Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) csocsoszán válasza Intruder2k5 (#43000) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ok! Köszönöm!
Eléggé nehezen de megértettem! Mentségemre 2 hete van fent és sosem foglalkoztam portokkal meg átjárókkal! Ez működik!
A következő amit meg kellene oldanom az, hogy kívülről totalcommanderrel elérjem a routerre kötött hdd-t! Ha kérhetnék egy én szintű leírást megköszönném!(pl a kiszolgáló név a roouter hdd-je lenne szerintem, de azt a címet hogyan tudom meg? 192........?)
Utána már csak olvasok, hogy értsem is amit csinálok! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#43002) Intruder2k5 válasza csocsoszán (#43001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben vargalex féle fw-t használsz, úgy a 192.168.1.1:8081-as címen elérhető formázó felületen tudod beállítani az FTP felhasználó jelszavát is! Ha ez megtörtént, már használhatod is a távoli elérést...

[ Szerkesztve ]

(#43003) Intruder2k5 válasza csocsoszán (#43001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehh, most látom, hogy közben beleszerkesztettél még...

Szóval, a kiszolgálónév az nem a HDD, hanem a WAN IP címed, de mivel gondolom ez mindig változik, így erre a célra érdemes regisztrálni, és beállítani egy bármilyen dinamikus dns (DynDNS, No-IP, etc...) címet, különben nem fogod megtalálni a routert az interneten!

(#43004) csocsoszán válasza Intruder2k5 (#43003) üzenetére


csocsoszán
őstag

Egész idáig nyomkodtam!(Otthonról próbálgatom!)
Tehát ha meg van az ip címem (ami két hete nem változott UPC, egyenlőre csak találjak be, majd később regisztrálok!) beírom a totalcommanderbe mint kiszolgáló név.
A felhasználó név nem változott a routerbe belépéskor adom meg root.
A jelszó a router belépő jelszava vagy az ftp-be beírt jelszó?
Kell még valamit berírnom? A routerbe mit kell állítanom engedélyeznem? 1.7 vargalex tplink 1043

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#43005) Intruder2k5 válasza csocsoszán (#43004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A felhasználó FTP, a jelszó pedig amit megadtál! Itt nincs root!

(#43006) csocsoszán válasza Intruder2k5 (#43005) üzenetére


csocsoszán
őstag

ok!!
Ezer hála!!!!! bent vagyok!!!!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#43007) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudom frissíteni a torrent klienst a routeremen?
Jelenleg Trasmission v2.32 -m van, nincs bajom vele tökéletesen működik, viszont az egyik trackernél (ami nekem a legfontosabb lenne) már csak a v2.42 vagy v2.50 támogatott.
Állítólag megszűnne vele a "Tracker returned an error: Tracker gave HTTP response code 0 (no response)" torrent hibám annál a trackernél.
Előre is köszönöm a segítséget!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#43008) Kicsirics77 válasza Truman (#43007) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem fog megszünni
a hiba nem a kliensben van
melyik firmware van a routeren?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43009) Kicsirics77 válasza Truman (#43007) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem 2.77-van fent és a hiba ugyanúgy előjön

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43010) Truman válasza Kicsirics77 (#43008) üzenetére


Truman
senior tag

OpenWrt Backfire 10.03.1

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#43011) Kicsirics77 válasza Truman (#43010) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azon is megfog a hiba maradni mert a külföldi trackerekkel és kapcsolatokkal van gond javaslom az adott oldal fórumát visszaolvasni,itt nem részletezném mert nem ide tartozik

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43012) SteveBeard válasza Truman (#43010) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Ha mégis frissíteni akarod, akkor a LUCI-ból egyszerűen megteheted....

Steve

(#43013) woodworm válasza SteveBeard (#43012) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a legnagyobb gond a csomag beszerzése. Nekem is még vargalex 0.92-ese van fennt, hasonlóan régi transmissionnal. Csak a AA -nál trunkban van friss csomag, 2.81 (pont a maghoz kiadott frissítés nem működik benne). Kérdés: kernelfüggő vagy simán fel lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#43014) SteveBeard válasza woodworm (#43013) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Neki a OpenWrt Backfire 10.03.1 van fent, ott a legfrissebb a 2.76...., mint az AA-nál...
Sajnos a csomagok frissítése tényleg probléma az Vargalex verzióknál....

Steve

(#43015) SteveBeard válasza woodworm (#43013) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Hibaüzenet nélkül felment a 2.81, de nálam nem indul el.. valami lib...so hibát dob....

Steve

(#43016) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#43015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan mi az a lib.so hiba? Régebben találkoztam olyannal, amikor név probléma volt, mert keresett mondjuk lib.so.0 file-t, és ehelyett az új csomagban lib.so.1 volt, de a hiba egy F6-al orvosolható is volt! Tehát vagy átnevezed az új file-t, vagy akár másolással megduplázod, csak két különböző néven...

