Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) Sakab válasza woodworm (#70350) üzenetére


Sakab
senior tag

Jelenleg egy gyári asus rutert hasznalok AP modban es ott az összes portot használja beleértve a WAN-t is. De azzal együtt is csak 3 portom van ami kevés.És mivel plusz funciók nem kellenek, csak az h atom stabilan müködjön mint swich. Se wifi se torrent se semmi. És gondoltam a gyárinál stabilabb nincs. Bár ha a gyári fw a WAN-t nem fogja be a megosztásba akkor meggondolandó.

(#70352) woodworm válasza Sakab (#70351) üzenetére


woodworm
veterán

A v1 esetén minden szempontból előnyösebb volt az openwrt, mint a gyári, stabilitás, wifi, sebesség, mind mellette szól. A tplink felületen nincs dedikált ap mód, csak manuálisan, a dhcp kikapcsolásával tudod beállítani, lan-lan csatlakozással. Így pedig vesztesz egy portot. Ellenben openwrt esetén beállítható 5 portos switchnek, nemrég linkeltem a leírást.

(#70353) Sakab válasza woodworm (#70352) üzenetére


Sakab
senior tag

jogos, azóta sukerult is beüzemelni es maradtam az openwrt nél :R

(#70354) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
TP-Link TL-WR1043N/ND v1
LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3824-b1205a9 / LuCI lede-17.01 branch ( Trunk ) Ezt szeretném frissíteni és lehetőleg magyar nyelvvel ha lehetséges.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#70355) DoItYourself válasza woodworm (#70352) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszönöm én is, épp ezt akartam kérdezni. A 3.-as pontban lévőt nem csináltam meg, mert itt statikusra állítottam korábban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#70356) salzdorfer válasza Sakab (#70349) üzenetére


salzdorfer
csendes tag

Szia. Ha már ez a kérdés felmerült: hasonló cipőben is járok én is, hasonló eszközzel és rommal. Te sem találtál a vargalexben switch/AP módba kapcsolást és azért akarod visszatenni a gyárit? Mert tőlem maradhatna is, ha lenne benne ilyen.

(#70357) DoItYourself válasza salzdorfer (#70356) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kapcsoló nincs benne, de nem tart sokáig megoldani. Itt kövesd a Luci részt, az 5 portosra beállítást pedig kettővel fentebb linkeltem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#70358) salzdorfer válasza DoItYourself (#70357) üzenetére


salzdorfer
csendes tag

Köszönöm, meg fogom tenni.

(#70359) salzdorfer válasza salzdorfer (#70358) üzenetére


salzdorfer
csendes tag

Sikerult, 5 portos dumb ap lett belole ;) :R

(#70360) DoItYourself válasza salzdorfer (#70359) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szuper! :) Nekem most volt időm, hogy kipróbáljam, amit konfiguráltam, de valami nem stimmel, az 5 portos dumb AP/switch nem jött össze, 4-es módban működik csak. A bejövő kábelt dugtam a WAN aljzatba, de ha jól sejtem az nem számít.
Ahogy írtam, Alex leírásából a 3-as pontot kihagytam, tehát nálam a Protocol-nál Static adress van beállítva.
Van valakinek ötlete, mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#70361) vargalex válasza DoItYourself (#70360) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a WAN-ba dugtad és működik, akkor miért csak 4 portos?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70362) DoItYourself válasza vargalex (#70361) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bocs, rosszul fogalmaztam, a bejövő kábelt dugtam a WAN-ba, és nem működik mint 5 portos switch.
4 portosként működik rendben.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#70363) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Van egy régi v1 kiadású routerem. A Digi mobilinternet stickjével kompatibilis vagy azzá tehető? Ha igen, mi kell hozzá? Merre okosodhatok a témában?

Köszönöm előre is!

(#70364) krealon válasza Stefi_dzsi (#70363) üzenetére


krealon
veterán

(#70365) Stefi_dzsi válasza krealon (#70364) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

:R

(#70366) dokee78


dokee78
félisten

Van egy ilyen típusú routerem és van egy kis gondom.

Gyengébbnek érzem a WiFi részét,mint az előző Tp-link wr841N típusé!

