Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) d.véderjoe válasza lck (#53400) üzenetére


d.véderjoe
tag

Köszi, időközben megtaláltam a YouTube-on a megoldást! :R

(#53402) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv mindenkinek. Újra telepítettem a Win7-et (Ultimate). Minden rendben van. Most vissza szerettem volna rakni alája a Microsoft Office-t, amely vígan futott rajta. Most nem indul el. (Nem dobozról, nem lemezről, hanem póriasan és tökéletesen lementve a gépről, minden exe-file és minden, ami volt, megvan) - így most mit kell tennem, hogy elinduljon.? Köszönöm a kezdő számára is érthető választ.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#53403) quailstorm válasza Pyrandus (#53402) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Feltelepíteni, lemezről. Azt nehezen hiszem hogy tényleg kimentettél minden office komponenst :DDD

(#53404) Pyrandus válasza quailstorm (#53403) üzenetére


Pyrandus
tag

Nincs lemezem.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#53405) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Édesapámnak üzletébe fogunk tenni egy asztali gépet, arra szeretnék jogtiszta Win7-et telepíteni.
- Honnan lehet legolcsóbban legális OEM verziós kulcsot vásárolni?
- Milyen kedvezményekkel lehet élni? (ő vállalkozó, én levelezős egyetemista hallgató vagyok)
- Win10-re ingyen frissíthető vásárlás után?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#53406) #93794560 válasza Pyrandus (#53404) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lemezes telepítés nélkül nem fog menni az Office, mert számos dolgot beír a registry-be, és a rendszerfájlokhoz is hozzányúl. A sima fájlmásolás semmire nem jó.

(#53407) vlevi válasza Pyrandus (#53404) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az gond.
Anélkül nem fog települni az ófic.
Alternatív megoldás lehet a Libreoffice , openoffice használata. Lehet, hogy nem 100%.ban MS Office kompatibilis, csak 95.99%-ban, de ez is megyitja az exceltáblát, és ingyen van.

(#53408) Pyrandus válasza vlevi (#53407) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm az információkat.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#53409) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy némi használat után, ha magára hagyom a gépet és egy idő után elsötétül a képernyő, amikor újra "felébresztem" egy-két mozdulatot tudok tenni az egérrel, de ikonra klikkelve nem indul el a program, sőt a kis nyíl is lefagy és semmit sem tudok megnyitni vagy csinálni az egérrel vagy a klaviatúrával? Majd egyszer csak minden megy tovább, mintha misem történt volna. :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#53410) Laraxior


Laraxior
titán

Vettem egy laptopot, ujratelepitettem, mert az előző rendszeren valamiert az svchost.exe folymatosan 25%-on porgette a processzort, rambol pedig bekert 1GB-ot, a 4ből.
De ugyanott vagyok ujratelepites után is. A masik laptopon is ugyanez a rendszer van, csak regebben lett telepitve, jobban be van lakva, es mégse eszik ennyit az svchost.exe.
Tudni ilyen hibáról, javitasrol?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#53411) Redneck válasza Laraxior (#53410) üzenetére


Redneck
veterán

Több gépen is láttam ezt. A Windows Update hibája, egy ideje ez van, megoldás nekem is jó lenne.

Szerk: Azóta ki van kapcsolva 3 gépen az update, így nem teker.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#53412) Kékes525 válasza Laraxior (#53410) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#53411) RedneckTalán ez segíthet:

Bekapcsolás után az svchost.exe 100%-os CPU használatot mutat

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53413) Impressa


Impressa
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő, SSD-t használok (120 GB) és eléggé fogy a szavad tárterület.
Találtam egy Procmon.pmb fájlt ami 20 GB-osra van duzzadva. Lehet-e ezzel kezdeni vmit? nem tudom milyen információkat tartalmazhat...
Milyen beállítást érdemes eszközölni, h nem legyen tele?

A hibernálás le van tiltva, mert nem használom.

Előre is köszi!

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#53414) Doky586 válasza Impressa (#53413) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valamikor telepítetted a Procmon-t és a naplózása bekepcsolva maradt (elfelejtkeztél róla?). Kapcsold ki a naplózását, és töröld a filet..

[ Szerkesztve ]

(#53415) Impressa válasza Doky586 (#53414) üzenetére


Impressa
őstag

Ő... és azt hogyan kell? :B Annyira nem értek hozzá. :D Nem is tudtam, h telepítettem... eddig.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#53416) Doky586 válasza Impressa (#53415) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy kell törölni egy filet, hogy a filet kijelölöd, majd megnyomod a billentyűzet DEL gombját.. :DD
De előbb kapcsold ki a naplózást hogy ne keletkezzen újra.

