Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) rétisün válasza jegenye77 (#53147) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól látom, neked is asrock alaplapod van, azon F11-re jön elő a bootmenű, bekapcsolás után kell nyomni, de mindjárt nézek egy manualt.

nem írja, vagy csak én nem találom :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53152) jegenye77 válasza rétisün (#53151) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen f11.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53153) rétisün válasza jegenye77 (#53152) üzenetére


rétisün
veterán

F11-el kiválasztva a dvd-t se bootol be róla?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53154) jegenye77 válasza rétisün (#53153) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem sajnos.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53155) rétisün válasza jegenye77 (#53154) üzenetére


rétisün
veterán

pedig iso-ból kiírva el se lehet rontani.... :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53156) zoo8800 válasza jegenye77 (#53154) üzenetére


zoo8800
veterán

GPT-MBR partícióséma jó?

rip and tear, until it is done

(#53157) rétisün válasza zoo8800 (#53156) üzenetére


rétisün
veterán

mármint a pendrive-on meg a dvd-n? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53158) jegenye77


jegenye77
addikt

Holnap szerzek egy másik pendrive-ot és megpróbálom azzal.
Ennyit még soha nem szenvedtem egy telepítéssel.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53159) zoo8800 válasza rétisün (#53157) üzenetére


zoo8800
veterán

Amikor Rufus-szal másol, be lehet állítani, hogy MBR vagy GPT partíciósémát szeretne. Pendrive-on így van, DVD-n nem tudom. Alaplapfüggő, hogy melyik kell.

rip and tear, until it is done

(#53160) rétisün válasza zoo8800 (#53159) üzenetére


rétisün
veterán

ezt nem tudtam :B pedig már használtam rufust, csak ez elkerülte a figyelmemet.

dvd-nél nem sokat tud csinálni, ha iso-ból írja ki, olyan lesz, amilyen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53161) jegenye77 válasza zoo8800 (#53156) üzenetére


jegenye77
addikt

Még egy próbát teszek úgy vele.
Arra állítottam de mikor elindítom MBR particios séma BIOS-os ra vát és úgy másolja.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53162) Doky586 válasza jegenye77 (#53161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már rég leírtuk mi a hiba... csak nem figyelsz rá...
használj MSDN verziót és nem lehet a DVD-n 4GB-nál nagyobb file..

(#53163) jegenye77 válasza Doky586 (#53162) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt már beszereztem csak a sima DVD - t nem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53164) zoo8800 válasza jegenye77 (#53161) üzenetére


zoo8800
veterán

A legvégén kell beállítani a GPT-t. Egyébként nem hülyeség, hogy most hanyagolni kellene a felfrissített ISO-kat.

rip and tear, until it is done

(#53165) jegenye77 válasza zoo8800 (#53164) üzenetére


jegenye77
addikt

A legalapabbat szereztem most be.
Holnap másik pendrive és veszek egy sima DVD - t.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53166) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Tanácsot kérek a WLIDSVC.EXE működésével kapcsolatban. Gyakran előfordul, hogy az éppen futó alkalmazásom (legyen az játék vagy éppen videószerkesztő) hirtelen lelassul, miközben a rendszer merevlemez kegyetlenül csörgedezik.

A feladatkezelőben CPU és RAM használat esetében nem látni extremitást, de az I/O írások esetében a fenti fájl mellett 530000 (igen, ötszázharmincezer) szerepel értékként. A mértékegységét nem is tudom, de azt igen, hogy ezután a második legnagyobb szám olyan 15-20 ezer közötti. Gondolom, hogy akkor ez lehet felelős a hdd használatáért.

A fájl leírása "Microsoft Windows Live ID Serrvice": Valóban van 2-3 olyan játék a gépen, ami használja a Windows Live-ot, de azokat hónapok óta el sem indítottam. Vagy ez a Windows Live nem az a Windows Live?

Szükséges-e ennek a programnak a folyamatos futása (tehát kell-e az operációs rendszer működéséhez), vagy le lehet esetleg állítani? Feladatkezelőben próbálkoztam a leállítással, de kb. 2 másodperc múlva mindig újraindul.

