Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) vargalex válasza Doky586 (#69650) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig pont 1043ND v1-en mutattam meg, hogy hogyan kell... Azóta már változott a LuCI, de a lényegen nem változtat.

Alex

(#69652) #22718208 válasza Doky586 (#69650) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem v2 van.

(#69653) #22718208 válasza vargalex (#69647) üzenetére


#22718208
törölt tag

Most látom,hogy ebben is lesz egy hiba.
Sajnos az iptv boxok miatt nem kapcsolhatom ki a sagemben a dhcp-t.
Benne van a box menüben a manual cím megadás, de nem lehet pontot írni a mezők közé. 😀
Szóval ha nincs a sagemben dhcp , akkor nincs iptv sem.

[ Szerkesztve ]

(#69654) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Már egy ideje van ez a routerem.

Firmware Version:
3.16.9 Build 150514 Rel.72381n

Hardware Version:
WR1043ND v3 00000000

Azt hittem erős lesz, nagy hatótávval, de csalódtam...

Két ház van a telkünkön, és a másik házban van a router. 2 fal van úgy mond köztünk és kb 4 méter. Ide át alig van jele ennek a routernek. Akárhány telefonnal próbáltuk, sajna mindig 1-2 szint van.

Nincs valami megoldás erre? Ennyi pénzért, többet vártam volna.

Firmware update sem segített...

(#69655) Gézengúz válasza SoulReaver (#69654) üzenetére


Gézengúz
addikt

Annyit próbálj már meg, hogy a régiót United Statesre, a channelt pedig 20MHz-re teszed. Talán elég lesz. Hmm?

(#69656) #22718208 válasza SoulReaver (#69654) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem ezek ennyit tudnak.
Én sem dobtam egy hátast a V2 wifitől, hiába a három külső antenna.
A 10e forintos , belső antennás Asus rt-n14u simán agyonveri.

(#69657) SoulReaver válasza Gézengúz (#69655) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jobb lett sokkal! Köszi a tippet. 40mhz-en nem jobbnak kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#69658) vargalex válasza #22718208 (#69653) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért nem kapcsolhatod ki a DHCP-t? Ha LAN-LAN kötöd össze, akkor adhat az IPTV box-oknak IP-t a TP-Link. Vagy van valamilyen speciális igény?

Alex

(#69659) Gézengúz válasza SoulReaver (#69657) üzenetére


Gézengúz
addikt

40Mhz-en nagyobb a kapcsolódási sebesség, de nem visz messzebbre.

(#69660) #22718208 válasza vargalex (#69658) üzenetére


#22718208
törölt tag

pm.

(#69661) Doky586 válasza vargalex (#69651) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

DD-WRT n ez egy kicsit másképp van. Ezen két dolgot átállítva nem működött: [kép], de most még a vlan2 -ről is átírtam vlan1-re [kép] majd így is megnézem, de igazából 3 hely is bőven elég egyenlőre..

(#69662) vargalex válasza Doky586 (#69661) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igazából azért reagáltam, mert nem a SoC, switch a korlátozó tényező és mert ne említsük az OpenWrt-t/DD-Wrt-t egyszerűen közösen Wrt-nek, mert nem sok közük van egymáshoz (azon kívül, hogy a DD-Wrt átveszi az OpenWrt-s commit-ok jelentős részét).

Alex

(#69663) #22718208 válasza vargalex (#69662) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem rossz cucc ez a ddwrt sem. Igaz csak keveset próbálgattam.
Nagy hátránya ,hogy v2 -n a rádugott hdd-t nem képes kezelni.
(vagyis lehet ,hogy van rá megoldás csak nem ástam bele magam rendesen)

(#69664) Doky586 válasza #22718208 (#69663) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SMB megosztással használok ddwrt-n fat32 pendriveokat, mivel nagyobbra nincs szükségem (van Synology NAS-om)

(#69665) #22718208 válasza Doky586 (#69664) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem egy 750gb van 2.5" házban. Azt nem ismerte fel. Illetve hibásan. Azt tuti ,hogy nem kezdek bele formázgatni(ha az lenne a megoldás), mert arra nincs energiám. +a fat32 vel eleve meg lennék lőve.
Tele van egyébként is biztonsági mentésekkel.

Viszont gyári fw -vel és open-el megy mint az óra.

[ Szerkesztve ]

(#69666) Doky586 válasza #22718208 (#69665) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért érdemes pendriveal kezdeni a hibakeresést, és lépésenként haladni... :K

(#69667) #22718208 válasza Doky586 (#69666) üzenetére


#22718208
törölt tag

Már az open is rengeteg időt elvett ,mire rájöttem ,mint kezdő néhány "alap" dologra.

99% hogy a dd-re nem fordítok időt. Hibakeresésre meg végképp nem.

