Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) vargalex válasza hesszan (#4984) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A LuCi samba-val kapcsolatos hibánál valószínűleg az a baj, hogy olyan opció van a /etc/config/samba-ban, ami nem érvényes. Ha Szabi leírása alapján csináltad, akkor pl. az option 'unix charset' 'utf-8' az ilyen. Itt megnézheted, hogy mik az érvényes értékek.

Alex

(#5002) r3pl4y válasza vargalex (#4999) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Na akkor itt lesz a baj, hogy nem lehet feltenni a extroot -ot csak úgy... akkor hogyan lesz ez nekem benne? Vagy mit kell akkor telepitenem milyen openwrt-t használjak akkor?

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5003) vargalex válasza r3pl4y (#4992) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hidd el, a samba-nak a config-os megoldással nincs semmi baja.
Csak annyit kell tudnod (megszoknod), hogy az egységes kezelhetőség miatt elég sok program config-ját kiszervezték UCI formátumúra. Majd ebből a formátumból az init.d script előállítja az alkalmazás saját config-ját (samba esetén pl. a /tmp/smb.conf-ba), amennyiben erre szükség van. Ez igaz egyébként az fstab-os kérdésedre is. Láthatod, hogy a végleges /etc/fstab-ban (ami egyébként egy symlink a /tmp/fstab-ra) az első sor nem véletlen: "# WARNING: this is an auto generated file, please use uci to set defined filesystems".
Samba-nál annyiban bonyolódik a helyzet, hogy mivel sok beállítási lehetőséggel rendelkezik, ezért csak a fontosakat tették át UCI-ba, hogy a webes felület ne legyen túl összetett. A többit tartották meg a /etc/samba/smb.conf.template-ban (amit ssh-n van lehetőséged módosítani). És az init.d script ebből a kettőből állítja össze a véglegeset.

Így az egységes config felépítés miatt egészen könnyű webes felületet csinálni (sőt, elég soknál ugye már megcsinálták) LuCi, illetve WebIf alá.

Egyébként a samba-hoz létrehozott felhasználót (amihez egyébként tökéletesen megfelel a defaultban már létező nobody is) egyáltalán nem kell a root csoporthoz rendelni, sokkal inkább célszerű lenne a könyvtár jogosultságait úgy beállítani, hogy írásjoga is legyen. Jól is nézne ki az a rendszergazda, aki egy samba-n keresztüli írásjog megadásához root csoportba tenné a felhasználót!

A samba-s másolási sebességeket gondolom MB/s-ben akartad írni. Mik most a mount opciók? És most akkor mi van a /tmp/smb.conf-ban?

Alex

(#5004) Bernath


Bernath
tag

Nagy nehezen müxik már majdnem minden:) Már csak arra kérnék segítséget,hogy
dev/sda3 /torrent mappába töltse le a torrenteket Jelenleg néz ki a mountolásom:

Gondolom itt kellene megcsinálni,de itt még azt sem tudom mi a mentés parancs:( Valaki leírná pontosan,részletesen a megoldást?Előre is köszönöm!

Most ez van,s jgy legalább a webes felület megy....

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#5005) r3pl4y válasza vargalex (#5003) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Hmmm közeb igen már én is nézegettem itt a dolgokat, és kezd egyértelműbb lenni a dolog...

Amúgy nekem Sambával az volt a célom, hogy létrehozzak egy felhasználót aki mindent tud csinálni... ergo csak annyit akarok, hogy a megosztásokhoz, felhasználói név és jelszó páros kelljen... nem akarok több felhasználói nevet meg ilyenek...

De most először akkor oda jussunk el, hogy legyen végre felmountolva az egyik partícióm az /olverlay alá, hogy tudjak végre telepítgetni kedvemre aztán a többit :) Szépen lassan csak világossá vállnak a dolgok remélem...
Amugy igen engem ez kavart meg, hogy több konfig file van... és nem értettem, hogy akkor most mit hogyan kell nézni...

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5006) vargalex válasza r3pl4y (#5005) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem 1043ND-m van, de a többször emlegetett lengyel build-ekben elvileg benne van az extroot. Mondjuk én inkább a saját build híve vagyok (a DIR-825-re is buildeltem). Akkor ugye azt teszel bele, amit tényleg akarsz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5007) vargalex válasza Bernath (#5004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem használok nano-t (vi párti vagyok), de szerintem a ctrl+x-re meg fogja kérdezni, hogy mented-e.
Ha a /torrent-be akarsz letölteni (oda van mountolva a partíciód), akkor természetesen a download_dir-t kell arra módosítani.
Mondjuk a config alapján ez egy 1.92-es transmission. Érdemes lenne azért már frissíteni.
Ehhez a /etc/opkg.conf-ban az src/gz kezdetű sort lecseréled erre:

src/gz packages http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/

Majd egy

opkg update
opkg install transmission-daemon transmission-web

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5008) r3pl4y válasza vargalex (#5006) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Akkor megpróbálok nekiesni egy saját buildnak... hátha.. és az ott hogy van? alapból meg tudom csinálni, hogy benne legyen ilyen h samba meg ilyenek? vagy ilyet nem lehet?