Van valami megoldás? Minden segítséget előre is köszönök.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#53167) DS39 válasza lacibacsi (#53166) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem gyaluld le ezt a Live cuccot.

(#53168) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Erre valaki????????????????????????????

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53169) Glaz-dozfhut válasza Tiger. (#53168) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A képen említett két log file létezik? Abban ír valamit a részletekről.

- Glaz-doz-fhut -

(#53170) sz.j


sz.j
nagyúr

A gép indítását követően a win7 betöltésekor egy pillanatra felugrott egy ablak amin valami olyasmi szöveg volt, hogy ezt az eszközt lehetne gyorsítani is ..

Mivel ez a infóablak a win7 betöltésekor (asztal már megjelent) jelent meg feltételezem, hogy a rendszert tartalmazó SSD-ről lehet szó.
Kérdésem, hogy hol és hogyan lehet az eszköz gyorsítását megvalósítani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53171) jegenye77


jegenye77
addikt

Sima DVD nem újraírható oldotta meg a problémám.
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53172) brd válasza lacibacsi (#53166) üzenetére


brd
nagyúr

Az OS működéséhez nem szükséges, ellenben lehetnek olyan Microsoft software-ek telepítve a gépeden, amelyhez szükséges. De javaslom, ezektől is szabadulj minél előbb, mégiscsak Microsoft termékek. Van náluk jobb, gyorsabb, kevesebb helyet foglaló, kevésbé primitív felületű. Itt egy leírás, hogyan lehet kikapcsolni, de jórészt még valószínűleg ma is aktuális, mert szolgáltatás neve feltehetőleg nem sokat változott (ill. a leírásban benne is van, hogyan derítsd ki).
Az "I/O írások" érték a Feladatkezelőben egyébként önmagában nem sokat jelent, mert az egy összesített érték, a task indulása óta történteket jelenti, és a mértékegysége egyébként darab. Inkább azt kellene megnézni, hogy a futtatásba írt perfmon /res felületen, a Lemez fülön mit látni, amikor akadozás van; ez az aktuális háttértár-forgalmat fogja mutatni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#53173) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Probléma:
Windows asztalra bootoláskor a hálozati kis ikon lent, csak tölt csak tölt egészen kb 1 percig, majd aztán meg is találja a netet. A gond ezzel az, egyrész, hogy ugye 1 perc, másrészt, addig nem tud elindulni semmi se, vírusirtó is csak ezután töltődik be. Míg tölt a hálózat, addig a winyó daráló hangot ad ki.
A HD Sentinel 100%-osnak írja a merevlemezeket.

Egyéb észrevétel: windows update szolgáltatás beragad, megeszi a szabad ram kapacitást, és 25%-os cpu terhelést csinál, egészen addig míg ki nem lövöm a szolgáltatásokból. Most le is tiltottam, el se indul elvileg a windowssal, de még mindig tölt sokáig a hálózat.
Ötlet?

Köszönöm!

(#53174) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Sziasztok!
Valaki magyarázza már el nekem, hogy normális-e ez az egész ram fogyasztás.

32 bites win7-em van, gépem a következő:
-Intel Core 2 Duo E6300
-4 giga DDR2 Geil Black Dragon ram dual channel-ben
-AMD Radeon HD 6450 (2 giga)

Csökkentett módban is és normál módban is végigfuttattam NOD32-t , Malwarebytes Anti-Malware-t és HitmanPro-t is, nincs sem vírus, sem semmi kártevő a gépen.
Olvastam olyat hogy a videókártya miatt is elvesződik 1 giga :O
Ha 64 bites rendszerem lenne, több szabad ram-om lenne egyébként, illetve szeretném megtudni hogy mi ez a hardverek számára fenntartott memória, meg a készenléti memória...

Köszi előre is a válaszokat :)

(#53175) bobalazs válasza Sawyer777 (#53174) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hi.

