Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) gr8tjoey válasza suste (#59000) üzenetére


gr8tjoey
tag

Köszi a gyors választ!

Most így áll a hdd:
root@OpenWrt:~# blkid
/dev/mtdblock2: TYPE="squashfs"
/dev/sda1: TYPE="swap" LABEL="swap" UUID="c69c14d7-4ea2-4bcc-985d-eaeedb2f91c5"
/dev/sda2: LABEL="mnt" UUID="30e26604-b950-43a8-bef2-de550d760ddd" TYPE="ext4"

Szóval akkor csak feltöltöm a te fw-edet, és nem tartok meg semmi beállítást, és látszani fog a tartalom?

Ha így van hamarosan nekiállok

:R

------((-----))------

(#59002) suste válasza gr8tjoey (#59001) üzenetére


suste
veterán

Igen, a HDD így tökéletes, a router fel fogja csatolni rendesen!
Ami változik, hogy a samba megoszási név más nálunk.
Vargalexnél "mnt" volt, nálunk meg asszem "TplinkSMB", de majd ellenőrizd le a luci/szolgáltatások/hálózati megosztások alatt, és aszerint módosítsd a klienseken (pc, telefon, tablet) a hálózati meghajtó felcsatolást.

(#59003) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

1043ND v3-ról lettek új infók, azt állítják az FCC doksikban hogy teljesen megegyezik a v2-vel... de miert nem megy fel a firmware rá akkor? ;]

[link] - [link] - [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#59004) Multibit válasza gr8tjoey (#58999) üzenetére


Multibit
veterán

A konkrét IP-cím kizárásához megkaptad az infót, de mi van, ha máshonnan próbálkoznak? Nyitva van nálad a 22-port?

(#59005) vargalex válasza Multibit (#59004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mivel az én build-emről van szó, ezért gyanítom, hogy a 2222-es port van nyitva.

Illetve IP cím/tartomány tiltása megoldható akár LuCI-ban is normál tűzfal szabállyal, nem kell firewall.user hozzá.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#59006) atiss.1977


atiss.1977
csendes tag

Sziasztok!

Router csere előtt állok. Lenne pár kérdésem, mielőtt megvenném:
-mindenképpen egy 500GB-os külső hdd-t szeretnék megosztani rajta, amit a laptopom és a tv használna.
-a laptop wifiről, a tv-t összekötném vele kábellal

Kérdéseim:

-Lehetséges így a tv-n való gond nélküli lejátszás, tallózás? (HD 3d mkv filmek, zenék, klippek)
-A filmeket most a laptopon töltöm le, ez hogy lenne célszerűbb? Laptopról átmásolni a hdd-re wifin keresztül, vagy lehetséges közvetlenül a megosztott hdd-re tölteni?

Illetve laptopról milyen sebességgel tudok másolni dolgokat a hdd-re?

A netem sajna csak 20/3-as.
A hdd usb 3.0-ás.

Illetve erre a célra elég a 1043nd 1.8 vagy kell a 2.0 ?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#59007) Headless válasza atiss.1977 (#59006) üzenetére


Headless
őstag

Amit most írok az csak valamely OpenWRT verzióra igaz pl suste buildje. Gyári FW-vel már a HDD-ről való lejátszás is válogatós, nekem samsung EH szériával pl nem ment.

Ha a TV támogatja a DLNA lejátszást valószínű, akkor mennie kell a HDD-ről való lejátszásnak a többi dolog az már tényleg semennyire nem függ a routertől (youtube, stb csak net kell a TV-nek onnantól ha van kliens a tv-n mennie kell). Az hogy fog-e akadni vagy ilyesmi az már bitráta kérdés (nem valószínű, hogy gond lenne az 50 mbit/s azért megizzaszthatja a routert. de csak számok alapján az is menni fog, mert a router kb 10-15 mbyte/s-os sebességgel tudja olvasni a rá aggasztott HDD-t egy feltétellel, hogy annak a fájlrendszere valamely linuxos körökben ismert ext2/3/4)

A legegyszerűbb megoldás, Routerrel letöltöd és át sem másolod sehova... Transmission letölti, miniDLNA átküldi a TV-nek. Laptopot elfelejted.

