Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) jegenye77


jegenye77
addikt

Telepíteném újra a gépet és ezt írta ki:

Ilyenkor mit kellene csinálni és,hogyan?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53102) alfiboy válasza brd (#53100) üzenetére


alfiboy
aktív tag

köszi szépen!

...

(#53103) Doky586 válasza jegenye77 (#53101) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Floppyról telepítesz? mondhatnál részleteket: adattároló, periféria stb..

(#53104) jegenye77 válasza Doky586 (#53103) üzenetére


jegenye77
addikt

32 bites volt fent eddig és most a 64 est szeretném feltenni.
dvd-ről telepítem.Eddig ilyet soha nem írt ki ezért lepődtem meg.Volt már 64bit-es verzió rajta.
Ha jól értem a dvd meghajtónak az illesztőjét kéri?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53105) Doky586 válasza jegenye77 (#53104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az USB3 portra gyanakodtam volna, de ha SATA porton van a DVD akkor dugd át másik vezérlőhöz tartozóra - ha van olyan.

[ Szerkesztve ]

(#53106) SleepyTurtle


SleepyTurtle
csendes újonc

Hali

Csináltam egy biztonsági mentést és azt vettem észre hogy az adatok biztonsági másolata 1,7 giga de a lefoglalt lemezterület a lemezkép 113 giga. Ez így nem sok? Egy automata ajánlott mentést kértem, ilyenkor az összes feltelepített játékról is csinálja a másolatot ezért ekkora?

(#53107) jegenye77 válasza Doky586 (#53105) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor is ugyan azt írja ki.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53108) Doky586 válasza jegenye77 (#53107) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor próbáld meg más adathordozóról (pl pendrive), nincs jobb ötletem..

(#53109) efi99 válasza jegenye77 (#53101) üzenetére


efi99
senior tag

Dual Layer-es DVD-n van a telepítő, a DVD-olvasó meg csak egyrétegűt olvas ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53110) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Ezt írja ki a Windows Update-nél.
Most telepítettem újra a gépemet!!

Ha rákattintok a keresésre akkor meg csak órákon keresztül keres de nem történik semmi sem.
:F

[ Szerkesztve ]

(#53111) Doky586 válasza tothjozsi96 (#53110) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez így természetes. Miért csodálkozol..?

(#53112) jegenye77 válasza efi99 (#53109) üzenetére


jegenye77
addikt

Újraírható lemezen van.dvd olvasó: asus drw -24b1lt

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53113) kuk@c válasza jegenye77 (#53101) üzenetére


kuk@c
tag

Ezt akkor is kiírhatja hogy ha nem találja azt amire telepíteni szeretnél...

Pl. nem látja a HDD-t, SSD...

Csekkold le BIOS-ban hogy ezekkel minden oké.

Másik lehetőség hogy rossz a telepítő (nem tölti be a drivereket amik a HDD/SSD kezeléséhez kellenének)... Találkoztam már rosszul kiírt telepítővel, ahol ilyet csinált...

Keress egy eredeti Windows 7 telepítőt, lehetőleg MSDN verziót (image a legismertebb helyekről beszerezhető)... Abban tuti hogy nincs semmiféle belenyúlkálás...

@

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#53114) kraftxld válasza jegenye77 (#53112) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs benne a telepítőben a SATA vezérlőd illesztőprogramja, másold rá kicsomagold .inf formátumban egy pendrive-ra és tallózd be amikor kéri.
A korábban javasoltakra meg inkább no comment :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53115) kuk@c válasza kraftxld (#53114) üzenetére


kuk@c
tag

Jó rég találkoztam már olyannal hogy külön kelljen a drivert mutogatni installkor... :D

Xar telepítő lesz, szinte 1000%... :K

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#53116) Prof95


Prof95
újonc

Üdv Mindenkinek !

Van egy Windows 7-es gépünk, amire "Távoli asztal kapcsolattal" többen használjuk. Ezen van egy rendszergazda jogú felhasználó, a többi az mind általános jogú. Az a problémám, hogy ha távoli asztalról nyomtatunk, akkor csak a rendszergazda jogú felhasználóval lehet, a többivel nem. Mi lehet a probléma?