Teljesen jó. A hardverek számára fenntartott memória, valóban a vga-ra elkülönített rész. Ha sokallod, biosban átállíthatod az erre vonatkozó részt. A készenléti, az amolyan gyorsítótárazott, ami segít a gyakran használt programok betöltésében.

(#53176) redwhite78 válasza tothjozsi96 (#53110) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Nálam szintén. Nemrég csináltam egy gépre szűz win7 telepítést, ahol ugyanezt teszi. Aktiváltam és csak keresi a frissítéseket...(Megnéztem aktiválás előtti image-el is és akkor is ugyanez van.)

A másik, régebben telepített gépen meg simán leszedte az aktuális win7 frissítéseket.

Valakinek van ötlete, hogyan lehetne megbabrálni?

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#53177) bobalazs válasza redwhite78 (#53176) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Felrakod a 360 Total Security-t és ő feltelepíti neked a frissítéseket.
Én is így jártam, és oldottam meg.

(#53178) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Samsung Noti win 7 prof. q9000 proci 4GB RAM gForce 130m videókártya. Uj friss windows lefrissitve driverekből mind a legfrissebb a problémám a következő. Egyes weboldalaknál (Index Facebook........) a görgetés közben megakad a kép olyan mint mikor sok évvel ezelőtt nem telepitettem fel a VGA-t hanem amit a win felrakott drivert azzal ment. Most ez nem játszik minden jó élményindex lefut játékok elindulnak rendesen. Lehet azzal kapcsolatban hogy a Flash-t hanyagolom a böngészőből (Firefox) vagy máshol keresgéljek?

Üdv
Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#53179) bobalazs válasza akoska23 (#53178) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom nincs már vga-dra gyorsítás támogatva. Rakjál rá régi adobe flasht, amit még támogatott. 10.4-et biztosan.

(#53180) #93794560 válasza Sawyer777 (#53174) üzenetére


#93794560
törölt tag

4 giga RAM-hoz mindenképp 64bites Windows kell, mert 32 bites esetén egy jókora részét nem is látja, ráadásul aVGA memóriája is elvesz belőle.

(#53181) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném tőletek, hogy az bezavarhat e egy telepítésnél, hogy egy P8Z77V Asus lapnál mind a hat SATA csati föl van használva. (2 ODD+4HDD) A gond az, hogy telepítés után a Win Update vagy 20 percig keresi a frissítéseket majd utána adja ki az elérhető listát! Föltelepült rendszer után pedig szintén lassúnak tűnik pl egy Google megnyitása is és gyakran írja, hogy nem válaszol majd mégis válaszol várakozás után! Pedig a CPU 3770K. Várnám tippeteket! Kösz!

(#53182) Doky586 válasza #93794560 (#53180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg arra is tudsz módszert hogy konkrét gépen hogy lehet lemérni hogy konkrétan mennyi ram használható x32 -n és mennyi x64 -en? Természetesen a méréshez ne kelljen újratelepíteni a gépet.

én winPE bootdrive-al mértem ezt: [x64] vs [x32]. Az én esetemben drasztikus a különbség.

(#53183) sz.j válasza Werkly (#53181) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kíváncsi leszek a válaszokra, hátha nálam is segít megoldani a problémám.
Nálam nem a netel van a probléma (a net gyorsan betölt), hanem egyszerűen lassú a gép. Az új H97 Gaming 3 + i5 4590 + Corsair LP 2×4GB (CL9)-os konfigom hosszabb idő alatt végzi el az egyes műveleteket (pl. vírusirtó lefutása, illesztőprogramok betöltése, biztonsági mentés, stb) mint a régi Gigabytes P35-DS4 lap + E8400 proci + 2×2GB memós konfigom

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53184) Werkly válasza sz.j (#53183) üzenetére


Werkly
őstag

Hát anno XP gyorsabb volt!
Nem értem én sem!
Ja meg az is érdekes, hogy a netet eldobja néha. Wifin és vezetékes LAN-on keresztül is!
Lehet az alaplapot kéne CMOS resetelni?