Szoba ajtó mellett van és már a 2 méterre lévő konyhában megszakad vagy nagyon gyenge a jel. (Ok,hogy vastag a panel lakások fala,de a korábbi routernek nem volt ennyire gyenge jel.)
Holott 100/100-as Digi netem van.

Mely beállításokat nézzem át vagy mit tegyek?

(#70367) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Gyári fw-re hogyan tudnék visszatérni? Összefoglalóban nem találtam erről semmit. Vissza szeretném tenni a gyári fw-t . Most lede van rajta ez [kép] . Köszönöm előre is a segítséget!

(#70368) Grg válasza Imi1981 (#70367) üzenetére


Grg
tag

Szia,

Ha V1/V2-es a routered akkor iInnen letöltöd a megfelelő fw-t és azzal "upgradeled".

lede-t nem ismerem/használtam, de Gargoyle és DD-WRT-esetében működött.

(#70369) Imi1981 válasza Grg (#70368) üzenetére


Imi1981
veterán

Pendrive-ról menüből?

(#70370) Grg válasza Imi1981 (#70369) üzenetére


Grg
tag

Ugyanúgy mintha simán fw-t frissítenél. Gondolom lede-nél sincs ez másképp

(#70371) Imi1981 válasza Grg (#70370) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké köszi . Még nem csináltam ilyet . A lede rendszert az rakta rá nekem akitől vettem a routert így nem tudtam miként kell arról vissza telepíteni a gyári rendszert . Este megpróbálom.

(#70372) Imi1981 válasza Grg (#70368) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát frissítettem de azóta csak villog 4 LED középen . Net átjön rajta (acces point-ként volt használva és ez megmaradt szerintem) de a felületét nem érem el és wifi jelet sem ad. Mit tudok tenni?

(#70373) Imi1981 válasza Imi1981 (#70372) üzenetére


Imi1981
veterán

Mégis jó lett ! Újra indítottam a routert és már jó is lett ! Köszönöm a segítséget! :R

(#70374) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Helyhiány miatt kénytelen voltam extroot-olni a routeremet. A procedúrát nagyszerűen sikerült megcsinálni, szépen is működik vele a rendszer. Olyan problémám van viszont, hogy néha-néha lecsatlakozik a rendszerről. Ennek oka feltehetően valami zavar a nyomtatóval, ugyanis akkor szokott lecsatlakozni a pendrive a rendszerről, ha be vagy épp kikapcsolom a nyomtatót. Megfigyeltem, hogy ilyenkor egy pillanatra az USB LED is kikapcsol, tehát olyan, mintha a komplett usb kapcsolatot elvesztené a rendszer egy kb. fél másodpercre. Itt megjegyzem, hogy hubbal működik az usb, mert több minden is rá van kötve.

Ez a fél másodperces kihagyás egyébként nekem nem lenne probléma (bár elég fura...), ha a pendrive hajlandó lenne újra mountolni. Ez viszont nem történik meg, az usb kapcsolat helyreáll fél mp után, de a pendrive offline marad, hiába érzékeli azt a router az lsusb tanulsága szerint. Ez azért is probléma, mert ilyenkor a router "lebutul", mert az összes telepített csomag a külső pendrive-on van. LuCI extroot felületén az újramountolás be van kapcsolva, ezért sem értem, miért nem kapcsolódik újra.

Hasonló történt már, ez akkor volt, amikor a crelay csomaggal USB relévezérlőt kezeltem. Ilyenkor (egyeztetve a githubon a csomag szerzőjével) kiderült, hogy az olcsó reléken minimális többletáram átível a 220V oldalról, zavart okozva, ekkor a router szintén elveszti egy pillanatra a kapcsolatot és a crelay teljesen összeomlik, amin csak egy rendszerszintű újraindítás segít. Ezt végül ferritmágneses usb kábellel sikerült orvosolni, azóta ez nem okoz problémát. Nyomtató pedig nem hiszem, hogy ilyen gonosz dolgokra lenne képes, én valami másra gyanakszom. De most nem is ez a lényeg...

Szerintetek miért nem kapcsolódik újra a pendrive?

