Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) xabolcs válasza gduck (#69949) üzenetére


xabolcs
őstag

A readme-ben azt irja, hogy a csomagokat meg az USB-t el lehet felejteni.

De attol meg van V1-re!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69952) iMaverick válasza xabolcs (#69951) üzenetére


iMaverick
addikt

Sőt! A "normál" verzió is van V1-re...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69953) xabolcs válasza iMaverick (#69952) üzenetére


xabolcs
őstag

De az nem normal V1-hez van! ;)

Hanem a memoria moddolt, 64MB RAM-os valtozathoz!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69954) iMaverick válasza xabolcs (#69953) üzenetére


iMaverick
addikt

memoria moddolt?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69955) woodworm válasza xabolcs (#69953) üzenetére


woodworm
veterán

Nem emlékszem, hogy a megfelelő modulra cserélés után módosított fw kellett volna rá, mint a flash esetén. Valószínűleg a hardver érkezett a korlátaihoz és az fw-be kerülő környezet megfelelő működéshez szükség van a több ramra.

(#69956) Doky586 válasza iMaverick (#69954) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az eredeti v1 csak 32MB ramot tartalmaz.

(#69957) iMaverick válasza Doky586 (#69956) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt értem, de hogy moddolta a ram-ot? Kiforrasztotta és tett be másikat? (Nagyobbat?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69958) woodworm válasza iMaverick (#69957) üzenetére


woodworm
veterán

Igen. A topik elején van több link és leírás is, ha jól emlékszem. Sőt, valamelyik bolt árult eleve moddolt routert.

(#69959) xabolcs válasza woodworm (#69955) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, en is erre tudok gondolni, hogy amiatt csinalt ket felet.

Mas, 32M-val szerelt routernel lattam mar sikertelen "opkg update" parancsot: elfogyott a memoria.

Ja igen, az ar71xx es az ath79 target is szepen mukodik a 64M-es valtozaton, mindenfele kulon mokolas nelkul.

ath79-en volt ehhez kapcsolodo kommit. :)

Igen, nekem is abbol a boltbol van! :D

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69960) gduck válasza xabolcs (#69951) üzenetére


gduck
addikt

Opsz. Köszi, én még a fastpath letöltéseinél kerestem (az első verziót még oda rakta)

(#69961) iMaverick


iMaverick
addikt

Tegnap felraktam a sysupgrade-es verziót a korábbi gwlim féle "sima" FastPath-os OpenWRT/LEDE-re. Simán rámászott (nem volt brick). Óvatosságból (vagy inkább józan észre hallgatva) a Keep settings-et nem kértem. :B

Sebesség teszttel nem tudok szolgálni, lévén a 1043-am access point-ként van használva, a netet ő is úgy kapja a Digi ONT-jétől a gigás spárgán.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69962) gduck válasza iMaverick (#69961) üzenetére


gduck
addikt

Szintén elmondhatom én is, hogy "Tegnap felraktam a sysupgrade-es verziót a korábbi gwlim féle "sima" FastPath-os OpenWRT/LEDE-re... Keep settings-et nem kértem..." ;)

Sebességben nem látok eltérést, viszont a proci kihasználtság magasabb! Hiába no, ez még egy V1-es :)

1 Minute Load: 1.68 - Average: 1.54 - Peak: 1.83
5 Minute Load: 1.57 - Average: 1.50 - Peak: 1.59
15 Minute Load: 1.40 - Average: 1.35 - Peak: 1.42

Szóval egyenlőre még tesztelgetem.

