnézésre, esetleg régebbi játékokra.

Köszi a segítséget.

(#53800) kraftxld válasza lord_m (#53799) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakj bele még legalább 2GB ramot, egy SSD-t, és mehet is rá a 64bites Win7.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.