Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) Dryman


Dryman
aktív tag

visszatalálós up!

(#66002) vargalex válasza bnorci71 (#66000) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem nagyon tudom értelmezni a táblázatot. Mit mértél pontosan? Egy gigabites routeren egyébként hogyan lehetne 1,5 Gbps-es olvasási sebesség?

Alex

(#66003) Headless válasza bnorci71 (#66000) üzenetére


Headless
őstag

Hali, hát igen gbps-ben sebességet mérni egy router esetén elég merész.

De ahogy láttam 0.1 gbps a router irási/olvasási sebessége durván. Amit ha jól számlok:
0.1 gbps -> 100mbps -> 10-12 mbyte/s vagyis hiába méricskélsz 50-szer fogd fel, hogy ennyire képes egy ilyen router.

1.5 gbps az egy m.2-es nvme csatolású ssd-nél is gyorsabb.. Az nem tudom mi lehet max evy raid. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ehhez 10 gbites hálózati kártya/router kell. Ac-s wifi eszközzel sem igen érhetsz el ilyet…

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66004) bnorci71 válasza vargalex (#66002) üzenetére


bnorci71
addikt

azt én se értem, hogy lehet
csak hasonlítsd össze a TC7200 és a Lede vagyis a Tp-Link sebességét, a szolgáltató routere 4x gyorsabb

Headless
mindegy mibe mérem mérhetem kbs akkor is csak átváltja és akkor is karcsú, ez nem tudja amit a specifikációba megad a gyártó

azt felfogtam, hogy ennyire képes ép ez a bajom az elején ugye azt mondtátok hát nem USB3-ról Lan felé, aztán amikor 2 gép között akkor hát lehet a HDD szól bele, na most itt van feketén-fehéren.

Ez így egy át...
ja érdekes van akinek tud 100Mbs is csak nem emlékszem melyik topikba volt pont szó róla, de lehet beraktam akkor ide is. Nálam biztos rosszul állnak a csillagok.

Vágott fw-t készíteni nehéz dolog?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66005) Headless válasza bnorci71 (#66004) üzenetére


Headless
őstag

Azok a tc7200-as mérések nagyon gyanúsak. 480 mbps még mindig egy sata ssd sebessége.

Abban pedig biztos vagyok hogy senki nem írta, hogy 100 mBYTE/s -os sebességet mért (routerre csatolt HDD-re persze) . Talan az újabb routerekkel mint pl dlink dir 860l b1. Vagy egyéb drágább asusok.

Ha többet akarsz akkor mini szerver, NAS, stb a te igényed.

Többször írtuk a gyártó semmilyen sebességet nem ad meg specifikációban, miért is tenné? Jogalapot adna perelésre.

Nem állnak rosszul nálad a csillagok ezek a sebességek teljesen átlagosak (normálisak) .

Vágott fw-t inkább tölts le. Összefoglalóban van link. Ha v4, akkor meg szedj le egy gyárit és rakd fel TFTP-vel.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66006) bnorci71 válasza Headless (#66005) üzenetére


bnorci71
addikt

mi a gyanús rajta? ugyan az a gép kábel szoftver ott téved a TP-linknél meg nem .....
ja és a fájl másolás is kb ezt támasztja alá kivéve a 1,5Gbs-t azt én se tudom, hogy mérte de több mérés is ennyit mutatott
0,48Gbits az nem 48MBytes 480Mbits? ez azért a SATA3-tól tizednyire van

írtam OK routerre csatolt HDD-nél ne tudjon 100MB-t -igen tudom mi a különbség :) - de én 2 gép között se tudom enyit sőt sokkal kevesebbet

Igen rájöttem, hogy amire én akarom arra a router nem alkalmas, mert hogy ez mégiscsak egy router ezt beláttam gyorsan, el is indultam NAS irányba illetve NAS+HTPC lesz belőle végül, így csak egy stabil gyors routerre van szükségem.

V4 a router, akkor ha időszerű majd erre a TFTP-re visszatérünk

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66007) vargalex válasza bnorci71 (#66006) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De akkor most pontosan mit és hogyan mértél? Két gép között LAN-on (azaz vezetéken) tudja a gigabitet az eszköz (hacsak nem confog-oltad el LEDE alatt a switch-et).
Azért értetlenkedek, mert a táblázatban LEDE smb látható, ami bizony a router Samba megosztását jelenti, ahogy Headless is irja...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66008) bnorci71 válasza vargalex (#66007) üzenetére


bnorci71
addikt

a progiba ki kel választani egy mappát ahová mérhet
a TC7200-on ez egy storega volt
a Tp-Linken az SMB-t tudtam kiválasztani

LEDE-be amihez nem kellett nem nyúltam, de ha megmondod mit nézzek meg, megnézem
ezt itt?

most csak a TV aktív majd holnap megnézem ha a gép is Lan csatlakozik mit ír

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66009) suste válasza bnorci71 (#66008) üzenetére


suste
veterán

És arra nem gondoltál, hogy ha a router SMB-re mér, akkor nem a hálózat lesz a szűk keresztmetszet, hanem az SMB?