(#69668) Doky586 válasza #22718208 (#69667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pont emiatt nem rakok fel Open- t mert a DD-WRT sokkal egyszerűbb és logikusabb számomra..

(#69669) #22718208


#22718208
törölt tag

Ha átlátod az open menü rendszerét és tudsz csomagot telepíteni , konfigolni, akkor már nem is olyan bonyolult a történet.

(#69670) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell semmit telepíteni, minden benne van amire szükségem van..

(#69671) xabolcs válasza kiss.beni93 (#69645) üzenetére


xabolcs
őstag

Rev? A1, C1?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69672) kiss.beni93 válasza xabolcs (#69671) üzenetére


kiss.beni93
tag

Nem tudom hogy pontosan mit szeretnél tudni. :(

(#69673) xabolcs válasza kiss.beni93 (#69672) üzenetére


xabolcs
őstag

A router aljan, esetleg a dobozan valami revizio a modellszam utan.

Ha nincs, nincs. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69674) iMaverick válasza #22718208 (#69636) üzenetére


iMaverick
addikt

Korábban már kiokosítottak itt a topicban, hogy a Fastpath nem hardware-s NAT, viszont sebességben azt tudja.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69675) #22718208 válasza iMaverick (#69674) üzenetére


#22718208
törölt tag

Köszi.

Kis segítséggel csináltam belőle egy 5 portos switch-et. Így nincs nat és szépen ketyeg.

(#69676) #22718208


#22718208
törölt tag

Azt be lehet állítani open-ben , hogy a usb vinyó tovább legyen ébren?

(#69677) kiss.beni93 válasza xabolcs (#69673) üzenetére


kiss.beni93
tag

Nincs rajta ilyen, v4-es.

(#69678) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok valami okosságot mondani arra, hogy miért nincsen internetem amióta felraktam az OpenWRT-t a gyári firmware helyére?

Ma reggel szépen neki készültem, letöltöttem a factory firmware-t, fel is ment, hál' istennek nem lett tégla a vége :DD

Luci szépen fogadott beléptem, írtam be jelszót a routernek, utána viszont rájöttem, hogy nincs netem.

A felállás úgy néz ki, hogy van egy Telekomos optikai kábeles modem, ebből megy a jel a routerbe, az pedig tovább osztja a gépekre. Nah, az új firmware óta a routernél megakad a dolog, a modemből közvetlenül érkezik a gépre a net, csak a router jelent akadályt.

Semmilyen weboldalt nem érek el, kivéve a LuCi felületét (még az a szerencse :N ), illetve érdekes, hogy a telekomos modem saját oldalát is elérem, ha beírom a saját ip-címét, tehát képes vagyok visszafele kommunikálni (gép -> router -> modem), de fordítva már nem megy (modem -> router -> gép (-> web) ).

Mit kéne konfigurálni?

Próbáltam már az interfaces menüpontban állítani a WAN porton (DHCP, PPPoE stb.) illetve kipróbáltam a LAN port konfigurálását is, de lefagyott a rendszer, tizen percekig csak arra a bizonyos "rollback"-ra vártam.... aztán végül újra kellett indítani a routert, és újra visszaállt a módosítás előtti állapotra.

A böngésző egyébként hol IP, hol DNS, hol csak szimplán "nincs net" hibákra hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69679) sfdrakex válasza #LittleG (#69678) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pppoe kapcsolat kell. Ott megadni a Ts felhasználóneved és jelszavad.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69680) #LittleG válasza sfdrakex (#69679) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Mármint melyik portnál kell beállítani a PPPoE kapcsolatot? Nálam speciel most 3 van:

- WAN?
- WAN6?
- LAN?

LAN-on pedig sajnos fagyás a vége, ha állítok a hálózat módján (jelenleg statikuson van)".

"Ts" ontosan mit is jelent? Pardon a hülye kérdésért :D :D

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69681) vargalex válasza #LittleG (#69678) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A Telekomos eszköz az egy router is egyben? Ha igen, akkor gondolom, hogy a LAN oldalra 192.168.1.x IP címet oszt ki. Ez a gyári firmware esetén nem gond, hiszen az 192.168.0.x-et használ. Az OpenWrt viszont szintén 192.168.1.x-et, így nem tudja, hogy merre irányítsa a csomagokat.
Egyszerűen a LAN interface IP címét írd át pl. 192.168.2.1-re (a protokoll maradjon statikus, azt semmiképpen ne állítsd át - a gyári firmware-ban is az, csak ott módosítani sem lehet ezt), kérj új IP-t a gépeden és kész.