[ Szerkesztve ]

(#69963) iMaverick válasza gduck (#69962) üzenetére


iMaverick
addikt

Gondolom Te "router"-ként is használod.?
Nálam "csak" AP + switch, így:

System
Hostname
...
Uptime
3d 11h 18m 31s
Load Average
0.18, 0.07, 0.02

Ez így nem vészes. Ha ténylegesen routol-na (+PPPOE), gondolom mindjárt más lenne a leányzó fekvése. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69964) suste válasza iMaverick (#69963) üzenetére


suste
veterán

Switch -kent tökmindegy milyen fw van rajta :))

(#69965) gduck válasza iMaverick (#69963) üzenetére


gduck
addikt

Igen, nálam ez a fő router UPC 500-as nettel ;)

(#69966) its_grandpa válasza suste (#69964) üzenetére


its_grandpa
tag

Nem feltétlen.
Nálam is switch a V3 de róla megy a dyndns. Tudom, te meg tudod oldani bármelyik fw-vel de nem rendelkezik mindenki a te tudásoddal. :R

(#69967) iMaverick válasza suste (#69964) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem-nem! A "tudat", hogy pl. nem a gyári van rajta... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69968) vargalex válasza iMaverick (#69967) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Így nyilván igaz, de azon belül már mindegy, hogy gwlim féle fastpath, ar71xx, vagy ath79 build...

Alex

(#69969) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Egy V1-es routerről állítottam vissza a gyári FW-t OpenWRT-ről. Viszont most a Login kèpernyő nem fogadja el az admin admin párost. Mit tudok csinálni?

Köszi!

(#69970) Intruder2k5 válasza szente (#69969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Reset-elni a routert. Áram alatt, bekapcsolt állapotban tartsd nyomva a reset gombot ~10mp-ig.

(#69971) szente válasza Intruder2k5 (#69970) üzenetére


szente
addikt

Köszi, pont most találtam meg a megoldást. :R

(#69972) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Talán off.
WR841ND-n 350Mb előfizetésnél 90-et mértem. Ez normális, ennyit tud?

Gyári firmmel.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69973) Headless válasza DiabloCorsa (#69972) üzenetére


Headless
őstag

Két oka is van/lehet. Gyenge cpu és a másik hogy 100mbites portjai vannak. Szerintem egy kiegyensúlyozott hardver. Ennyiért ez volt akkoriban, mikor vetted.

Gigabites portokkal és hozzá megfelelő ha dverrel fog menni több. Persze csak ha a kliens eszköz is gigabites portokkal rendelkezik és elég erős arra a feladatra amit ilyen sebességgel akarsz használni.

Röviden igen ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69974) xabolcs válasza DiabloCorsa (#69972) üzenetére


xabolcs
őstag

(megeloztek, torolheto!)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69975) DiabloCorsa válasza Headless (#69973) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszönöm. Kaptam egy Hitron kábel modemet fix IP címmel - ezt direkt a PC-be kell dugni(?) - és sehogy sem akart működni a net
FTP ment, ping megy, saját othoni IP kamera bejött, de a böngészőben semmi.
(Talán a fix DNS hiányzott? )

Ez a router - 841ND - volt kéznél és láss csodát lett net. Sebességet mértem le 90 fel 30.

Holnap rádugok kap egy WRD1043 V4-et.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69976) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Van egy wdr4300 routerem. Írtam a saját témájában, de nem igazán van ott élet. Jelenleg gyári firmware van rajta. Gondolkodom a lede fastpatch használatán. Szerintetek digi1000-res netre jó lenne, sok szálas terhelés mellett lenne gondja?

(#69977) suste válasza Dragon3000 (#69976) üzenetére


suste
veterán

De mi a cél?
Gyári van van HW nat, így kb kihajtja a gigát......

(#69978) Dragon3000 válasza suste (#69977) üzenetére


Dragon3000
veterán

A gyári megoldás 3 beállítható ddns címe nem tetszik. Amit használni szeretnék, azt így nem tudom beállítani. Ezért is volt az a kérdésem, hogy 1000es net mellett a fastpath normálisan ki tudná e szolgálni a netet sok szálas terhelés mellett is? Vagy törődjek bele a gyári megoldás ezen részének szar megoldásába? Vagy van valami windowsos megoldás a ddns-s részre, ahol bármelyik szolgáltató beállítható és még jól is működik?