A válaszokat előre is köszönöm! :DD

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70375) Headless válasza #LittleG (#70374) üzenetére


Headless
őstag

Milyen usb hubról van, szó? Aktív (külső áramforrással rendelkezik) vagy passzív?

Itt 99%-ig biztos vagyok benne hogy nem kap megfelelő áramot, amikor bekapcsolod a nyomtatót, akkor hirtelen megnő a terhelés a router nem erre tervezett tápegységére, így nem marad elég áram a pendrivenak, és leszakad.

Overlayt nem tudsz on the fly csatolni azegy preboot folyamat, mivel config fájlok, minden rajta van. Ha leszakad, csak újraindítás után áll helyre.

Javaslok egy aktív usb hubot egy rendes minőségibb táp gységgel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70376) suste válasza Headless (#70375) üzenetére


suste
veterán

Én még annyit hozzátennék, hogy extroot helyett sima linkeléssel tenném fel az extra progikat, így max azok vesznek el egy lecsatolódás esetén.
Persze nem mindegy milyen extra csomagokról van szó, mert automount esetén még azok is megmaradhatnak.....

(#70377) birrbert


birrbert
tag

Sziasztok!

Köszi szépen a sok információt, ami az összefoglalóban megtalálható! Van egy v2-es router-em, és az itt fellelhető leírások segítségével sikerült csatlakoztassak hozzá egy 1 TB-os NTFS fájlrendszerű külső merevlemezt, megosztottam a tartalmát Samba-val, továbbá sikerült beüzemelni a Transmission-t. A firmware: OpenWrt 19.07.1 r10911-c155900f66 / LuCI openwrt-19.07 branch git-20.029.45734-adbbd5c, az általam telepített csomagok pedig: kmod-usb2, usbutils, kmod-usb-storage, block-mount, ntfs-3g, samba36-server, luci-app-samba, transmission-daemon-mbedtls és transmission-web. Extraként a gépemre installáltam a Transmission Remote DotNet progit. A következő kérdéseim vannak:

1. Az Internetkapcsolatom 250 Mbit/s, és a gépemen qbittorrent-el 30 MByte-al tudok letölteni. Transmission-el a letöltési sebesség max 1,5 MByte/s. Hogy csak ennyi, az router hardver-limitáció (processzor, RAM, stb) miatt van, vagy valami más? Letöltéskor a load average 1,5-1,8 között mozog. Ha esetleg nem a hardver-limitáció, mit lehetne optimalizálni? Ilyenekre gondolok, hogy más fájlrendszer használata a külső merevlemezen, beállítások finomhangolása, stb.

2. A külső merevlemezről a gépemre 8 Mbyte/s-el tudok másolni, de a másik irányba már csak 3,5-3,8 Mbyte/s a sebesség. Ez minek tudható be? A Samba-nak? Lehet-e növelni bármelyiket is, és, ha igen, hogyan? Tudatában vagyok annak, hogy eléggé régi technológia mind hardver mind pedig szoftver szempontjából. Úgy értem, nem is ilyen célokra volt kitalálva a kütyü, és nem tudja felvenni a versenyt a gigabites sebességekre képes céleszközökkel (pl. egy NAS), emiatt nagyképűség lenne komoly elvárásokat támasztani feléje. Csupán csak annyi a célom, hogy megértsem mit tud, melyek a limitáló faktorok, és hogyan lehet kihozni belőle a maximumot. Nem mellékesen, szívesen foglalkozok ilyesmivel a szabadidőmben. :B

3. A torrentezés jelenleg csak passzív módban megy. A Firewall - Traffic Rules alatt beállítottam egy szabályt (lásd: [link]), mentés után pedig SSH-ból restar-oltam a tűzfalat, de valamit elnézhettem, mert nincs nyitva az illető port. A Transmission Remote is tudja tesztelni, és azt írja, hogy: The incoming port on your daemon is CLOSED. Hol a hiba? :F

Üdv,
birrbert

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#70378) Borisz76 válasza birrbert (#70377) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy router alapvetően gyenge arra, hogy te oda torrentezz, le és fel tölts.
Erre céleszközt szokás venni.