Persze, ha esetleg PPPoE neted van felhasználó névvel és jelszóval, akkor a fentebbi nem érvényes, hanem akkor a WAN interface-t kell modositanod PPPoE-ra. (De gondolom nem ez lesz, hiszen azt a gyári firmware-ban is így kellett volna.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69682) #LittleG válasza vargalex (#69681) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia,

Megpróbáltam (volna) megcsinálni ezt az általad írt módszert, de sajnos ugyanúgy fagyás lesz a vége. Elkezd visszaszámolni 30tól, majd jön a rollback, de valójában csak megakad az egész és gondolkozik.

Érdekes, hogy akárhányszor próbálok a LAN interfészen módosítani bármit is, mindig fagyás a vége.

Tudsz erre valami okosságot?

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69683) sfdrakex válasza #LittleG (#69682) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Wanban lődd be a pppoe kapcsolatot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69684) #LittleG válasza sfdrakex (#69683) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia,

PPPoE kapcsolat nem játszik, az eredeti firmware-el sem kellett ilyet csinálni, a DHCP jó volt. Nem értem, hogy mi lehet, pedig végül már az IP címet is sikerült megváltoztatni Vargalex javaslatára (192.168.1.1 -> 192.168.2.1), de továbbra sem reagál.

Ezúttal a változatosság kedvéért ilyen hibára hivatkozik a drága:

"A(z) " x/y " weboldal visszautasította a csatlakozást"

Kezdek már kétségbe esni :( :( :(

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69685) xabolcs válasza #LittleG (#69682) üzenetére


xabolcs
őstag

Ne rollback-elj! Hanem addig nyomd, amig el nem fogadja! :)

Ertelemszeruen timeout lesz a vege, hiszen onnantol az uj, 192.168.2.1 cimen fog varni a router.
Amit egy DHCP cimkeres utan konnyeden el is ersz.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69686) #LittleG válasza xabolcs (#69685) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia,

Igen, ezen már túl vagyok. :)) Végül úgy sikerült az IP cím cseréje, hogy nem a LuCi felületet használtam, hanem bejelentkeztem SSH-n keresztül és parancssorból vittem véghez a műveletet. A végeredmény ugyan az lett.

Bár kétség nem fér hozzá, hogy az az egy órányi kínlódás, mire sikerült IP-t változtatni.... nem érte meg, mert ugyan ott vagyok, mint előtte: SEHOL. Még mindig nincs netem, pedig már mindent kipróbáltam, amit itt írtatok + neten is kerestem a megoldásokat, de hiába.

Továbbra is várom az ötleteket :DD

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69687) vargalex válasza #LittleG (#69686) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Első kérdés: a szolgáltatói eszköz milyen IP-t oszt? Openwrt alatt a WAN interface-on ugye semmit nem változtattál?

Alex

(#69688) #LittleG válasza vargalex (#69687) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia!

Második nekifutásra sikerült elérni az internetet az általad javasolt IP-cím változtatással.

Mivel már kínomban próbálkoztam mindennel, és már azt se tudtam, hogy mi hogy volt eredetileg, ezért visszaállítottam "gyári" állapotba a routert (nem gyári firmware-re!), és újra kezdtem az IP-cím megváltoztatását parancssoron keresztül. Ekkor már egyből működött az internet.

Első nekifutásra szerintem az volt a gond, hogy az IP cím változtatás előtt már babráltam egy csomó mindent a routeren, és vélhetően már annyira elállítódott, hogy az igazán jó megoldás nem tudott már segíteni :C

És gondolom ki tudod ebből következtetni, hogy igen, változtattam WAN interfész alatt is dolgokat. :D

Sebaj... jó kis első lecke volt OpenWrt-hez. Máris a szívembe lopta magát :P

Köszönöm szépen a segítségedet! Ezer hála! ;)

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69689) vargalex válasza #LittleG (#69688) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A lényeg, sikerült.

Alex

(#69690) Desmond0313


Desmond0313
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából egy éve vettem egy TL-WR1043ND V3-mat. Eleinte nem volt vele semmi probléma, viszont egy pár hónapja 1-2 hetente eldobja az internetkapcsolatot. Ilyenkor nem mutatja semmi jelét annak, hogy valami probléma lenne, a WiFi megy tovább, az admin felület is elérhető vezetékről és WiFi-ről is, csak internet nincs sehol. A status oldalon a WAN adatok nem nullázódnak ki, tehát elvileg a modem felé jó a kapcsolat. A problémát csak a router újraindítása oldja meg, ezután újabb 1-2 hétig nem jön elő újra.

Amennyire a guglizásból olvastam, inkább a V1-nél és a V2-nél jellemzőbb ez a hiba, V3-nál nem igazán találtam róla semmit.

Firmware Version:
3.16.9 Build 150514 Rel.72381n
Hardware Version:
WR1043ND v3 00000000

A gyártói honlap alapján ez a legfrissebb firmware.