[ Szerkesztve ]

(#69979) Doky586 válasza Dragon3000 (#69978) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"3 beállítható ddns címe nem tetszik"
Nem ismerem ugyan a gyárit, de szerintem nem kiválasztanod kéne hanem simán kézzel beírni amit kell. :K

(#69980) iMaverick válasza Doky586 (#69979) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem erre gondol a kolléga:

(#69978) Dragon3000
A gyári megoldás 3 beállítható ddns címe nem tetszik. Amit használni szeretnék, azt így nem tudom beállítani.

Most 3 ddns-es címet szeretnél, ha a router bejelentkezgetne? Vagy ezt hogyan kell értenünk?

Vagy "így" a 3?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69981) Doky586 válasza iMaverick (#69980) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg azt hogy oda a legördülő menü rublikájába kattintva begépeli a kívánt szervere címét..
Hiszen wrt-n se lehet túl sokkal több adatot megadni. :)

(#69982) vargalex válasza Doky586 (#69981) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyári firmware-ban nincs szabad beírási lehetőség... Valamint érdemes megemlíteni, hogy milyen WRT-ről van szó. Ránézésre DD-Wrt, OpenWrt-n kicsit más az oldal:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69983) Doky586 válasza vargalex (#69982) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most ne a betűszín, elrendezés hasonló - nem hasonlóságára gondolj.. :D

Hanem hogy csak 4 adat kell a működéshez, ebből 3 megtalálható a gyári firm oldalán is. Egyedül a server címét kell(ene) megadnia. Mivel a gyári firmet nem ismerem, gondoltam simán begépeli abba a rublikába.

(esetleg a firm filet bineárisan megszerkeszti-átírja?)

[ Szerkesztve ]

(#69984) vargalex válasza Doky586 (#69983) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért nem ilyen egyszerű a dolog...

Alex

(#69985) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Már megválaszolták, de azért én is leirom. Gyárilag 3 közül lehet választani és nem lehet szerkeszteni. Így továbbra is él a kérdésem.

(#69986) iMaverick válasza Dragon3000 (#69985) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor még most is a Fastpath LEDE lesz a válasz. ;]

Ha jól emlékszem, akkor a kollégák mérése alapján olyan 700Mbps-ig fogja tudni a netet (már persze ha a szolgáltatótól gigás netet kapsz :DDD )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69987) Dragon3000 válasza iMaverick (#69986) üzenetére


Dragon3000
veterán

Használtam már régen lede fastpath ideiglenesen 1043on, ment is 800zal, itt csak ennyit nyújt a digi1000, de nem volt tesztelve sok szál terhelése mellett.

Wdr4300-ra mi a menete a fastpath telepítésének, ha esetleg nem válna be, hogyan lehet visszavarázsolni a gyári megoldást?

(#69988) vargalex válasza Dragon3000 (#69987) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A FastPath LEDE is egy OpenWrt, szóval ugyan azok a szabályok érvényesek...

Az nem mindegy, hogy milyen 1043-on próbáltad a FastPath-ot. Csak a v1-ben gyengébb a SoC, mint a 4300-ban, az összes többiben erősebb...

Alex

(#69989) zoger


zoger
tag

Sziasztok! Van egy 1043nd v1.8 routerem digis 1 gigás nettel olyan 120mbitet tud kábelen. Látom, hogy meg lehet kicsit turbózni a dolgot csak nem merek belekezdeni. Tudnátok segíteni, hogy pontosan mit is kéne tennem.
Köszönöm!

(#69990) Doky586 válasza zoger (#69989) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Venni egy új korszerűbb routert.. :B

(#69991) zoger válasza Doky586 (#69990) üzenetére


zoger
tag

Igen valószínű az lesz a vége. Ha már fel lehetne tornászni 300mbitig az már nekem elég lenne.