Meg ha kész lesz a build akkor azt hogyan tegyem fel majd? simán úgy ráflash -elhetem a Luci firmware upgrade menüből?

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5009) vargalex válasza r3pl4y (#5008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, saját build esetén minden package-t ki tudsz választani, hogy benne legyen. De én inkább azt mondom, hogy a szükséges csomagokon kívül (block-mount, block-extroot, block-hotplug, e2fsck, kmod-fs-ext3, kmod-fs-ext4, kmod-usb2, kmod-usb-storage, stb.) mást ne tegyél bele, mert azokat úgyis frissíted később. Így egy régi verzió feleslegesen lesz a flash-ban (persze baj nincs belőle).

Ha esetleg valakinek kellene, akkor a minap build-eltem egy extroot firmware-t (extroot csomagok, e2fsck, usb csomagok, filerendszer csomagok, fdisk, busybox adduser, addgroup, deluser, delgroup támogatás) 1043ND-re egy kollégának, de ha jól emlékszem, akkor a trunk-ból. LuCi nincs benne. Innen letölthető.

Szerintem felmegy LuCi-ból is, de általában inkább az ssh megoldást szokták ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5010) r3pl4y válasza vargalex (#5009) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Köszönöm!

Akkor nekiesek ennek a saját buildnak éppen megy felfele az ubuntu a virtualbox -ra :) és akkor csak a legszükségesebbeket választom ki és utána a többit majd telepítem... na ez viszont nagyon tetszik, hogy saját magamnak csinálhatok rá openWRT-t.. :)

Amúgy szerinted ez a 64 megára tuningolás ez jelent valamit? mármint érezhető különbséget?

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5011) wwenigma válasza petrusz82 (#4996) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A szabvany 802.11 A/B/G/N -ként hivatkozik, szerintem ezert van az ott.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5012) Intruder2k5 válasza r3pl4y (#5010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk éppenséggel OLEG-et is lehetett volna buildelni magadnak... :)
Csak talán OpenWrt esetében "elterjedtebb ez a szokás".

(#5013) Speeedfire válasza 04ahgy (#4997) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ezt szerintem nem tudod megoldani, csak ha soros porttal is tudsz rá csatlakozni

meg forgatni kellene hozzá egy saját kernelt

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5014) wwenigma válasza r3pl4y (#5010) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

Leszeded ezt, kicsomi majd felrakod: [link]
Extroothoz telepited EZT a csomagot.
A winyót szétparticionalod, első a rendszer, második a swap, harmadik az adat. Ehhez felrakod az fdisk és az e2fstools csomagokat. (hogy legyen fdisk, mkfs.ext4, etc parancsod
EZT a leirast követed ezutan. Annyit hozzatennek, ext4-et javaslok.

Az etc/config/fstab igy nezzen ki:

config 'global' 'automount'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_mount' '1'

config 'global' 'autoswap'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_swap' '0'

config 'mount'
option 'target' ''
option 'fstype' 'ext4'
option 'options' 'rw,sync'
option 'enabled_fsck' '0'
option 'device' '/dev/sda1'
option 'enabled' '1'
option 'is_rootfs' '1'

Ezutan reboot, majd ha elindult a gép akkor maris egy stock rendszerben avgy, ahol telneten kezdheted a passwd paranccsal. De ezt irtam le feljebb is. 2 napja raktam ujra a fentiek alapjan a rendszert. Tljesen ertheto gugli translate-tal a fenti oldal.

64M ramra tuningolas a sok kapcsolatnal hoz allitolag, meg szvsz a torrentezést is gyorsithatja, foleg hogy mar igy is 32M rammal szepen gyorsult a transmission kliens a 2.11-es verzioval.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5015) 04ahgy válasza vargalex (#5000) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon jó, köszi. Meg szeretném csinálni a 64MB RAM modot. :) És hogy biztos jó a RAM a forrasztás után, jó letesztelni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5016) hesszan válasza wwenigma (#4988) üzenetére


hesszan
aktív tag

szia.

Túl sok torrent? Mennyi számít soknak? darabszám, peerszám torrent méret? Mi számít vajon? Egyébként meg azért vettem és raktam mellé egy 500gb vinyót hogy ne menjen állandóan a gépem. :S

A vinyó ntfs.
Ext3? külső usb-s vinyó ezt "simán" meg tudom particionálni win alól? Milyen javaslataitok vannak? mehet egybe az egész? vagy bontsam szét legyen más partíció is?Ahhoz akkor új csomagok kellenek? 200kb hely van a routeren. jobb szereteném ntfs-sel megoldani, számomra az az egyszerűbb egyébként nem használok, linuxot csak ezen a csodarouteren. meghát nem is értem, hogy lehet hogy egyszer megy egyszer meg szívat. 3 újraindításból 2x nem jó, de ha elkapja a fonalat akkor megy.