Kis doksik megosztására elmegy .....

Ha torrentezni akarsz és szeretnéd kihasználni a maximális előfizetői sebességedet, akkor erősebb CPU-val szerelt eszközt kell építened / venned.

Ezt írtam korábban......
Remélem hasznos lesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70379) birrbert válasza Borisz76 (#70378) üzenetére


birrbert
tag

Köszi szépen a szupergyors reakciót! :R

Úgy is lehet mondani, hogy az általam tapasztalt értékek reálisak, és ezzel a hardverrel (és szoftverrel) ennyit lehet összehozni. Ugye?

Mindenképp át fogom böngészni, a bejegyzést! :K

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#70380) Borisz76 válasza birrbert (#70379) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos igen.

Léteznek olyan erős hardverrel szerelt routerek is amik gyorsabban kezelik a rájuk dugott merevlemezeket, pendrive-okat.

[link] Itt lehet nézegetni, hogy melyik router milyen sebességeket is tud.
A legördülő ablakban lehet választani, hogy mely tulajdonságaira vagy kíváncsi :
- Wifi sebesség 2.4 GHz-n
- Wifi sebesség 5 GHz-en
- Olvasási sebesség USB2.0-n
- stb...stb....

- Olvasási sebesség NTSF fájlrendszerrel USB 3 : Erről lőttem is képet:

Mint látható kb 100 dollártól indulnak ezek a versenyzők....
és nem is biztos, hogy elég "gyorsak"....
A jobbak 200-300 dolláron vannak.
Bár az is igaz, hogy ez az összeállítás sem tegnapi....már régóta fent van és nem tudom, hogy frissítik e ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70381) vargalex válasza birrbert (#70377) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes lenne ext4 filerendszerrel használni, nagyobb sebesség érhető el vele.

Alex

(#70382) #LittleG válasza Headless (#70375) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Aktív hub mindenképpen tervben van már, mert a rácsatolt eszközök kezdik meghaladni az 500 mA korlátot. Ez az eset viszont rá is vett a vásárlásra.

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70383) birrbert válasza vargalex (#70381) üzenetére


birrbert
tag

Köszi. Megpróbálom.

A tűzfallal / port megnyitásával kapcsolatban van valakinek tippje?

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#70384) vargalex válasza birrbert (#70383) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocs, a tűzfal beállítást nem is néztem. A gond ott van, hogy megadtad a source portot. Azt te nem tudod, ugyanis a távoli partner kliense egy random magas portról fogja kezdeményezni a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70385) birrbert válasza vargalex (#70384) üzenetére


birrbert
tag

Ma is tanultam egy új dolgot! :DD

Szuper vagy! Nagyon köszi!

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#70386) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Van egy V2-es routerem, 100-as digis nettel. Azt a problémát veszem észre mostanában hogy párhuzamosan több dolgot nem nagyon akar bírni. Pl ha megy a netflix(fhd) és mellette CS:GO-val játszana az ember akkor sokszor meg meg szakad és kivág, ha nem megy a netflix akkor semmi gond. Sávszél elvileg megvan, akárhányszor teszteltem mindig ilyen 80Mb körül jön és a feltöltés is megvan ugyan ennyi. Melyik firmware-t lenne érdemes felraknom, vagy mit lenne érdemes megnéznem? Gyáriból a legutolsó v2-es van rajta, abban qos-t nem találtam hogy tudnék állítani bármit is.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70387) ToXeN válasza SutPet (#70386) üzenetére


ToXeN
tag

Ilyen volt nekem is, vettem egy új routert és az is mindig megszakadt ha megterheltem. Kiderült, hogy a Diginél volt valami a switchel amibe be voltam dugva.
Szóval próbáld ki az openwrt-t a jelenlegi routeren, ha azzal is csinálja akkor egy kölcsön routerrel, ha azzal is akkor szolgáltató.