[ Szerkesztve ]

(#43017) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#43016) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Visszaálltam, de megnézem...ebben a melegben, amúgy sem lehet kimenni... :D

Steve

(#43018) SteveBeard válasza SteveBeard (#43017) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Ezt hiányolja: libminiupnpc.so.9

Steve

(#43019) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#43018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem keress rá libminiupnpc.so.* file-ra, és másold le libminiupnpc.so.9 néven ami van, aztán majd meglátod! :)

[ Szerkesztve ]

(#43020) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#43019) üzenetére


SteveBeard
senior tag

...és tényleg ;)
:R

Steve

(#43021) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#43020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt is hasonlók miatt szenvedtek! :)

https://dev.openwrt.org/ticket/12978

Amúgy nekem ASUS-on valami teljesen más program (már nem tudom mi) játszott el hasonlót, onnan a tapasztalat, de örülök, hogy itt is segített! :)

(#43022) woodworm válasza SteveBeard (#43018) üzenetére


woodworm
veterán

Ez egy olyan csomagfüggőség lehet amit én nem tudok pótolni. Nálam ugyanis nincs csomagban ilyen library. Tehát ha kijön a 2.82 és bekerül vargalex frissítésébe is majd váltok.

(#43023) Intruder2k5 válasza woodworm (#43013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Kérdés: kernelfüggő vagy simán fel lehet tenni?"

Szerintem ami kernelfüggő, azok a kernel modulok, azok viszont külön jelölve vannak! A többi, sima alkalmazás viszont minden további nélkül telepíthető, mint ahogy újabb kerneles fw csere után is működnek tovább! Kétlem, hogy egy TM bármilyen módon kernelfüggő lenne...

[ Szerkesztve ]

(#43024) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#43023) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Biztosan nem kernelfüggő, hiszen én is vargalex féle openwrt verziót használok...és ezt a trunk-ból frissítettem, ami már újabb kernelt használ...

Steve

(#43025) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#43024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Furcsa is lenne ez a torrent klienstől! :)

(#43026) woodworm válasza Intruder2k5 (#43025) üzenetére


woodworm
veterán

De a 0.92-ben nekem nincs még libminiupnpc, csomag sem készült annak idején hozzá (le vannak mentve). Telepíthetem ugyanonnan, ahonnan a friss transmissiont, de mikor lesz vége a csomagfüggőségeknek?

[ Szerkesztve ]

(#43027) georgg válasza georgg (#42980) üzenetére


georgg
csendes tag

Megoldódott. A DMA hibát a csatorna ütközés okozta. Átraktam a 11-es csatornára ott már nem volt DMA hiba, csak az androidom nyírta ki a wifi-t. :W Most a 3 csatornán van és tökéletesen működik. :C

(#43028) Warter


Warter
őstag

Erre valakinek ötlet. Nem fut torrent, nem fut semmi extra cucc. Csak wifinek és routernek használom az eszközt.

(#43029) SteveBeard válasza Warter (#43028) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Kérdés, hogy eddig miket próbáltál, hogy ne fussunk felesleges köröket....

Steve

(#43030) Warter válasza SteveBeard (#43029) üzenetére


Warter
őstag

A ki-be kapcsolást, mert más ötletem nem volt. Korábban az eredeti firmware-rel nem csinált ilyet és itt sincs mindig. Néha hetekig megy gond nélkül. Néha meg egymás utáni nap is elszáll. A wifi fix csatornán van, ha jól rémlik 11-esen. Tökéletesen fut, majd 1x csak eltűnik a wifi.

(#43031) SteveBeard válasza Warter (#43030) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Próbálj másik csatornát, a gyári biztosan nem a 11-est használja. Esetleg körbenézhetsz valami wifi monitorozó programmal (pl inssider van androidra is) hol van szabad csatorna...

Steve

(#43032) Warter válasza SteveBeard (#43031) üzenetére


Warter
őstag

A gyárin is fix csatorna volt beállítva, azon nem volt semmi gond.

(#43033) SteveBeard válasza Warter (#43032) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Azon is a 11-es?

Steve

(#43034) Warter válasza SteveBeard (#43033) üzenetére


Warter
őstag

Most fejből meg nem mondom, hogy 9 vagy 11, mert a router otthon van. De ugyanaz volt beállítva, mint most.

(#43035) SteveBeard válasza Warter (#43034) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Azért egy másik csatornát csak kipróbálnék, mert az nem kerül semmibe.
Amit még tanácsolni tudok, hogy a logokat egy fájlba kéne menteni és mikor a hiba jelentkezik, megnézni miket írt abban az időben...

Steve

(#43036) Warter válasza SteveBeard (#43035) üzenetére


Warter
őstag

Köszi az ötleteket, megnézem, hogy miket ír a logban.

(#43037) georgg válasza Warter (#43034) üzenetére


georgg
csendes tag

Nálam a 11-es csatornán az androidos telefon eldarálja a wifit.
Újraindítás után egy darabig üzemel, majd újból beszaggatja.
Ha átteszem másik csatornára onnantól kezdve teljesen stabil a kapcsolat.
Lehet, hogy nálad is ez lehet a gond.