Most is megy reggel 8óta 24db torrent van benne ~55gb, 3 letöltés alatt, netem a hsdpa-s vodanet max 5mbit/0.3

Én is azt vettem észre, hogy nem feltétlenül a transmission nyírja ki a gépet. olyan mintha a sambás megosztás 'halna' le. Van hogy reboot során sem sikerül beállítania.

Sungdurung

(#5017) Intruder2k5 válasza hesszan (#5016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az NTFS nyilván nem válik előnyére a rendszernek... Lehet neked az a kényelmesebb, a Linux-nak viszont biztosan nem. A Windows-t sem telepíted ext3-ra soha. :)

(#5019) r3pl4y válasza wwenigma (#5014) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Köszi!

Bár most éppen magamnak fordítok egy rendszert amibe beletettem az extroot -ot már... de ha véletlen nem jön össze akkor ez csak jó lesz :)

Amúgy az ilyen adduser meg ezek miben vannak benne? Mert én nem találtam...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5020) hesszan válasza vargalex (#5001) üzenetére


hesszan
aktív tag

Szia,
Igen, Szabi leírás nagy segítségemre volt. Most ez van benne:

config 'samba'
option 'name' 'X'
option 'description' 'X'
option 'workgroup' 'workgroup'
option 'unix charset' 'utf-8'

config 'sambashare'
option 'read_only' 'no'
option 'name' 'X'
option 'path' '/mnt/hdd'
option 'browseable' 'yes'
option 'guest_ok' 'yes'

ha kitörlöm ezt a sort, akkor mi lesz? ékezetes karaktereket nem fogja tudni lekezelni? Mert sok torrentben van ékezetes karakter mind a torrent fájl nevében, mind a letöltendő rész fájlokban.

Sungdurung

(#5021) toga007


toga007
tag

gyors kérdés:
open wrt-t raktam egy ilyen routerre.evileg minden ok.
A tp-link egy másik routerből kapja a netet.(egyik lan portjába dugtam, tehát gyakorlatilag nem router, hanem switch.)
A probléma a következő:
Lanon tovább tudja osztani a netet, wifivel pedig hol megy, hol nem.
Kapcsolat az mindig van.És ha netet nem oszt, a router és a tp-link webes felületére akkor is beenged.
Mi lehet a gond?

+36 7O 532 II47

(#5022) 04ahgy válasza toga007 (#5021) üzenetére


04ahgy
nagyúr

AP-nek kell konfigurálni a wireless részt, úgy állítottad be?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5023) toga007 válasza 04ahgy (#5022) üzenetére


toga007
tag

Annak lett konfigurálva.
És hol van net, hol nincs.És ezt más wifis gépen is eljátszotta már...

+36 7O 532 II47

(#5024) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Sziasztok!

Na készen lett a buldem... de most nem tudom melyik file-t kell nekem itt hazsnálnom mert ezeket gyárototta:

4a627e4e830305025b1bf571049d04fd *openwrt-ar71xx-generic-root.jffs2-128k
6b3d1a5d54c35419b9f00257ebbe2986 *openwrt-ar71xx-generic-root.jffs2-64k
17c4919f77a86b791c8948ab60116ad7 *openwrt-ar71xx-generic-root.squashfs
7dd5406693443de406fa0756ec2f60d3 *openwrt-ar71xx-generic-root.squashfs-4k
634a9c2db0843493cef5e39326b66738 *openwrt-ar71xx-generic-rootfs.tar.gz
0c1b2aea4f2da3a2ff8777506f4e3620 *openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
85a8d07ef64a245ae36e42ddd45d7165 *openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
9f251b0907d01e2861f7ac3fd323c249 *openwrt-ar71xx-generic-uImage-gzip.bin
4cd30c1a142e2a5aacee2e28fcbf3204 *openwrt-ar71xx-generic-uImage-lzma.bin
4408b1c8d0e9d411488b4dddc43ba906 *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.bin
706f0b691e4f04d9756fca5284197f97 *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.elf
730b5c11bb3e19d74799b87e6a0fe050 *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.gz
b3d8f5dff92e3f18f1a90edd5504d13a *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.lzma

ez az MD5sums!

Amúgy ez mindig ilyen sok ideig tart ha csinálni akarok egy buildet?
Meg legközelebb, hogy kell csinálnom ezeket a parancsokat kell kiadni?

make clean

svn checkout svn://svn.openwrt.org/openwrt/trunk backfire

./scripts/feeds update

make defconfig
make package/symlinks
make menuconfig

make V=99

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5025) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Hát... azt hittem az a factory.bin végű lesz de vagy elrontottam valamit vagy nem azt kellett volna... azt hiszem kinyírtam szerencsétlen routert... és azt hiszem utálni is fogom ezt a routert, mert ennyi bajom még semmivel sem volt.. most jöhet a serial kábeles megoldás?