(#66010) vargalex válasza bnorci71 (#66008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Erről beszélünk a kezdetek óta. Így nem a hálózat sebessegét méred, hanem a samba megosztást. A TC7200-on van egyáltalán HDD? Szerintem nincs...
Jól összekavart valamit a progi...

Alex

(#66011) vargalex válasza bnorci71 (#66008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A géped pedig valamiért 100 Mbps-en csatlakozik. Próbálj kábelt cserélni.

Alex

(#66012) bnorci71 válasza suste (#66009) üzenetére


bnorci71
addikt

+vargalex
Nem. Most, hogy mondod, akkor lehúzom róla a HDD-t,

A TC7200 nincs USB semmi, nem gép hanem a TV volt csak aktív, az meg nem tud Gbitet.
De a program mérésétől függetlenül is gyatrának tartom a 2 Pc közötti másolás sebességét, vagy a 30MB/s normális az elméleti 128MB/s mellett ez a negyede

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66013) vargalex válasza bnorci71 (#66012) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha csak a TV volt vezetékkel kapcsolódva, akkor még egyszer megkérdezem: mit is mértél?
2 PC közötti másolás esetén mindkét eszköz vezetékkel kapcsolódott? Másolásnál egyébként (főleg az írást végző) HDD is lehet szűk keresztmetszet. Mérj iperf3-al!

Alex

(#66014) bnorci71 válasza vargalex (#66013) üzenetére


bnorci71
addikt

a méréskor nyilvánvaló, hogy a 2 PC is üzemelt Lan-on, amikor a képet csináltam már csak a TV volt rajta kábelen PC kikapcsolva noti wifin

megnéztem még régebben ezt az ajánlott progit, de nem boldogultam vele

lehúzott HDD-vel is mértem érdekes ott is Lede\\SMB mappa van
rémlik mintha anno rossz helyre hoztam volna létre a megosztást nem a HDD-re hanem a router memóriájába, de HDD nélkül szinte értékelhetetlen eredmény jön

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66015) vargalex válasza bnorci71 (#66014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valahol dokumentálva van, hogy az a program mit mér egyáltalán?

Alex

(#66016) bnorci71 válasza vargalex (#66015) üzenetére


bnorci71
addikt

[link]

amit én gugli fordítóval ki tudtam hámozni fájlátvitelt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66017) vargalex válasza bnorci71 (#66016) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem ez windows file és nyomtató megosztás segítségével mér. Annak ugye LEDE alatt a Samba felel meg, de a TC7200-at nem tudom, hogy mérte. Merthogy azon nincs...

Alex

(#66018) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Nekem egy 1043ND (v2) routerem van és az lenne a kérdésem van alternatív firmware amivel kilehet hozni belőle még többet?

(#66019) Sanya válasza Csabi1984 (#66018) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sebesség terén nem.
Szolgáltatás terén igen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66020) suste válasza Csabi1984 (#66018) üzenetére


suste
veterán

a kérdés annyira általános ("lusta"?), hogy nem lehet válaszolni rá! (vagy több oldalas lenne, és ne várd el, hogy a melót elvégzi helyetted más....nem hiába nem jön válasz...)
kérdezz pontosabban!!!

(#66019) Sanya
a te válaszod sem igaz teljesen, mert pl samba/ftp írás/olvasásban lehet gyorsabb
de mint írtam, a kérdés a "rossz"!

(#66021) Bacusuz válasza suste (#66020) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia !
Az én kérdésem is túl általános volt?
Mert válasz azóta sem jött, de már nem is aktuális.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66022) suste válasza Bacusuz (#66021) üzenetére


suste
veterán

Erre a kérdésre minden válasz meg van a routerhez tartozó topicban.
Ha routeres kérdésed van, akkor mindig nézd meg van-e a konkrét típusnak topicja! Pl a 1043-asé a legbővebb itt.
Ha nincs válasz, akkor körül kell nézni, a kereső is jól működik.
(Én egyébként nem láttam ezt a kérdést.)