Válaszotokat előre is köszönöm. :)

(#53117) jegenye77 válasza kraftxld (#53114) üzenetére


jegenye77
addikt

Ohh!És azt honnan töltsem le?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53118) ryger válasza jegenye77 (#53117) üzenetére


ryger
aktív tag

Pl innen

---------

Par hozzaszolassal elorebb en is posztoltam egy furmanyos problemat, meg mindig varnam a megoldast vagy otleteket amennyiben van :R

(#53119) jegenye77 válasza ryger (#53118) üzenetére


jegenye77
addikt

Innen ezt a:
JMicron SATA2 driver ver:R1.17.52.02
töltöttem le és kicsomagoltam.A gépen hagytam és meg is adtam mikor kérte az elérhetőségét a telepítésnél.Illetve meg is találta magának.Aztán mintha telepítette volna de a végén csak kiírt valami hibát.Hogy nincs új eszköz vagy mit.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53120) efi99 válasza jegenye77 (#53112) üzenetére


efi99
senior tag

Újraírhatóból úgy tűnik nem olvas DL-est:
http://www.cdrlabs.com/Optical-Drives/asus-drw-24b1lt-24x-dvd-writer.html
Nézzük csak meg azt a lemezt is. A képen illusztrált Win7 "kiadás" nem fér el 1 rétegen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53121) jegenye77 válasza efi99 (#53120) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem úgy írtam ki.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53122) vlevi válasza efi99 (#53120) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ki kell írni 8 gigás pendrivera.

(#53123) rétisün válasza efi99 (#53120) üzenetére


rétisün
veterán

bocs, már régóta nem tartok lépést a dvd-bluray meg hasonló cucokkal, de van újraírható kétrétegű dvd?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53124) efi99 válasza jegenye77 (#53121) üzenetére


efi99
senior tag

Ezzel az íróval ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53125) jegenye77 válasza efi99 (#53124) üzenetére


jegenye77
addikt

Mármint egyrétegre volt állítva a Nero - ba.
Remélem nem írok túl nagy baromságokat. Nem nagyon vágom.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53126) efi99 válasza rétisün (#53123) üzenetére


efi99
senior tag

öööö...elvileg igen, bár én is csak R-essel találkoztam. :DDD
http://www.cdrlabs.com/News/jvc-releases-dual-layer-dvd-rw-media.html

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53127) kuk@c válasza jegenye77 (#53125) üzenetére


kuk@c
tag

Ahogy írtam: ha a BIOS-ban minden okés a meghajtókkal, akkor egy MSDN verziót keress Win7-ből (nyilván SP1-est), azt írd ki egy sima DVD-re, és menni fog a telepítés...

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#53128) efi99 válasza jegenye77 (#53125) üzenetére


efi99
senior tag

Én is találkoztam már ezzel a hibaüzenettel, az biztos, hogy kétrétegűt nem olvasó DVD-íróval történt az eset egy kétrétegű lemezzel (amin több, mint 5 giga volt a telepítő)
Ugyanabból az iso-ból pendrivera készítve a telepítőt, ugyanarra a gépre szépen felment. Tedd te is ezt.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53129) jegenye77


jegenye77
addikt

Oké Köszönöm.
Holnap újra nekifogok. Először megprobalom a pendrive ról aztán ha nem akkor a sima DVD ről.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53130) Doky586 válasza jegenye77 (#53125) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a DVD CDFS filesystem max fileméret korlátja 4GB amit néhány íróprogram ugyan meg tud sérteni, de olvasásához ekkor az OS-be épített driver kellhet, ami nincs benne a telepítőben...

[ Szerkesztve ]

(#53131) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!
Asszony Lenovo Ideapad notebookját SSD-vel korszerűsíteném, Windows 7 Home oprendszerrel érkezett.
Nem szeretném klónozni, hanem egy tiszta telepítést csinálnék.

Milyen Win7-et és honnan töltsek le hozzá, hogy a gép hátán lévő termékkulccsal tudjam telepíteni/aktiválni?

(#53132) vlevi válasza biega (#53131) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az attól függ, milyen termékkulcs volt hozzá. Mert, ha Lenovo által adott kulcs, akkor egy átlagos, MSDN-ről letöltött win7-et lehet, hogy nem tudsz felrakni rá. Mindenképp érdemes a Lenovo honlapján szétnézni, hogy van-e driver (wifi, lan, bluetooth, kamera, satöbbi) a laposhoz. Mert, ha nincs, akkor gondban lehetsz egy "üres" msdn win7 telepítővel. Másik lehetőség (ezt csak saját felelősségedre :D), hogy az SSD csere előtt frissíted win10-re. Ezután már az SSD-re nulláról telepítheted a win10-t.

(#53133) Doky586 válasza vlevi (#53132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha Lenovo által adott kulcs, akkor egy átlagos, MSDN-ről letöltött win7-et lehet, hogy nem tudsz felrakni rá"
én Asus laptopot előretelepített win7hp-vel vettem, hátulján OA...... matrica.
Simán felraktam rá az MSDN win7hp-ot (HDD ről SSD csere okán) és neten másnapra aktiválta magát.

[ Szerkesztve ]

(#53134) kory24 válasza vlevi (#53132) üzenetére


kory24
őstag

Én egy Dell gépre tettem MSDN-ről letöltött win7et és beaktválta a matricán lévő kóddal.

