Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) Szirty


Szirty
őstag

Üdv mindenkinek!

HP EliteBook 850 G2-n 8GB RAM-mal, van rajta egy Windows 7 Professional 64 bit.SP1-el.
Telepítettem rá az MS virtual PC-t és XP mode-ot. Ez működik is.

Egy gond van vele: Virtuális gép XP-nek nem tudok átadni USB eszközt használatra, mert ezt az üzenetet kapom:

A virtuálPC látja az USB eszközt, ki is lehet jelölni hogy "csatolás" és akkor jön ez az üzenet.
Persze hiába indítom újra a VPC-t vagy próbálom később, máshogy stb, ez az üzenet az eredmény mindig.

Az illető USB eszköz Win7 alatt egyébként jól működik, a csatolási kísérlet alatt más program (tudtommal) nem használja az USB-s eszközt.
A jelenség minden eddig próbált USB-s eszközre fennáll. Pl. SIemens PC adapter USB, FTDI USB-RS232 átalakító, USB-RS485 átalakító, Hőnyomtató, pendrive, külső HDD, stb.

Persze a háttértár jellegű eszközök tartalmához a virtuális XP alól más úton is hozzá tudok férni, az rendben is van. Sajnos azonban van néhány szoftver, ami nem működik Win7 alatt és speciális USB interfész kell hozzá.

Hasonló körülmények között (azonos Win7 verzió + XP mód) másik gépen (történetesen Dell Latitude) a probléma nem merült fel, ott a virtuális gépnek át lehet adni minden USB eszközt...
Van valakinek ötlete a megoldásra a kifejezetten radikális változatokon kívül?

(#53052) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Telepítettem egy Win7-et, notira. Hát nem igaz amit művel. Végigküzdöttem vele a sok sok óra keresést és telepítést, mondom kész. Bekapcsolva hagytam az automata frissítést, mert akinek lesz nem ért hozzá, MSE sem frissül magától, de hát ez a hulladék tekeri a CPU-t 25%-on. A kis 12W idle fogyi azonnal az egekbe szökik. Csákányt bele kb....

(#53053) Fürkésző válasza Kolondrum (#53052) üzenetére


Fürkésző
tag

Automata frissítés mellett állandóan vissza fogja neki csempészni a Windows 10-re frissítős dolgokat (hiába is rejtetted el azokat a frissítéseket).

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#53054) Kolondrum válasza Fürkésző (#53053) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az meg a másik, már jöttek azzal hozzám, ez is user error, hogy de a win10 és akkor mehet fel? Mondom 1x élsz ha rámész. :DD
Ezeket a kis bosszúságokat nem tudom megmagyarázni annak aki nem ért hozzá. Előre látom, hogy majd ezek miatt nekem megint menni kell műteni.
Amúgy nekem nem jön már elő, nem tudom miért, de nem jön elő. Elfelejtette.

(#53055) Fürkésző válasza Kolondrum (#53054) üzenetére


Fürkésző
tag

Legutóbb az októberi frissítéseknél "felejtette el" nálam, hogy el vannak rejtve. Állítólag azért csinálják, hogy megkönnyítsék az átállást az egyszerű felhasználóknak. :W Aki meg a régebbi verziónál akar maradni, annak lassan továbbképzésre kell járnia ;] , de legalábbis mindig nagyon észnél kell lenni, hogy mit enged fel a gépre.
Ilyen nyomulás mellett meg elképesztő, hogy a Defender vagy az Internet Security nem képes magát automatikusan frissíteni, ha a rendszer update nem automatikusra van állítva. :Y Szerintük ez biztonságos, hogy már mindenki, aki nem akar egyelőre Win10-et, letiltotta az automata frissítést? És ha MS védelmet használ, akkor a vírusadatbázisok sem frissülnek maguktól?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#53056) mezis válasza Szirty (#53051) üzenetére


mezis
nagyúr

A hardveres virtualizáció rendben ?

mezis

(#53057) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Tegnap újratettem a windows-t a gépen. Azóta az a jelenség lépett fel, hogy az egerem kb 10 másodpercenknt megakad pár pillanatra. A billentyűzetem szintén akad, mikor magához tér meg beírja csomószor ugyanazt a betűt. Már a telepítéskor, a partíció kiválasztásánál is akad az egér. Van valami tippetek, mitől lehet ez?