(#66023) suste válasza Csabi1984 (#66018) üzenetére


suste
veterán

Nem kell megsértődni, és főleg nem privátban!
Én nem képzeltem semmit, csak megállapítottam valamit a kérdésedről, és zárójelben kérdeztem.
Kérdést úgy tegyél fel, hogy a válaszadó ki tudja találni pontosan mit szeretnél. Ne neki kelljen hosszú leírásban taglalnia a válasz lehetőséget, hiszen ő segít Neked és nem fordítva....
Szóval szerintem a hosszú, alapos kérdés és a rövid válasz a normális a fórumon.
Más szerint nem?

(#66024) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!
A szomszédom nagy lakásban lakik. Távolság és több téglafal miatt dobálja a WiFi-t a szobájukban ('T"- s router..).
Letesztelném a TP-linket (1043 v1.) kb. félúton beállítva "jel továbbításra".
A Suste BB-re gondoltam. Milyen beállítást ajánlotok? :F

Vigyorka

(#66025) suste válasza Vigyorka (#66024) üzenetére


suste
veterán

mivel nem openwrt-s a fő router így csak a repeater/repeater-relayd jöhet szóba (9092/wifi-extra/repeater)

[ Szerkesztve ]

(#66026) dell600


dell600
csendes tag

Sziasztok van egy 1043ND (v2) routerem 500 as digi netem van de kábelen 110 nél csontra leszabályoz probáltam már cserélni a gyári firewirét de nem oldodott meg :(

találkoztatok ilyennel?

(#66027) suste válasza dell600 (#66026) üzenetére


suste
veterán

Csak gyári fw-vel és bekapcsolt HWNAT -tal fog menni!

(#66028) Sanya válasza suste (#66020) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sebesség terén (internet) nem lesz gyorsabb.
Szolgáltatások terén jobb(másolás, tűzfal, managelhető portok, vendég wifi, stb)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66029) Vigyorka válasza suste (#66025) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Kösz a segítséget! :R

Vigyorka

(#66030) suste válasza Sanya (#66028) üzenetére


suste
veterán

ez sem teljesen igaz (vendég wifi)
irogathatnánk pár oldalt erről, de sokkal egyszerűbb, ha leírja mire van szüksége....

(#66031) dell600 válasza suste (#66030) üzenetére


dell600
csendes tag

köszi

(#66032) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok kellene egy kis segítség. Van egy régi 541-es routerem amit switchbe kötnék a 1043-ra mert nem elég lan - wifi nem is kell.
switchen átálítottam a lant 192.168.1.232-re(1043: 192.168.1.1), kikapcsoltam a dhcp osztást, lan2lan, de semmi. a switchre értelemszerűen nem tudok csatlakozni wifin, mert nem oszt dhcp-t, nézem a naplot ott, meg nem látom hogy osztana ip címet a 1043. Lehet, hogy az 541-et nem lehet switchnek használni????

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#66033) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!
Talán le is van már írva valahol, úgy hogy elég akár egy link is. Szóval a a 1034ND V4.0 mennyiben jobb - rosszabb az elődjeinél, miben más? Elfogadható rajta a gyári szoft vagy nem árt egy moddoltat feltenni?
Egy T-s Cisco kábelmodem mögé menne, hogy ne lehessen már látni a net felől az összes gépet egyebet...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66034) Essejó válasza Essejó (#66033) üzenetére


Essejó
veterán

Időközben az összefoglalóban a kérdés egy részére választ kaptam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66035) God Vazzeg válasza Essejó (#66033) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én gyárival használom, kifogástalan :K

(#66036) suste válasza Essejó (#66034) üzenetére


suste
veterán

Ha csak switch+ap -nak kell és elég a 100mbit kábelen, akkor a 842-essel feléből megúszod.
Ha kell a gigabit, akkor nincs olcsóbb Tp-link -ben (viszont van más ami ugyanannyiért jobban megéri).

(#66037) aicon válasza suste (#66036) üzenetére


aicon
senior tag

melyik típusra gondolsz?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#66038) suste válasza aicon (#66037) üzenetére


suste
veterán

Van már több AC típus is ebben az árkategóriában (Dlink, Asus, stb).
De mindenkinek mások az igényei, nézz körul az árgépen és a gyártók oldalain.....
Vagy a milyen router topic, de ott is mindenki a saját szemszögéből nézi, így neked kell választani, hogy ne legyen később: én nem ezt akartam....