Az már más kérdés, hogy a laptopról milyen sebességgel tudsz rá másolni a legszűkebb keresztmetszet a wifi... Nem lehet megmondani, hogy mi várható, de kábelen mint mondtam 10-15 mbyte/s.

HDD teljesen mindegy hogy usb3-as mert a router 2-es nah meg a SoC se arra a tempóra lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59008) Headless válasza Headless (#59007) üzenetére


Headless
őstag

Szerkesztés lejárt, és te is szerkesztetted.

Az 1.8 lehet hogy elég lenne, de időtállóbb megoldás, ha van már egy 1.8 érdemes megpróbálni, de ha azt is vennéd, akkor már inkább v2...

Viszont ha 1.8, akkor vargalex buildje inkább, az még korábbi kernelre épül és gyorsabb mint a mostaniak, csak pontosan figyelj a verziókra. hogy valóban támogatott-e.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59009) atiss.1977 válasza Headless (#59007) üzenetére


atiss.1977
csendes tag

Köszi a választ.

Elsőre így jól hangzik... a tv smart-os, úgyhogy dlna, youtube, stb van minden.
a torrent letöltés is okés közvetlenül a hdd-re.

Ami kicsit aggaszt (de megoldom), hogy formázni kell a hdd-t, most ntfs van, és van rajta vagy 380 GB cucc.

Tehát mindenképp openwrt kell.

És kell a v2 vagy elég az 1.8 is?

szerk.: láttam már megírtad...

A routert még meg kell vennem, de kicsit fájó a 14e ft... :)

[ Szerkesztve ]

(#59010) Multibit válasza vargalex (#59005) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!
Ezek szerint a kis szemetek próbálják kitalálni - sikerrel - a helyettesítő portokat.

(#59011) Ablakos


Ablakos
őstag

A topicbeli routert szeretném csak Wlan AP -nak használni. Előtte van egy másik router, de nem annak a dhcp szerverétől kapja a belső ip-t, hanem WAN ip-t kap így nem látják a belső hálózatot a wlanon kapcsolódó kliensek, Hogyan tudom ezt kicsikarni, hogy a belső hálózatomnak legyen része a TP1043 ?

(#59012) Intruder2k5 válasza Ablakos (#59011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az előtte lévő másik routernek mi a LAN IP címe?

(#59013) Ablakos válasza Intruder2k5 (#59012) üzenetére


Ablakos
őstag

192.168.1.254 az előtte lévő routernek. TP-nek 192.168.1.200 így ha aktív a wlan, akkor elérem a TP webes felületet. De átlátás nincs. A TP WAN portja van kapcsolva a router egyik lan eth helyére.

[ Szerkesztve ]

(#59014) Intruder2k5 válasza Ablakos (#59013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- A TP-LINK WAN portját állítsd dinamikusra, sok jelentősége úgysincs.
- A LAN IP címét állítsd 192.168.1.1-re, ha jelenleg nem ott lenne.
- A DHCP szervert a TP-LINK-ben kapcsold ki.
- Az elsődleges router DHCP tartományát állítsd 192.168.1.100 és 200 közé.
- A két router közti kábelt mindkét router egy-egy LAN portjába kösd.

Innentől kezdve a 1043ND csak mint switch és wireless ap fog működni. Admin felületét eléred a 192.168.1.1 címen, ugyanis a WiFi titkosítást, csatornát, stb... ott kell beállítanod továbbra is. A WAN portja marad üresen, a fennmaradó három LAN portot pedig használhatod további klienseknek.

[ Szerkesztve ]

(#59015) doberman válasza gr8tjoey (#58999) üzenetére


doberman
senior tag

ötlet: kapcsold ki a tüzfalon az echo-request -et. nálam néhány óra alatt megoldotta a problémát (nem válaszol a ping-re) egyébként pedig a tűzfal azért van, hogy ilyesmiket blokkoljon...