Hogyan lehetne rájönni mi a hiba? Lehet-e ez esetleg rossz beállítástól?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#69691) zsolt501 válasza Desmond0313 (#69690) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugyan ilyen problémám van nekem is egy Asus routerrel, a NET Digi FTTH 1000-es net.
Neked milyen neted van?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#69692) Desmond0313 válasza zsolt501 (#69691) üzenetére


Desmond0313
csendes tag

Nekem Invitel, 100 Mbit le 8 Mbit fel

(#69693) #LittleG válasza Desmond0313 (#69690) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia!

Nem akarlak félrevezetni, de én úgy értelmeztem korábbi utánajárásaim során, hogy a V2 és V3 hardveresen egyforma, a különbség csak az, hogy a V3-ban megtalálható az új vendéghálózat funkció, tehát némileg másabb a fw.

Ebből logikusan kikövetkeztethető, hogy ha a V2-ben jelentkezik ez a hiba, akkor talán V3-ban is, a megoldás pedig hasonló lehet, mint amit V2-nél javasoltak.

DE ez csak egy tipp, most hirtelen ez ugrott be, mások biztosan többet tudnak mondani ;)

Egyébként amíg gyári fw volt az enyémen, addig talán 2 (?) alkalommal ilyen nekem is jelentkezett, ugyanúgy nem jelzett hibát, és újra kellett indítani. A megoldásra végül nem jöttem rá, már nem gyári fw van, remélem ezzel már nem jön elő újra a hiba. Nem tudom, hogy ez ugyan az a hiba volt-e, de valami csak volt :D

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69694) Desmond0313 válasza #LittleG (#69693) üzenetére


Desmond0313
csendes tag

Igen hasonlónak hangzik a hiba :)

Hát lehet megpróbálok én is egy OpenWRT-t majd, aztán meglátjuk segít-e :)

(#69695) #LittleG válasza Desmond0313 (#69694) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia!

Az OpenWRT mindenképpen jó ötlet, mert bámulatos, hogy mennyivel okosabb lehet tőle a router. Én még csak pár napja ismerkedem a rendszerrel, de máris lenyűgözött.

Arra viszont felhívnám a figyelmedet, hogy papíron garanciavesztéssel jár a harmadik féltől származó FW feltelepítése, te pedig ha 1 éves routerrel rendelkezel, akkor még van 1 (?) év a gariból ;)

Azért írom, hogy papíron, mert gyakorlatilag bármikor visszarakható a gyári FW, és amiről a gyártó nem tud, az nem is fáj neki :DD Nekem még 1 éves sincs a routerem, de egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne tegyem fel ezt a csodás rendszert a gyári helyére.

Csak gondoltam, ezzel még kiegészítem, mielőtt hirtelen felindulásból OpenWRT-re cseréled a gyári FW-t. :))

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69696) Desmond0313 válasza #LittleG (#69695) üzenetére


Desmond0313
csendes tag

Köszi a figyelmeztetést, igen tudom hogy oda a gari a firmware-el, de mint írtad, vissza tudom csempészni a gyárit bármikor ha úgy van :D

Külön köszi a véleményt az OpenWRT-ről, remélem nekem is tetszeni fog :)

(#69697) Maximusz válasza Headless (#69310) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

értem én, hogy azt írta Headless, hogy eljárt az idő a 4300-asok felett (pedig van kettő is itthon), de ha szeretnék neki adni egy utolsó (utáni) esélyt, akkor jelenleg melyik fw-t érdemes feltöltenem a nyugdíjas éveire, hogy a lehető legfrissebb, de stabil és kipróbált rendszerrel szolgáljon haláláig?

köszönöm előre is a válaszokat!

(#69698) Headless válasza Maximusz (#69697) üzenetére


Headless
őstag

Mire akarod használni, milyen neted van? Jelenleg mit használsz? Konkrét indokod a váltásra van?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69699) Maximusz válasza Headless (#69698) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

Itthon szeretnék vele 3 felhasználót kiszolgálni, 3 DLNA eszközt, jelenleg 14.07 (Suste 0.8.1-et) - de ez legalább 4-5 éves ha jól gondolom. a netem - sajnos 10/5Mbps és nem is fog változni, mert kertvárosi részben lakok, ahol nem terveznek fejlesztéseket (igaz van 40/10 Mbps,de 9 ezer ft-t havonta nem adok érte..). Az indokom a frissítés lenne, mert elég régiek a csomagok - ha jól gondolom.

van mellete még 2db 1043 v1.0-as is és egy DIR860l-is, de az másik topik, tudom :)

(#69700) Headless válasza Maximusz (#69699) üzenetére


Headless
őstag

ha működik minden akkor felesleges frissíteni. a neted sem indokolja a frissítést. De ha szeretnél frissíthetsz, de új fw-k nem készültek, szóval neked kell telepítgetned a megfelelő csomagokat egyesével, és valószínű a flash tárhely is kicsi lesz, hogy azt elérd, ami a 8.1-ben benn van.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.