Biosban egyébként még minden rendbe.
Pendrive-ról telepítettem a windowst egyébként, reinstall sem használt.

(#53058) dangerzone válasza dangerzone (#53057) üzenetére


dangerzone
addikt

Cmos reset, vga, vinyó, minden periféria leválasztása sem segített.

(#53059) efi99 válasza Kolondrum (#53054) üzenetére


efi99
senior tag

GWX Control Panel használata nagyon ajánlott.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53060) Kolondrum válasza efi99 (#53059) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hallottam már róla de mire jó?

(#53061) westlake válasza Kolondrum (#53060) üzenetére


westlake
félisten

Mindent elmond róla ez a kép.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#53062) mezis válasza westlake (#53061) üzenetére


mezis
nagyúr

A linkedről meg ezt mondja a védelmem:

mezis

(#53063) kraftxld válasza mezis (#53062) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem frissülnek a root tanusítványok rendesen a gépeden.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53064) westlake válasza mezis (#53062) üzenetére


westlake
félisten

Mondanám, de nem mondom...

Play nice!

(#53065) Tiger. válasza Kolondrum (#53060) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem ez még igy sem mond semmit.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53066) Kolondrum válasza westlake (#53061) üzenetére


Kolondrum
félisten

OOO bakker :DD

(#53067) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni a hozzáérőtöktől, hogy Win7 feladat ütemezővel meg lehet e azt csinálni, hogy pl. napközben használatos WiFi-röl átváltson 0:00-és 08:00 között egy másikra minden nap.
Ha igen hogy :B
Ha nem, akkor pld. azt, hogy csak éjjel legyen automatikusan a neten a gép.
Esetleg van e erre célprogram?
Vagy egy program futása csak éjjel legyen lehetséges (torrent)
Köszönöm előre is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#53068) kraftxld válasza oncsi (#53067) üzenetére


kraftxld
nagyúr

netsh wlan show profile

Ez kilistázza, hogy milyen wifi kapcsolatok vannak elmentve.

ezzel meg tudsz csatlakozni egy meglévő profilhoz, egy .bat file-ba betolod a feladatütemezőben, és kész.

netsh wlan connect name=Kecskeol_NET

Értelemszerűen a kecskeol_net cserélendő :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53069) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Van arra lehetőségem, hogy valamilyen formában (pl. okostelefonra, vagy másik PC-re) értesítést kapjak, ha bekapcsolják az otthoni számítógépemet?

2. Melyik programmal tudom megnézni, hogy a bekapcsolt számítógépen milyen műveleteket hajtottak végre.

(#53070) trialboj


trialboj
őstag

Remek írás, hogy szabaduljunk meg az előre letöltött win10 től a gépen. Egyszerű, semmit nem kell installálni.

[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#53071) Kolondrum válasza westlake (#53061) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kötelező tartozékká tettem! 5 gépre install!

(#53072) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok az mitől lehet, hogy a Frissítések keresésekor ezt a hibaüzenetet dobja fel?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53073) Szirty válasza mezis (#53056) üzenetére


Szirty
őstag

Helló mezis!

'A hardveres virtualizáció rendben ?'

Virtualization technology (VTx) bekapcsolva
Virtualization technology for Directed I/O (VTd) bekapcsolva

A Virtual PC mint írtam fut. Csak az USB-t nem tudja átvenni.
Az MS HAV detection tool szerint minden virtualizációs feltételnek a gép megfelel.

(#53074) #92888064


#92888064
törölt tag

Sziasztok!

Honnan tudok minél frissebb win 7 prof telepítőt leszedni?
Microsoft honlapján azt az infót kaptam a kód beírása után, hogy a gép gyártójától szerezzek lemezt. Mivel használt gépről van szó, és számomra ismeretlen ez a priminfo "brand", így gondban vagyok, és amit találtam telepítőt, az még 150+ frissítést akar telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#53075) Doky586 válasza #92888064 (#53074) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig vagy Torrent vagy DirtyWindows-ról tölthető le... Az M$-nél ott úgyísincs magyar verzió.