[ Szerkesztve ]

(#53417) Impressa válasza Doky586 (#53416) üzenetére


Impressa
őstag

jóvan köszi :DDD ma bearanyoztam a fórumozók estéjét. :DDD ez azért még megy. :D előtte persze kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#53418) Kékes525 válasza Doky586 (#53414) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam nem fut. Valami runtime könyvtár kell hozzá?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53419) brd válasza HoTaZo (#53409) üzenetére


brd
nagyúr

Valamelyik driver nincs a helyzet magaslatán. Ha csak ennyi a baj, és a várakozás max. pár másodperc, akkor szokd meg, vannak ennél súlyosabb hibák is a Microsoft univerzumban. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#53420) HoTaZo válasza brd (#53419) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D De van amikor kicsit türelmetlenebb vagyok és lökdösöm az egeret meg klikkelek, akkor 1-2 percet is várattat. :((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#53421) Werkly


Werkly
őstag

Virtuális memonak mekkorát kell adni egy 8Gb-os memóriánál?

(#53422) Werkly


Werkly
őstag

Lemezkarbantartóval érdemes illetve kell törölni a Win update fájlokat.

(#53423) brd válasza HoTaZo (#53420) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor ne kattintgass. ;) Nekem pl. csak kb. minden harmadik sleepből felébresztéskor működik az egér a gépen, ki kell húzni és visszadugni a portba, csak attól javul meg (pl. a letiltás/engedélyezés sem segít). Mondjuk ennek fixen az egér az oka, ismert hibája.

The only real valuable thing is intuition.

(#53424) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudom hol írjam le a problémámat!
USB-eszközt nem lehet felismerni Unknown Device
8 portból egyik sem jó!
Úgy kezdődőt rá csatlakoztattam WD elements külső tárolót.
Innentől kezdve nem ismert fel semmit, több pendrive ot is próbáltam.
Amúgy XP és őskövület asus pc, egy gyár portáján.

(#53425) bobalazs válasza #63761920 (#53424) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A külső tárolót hanyagoljad, eszközkezelőből távolítsd el az usb hub, usb részen lévő dolgokat, újrainditás után dugd rá újra a pendriveot.

(#53426) #63761920 válasza bobalazs (#53425) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Köszönöm hogy segítesz.
Eszközkezelöből usb részen lévő dolgok?
Universal Serial Bus controllers-> SIS 7001 PCI to USB Open Host Conroller
----------------------------------------------> SIS 7001 PCI to USB Open Host Conroller
----------------------------------------------> SIS 7001 PCI to USB Open Host Conroller
----------------------------------------------> SIS PCI to USB Enhanced Host Controller
----------------------------------------------> USB 2.0 Root Hub
----------------------------------------------> USB Root Hub
----------------------------------------------> USB Root Hub
----------------------------------------------> USB Root Hub
Esetleg tudnál további lépésekben is segíteni?

(#53427) Werkly


Werkly
őstag

64 bit oprendszerhez le kell tölteni 64 bites java-t?
Flash playerel is kell valami mahinálás?
Ez nem tiszta!
Vezérlőpultnál mindkettőnél 32 bitet ír.
Vagy kell mindkettő?
Hogy van ez?
Kösz!

(#53428) bobalazs válasza #63761920 (#53426) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Root Hubokat töröld.

(#53427) Werkly

Javasolt a 32 bites verzió mindkettőből, Javaból főleg ha 32 bites alkalmazást használsz (pl ff, chrome, ie,) 64 bites verzió nem is működik minden esetben.)

[ Szerkesztve ]

(#53429) #63761920


#63761920
törölt tag

Szia!
Nem tudom törölni!
Tulajdonságok-> Illesztőprogram-> és csak a Részleteket tudom megnyitni!

(#53430) brd válasza Werkly (#53427) üzenetére


brd
nagyúr

Java: attól függ, mit akarsz vele kezdeni. Ha a webes tartalmat akarod csak megjeleníteni, akkor elég a 32 bites. Ha viszont valamilyen kliensoldali Java programot akarsz futtatni, akkor javasolt a 64 bites, mert picit gyorsabb, és több memóriát kezel.
Flash-ből tudomásom szerint nincs is 64 bites. Arra viszont figyelj, hogy min. 3-féle verzió van: Opera/Chrome-hoz, IE-hez, a harmadik pedig a minden más böngészőhöz (Firefox pl.). A letöltési oldalon az adott böngészőhöz valót kínálja fel, erre figyelj!
A lapozófile mérete, ha a 8GB RAM mindenre elég, amire egyszerre használni szoktad a gépet, akkor elég 512MB-ra állítva.

The only real valuable thing is intuition.

(#53431) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Nálam valami miatt nem fut a SysinternalsSuite Procmon.exe (Process Monitor) programja. Ráklikkelek és nem történik semmi. Mi lehet a probléma?
Windows 7 Pro 64bit a rendszerem. Telepítettem egy legújabb all in one runtime könyvtárt (net keretrendszer és a visual c++), de változatlan a probléma.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53432) bobalazs válasza #63761920 (#53429) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Rendszergazdaként. Eszerint.