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5026) vargalex válasza hesszan (#5020) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az unix charset = UTF-8-et a /etc/samba/smb.conf.template-ba kell beletenni, a /etc/config/samba-ból úgysem dolgozza fel az init script.

Alex

(#5027) vargalex válasza r3pl4y (#5024) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A következő build már gyorsabb lesz valamivel, ha csak hozzá akarsz fordítani valamit (ilyenkor nem kell make clean). Teljesen új build-nél az idő nem változik.

Alex

(#5028) vargalex válasza Intruder2k5 (#5012) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez igaz, de az Oleg-et nem tudja testre szabni. Nagyjából 2 lehetősége van: vagy build-el, vagy nem. :)

Alex

(#5029) vargalex válasza r3pl4y (#5025) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem a factory.bin kell (igaz nem ilyen routerem van). De biztos, hogy meghalt? Vártál eleget? Failsafe mód sem megy?

Alex

(#5030) vargalex válasza wwenigma (#5014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

swap-ot érdemes a vinyó elejére rakni. Ott a leggyorsabb.
Én egyébként csak azért írtam a saját build-et, mert az utólagos extroot telepítés a 10.03-as BackFire-val (ami az utolsó nem "beta" verzió") nem megy. Azt természetesen hozzátettem, hogy elvileg a trunk-ban is megy utólag.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5031) r3pl4y válasza vargalex (#5029) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Mi az a fail-safe mód? Amúgy már készen van a soros port illesztés (elektrós vagyok, ilyenkor áldás ez :) ) csak most azzal szopok, hogy nem tudom telepíteni a driver-t a nokia adatkábelhez...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5032) Gabesz128


Gabesz128
csendes tag

Winscp-vel szeretnék a routerhez kapcsolódni, ami root felhasználóval bejelentkezve működik is, de az általam feldefiniált felhasználóval nem (pedig már korábban működött)
"Hiba történt az indítási üzenet kihagyásakor. Az Ön parancsértelmezője valószínűleg inkompatibilis az alkalmazással (BASH ajánlott)."
A putty is hibaüzenet nélkül bezárja magát a jelszó beírása után.

A felhasználó létrehozását a passwd fájl szerkesztésével végeztem:
user1:jelszópasswdvellegenerálva:1000:65534:user1:/aaa:/bin/ash

Az aaa mappa létezik és az mc-vel a read by others és write by others funkciókat bekapcsoltam.
Tud valaki segíteni mi lehet a baj?
Kösz

(#5033) Speeedfire válasza r3pl4y (#5031) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A cikkemben visszaállítás címszó alatt van.
Az 1. hsz-ben is benne van valahol.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5034) Speeedfire válasza Gabesz128 (#5032) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A user1-nek van joga az adott protokollhoz? Ftp, vagy ssh? Egyáltalán milyen csoportban van? Milyen jogai vannak?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5035) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Na megtörtént a visszaállítás, olyan sokáig tartott, hoy közben leírást is csináltam képekkel együtt... (serial) majd holnap megosztom.

Viszont mi a vicc?
/overlay alá egyszerűen nem lehet csatolni akkor sem a hdd-t pedig mostmár bele van fordítva a firmware-ba alapból... ez az fstabom:
config 'global' 'automount'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_mount' '1'

config 'global' 'autoswap'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_swap' '0'

config 'mount'
option 'device' '/dev/sda1'
option 'fstype' 'ext3'
option 'options' 'rw,sync'
option 'enabled_fsck' '1'
option 'enabled' '1'
option 'target' '/mnt'
option 'is_rootfs' '1'

config 'swap'
option 'device' '/dev/sda2'
option 'enabled' '1'

config 'mount'
option 'enabled' '1'
option 'device' '/dev/sda3'
option 'target' '/data'
option 'fstype' 'ext3'
option 'options' 'rw,sync'

Szóval nem tudom, de szerintem ez nem működhet vagy nem tudom.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5036) Bernath válasza vargalex (#5007) üzenetére


Bernath
tag

Köszi!S pontosan hogyan kellene,ill mire download_dir-t módosítani az esetembe? Nekem már káosz ez az egész,ugye alapban hdd van,de nekem már dev+sda szóval elvesztettem a fonalat:( Tehát ha kérhetném az én konfigomhoz az ide illő javítást,hogy a hdd-re töltse a torrenteket.....

Bernath

(#5037) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Azt csinálta, hogy szépen feltettem a firmware -t, majd betelnetezte, és megcsináltam a formázást stb... rootfs felraktva mivel bele van integrálva a firmware- be (amúgy próbáltam a lengyel firmel is) aztán kiadtam a következő parancsokat... (a lengyel oldalon vannak ezeke):

uci set fstab.@mount[0].device=/dev/sda1
uci set fstab.@mount[0].enabled=1
uci set fstab.@mount[0].fstype=ext3
uci set fstab.@mount[0].is_rootfs=1
uci commit fstab

Nem tudom ezek mit csinálnak de mindegy.