(#69992) woodworm válasza zoger (#69991) üzenetére


woodworm
veterán

A visszább említett fastpath a megoldás. Semmi bonyolult nincs a felrakásában, webes felületen megtehető, ahogy a visszatérés is gyárira. Digi pppoe kapcsolatnál hozható vele a 300-400 Mbit. Az egyetlen hátulütője, hogy nincsenek forgatva hozzá csomagok, így az usb nehezen izzítható be. A legújabb pedig tovább hízott és a hardverigénye is növekedett, határeset ezen a hardveren.

(#69993) #79715584


#79715584
törölt tag

Sziasztok,
a v4-es verzióm van ebből a routerből. Az IPv6 beállításokkal szórakoztam, de nem tudom sikerült-e. :D
Így állítottam be, de a tesztoldal szerint nem okés.
Alapból DHCPv6-on volt. Tegyem oda vissza inkább?

(#69994) zoger válasza woodworm (#69992) üzenetére


zoger
tag

Szóval akkor csak simá felteszem hozzá firmwaret és utánna ugyanúgy webes felületen konfigurálom?
Akkor nem kell unixba pötyögni ill. fileokat átírni.

(#69995) iMaverick válasza zoger (#69994) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem. ;)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69996) zoger válasza iMaverick (#69995) üzenetére


zoger
tag

Ok köszönöm. Akkor frissítem a firmwaret ezekkel: https://github.com/gwlim/Fast-Path-LEDE-OpenWRT/tree/master/Fast-Path/Dec-2017/TP-Link%20WR1043NDv1/32MB
gondolom először a factory utánna a sysupgrade. Ha nem tudom eladni lehet teszek vele egy próbát.
Vajon milyen sebességre számíthatok pppoe-n wan-lan között?

Vissza lehet állni innen a gyári firmware-re?

(#69997) gduck válasza zoger (#69996) üzenetére


gduck
addikt

Ilyen lesz a sebességed ;) KATT IDE!

Gyárira visszaállni STRIPPED firmware (webes felületen keresztül frissítheted vele)! KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#69998) zoger


zoger
tag

Bocsánat, hogy ide írok, de úgy látom itt sokat nagyon otthon vannak a routerek lelki világában.
Van egy problémám ami nem hagy nyugodni. Androidos mobilon van egy mobiliron nevű alkalmazás amin keresztül elérem a munkahelyi dolgaimat. Otthon ha a Archer c2 a fő router és a 1043 az access point amire csatlakoznak a készülékek akkor nem tudom elérni semmi. "unable to open a secure connection" hiba fogad. Ha fordítva van minden ok. A c2-t már többször reseteltem ill. végigpróbáltam az összes gyári firmwaret hozzá, és nem jó. Bárhol járok mindenhol működik csak ezzel a routerrel nem akar. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#69999) iMaverick válasza zoger (#69996) üzenetére


iMaverick
addikt

gondolom először a factory utánna a sysupgrade.

Ha a gyári firware-ről frissítesz, akkor csak a factory-t kell felraknod! (A sysupgrade-es ahhoz van, ha már frissítettél ebből egy korábbi verzióra.)

(#69998) zoger: nem akarok belekotnyeleskedni, de ha "fordítva" működik, akkor miért nem cseréled át a két router-t. Azt írod, hogy a 1043-ra kapcsolódnak az eszközök. A C2 AC-s wifi-vel rendelkezik, még lehet jobban is járnál ezzel a felállással. A 1043 meg (ha nem V1-es), akkor elviszi a Digi gigás netjét is.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70000) zoger válasza iMaverick (#69999) üzenetére


zoger
tag

Természetesen úgy használom, hogy működjön a dolog. De ha tudnám az okát a problémának akkor be tudnám állítani a c2-est fő routernek és a 1043 helyett vennék valami komolyabb 5g-s cuccot. A 1043 1-es verziós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.