8lnu

(#59016) Ablakos válasza Intruder2k5 (#59014) üzenetére


Ablakos
őstag

Ah, köszi. Switch-ként , (LAN -portokkal kapcsolva), ahogy írtad minden jó.

(#59017) gr8tjoey válasza doberman (#59015) üzenetére


gr8tjoey
tag

Köszi a tippeket, azért kértem, ami kértem, mert floodolja a bruteforce attack a logjaimat.

Itt látszik, hogy másnál is próbálkozott ez az IP cím

A tűzfal elbánt vele jól egyébként, nem volt gond. Ja, és a 2222-es portot bizgették.

------((-----))------

(#59018) doberman válasza gr8tjoey (#59017) üzenetére


doberman
senior tag

ideiglenesen zárj be minden portot, főleg ha nem is használod... majd kinyitod ha kell...

8lnu

(#59019) tigipuf


tigipuf
senior tag

Sziasztok!
A külső hdd automatikus leválasztására,pihentetésére nincs valami okosság?
Konkrétan :fut a transmission ,de órák óta nem seedel,0 kapcsolat a trackerrel.
Bár gondolom a hdd egy idő után parkolóba teszi magát.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#59020) Headless válasza tigipuf (#59019) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Ha leválasztod, akkor a transmission hibát fog dobni,amint elindulna valami torrrent, altatásra vannak csomagok, pl: hd-idle, sdparm, hdparm. De transmission mellett nem feltétlen fog elaludni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59021) Multibit válasza gr8tjoey (#59017) üzenetére


Multibit
veterán

Zárd be a 2222-t és valami kevésbé kitalálhatót használj!

(#59022) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,

Az mitől lehet h ideiglenesen eltűnnek a routerre kötött vinyorol a fájlok? Torrent+dlna van csak be állítva, és egy terrás külső vinyorol beszélünk, eddig tökéletesen működött, viszont tegnap filmnézés közbe meg állt, net ment továbbra is, viszont TC-be semmit se mutatott... Újrainditás után egy ideig újra jó, majd megint eltűnnek. Mi lehet a gond?

Köszi,
Carvus

(#59023) Headless válasza Carvus (#59022) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
Leginkább leszakad a hdd a routerről, és nem lesz újramountolva, gondolom nem suste buildje, ott az automount elvileg megoldja, ha nincs extroot ha van ott is reboot kell. Ennek okozója az áramellátás elégedetlensége szokott lenni, amit tudsz tenni, rövidebb usb kábel, aktív usb hub, kűlső tápos hdd.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59024) Carvus válasza Headless (#59023) üzenetére


Carvus
senior tag

Pedig Suste féle van rajta, kábel ~10 centi, és mondom jó ideje rendesen működött, nem volt ilyen probléma vele.

(#59025) Headless válasza Carvus (#59024) üzenetére


Headless
őstag

suste 0.6? Ha az akkor gondolom extroot is van habár az automountnak felkell csatolnia a többi hdd-t az extrooton kívűl és ha a samba beállításon sem módosítottál, akkor elvileg annak mennie kellene, de mióta én aktív hubot használok, nem volt ilyenem. De a leszakadás az mindig is táp elégedetlenségre utalnak.. De ezt letudod csekkolni kernel logban írja ha valami leszakad, kihúzod, csatlakoztatsz valamit. Valahogy így.
[17251.290000] usb 1-1.4.2: USB disconnect, device number 7

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59026) Carvus válasza Headless (#59023) üzenetére


Carvus
senior tag

Uhh, jobban megnézve régebbi Suste build van, és tényleg nincs automount..délután feldodom, remélem az meg oldja a problémát.