[ Szerkesztve ]

(#66039) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Böngészőben ha kívülről meghívom a routert (https) akkor tanúsítvány hibát ír, ezt, hogy lehet orvosolni, hogy "biztonságos" helynek tekintse?
1043v3 a router, és LEDE a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#66040) Headless válasza twingo16v (#66039) üzenetére


Headless
őstag

Jah trusted ssl-t veszel vagy használsz (letsencrypt) , de leginkább kattints a tovább a weboldalra… vagy telepítsd az eszközre manuálisan a tanusítványt /etc/uhttpd.crt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66041) twingo16v válasza Headless (#66040) üzenetére


twingo16v
tag

Hozzáadtam manuálisan az uhttpd.crt fájlt, böngésző restart megvolt, de semmi, ugyan úgy "nem biztonságos" .
Esetleg van még valami ötleted?

(#66042) Vigyorka válasza twingo16v (#66041) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Bocs...

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#66043) Essejó válasza suste (#66038) üzenetére


Essejó
veterán

Miután a T-s kábel modem mögött van már egy 8 portos Gigás switch így azt kell mondanom nem elég a 100-as háló. :) A lényeg elsősorban az lenne, hogy a net felől ne látszódjon, hogy mi van mögötte. Egyébként egy 120/10-es netet kell ellátnia. Az nem lenne hátrány ha jó erős lenne a WiFije, családi ház vastag falak, nagy kert. Amit a gyári T-s Cisco produkál az harmat gyenge. Az előszobaajtó előtt nyitott ajtók mellett 2 vonal a telefonon a wifi. Ahogy néztem elvileg 20 körül lenne esetleg Mikrotik is ami lehet még nem tud AC-t de a kert végében is lenne Wifi. Csak fázok tőle, hogy az összes létező szabályt kézzel kell megírnom benne. Egyébként ha tudsz ajánlani konkrét típust, akkor jöhet privátban, és utána nézek, hogy tetszik-e, legalább nem offolnánk a topikot.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66044) woodworm válasza Essejó (#66043) üzenetére


woodworm
veterán

Tényleg a cisco mögé lehet látni, lyukas a tűzfala?
Ha nem kétsávos routert veszel és ap módban használod (1043v4), akkor szinte nulla a sebességvesztésed a 842-essel, mert n-es wifit gyorsabban dolgozni 2,4 GHz-en csak kivételes körülmények között fogsz látni.

(#66045) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy WR1043NDv4 routert, és a problémám hogy a 3 antennája ellenére borzasztóan gyenge a WiFi-je. A routertől 10 méterre, téglafallal elválasztva már dobálja a jelet, nem csatlakozik lassú. A régi Asus routerem jelét kint a hátsókertben is tökéletesen lehetett fogni, de a kínai telefonom hotspotja is erősebb ennél.
Állítgattam, döntögettem az antennákat, a csatornát is módosítottam de sehogy sem jobb.
Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy törődjek bele hogy ilyen gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#66046) akela91 válasza bopeti98 (#66045) üzenetére


akela91
addikt

Nálam is sokkal gagyibb a wifi jel erőssége, mint a 8 éves, pár ezer ft-os Asus routerem jele. Szintén v4.

[ Szerkesztve ]

(#66047) bopeti98 válasza akela91 (#66046) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi!
Hát szomorú vagyok. Ráadásul mivel személyesen vettem még 14 napos elállás sincs. :(
Most felraktam az emeletre, onnan a házat nagyjából lefedi, de a kertben továbbra sem lehet látni a WiFi-t, ami így a nyár közeledtével elég nagy gond.

[ Szerkesztve ]

(#66048) suste válasza bopeti98 (#66045) üzenetére


suste
veterán

1: a 3 antennától nem lesz erősebb a jel az 1-2 antennás klienssel! Ez óriási tévhit, és sokan megszenvedik.
2: ha a régi router csak g-s, akkor egyértelmű, hogy erősebb.....
3: ha valakinek a wifi a legfontosabb, akkor sosem a tp-link a legjobb választás. (Bár tuti nincsen sosem wifiben).

(#66049) Essejó válasza bopeti98 (#66045) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor ez egy JÓ nagy Piros pont a mellett, hogy ne ilyent vegyek. :R

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66050) bopeti98 válasza suste (#66048) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi!

Akkor ezt megszívtam. Jobban utána kellett volna néznem vásárlás előtt. Lehet inkább áron alul eladom, és veszek egy rendes Asus router. Az legalább bevált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.