(#53433) Kékes525 válasza Kékes525 (#53431) üzenetére


Kékes525
félisten

A 2.9-es elindul, de lefagy. A 3.2-es el sem indul, nem történik semmi.:F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53434) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Újabban a Win 7 Pro-m nem frissíti magától a fájlműveleteket. Ez azt jelenti, hogy ha pl. az asztalon kitöröl/létrehozok egy mappát, azt csak azután látom vizuálisan, ha rányomok a Frissítésre. Érdekes módon a registryben beállítottam a DontRefresh értékét 0-ra (1-e volt), de csak újraindításig oldotta meg a dolgot (vagy legalábbis nem sokáig bírta.)

(#53435) --Lorant--


--Lorant--
aktív tag

Sziasztok nekem volna egy ilyesfajta problémám .... Miért nem akarja telepíteni?

....

(#53436) #63761920 válasza bobalazs (#53432) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Nincsen rencergazda jogosultságom,
ez így most marad :(

(#53437) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok ! Lehet,vagy ezek szerint HZoli87-nek igaza van, és nemhogy felesleges, de lehet hibás a frissítés, mer ugye tagnap ujratettem a gépet,és minden frisitést leszedtem,amennyi lejött a WU-ról, és rá pár óra mulva, nemtöltöttek be bizonyos oldalak,. pl. az fb bejött,de rosszul volt minden megjelenitve, utana mikor ráfrissitettem,akkor azt irta,hogy a weboldal nem elérhető,,ez nálam akkor van,mikor netem nincs. de netem mindvégig volt,és mégis ezt irta,. akkor ez a fórum oldal rendesen bejött,utána pár másik oldalt is megnéztem azok sem jöttek be. És a steam kezdőoldala,az áruház ott is kiirta, hogy hibakód 105, és ott is irta,hogy nem elérhető a steam szerver,.vagy jelenleg nem üzemel,vagy pedig nemkapcsolódsz a hálózathoz. És mikor ezt a frissitést töröltem,akkor kb. fél órán belül,betöltött minden oldal rendesen,ahogy kell,azóta semmi oldal betöltési ,és megjelenitési probléma nincs. Ugyhogy akinél ez előjönne,akkor az elején mutatott h.sz-ben lévő frissitést keresse ki,és törölje. Ha netán tévednék akkor sorry mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#53438) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

Microsoft.Windows.7.AIO.32bit.Hun.2015.January-westlake telepítése után a windows update csak keresi és keresi a frissítéseket de semmi sem történik még órák elteltével sem.

Mi lehet a gond?

(#53439) Gézengúz válasza fecosrac (#53438) üzenetére


Gézengúz
addikt

Használjatok már dirtywindowst, le lett gyártva még egy utolsó, november 16-ig befrissítve...

64bit

[link]

jelszó dirtywindows.hu

10 perc alatt megvan minden frissítésem szinte..

(#53440) Doky586 válasza fecosrac (#53438) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"de semmi sem történik még órák elteltével sem."
"Mi lehet a gond?"
Nem órákat, hanem napokat kell várni...

[ Szerkesztve ]

(#53441) bobalazs válasza Doky586 (#53440) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1

Mióta windows 10et kidobta MS, és automatikusan települnek a PC-ken a frissítések, azóta a MS szerverei elfáradtak.

(#53442) Gézengúz válasza Gézengúz (#53439) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mivel kérték a 32-est is...

[link]

Jelszó ugyanaz..

(#53443) eventus válasza fecosrac (#53438) üzenetére


eventus
veterán

Tegnap 13 órakor indítottam el, 19:18-kor találta meg a frissítéseket. Türelem :((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#53444) --Lorant-- válasza --Lorant-- (#53435) üzenetére


--Lorant--
aktív tag

Ha valaki ért hozzá kérem írjon.

....

(#53445) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Ezzel mit lehet csinálni? Túl sokat eszi a CPU-t.

Régebben is előfordult már, de elmúlt magától. Akárhány víruskergetővel nézetem át a gépet, nem talál semmit.

(#53446) Kékes525 válasza FoxiestFox (#53445) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy segít: Bekapcsolás után az svchost.exe 100%-os CPU használatot mutat

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53447) HoTaZo válasza brd (#53423) üzenetére


HoTaZo
őstag

Már kezdek leszokni róla. :DD

De futtattam egy driver frissítést, elég sok usb frissítést csinált. Mivel kézből kézbe adjuk az egeret a családban, ritkán van ideje megpihenni, így lefagyni. Remélem most ez a frissítés jót tett neki, egy darabig.

Köszönöm a segítséged, javaslatod! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#53448) Kékes525 válasza Kékes525 (#53431) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudnátok segíteni abban, hogy miért nem fut nálam a SysinternalsSuite Procmon.exe (Process Monitor) programja?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53449) --Lorant-- válasza --Lorant-- (#53435) üzenetére


--Lorant--
aktív tag

:F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.