De ettől függetlenül nem vágom miért van ez az egész... :)

(#59027) Headless válasza Carvus (#59026) üzenetére


Headless
őstag

95%-ban tápelégedetlenség mondtam. Emiatt Én nem raknék frisebb FW-t, a hiba gyökerét nem fogja megoldani. Maximum egy áthidalás lesz, mert így is le fog szakadni a HDD csak rögtön vissza is csatolja. De ha extroot van akkor megint nem jó, mert azt nem tudja visszacsatolni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59028) Carvus válasza Headless (#59027) üzenetére


Carvus
senior tag

És akkor eddig hónapokig elég volt a táp, majd most egyik napról a másikra mégse??

(#59029) suste válasza Carvus (#59028) üzenetére


suste
veterán

hát ez pont így működik az életben sajna:)
egy ideig elmegy az autó is, aztán egyszer csak megáll:))
valami mindíg elfárad....(táp, kábel, csatlakozó, stbstb...)

(#59030) mprrpm válasza Carvus (#59028) üzenetére


mprrpm
tag

Száradnak és párolognak azok a fránya elektrolit kondenzátorok a tápegységben.
Primer és szekunder oldalon is, sajnos.

[ Szerkesztve ]

MPETYA

(#59031) Carvus


Carvus
senior tag

Ez csak ne akarjon még megállni! ;]

Mindenesetre azóta áramtalanítottam és megigazítottam vezetékeket, illetve torrentlistát is csökkentettem(elég hosszú lista volt, ehhez nem lehet esetleg köze?) azóta még nem dobta el. (kopkop)

(#59032) Headless válasza Carvus (#59031) üzenetére


Headless
őstag

hát a kábelmozgatás lehet jót tett neki, de torrent lista méret teljesen mindegy nálam 200 van bent...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59033) kzrca


kzrca
tag

Urak!

a routeremen (v1.7) újabban elszáll a wi-fi bekapcsolás/újraindítás után 1-2 órán belül (de max. egy napon belül). Valakinek van valami tippje, hogy ez miért lehet? Szoftver lehet ludas (a routerre anno egy DD-WRT-t tettem fel, build 23919, azóta nem nyúltam hozzá, mert tökéletesen tette a dolgát). Érdemes lenne valami általatok javasolt frissebbre cserélni? Vagy ez hardvergond, és nézzek egy új router után?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Áron

(#59034) xxmerlin


xxmerlin
csendes tag

hogyan tudom megnézni a webcommander másolás funkció elindítása után, hogy hol tart a másolás ?

(#59035) Headless válasza xxmerlin (#59034) üzenetére


Headless
őstag

Hát leginkább sehogy, csak azt tudod lecsekkolni, hogy másol-e még... :) De azt is csak akkor ha a legfrisebb van fent, ha nem, akkor csak ps parancsal tudod megnézni. hogy fut-e még a másolás. De a router terhelése is beszédes, mert másolás megemeli rendesen a terhelést nálam 2-3 szokott lenni ha a két hdd-m között másolok.

Ha meg kis fájl van és nem zártad be. akkor amint betöltött a teljes oldal akkor kész...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59036) xxmerlin válasza Headless (#59035) üzenetére


xxmerlin
csendes tag

a 0.6 van fent. gondolom az a legfrissebb. hogyan látom, hogy másol még ? Mert megy még más adatfolyam is ( dlna ). mit kell nézni a ps-en ?

(#59037) xxmerlin


xxmerlin
csendes tag

több könyvtárat jelöltem be de csak az első ment át ...

(#59038) xxmerlin válasza Headless (#59035) üzenetére


xxmerlin
csendes tag

az ellenőrzés már rendben van. de NEM másol egynél többet. Csak az utolsó bejelölt hajtódik végre. Javaslat ?