Aztán megcsináltam az /etc/config/fstab -ot ilyenre:

config 'global' 'automount'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_mount' '1'

config 'global' 'autoswap'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_swap' '0'

config 'mount'
option 'target' ''
option 'fstype' 'ext3'
option 'options' 'rw,sync'
option 'enabled_fsck' '0'
option 'device' '/dev/sda1'
option 'enabled' '1'
option 'is_rootfs' '1'

Azután restartoltam, és beírtam, hogy mount
Ez fogadott:

root@OpenWrt:/# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,relatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,relatime)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,relatime,size=512k)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,mode=600)
/dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,relatime)
mini_fo:/overlay on / type mini_fo (rw,relatime)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
/dev/sda3 on /mnt/sda3 type ext3 (rw,relatime,errors=continue,data=writeback)

Ezek szerint meg sem próbálta felcsatolni a helyére az /dev/sda1 -et...de ehelyett van egy olyan sor ami nem szerepel a lengyel oldalon:

/dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,relatime)

Ez micsoda? e helyett kellene ott lennie az én hdd-mnek nem?

Na mindegy ennyit csináltam és nem megy... én már kezdem ezt feladni, mert 2. napja van nálam a router, ez alatt már feltettem 60x a firmware-t aztán mivel úgy elvileg nem fog menni fordítottam egyet magamnak, aztán azt amikor le akartam tölteni a routerre az atw.hu -s tárhelyről akkor az idiótája valamiért egy 1k -s file-t szedett le és azt flash -eltem rá, ergo routernek annyi. Ezután szétszedtem raktam neki tüskesort a serial portra, kábelt csináltam, és visszahoztam sorosporton keresztül. Ráraktam a firmware-t végre amit fordítottam... megcsináltam mindent ahogyan le van írva de nem ment, aztán lengyel firmware, és feltelepítettem az extroot -ot alá és végig csináltam ami az oldalon volt... nem megy... ennél többet már nem tudok kitalálni... mindent megpróbáltam 2 nap alatt már forrasztani kellett a router-t olyan közel kerültem hozzá... és az eredmény nulla... hát nem tudom... valamit én rontok el?

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5038) wwenigma válasza r3pl4y (#5035) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hallod, nem irom le megegyszer. NE ADJ MEG targetet az alap konfigban, amikor dolgoznia kell az extrootnak. AZ fstabban NE LEGYEN se swap se egyéb mountolas.

Gyakorlatilag egy uj rendszer bootol a rendszer felé, nincs értelme és nem is fog mukodni.

mod: ja most olvasom, a kovetkezo hszed... passzoltam. Indits egy teamviewert, megcsinalom neten keresztul, csak a lengyel firmwaret flasheld fel is annyit nyulj hozza hogy legyen net. :D Az overlay alá amugy a block-extroot csatol, nem te.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5039) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

Oleg-hez van valami hasonló kezelőfelület, mint az AEGA?

(#5040) r3pl4y válasza wwenigma (#5038) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

nem ismerem a teamviewert, de teljesen mindegy is, mert biztosan nem én rontok el valamit... elolvasni csak el tudom már, hogy mit kell csinálnom, meg ki tudom másolni innen a dolgokat...

Most megpróbáltam úgy, hogy fdisk-el csak 1 partíciót csináltam annyi... de akkor sem csatolja fel... mondjuk annak nem is lenne értelme, ha csak úgy működne mert akkor nem lehet több partíció az meg érdekes volna már.. csak gondoltam kipróbálom hátha... de semmi..

Még arra tudok gondolni, hogy azzal lehet baja, hogy nekem fent van az a kmod-usb-storage-extras csomag... bár ez nem tudom mit befolyásolna csak már nem tudok mire gondolni, elvileg minden jó de mégsem működik... szerintem fel fogom adni, mert itt nem nagyon van már mit tenni... ez egyszerűen működésképtelen dolog.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5041) Intruder2k5 válasza vargalex (#5028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ohh... Ezt nem tudtam. Az igazság az, engem sosem érdekelt a buildelés, nem értek hozzá annyira, hogy kockára tegyem vele a routert. Vagy legalábbis szerezzek magamnak vele néhány kellemetlen órát, amit az újraélesztéssel töltök el. :)

(#5042) Intruder2k5 válasza Oczu (#5039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem igazán értem... Minek hasonló? Ott van az AEGA.