Csak fontos, hogy azt a kiadást kell feltenni, amihez a matricán a kulcs van.

(#53135) biega


biega
aktív tag

Köszönöm a tippet, kipróbálom az MSDN-es telepítést, már csak le kellene töltenem egyet valahonnan.
Erre ötlet esetleg? :R

(#53136) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Erre valaki????

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53137) mis69 válasza biega (#53135) üzenetére


mis69
tag

Ha visszaolvasol találhatsz helyet.

(#53138) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv!
Napok óta indításkor ezek a tájékoztató ablakok fogadnak:

Miért van ez, és hogyan orvosolható?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#53139) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Tudom, hogy millió dolog okozhatja, de mivel tudnám kideríteni:

Bekapcsolás után kb. 30-60 perccel csontra fagy a gépem. Nem kék halál, hanem fagyás, csak resettel újraindítható. Viszont a furcsa az, hogy naponta csak egyszer, viszont azt üzembiztosan hozza. A resetelés után többet aznap nem fagy, csak a következő napon.
Azt is kipróbáltam, hogy alvó üzemmódba tettem, ekkor másnap nem fagyott.

Valami ötlet?

(#53140) jegenye77


jegenye77
addikt

USB-s telepítésnél fat 32-re formázom a pendrive-ot az úgy jó?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53141) zoo8800 válasza jegenye77 (#53140) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen, de ha a Windows7 USB Download Tool-t használod, az automatikusan NTFS-re formáz.

rip and tear, until it is done

(#53142) jegenye77 válasza zoo8800 (#53141) üzenetére


jegenye77
addikt

Azzal próbáltam de sikertelen másolást írt ki a végén.
Aztán rufus-al amivel sikerült is.
Aztán boot beállítom usb-re és elindítom,majd betölti az ssd-ről a már meglévő windowst :F
Nem sikerült a másolás mégse?Vagy ilyenkor mi van?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53143) jegenye77


jegenye77
addikt

Lemezről is ugyan az a helyzet.Boot a dvd olvasó majd elindítom és betölti az ssd-ről a windows-t.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53144) rétisün válasza jegenye77 (#53142) üzenetére


rétisün
veterán

vagy nem bootolható a pendrive, bár a rufussal elvileg annak kellene lennie :F

a microsoft erre való cucca (most a nevét meg nem mondom hirtelen nem volt jó?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53145) jegenye77 válasza rétisün (#53144) üzenetére


jegenye77
addikt

Azzal hibát írt ki.
De most lemezről is ugyan azt csinálja. Eddig elindult legalább a telepítés de most egyikről se.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53146) rétisün válasza jegenye77 (#53145) üzenetére


rétisün
veterán

ha úgy lett állítva a boot-sorrend a biosban, hogy előbb az ssd, aztán a dvd, akkor persze hogy...
viszont ha te választod ki, miről bootoljon (nálam F11-re jön elő a bootomenü) és úgy se indul a dvd-ről, akkor passz....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53147) jegenye77


jegenye77
addikt

Valószínű nem sikerült a ki írás vagy a másolás.
Szenvedek itt vele már rendesen :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#53148) akaido válasza HUTCHDB (#53138) üzenetére


akaido
addikt

Mennyi a beépített RAM mennyisége? A 436 MB kevésnek tűnik.

Elsőként megszüntetném minden partíción az összes lapozófájlt, majd második lépésként egy általad kijelölt partíción érdemes lehet a RAM 1.5 szeresére, fix kezdeti és a vég értékekre beállítani a lapozófájlt.
[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53149) Doky586 válasza jegenye77 (#53145) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bioson belül ne kapcsold át a boot-sorrendet !
Hagyd úgy hogy a ssd-ről bootoljon ahogy szokta..
Telepítéskor más hdd/ssd ne legyen bedugva.
Néhány telepítő kéri hogy nyomj meg egy gombot hogy a pen/DVD-ről elinduljon a telepítő. Ha nem nyomsz akkor a hdd/ssd-re küldi tovább.. (ez néha kilóg a képernyőről, így nem látni)

A bios képernyő alatt nyomd meg azt a F12 (?)* gombot amivel lehet röptében választani booteszközt (de ne lépjél be a biosba). Itt általában 2x is megjelenik a Pendrive vagy a DVD. Az egyik bios a másik uefi módú bootoláshoz/telepítéshez.

Jellemzően akkor dob vissza (hdd boot-ra) ha itt uefi módú telepítést választol, de a telepítőmédia nem alkalmas uefi telepítésre..

*: lásd user manual..

[ Szerkesztve ]

(#53150) HUTCHDB válasza akaido (#53148) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

4 Gb ram-om van.

Megcsinálom, amit ajánlottál! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.