(#53076) #92888064 válasza Doky586 (#53075) üzenetére


#92888064
törölt tag

értem, köszönöm a választ.
milyen hátrányai vannak a régi telepítőnek?
idáig az tűnt fel, hogy frissítés után sokkal több helyet foglal a windows (erős túlzással 10 helyett 20 giga). erre van valami megoldás? pl.: törölhetőek bizonyos mappák clean install és frissítés után. visszaállítási pontot kikapcsoltam frissítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#53077) Tybor66 válasza sz.j (#53072) üzenetére


Tybor66
tag

Talán segít a probléma megoldásában.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#53078) mezis válasza Szirty (#53073) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Virtual PC eltávolítása - újra installálása ?
(Gondolm a Win7 alatt az alaplapi és egyéb driverek installálva.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53079) Tiger. válasza Szirty (#53073) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Virtualization technology Nálam csak ez van a biosban de ki volt kapcsolva
az én esetemben ennek van jelentősége?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53080) Kolondrum válasza #92888064 (#53074) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is csak áprilisig tartalmazza a frissítéseket és vagy 50 újat talál közel fél Gb méretben.

(#53081) sz.j válasza sz.j (#53072) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Ezt a hibát a számítógépen futó egyik program okozhatja, amely megakadályozza, hogy a Windows Update Services (SVCHOST) az internethez csatlakozzon...." [link]

Megoldva, a hiba a Malwarebytes Anti-Malware kikapcsolása után megszűnt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53082) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tudja valaki ez mi csoda?
Nem tudom le ellenőrizni a diretxet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53083) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

bocs, ha nem egészen ide tartozik, de talán mégis :U szóval, adott egy ssd, ami korábban rendszerlemezként funkcionált. nagyobbra cseréltem, most el tudnám adni, viszont amikor visszatettem a gépbe, ez fogadott:

ugyanezen a sata porton volt eddig egy másik lemez, ment gond nélkül, tehát nem a sata porttal van gond. amúgy a szóban forgó ssd-t le tudtam formázni, viszont partíciót (most már) nem tudok létrehozni rajta. mitől lehet ez, és hogy tudom javítani?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53084) brd válasza rétisün (#53083) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem kő' a tartalma, akkor admin jogú parancssorban:
diskpart
lis dis (a megjelenő listában nézd meg, hogy stimmel-e a száma, fontos!!!)
sel dis 3 (ha ugyanaz a sorszáma, mint a képeden)
clean
exit
exit

Ha ez nem oldja meg, akkor passz, ilyet még nem láttam, így csak találgatni tudok. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#53085) rétisün válasza brd (#53084) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, megpróbálom. közben addig eljutottam, hogy egy régi win-t simán visszatettem rá, maga az ssd tehát nem lehet a probléma oka, tuti valami windows galiba....

egyszer lusta voltam szétszedni a gépet, és külső vinyó tokjába tettem bele, de gondolom emiatt nem jöhetett létre ez az offline állapot, vagy de? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53086) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Jóestét!
Egy kis segítség kellene!
Win 7-ről van szó, a következőt szeretném megvalósítani.
Minden internetes oldal blokkolása, kivéve párat amit én határozok meg.
Ha lehetséges külső program nélkül szeretném, ha nem megoldható akkor valami ingyenes alkalmazással ami cégeknek is ingyenes (mivel nem magánszemélyről, home userről van szó).
Megoldható ez?

(#53087) bobalazs válasza n@p@lm (#53086) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tinywall. Alapértelmezésben blokkol mindent. Kivételt kézzel lehet megadni. Traininget ne kapcsolj be rajt, mert akkor engedélyezni fog mindent.

(#53088) brd válasza rétisün (#53085) üzenetére


brd
nagyúr

Az üzenet alapján valamilyen szignatúra azonos (partíció, vagy disk, de inkább az utóbbi) egy már használatban lévő diskkel. Jó esetben valamilyen teljesen egyező másolatot készítő másolóprogrammal készült a most éppen használatban lévő OS a képeden szereplő diskről. Rosszabb esetben az SSD valamely módosíthatatlan azonosítója egyezik a kettőnek (de ez azért furcsa lenne, hibának is, meg hogy tényleg egyezik a kettő).