(#59039) Headless válasza xxmerlin (#59038) üzenetére


Headless
őstag

Mivel amikor azt még csináltam nem gondoltam nagy fájlok másolására így a weboldalt előállító script egy for ciklussal másolja a dolgokat aminek van egy maximális futási ideje (uhttpd beállítás). Azt hiszem 10 percre van beállítva, így a másolást elkezdi az első inputtal de mire az elsőt befejezi, addigra a 10 perc letelik, és már nem fut a script, persze a korábban kiadott cp parancsot még befejezi. A tömörítésnél már nem így van, ez ügye a mentésből leszedhető, ugyanis rég nem a 0.6-ban lévőwebcommander az utolsó. Valamint lehet, akkor a másolást is átkéne vinni egy másik alscriptbe, hogy ez ne történjen meg ami most.

Most a legegyszerűbb ha egy mappával feljebb mész és azt másolod az egészet.
Mentésként is felrakhatók az oldalak/kiegészítők. Suste oldalán a sysupgrade mappán belül lévő tar.gz-k.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59040) Headless válasza Headless (#59039) üzenetére


Headless
őstag

Kijavítottam most már nem for ciklussal gyalogol végig hanem kiadja a teljes cp parancsot minden elérési úttal, így már nem befolyásolja az uhttpd script leállítója. majd lesz belőle backup...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59041) scream


scream
veterán

Hali!

Leginkább a kérdés Alexhez szólna, de más válaszától sem zárkózok el. :DDD

Mégpedig: OpenWRT alá (vargalex v1.1.7 r35342) szeretnék nodejs-t működésre bírni, hogyan volna lehetséges? OpenWRT topicban már kérdeztem, de kéne megerősítés, hogy ne kínlódjak vele feleslegesen. A repoban nem találtam ilyesmit.

(#59042) vargalex válasza scream (#59041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A hivatkozott github linken csak egy readme.md van, így most éppen szerintem nem tudod fordítani sem. Én a Makefile-t akartam megnézni a függőségei miatt, de természetesen így az sem derült ki.

Alex

(#59043) scream válasza vargalex (#59042) üzenetére


scream
veterán

Az OpenWRT-s Wiki oldal alján linkelt Forum-ot linkelték nekem is, viszont nekem nem mondott túl sokat, neked viszont lehet, hogy mond.

(#59044) Headless válasza scream (#59043) üzenetére


Headless
őstag

ennél azért konkrétabbat linkeltem :)
[link]

De valóban most megnézve a githubot az csak a readme-t tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59045) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok, jelenleg OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 van a WR1043-as routeremen, elakadtam...felvan csatolva egy 1.5TB-os külső(ext4-el)(samba megy szépen, ahogy kell)
Miért lehet az hogy ha nyomok egy restartot a licuban, akkor nem képes elindulni a router, ha kihuzom belőle a vinyót, akkor bebootol, majd ha feléledés után dugom vissza rá, akkor simán felcsatolja.

Várom segítő válaszotok

Köszönöm :B

(#59046) vargalex válasza Szabest (#59045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom van rajta egy extroot partíció is, amin esetleg filerendszer hiba van, vagy régebbi verzióról való file-ok találhatóak rajta.

Alex

(#59047) Szabest válasza vargalex (#59046) üzenetére


Szabest
tag

Őőőő Szia, igen van/volt mert kitöröltem hátha az a baj/ nemtom hogy visszavarázsolni :( de azon nem futott semmi, csak létre lett hozva még kb 2-3éve mikor készülek az első build-ek...mit tegyek, mit javasolsz? Vagy adjak teamviewer kódot esetleg ha ráérnél?? :DD :R :))

(#59048) vargalex válasza Szabest (#59047) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Írtam privit.

Alex

(#59049) scream válasza vargalex (#59042) üzenetére


scream
veterán

Akkor ezek szerint nincsen megoldás rá? :F

(#59050) OctoCore


OctoCore
tag

Sziasztok mit lehet tenni egy v1.0 -ás routerrel amibe meghalt a wifi? (jelenség: bekapcsolom a wifit, szórja is a jelet, rácsatlakozok, idáig oké, amikor adatforgalmat bonyolítanék le, restartolja magát, HA nincs 1 gép se LAN-on rádugva, wifin meg minden)

A segítségeteket köszönöm előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.