"The days are long but the years are short"

(#70388) SutPet válasza ToXeN (#70387) üzenetére


SutPet
aktív tag

openwrt vagy gargoyle közül melyik az ajánlottabb/stabilabb?
Amúgy merem feltételezni hogy diginél van valami mert régebben semmi probléma nem volt (pedig akkor még a linux distrok seedelése is terhelte, most már az sincs) mostanában kezdett el meg meg szakadni. Ügyfélszolgálat azt mondta minden rendben van a kapcsolattal... Nálad mi volt a hiba/hogy vetted rá őket hogy vizsgálják ki tüzetesebben?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70389) qqcqqc válasza SutPet (#70388) üzenetére


qqcqqc
őstag

A vízköpő is openwrt.

(#70390) ToXeN válasza SutPet (#70388) üzenetére


ToXeN
tag

Én nem szóltam a diginek, tűrtem 3-4 hónapig aztán elmúlt magától. Lehet csak egy switch újraindításra volt szükség, ami ritka.
Mondd azt nekik, hogy terhelésre lehal és be tudod mutatni egy szerelőnek bármikor.
Ő ragaszkodni fog hozzá, hogy router nélkül produkáld a hibát, úgyhogy előtte bizonyosodj meg, hogy nem a routered járja a végét.

"The days are long but the years are short"

(#70391) SutPet válasza ToXeN (#70390) üzenetére


SutPet
aktív tag

Megpróbálom, felpakolom a gargoylet aztán meglátom mit produkál vele.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70392) iMaverick válasza SutPet (#70391) üzenetére


iMaverick
addikt

A Gargoyle-ban van már valami trükk, hogy a hw nat-ot használja, vagy a flow-off-hoz hasonló megoldás? Én ezért hagytam ott.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70393) SutPet válasza iMaverick (#70392) üzenetére


SutPet
aktív tag

Azt olvastam hogy hw nat csak gyárival van, nem foglalkoztam vele, 100/100-as netet kihajtja anélkül is. Este megnézem hogy a nas-ra továbbra is tudok e Gbit-el másolni.
De a lényeg jelenleg úgy néz ki hogy a firmware cserével megoldódott a probléma. Utóbbi napokban nem érzékeltem szakadozást.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70394) iMaverick válasza SutPet (#70393) üzenetére


iMaverick
addikt

A helyi másolást fogja vinni Gb-en. Az internettel szokott a gond lenni, de ha "csak" 100-as a net, akkor no problem. :)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70395) SutPet válasza iMaverick (#70394) üzenetére


SutPet
aktív tag

Egy éve szeretnék nagyobbra váltani de a sok pingpongozás után közölte a nagy kék hogy nálam nem érhető el az 500-as csak a 100-as (teszem hozzá úgy hogy ha újat kötnék akkor rögtön engedi az 500-ast megrendelni... ) majd ha lesz fejlesztés FTTH-ra akkor tudok nagyobbat kötni.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70396) XtremLor válasza <Adamsky> (#59791) üzenetére


XtremLor
őstag

Köszönet a leirasert, egy v4-et most hoztam vissza :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#70397) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Egy wr1043nd v1 routeren frissíteném a DD-WRT firmet mert a jelenlegi már ~2éves rajta. Melyik az a verzió ami még biztos működőképes rajta..? Csak wifire AP módban használom, de jó lenne ha lenne WPA3 is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#70398) SutPet


SutPet
aktív tag

V2-es routerre valahogy lehet openvpn-t varázsolni? Jelenleg gargoyle van rajta és stabil, semmi extra nem lett rá telepítve de azt írja hogy nincs elég hely a vpn-nek.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70399) Doky586 válasza Doky586 (#70397) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Illetve be lehetne-e állítani otthoni körülmények közt a wr1043 és a wdr4300 közt a wifi roamingot? hogy jelerősség közt váltson köztük (a pirossal jelölt részbe mit kellene írni? ha egyáltalán a 1043-on is van ilyen menüpont)
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#70400) Rover623 válasza Doky586 (#70397) üzenetére


Rover623
félisten

Szép is lenne, ha egy open source izével csak úgy hipp-hopp WPA3 ready lenne minden ósdi vas! 😃
A gyakorlat inkább az, hogy időnként a nem gyári firmware-k nem is tudják használni a legújabb hardver fícsöröket.
Amúgy kliens oldalon mivel használnád ki a WPA3-t?

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.