The only real valuable thing is intuition.

(#53089) rétisün válasza brd (#53088) üzenetére


rétisün
veterán

"Jó esetben valamilyen teljesen egyező másolatot készítő másolóprogrammal készült a most éppen használatban lévő OS a képeden szereplő diskről."

alighanem erről lehet szó, mert amikor cseréltem nagyobbra, a(z ezen az ssd-n) már meglévő win-t klónoztam át. viszont azóta formáztam, töröltem a partíciót, de akkor is maradt ez az offline státusz.

azóta tettem rá egy régi win-t, azt bootlemezről töröltem, most megint bent van a gépben, de már online. először a mostani win induláskor bekavart, ezt még javítanom kell, de az eredeti (offline) probléma úgy tűnik megszűnt.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53090) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Egyik ismerosomnek van egy Medion AKOYA AIO gepe mar eleg sok eve (kb 5) es azzal a problemaval szembesult, h boot utan, kivalasztva a user-t nem lehet belepni, illetve nem is keri a password-ot, hanem visszalep a valassz usert oldalra (ott mutat egy guest-et de ugyan ez tortenik).
Talaltam egy jo videot, amivel cmd-ben kicsereltem a password-ot es masodik alkalommal csak ENTER-t nyomva kiiktattam de nem segit a helyzeten.
Van valakinek barmilyen otlete hogyan lehetne belepni?
Nem szeretnem szedszedni a gepet es lementeni az adatokat aztan reinstall, valahogy a mostani rendszert kellene megbuheralni.

Koszi elore is, johet minden otlet!

(#53091) Doky586 válasza ryger (#53090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..valahogy a mostani rendszert kellene megbuheralni."
az már most is meg van buherálva rendesen.. :N

(#53092) n@p@lm válasza bobalazs (#53087) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm, feltelepítettem.
Hol tudok hozzáadni adott weboldalakat?
Mert a beállításokban nem találtam.
Csak alkalmazások blokkolását/engedélyezését találtam.

[ Szerkesztve ]

(#53093) ryger válasza Doky586 (#53091) üzenetére


ryger
aktív tag

:DDD az nem jo, en meg nem is hallottam vagy talalkoztam hasonlo problemaval.

Szerk: erdemes lenne amugy Win 10-re atmenni? Lehet kapna egy SSD-t is ha mar ekkora mutetnek nezek elebe?

[ Szerkesztve ]

(#53094) mezis válasza ryger (#53090) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, addig nem szabad adatokat menteni, amíg rendben működik a HDD. Majd amikor már nem működik ! Akkor kell ám tudomány a mentéshez. Ha még lehet valamit menteni.... :Y ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53095) bobalazs válasza n@p@lm (#53092) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jaj, azt hiszem félreértelmeztem a kérésedet.
Programokat biztosan tudsz vele blokkolni, konkrét weboldalakról, viszont nem tudom hogy lehet beállítani. Lehet mégis más megoldáshoz kell folyamodnöod.

(#53096) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tiszta szégyen ez a windows update. Felraktam az összes telepítést, majd észrevettem hogy a játékaim használhatatlanul gyatra teljesítménnyel futnak. Visszaraktam macriummal egy mentést, amelyiken nincsenek frissítések, és száguld minden mint eddig. Biztonságos vagy nem, miért kell nekik elkókányolni?

(#53097) n@p@lm válasza bobalazs (#53095) üzenetére


n@p@lm
őstag

:)

(#53098) Tiger. válasza bobalazs (#53096) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem meg nem engedi frissíteni a diretxet.
Elvileg a legfrissebb van rajta.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#53099) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.
x64 Pro-ban van olyan lehetőség, hogy 8gb ramot 4gb-re korlátozzak egy HW miatt, amíg használatban van?
Hangkari nem akar 8gb-el megfelelően működni csak 4gb-el.

Köszi!

...

(#53100) brd válasza alfiboy (#53099) üzenetére


brd
nagyúr

MB-ban kell megadni. (Msconfig-ot kell indítani.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.