(#5043) vargalex válasza r3pl4y (#5040) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Pedig elhiheted, működik az extroot:

root@D-Link:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 2.3M 2.3M 0 100% /rom
tmpfs 30.3M 1.5M 28.8M 5% /tmp
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/sda1 987.7M 52.0M 885.6M 6% /overlay
mini_fo:/overlay 2.3M 2.3M 0 100% /
/dev/sdb2 4.7G 956.1M 3.5G 21% /opt
/dev/sdb3 141.5G 104.3G 30.0G 78% /mnt

A hozzá tartozó fstab config (én már a build-be beletettem):

config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 1

config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0

config mount
option target /home
option label jffs_ext3
option fstype ext3
option options rw,noatime
option enabled 1
option enabled_fsck 1
option is_rootfs 1

config mount
option target /opt
option label opt
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config mount
option target /mnt
option label mnt
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config swap
option enabled 1
option uuid 17F4-2A17

Egyébként éppen azt akartam írni, hogy lehet, hogy az a baj, hogy a kmod-usb-storage-extras modulokat még nem tölti be. És ugye ezt a csomagot betetted a build-elt firmwareba? Ugye build-elésnél az extroot_settle_time-t nem állítottad kisebb értékre? Esetleg megpróbálhatsz egy sleep-et a /etc/init.d/fstab start függvényében.

Alex

(#5044) vargalex válasza wwenigma (#5038) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nyugodtan lehet az fstab-ban egyéb mountolás is. Sőt, target-et is meg lehet adni a rootfs partícióhoz (az OpenWrt wiki szerint egyébként a target kötelező megző). Ugyanis az is_rootfs-nél a Wiki-ben ez áll:

target is ignored for the purposes of a rootfs mount

Azaz rootfs esetén ignorálja. De semmiképpen nem gond, ha be van állítva (feljebb láthatod, hogy nálam is be van).
Arról, hogy: "AZ fstabban NE LEGYEN se swap se egyéb mountolas. Gyakorlatilag egy uj rendszer bootol a rendszer felé, nincs értelme és nem is fog mukodni." csak annyit, hogy én már build-elés előtt megcsináltam az fstab configomat, így a firmware felrakása után nem is módosítottam. Az összes mount, közte a rootfs is ott van, és mégis működik. :) Azt, hogy ez baj lenne, nem tudom, hogy hol olvastad.

Alex

(#5045) vargalex válasza r3pl4y (#5037) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Milyen csomagokat fordítottál a firmware-ba?

Alex

(#5046) vargalex válasza Intruder2k5 (#5041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt-nél, ha a Target System-et és a Target Profile-t beállítod, már nem tudsz nem működő firmware-t buildelni. Ha valaki ezt mondja, akkor az user error.

Alex

(#5047) r3pl4y válasza vargalex (#5043) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Na nekem már most lenne pár kérdésem,
1. hogy kell beletenni a build-be alapból az fstabot?
2. neked miért nincs benne az option device rész az fstab -ban... honnan tudja, hogy melyik partíciót kell mountolni így?

3. Amikor a df parancsot kiadtad akkor miért sda1 ami az overlay, és a többi pedig miért sdb?
nálam azok is sda-k szoktak lenni...

4. extroot_settle_time -ot hol lehet egyáltalán módosítani a buildbe?

Ja és beleraktam az extra driver csomagot a bulitbe persze...mindent beleraktam ami kell elvileg...

esetleg dobok ide egy kernel logot, hátha az segít:

Linux version 2.6.32.24 (p3t1@p3t1-VirtualBox) (gcc version 4.3.3 (GCC) ) #2 Sun Oct 24 13:38:42 CEST 2010
prom: fw_arg0=00000007, fw_arg1=a1f77fb0, fw_arg2=a1f78440, fw_arg3=00000008
MyLoader: sysp=ffffffff, boardp=ffffffff, parts=ffffffff
bootconsole [early0] enabled
CPU revision is: 00019374 (MIPS 24Kc)
Atheros AR9132 rev 2, CPU:400.000 MHz, AHB:200.000 MHz, DDR:400.000 MHz
Determined physical RAM map:
memory: 02000000 @ 00000000 (usable)
Initrd not found or empty - disabling initrd
Zone PFN ranges:
Normal 0x00000000 -> 0x00002000
Movable zone start PFN for each node
early_node_map[1] active PFN ranges
0: 0x00000000 -> 0x00002000
On node 0 totalpages: 8192
free_area_init_node: node 0, pgdat 802a96e0, node_mem_map 81000000
Normal zone: 64 pages used for memmap
Normal zone: 0 pages reserved
Normal zone: 8128 pages, LIFO batch:0
Built 1 zonelists in Zone order, mobility grouping on. Total pages: 8128
Kernel command line: rootfstype=squashfs,jffs2 noinitrd console=ttyS0,115200 board=TL-WR1043ND
PID hash table entries: 128 (order: -3, 512 bytes)
Dentry cache hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes)
Inode-cache hash table entries: 2048 (order: 1, 8192 bytes)
Primary instruction cache 64kB, VIPT, 4-way, linesize 32 bytes.
Primary data cache 32kB, 4-way, VIPT, cache aliases, linesize 32 bytes
Writing ErrCtl register=00000000
Readback ErrCtl register=00000000
Memory: 29476k/32768k available (1977k kernel code, 3292k reserved, 367k data, 148k init, 0k highmem)
SLUB: Genslabs=7, HWalign=32, Order=0-3, MinObjects=0, CPUs=1, Nodes=1
Hierarchical RCU implementation.
NR_IRQS:56
Calibrating delay loop... 266.24 BogoMIPS (lpj=1331200)
Mount-cache hash table entries: 512
NET: Registered protocol family 16
MIPS: machine is TP-LINK TL-WR1043ND
bio: create slab <bio-0> at 0
Switching to clocksource MIPS
NET: Registered protocol family 2
IP route cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
TCP established hash table entries: 1024 (order: 1, 8192 bytes)
TCP bind hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
TCP: Hash tables configured (established 1024 bind 1024)
TCP reno registered
NET: Registered protocol family 1
squashfs: version 4.0 (2009/01/31) Phillip Lougher
Registering mini_fo version $Id$
JFFS2 version 2.2 (NAND) (SUMMARY) (LZMA) (RTIME) (CMODE_PRIORITY) (c) 2001-2006 Red Hat, Inc.
msgmni has been set to 57
io scheduler noop registered
io scheduler deadline registered (default)
Serial: 8250/16550 driver, 1 ports, IRQ sharing disabled
serial8250.0: ttyS0 at MMIO 0x18020000 (irq = 11) is a 16550A
console [ttyS0] enabled, bootconsole disabled
Atheros AR71xx SPI Controller driver version 0.2.4
m25p80 spi0.0: s25sl064a (8192 Kbytes)
spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x10000
spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x20000
spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x30000
spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x40000
spi0.0: no MyLoader partition table found
Searching for RedBoot partition table in spi0.0 at offset 0x7e0000
Searching for RedBoot partition table in spi0.0 at offset 0x7f0000
No RedBoot partition table detected in spi0.0
spi0.0: no WRT160NL signature found
Creating 5 MTD partitions on "spi0.0":
0x000000000000-0x000000020000 : "u-boot"
0x000000020000-0x000000160000 : "kernel"
0x000000160000-0x0000007f0000 : "rootfs"
mtd: partition "rootfs" set to be root filesystem
mtd: partition "rootfs_data" created automatically, ofs=3F0000, len=400000
0x0000003f0000-0x0000007f0000 : "rootfs_data"
0x0000007f0000-0x000000800000 : "art"
0x000000020000-0x0000007f0000 : "firmware"
Realtek RTL8366RB ethernet switch driver version 0.2.2
rtl8366rb rtl8366rb: using GPIO pins 18 (SDA) and 19 (SCK)
rtl8366rb rtl8366rb: RTL5937 ver. 3 chip found
rtl8366rb: probed
eth0: Atheros AG71xx at 0xb9000000, irq 4
eth0: using fixed link parameters
Atheros AR71xx hardware watchdog driver version 0.1.0
ar71xx-wdt: timeout=15 secs (max=21)
TCP westwood registered
NET: Registered protocol family 17
802.1Q VLAN Support v1.8 Ben Greear <greearb@candelatech.com>
All bugs added by David S. Miller <davem@redhat.com>
VFS: Mounted root (squashfs filesystem) readonly on device 31:2.
Freeing unused kernel memory: 148k freed
Please be patient, while OpenWrt loads ...
gpio-buttons driver version 0.1.2
input: gpio-buttons as /devices/platform/gpio-buttons/input/input0
Button Hotplug driver version 0.4.1
ar71xx: pll_reg 0xb8050014: 0x1a000000
eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Registered led device: tl-wr1043nd:green:usb
Registered led device: tl-wr1043nd:green:system
Registered led device: tl-wr1043nd:green:qss
Registered led device: tl-wr1043nd:green:wlan
SCSI subsystem initialized
usbcore: registered new interface driver usbfs
usbcore: registered new interface driver hub
usbcore: registered new device driver usb
ehci_hcd: USB 2.0 'Enhanced' Host Controller (EHCI) Driver
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: Atheros AR91xx built-in EHCI controller
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: new USB bus registered, assigned bus number 1
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: irq 3, io mem 0x1b000000
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: USB 2.0 started, EHCI 1.00
usb usb1: configuration #1 chosen from 1 choice
hub 1-0:1.0: USB hub found
hub 1-0:1.0: 1 port detected
uhci_hcd: USB Universal Host Controller Interface driver
Initializing USB Mass Storage driver...
usbcore: registered new interface driver usb-storage
USB Mass Storage support registered.
usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
mini_fo: using base directory: /
mini_fo: using storage directory: /overlay
eth0: link down
ar71xx: pll_reg 0xb8050014: 0x1a000000
eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
device eth0.1 entered promiscuous mode
device eth0 entered promiscuous mode
br-lan: port 1(eth0.1) entering forwarding state
Compat-wireless backport release: compat-wireless-2010-10-14-7-gab01eca
Backport based on wireless-testing.git master-2010-10-19
cfg80211: Calling CRDA to update world regulatory domain
cfg80211: World regulatory domain updated:
(start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
(2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(2457000 KHz - 2482000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(2474000 KHz - 2494000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
ath: EEPROM regdomain: 0x0
ath: EEPROM indicates default country code should be used
ath: doing EEPROM country->regdmn map search
ath: country maps to regdmn code: 0x3a
ath: Country alpha2 being used: US
ath: Regpair used: 0x3a
ieee80211 phy0: Selected rate control algorithm 'minstrel_ht'
ieee80211 phy0: Atheros AR9100 MAC/BB Rev:0 AR2133 RF Rev:a2 mem=0xb80c0000, irq=2
cfg80211: Calling CRDA for country: US
cfg80211: Regulatory domain changed to country: US
(start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
(2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2700 mBm)
(5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 1700 mBm)
(5250000 KHz - 5330000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(5490000 KHz - 5600000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(5650000 KHz - 5710000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
(5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 3000 mBm)
PPP generic driver version 2.4.2
ip_tables: (C) 2000-2006 Netfilter Core Team
NET: Registered protocol family 24
nf_conntrack version 0.5.0 (462 buckets, 1848 max)
CONFIG_NF_CT_ACCT is deprecated and will be removed soon. Please use
nf_conntrack.acct=1 kernel parameter, acct=1 nf_conntrack module option or
sysctl net.netfilter.nf_conntrack_acct=1 to enable it.
xt_time: kernel timezone is -0000
IMQ driver loaded successfully.
Hooking IMQ before NAT on PREROUTING.
Hooking IMQ after NAT on POSTROUTING.
usbcore: registered new interface driver usblp
usbcore: registered new interface driver ums-alauda
scsi0 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
usbcore: registered new interface driver ums-cypress
usb-storage: device found at 2
usb-storage: waiting for device to settle before scanning
usbcore: registered new interface driver ums-datafab
usbcore: registered new interface driver ums-freecom
usbcore: registered new interface driver ums-isd200
usbcore: registered new interface driver ums-jumpshot
usbcore: registered new interface driver ums-karma
usbcore: registered new interface driver ums-sddr09
usbcore: registered new interface driver ums-sddr55
usbcore: registered new interface driver ums-usbat
IMQ driver unloaded successfully.
IMQ driver loaded successfully.
Hooking IMQ before NAT on PREROUTING.
Hooking IMQ after NAT on POSTROUTING.
scsi 0:0:0:0: Direct-Access MAXTOR S TM3250820A 0000 PQ: 0 ANSI: 0
sd 0:0:0:0: [sda] 488397168 512-byte logical blocks: (250 GB/232 GiB)
sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 27 00 00 00
sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
usb-storage: device scan complete
sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
sda: sda1
sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
ar71xx-wdt: enabling watchdog timer