(#43038) Warter válasza georgg (#43037) üzenetére


Warter
őstag

A sebességgel és a kapcsolattal nincs semmi probléma egyik készülékkel sem. Egyedül a wifi néha elrohad.

(#43039) huan


huan
őstag

Sziasztok

Sikerült új ftp felhasználót létrehoznom adduser paranccsal.
Ez alapján csak az alap "ftp" felhasználónak van írási, a másiknak csak olvasási joga.(ezt így akartam)
De így windows7 alól sem tudok a hálózati meghajtóként látható megosztásra másolni. Mit kell tennem még, hogy ez az írási jogosultság visszakerüljön?

[ Szerkesztve ]

(#43040) vargalex válasza SteveBeard (#43014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem tudom, hogy te hol nézted, de a BackFire-nál csak 2.32-es transmission van.
Nem az én build-emnél van frissítés probléma. A repository már csak ilyen. Az aktuálisan build-elt verzióhoz tartozik és soha nem változik!

Alex

(#43041) ArGab


ArGab
őstag

Üdv
Mivel az elmúlt pár órát ezzel töltöttem, gondoltam megosztom, mert nem találtam keresővel az eddigiek között. A minap feltettem a ddwrt-t a routerre, mivel a gyári 1-2 heti rendszerességgel hátast dobott és csak a reset segített rajta. 741 alatt ez a csere igen hatásos volt, 1 év alatt talán ha kétszer volt újraindítva.
A gondok ez után jöttek, mert a wifi használhatatlan lett egy androidos tableten. Mivel van még csak G-s eszköz ezért NG-mixed módba lett állítva. A tünet viszont az volt, hogy a sikeres kapcsolódás után pár perccel megszűnt működni a wifi. El nem dobta, kiváló kapcsolatot jelzett, csak nem töltött be semmit, minden elszállt a timeout után kapcsolati hibával. Végül sikerült ráakadni pár ddwrt és google code topicra ahol ugyanezt írják többen is JB esetén, illetve pontosabban hogy csak N esetén nem is kapcsolódik. Kipróbáltam hát az utóbbit is, és valóban ugyanez történt, csak N-re állítva nem is lehet a tabról a wifire kapcsolódni. G only módban hibátlanul működik.

A G only módban használat nem igazán alternatíva, így kéne valami másik megoldást keresni. Ahogy látom régebbről itt a vargalex féle OpenWrt-t szeretik sokan amire lehet is ddwrt-ről átmenni. Amit viszont nem találok sehol: hogyan lehet erről a gyári tplink-re visszaállni szükség esetén? Ezt sehol sem sikerült meglelnem eddig.

(#43042) SteveBeard válasza vargalex (#43040) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Igazad van.
A trunkot néztem véletlen. :B azt hiszem...
Egyébként nem is a frissítéssel van a problémám, hanem azzal, hogy a regebbi verziókhoz el sem érhető a repository. Tehát kenytelen vagyok frissíteni, ha valamire szükségem van.
Tudom, tárhely, stb. probléma, megértem...
Persze megoldottam, letöltöttem az egészet. ;-)

Steve

(#43043) ArGab válasza ArGab (#43041) üzenetére


ArGab
őstag

Meglett közben, a ddwrt-hez már beszerzett webrevert kell ehhez is.

(#43044) vargalex válasza ArGab (#43043) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt nem tudom, hogy hol olvastad... Egy nem bootloader-es gyári firmware kell a visszaálláshoz.

Alex

(#43045) ArGab válasza vargalex (#43044) üzenetére


ArGab
őstag

Itt, de akkor félreértettem a dolgot.

Az kavart be hogy a tl-wr1043nd_dd-wrt_webrevert.bin az első a listában a wr1043nv1_en_3_13_12_up120405.bin meg fel sem tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#43046) vargalex válasza ArGab (#43045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez pont a nem bootloader-es gyári firmware. A DD-Wrt webrevert-hez semmi köze.

Alex

(#43047) suste válasza vargalex (#43046) üzenetére


suste
veterán

azt is mondjuk el azért, hogy a legújabb (1.1.7) verziódat már nem lehet téglásítani gyári bootloaderes fw-vel, mert azt nem is engedi feltenni, szóval ezen nem kell parázni
addig próbálgatja a gyári fw-ket amíg el nem fogadja valamelyiket:)

(#43048) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!

1043nd-s routeremen Gargoyle 1.5.10 firmware van.
Nem használok semmi extrát csak net lan,wifi hálózaton.
Olyan jelenségem van,hogy párnapos(3,4) használat után visszaveszi a net sebességet.
Ha újraindítom rögtön visszaáll minden a normál kerékvágásba.
Találkozott már valaki ilyennel?Mi lehet az ellenszere?

(#43049) huan


huan
őstag

(#43050) tibi_hun84


tibi_hun84
csendes tag

Sziasztok! Csak annyit szerettem volna, hogy nagy UP! VargaAlex-nek, amiért a jó kis routeremet a halálból hozta vissza! :) Azt hittem, hogy már csak az építkezésen tudom használni téglaként. :) Köszi Alex!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.