(#53185) sz.j válasza Werkly (#53184) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezek szerint pontatlanul fogalmaztam, mert az előző gépemen is ua, a win7 pro volt mint az újon, de mint írtam az új 4 magos lassabb mint a régi 2 magos procis .. Valószínűleg valamit vagy rosszul vagy egyáltalán nem állítottam be ..., de nem tudom, hogy mit ... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53186) #93794560 válasza Doky586 (#53182) üzenetére


#93794560
törölt tag

Konkrét módszerről nem tudok, de az általad mért adatok valószínűleg jók. Amikor az én gépemben 4 giga RAM volt, a 64 bites Windows alatt 3.90 volt elérhető. A 32 bitesnél befolyásolja, hogy a gépben lévő eszközök mennyi memóriát tartalmaznak, mert ezeket a rendszer levonja a 4 gigából. A több memóriát tartalmazó VGA-k többet is vonnak le. 64 bites rendszer esetén biztos, hogy több memóriád lesz, és emiatt a merevlemezt is kevesebbet fogja használni a rendszer.

(#53187) akoska23 válasza bobalazs (#53179) üzenetére


akoska23
aktív tag

Egyáltalán semmilyen Flash nincs rajta nem használok...........

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#53188) akoska23 válasza redwhite78 (#53176) üzenetére


akoska23
aktív tag

Nekem 4 órát kellett várni mire megtalálta szűz windows nál a frissitéseket. Hagyjad hagy keressen..........

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#53189) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az normális-e hogy a winsxs mappa még a lemezkarbantartós tisztítás után is 11 gb? Ha jól emlékszem akkor a karbantartó kb 2gb-ot tudott törölni.
Előre is köszi.

(#53190) mezis válasza To_Pet (#53189) üzenetére


mezis
nagyúr

Az MS szerint normális. :F Szerintem abnormális. :Y
(Piszkálni tilos, mert jöhet az újratelepítés. )

mezis

(#53191) DS39 válasza To_Pet (#53189) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ez ilyen, kell adni a Windowsnak megfelelő méretű partíciót, akkor nincs gond.
nálam közel 13 GB, egy 4 éves rendszernél.

(#53192) akaido válasza redwhite78 (#53176) üzenetére


akaido
addikt

[WSUS Offline Update]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53193) redwhite78 válasza akaido (#53192) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Tökéletes, köszi.

:R

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#53194) Tiger.


Tiger.
nagyúr


Itt mire érdemes tenni a winyót, az a furcsa hogy játék közben hallom ahogy töltöget és akad is a játék pedig az ssdn van a játék.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53195) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Feldobáltam a frissítéseket (megint) és kiszűrtem ezt a frissítést.
Ki mit tud róla, miért okoz nekem fps esést (60 -->15), és laggokat aionban?

(#53196) zoo8800 válasza bobalazs (#53195) üzenetére


zoo8800
veterán

? Ezt? :)

rip and tear, until it is done

(#53197) bobalazs válasza zoo8800 (#53196) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sorry. Lemaradt. De mindegy is, egy órás kisérletezés után sem javult meg, egészen míg ki nem kapcsoltam a webrootot. Úgyhogy az volt a baj forrása. És csak aionnál jelentkezett, gta4nél nem volt problémám.

(#53198) akaido válasza Tiger. (#53194) üzenetére


akaido
addikt

- Gyorsítótárak. Windows házirendek tiltása:
✰ Start Menü ✰ Számítógép ✰ Jobb egér ✰ Tulajdonságok ✰ Eszközkezelő ✰ Lemezmeghajtó ✰ SSD ✰ Házirendek fül ✰ Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön ✰ Bekapcsol! ✰ Ok

Forrás: [olbaidhun ph! kolléga oldala]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53199) Tiger. válasza akaido (#53198) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha jobban megnézed akkor láthatod ott a képen a winyó van nem az ssd, az már be van állítva a kérdésem az lett volna hogy a winyónál is kel valamit állítani? úgy látom még van 2 éve a kicsikének.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53200) Gézengúz válasza Tiger. (#53199) üzenetére


Gézengúz
addikt

9 a progi szerint!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.