Ezekre a kérdésekre légyszi válaszolj, mert elég fontos lenne, hogy tudjam mostmár jó lenne ha végre előbbre jutnék mert ez idegesítő, hogy az alapot nem tudom megcsinálni már 2 napja...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5048) Intruder2k5 válasza vargalex (#5046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, végülis senki nem mondott ilyet... Viszont van annyi firmware, hogy szerintem lehet választani belőle... OpenWrt, X-Wrt, Gargoyle, és a két lengyel build is ott van még. :)

(#5049) r3pl4y válasza vargalex (#5045) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Hát amiket alapból kijelölt, meg nagyjából ezeket:

base-files
block-ectroot
block-hotplug
block-mount
ddns-scripts
e2fsprogs
fdisk
hostapd
hotplug2
kmod-ath9
kmod-ath
kmod-button-hotplug
kmod-fs-ext3
kmod-leds-gpio
kmod-usb2
kmod-usb-core
kmod-usb-printer
kmod-usb-storage
kmod-usb-storage-extras
kmod-usb-uhci

Meg még egy-két ilyen apróság ami kellett nano, meg LuCi pl...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5050) vargalex válasza Bernath (#5036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az attól függ, hogy hova akarsz tölteni! :)
A /dev/sda-ban:

dev: device
sda: the first SCSI, SATA or USB disk in Unix-like operating systems

Én a helyedben csinálnék a /torrent-be egy downloads könyvtárat, ide menjenek a letöltések. A /torrent-ben lehetne a config. Így az ennek megfelelő minimális config /etc/config/transmission-ban:

config transmission
option enable 1
option config_dir /torrent/
option download_dir /torrent/downloads
option speed_limit_up 20
option speed_limit_up_enabled false
option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*'
option rpc_whitelist_enabled true

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.