Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Gee_1985


Gee_1985
tag

Egy Patchet hogyan tudok telepíteni a meglévő csomaghoz?

(#23002) Kikike


Kikike
tag

22984-re valaki?

(#23003) dmgbr


dmgbr
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem vagyok profi a hálózatos dolgokban. Most olvastam, hogy a Daemon Tools jelentéseket küld a mountolt image-ekről két ip címre is. Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet letiltani a kimenő forgalmat ezekre a címekre. Akit érdekel: 212.117.184.51 és 212.117.185.149
Gyári firmware-em van!

(#23004) Vasziljevics


Vasziljevics
csendes tag

Hello!

Milyen programmal csinálod a build-eket vargalex? Vagy egyáltalán hogyan pakolod az alap openwrt-be a dolgokat?

(#23005) szimla65 válasza Gee_1985 (#22997) üzenetére


szimla65
aktív tag

Megcsináltam de szerintem nem lett jó.

http://kepfeltoltes.hu/120218/Router17-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#23006) SteveBeard válasza szimla65 (#23005) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Az uhttp, az nem uhttpd akar lenni?

Steve

(#23007) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban többször is volt kékhalál a gépemen, aminek az oka a fent lévő hálókártya driverének volt köszönhető. 2 napja fel is tettem egy újabbat, remélve, hogy ez megoldja a problémát, azonban tegnap este az utorrent olyan szinten kiakasztotta a routert, hogy most nem jönnek be az oldalak. Csatlakozik az otthoni vezeték nélküli hálózathoz és a router felületébe is be tudok lépni, de net az nincs. A problémát egy felkiáltó jel jelzi is a jobb alsó sarokban. Már korábban is volt olyan problémám, de akkor egy újraindítás megoldotta, most viszont nem reagál, pedig már egy resetet is nyomtam neki. Kérlek segítsetek!

(#23008) tobias40


tobias40
veterán

Magyar nyelvű firm nem létezik ehhez a jó kis router-hez?
Sajnos nagyon gyenge vagyok az idegen nyelvekből! :W

Üdv!

(#23009) suste válasza Maybourne (#23007) üzenetére


suste
veterán

szia
nekem a sárga 3szögre a csatornaváltás volt a megoldás
de nálamaz volt a gond, hogy sok adó volt a közelben, és volt amelyik ugyan ott nyomott....
egy próbát megér....

(#23010) Maybourne válasza suste (#23009) üzenetére


Maybourne
tag

szia!

sajnos nem oldotta meg a problémát.

(#23011) Intruder2k5 válasza Maybourne (#23010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári firmware?

(#23012) Intruder2k5 válasza Maybourne (#23010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha igen, ezeket kapcsold ki...

Ezen kívül nézd meg, hogy az utorrentben mennyi a kapcsolatok maximális száma, és limitáld le egy kellően alacsony értékre, mert egy részt a sok kapcsolatot a gyári fw támadásként értékelheti, és blokkolja a net hozzáférést, másrészt a WiFi nem torrentezésre való, harmadrészt pedig meglepően alacsony kapcsolatszám mellett is ki lehet használni egy átlagos netkapcsolat sebességét.

(#23013) Maybourne válasza Intruder2k5 (#23011) üzenetére


Maybourne
tag

nem a gyári van fent, hanem a legújabb vargalex féle.

(#23014) Gee_1985 válasza szimla65 (#23005) üzenetére


Gee_1985
tag

Akkor mégegyszer:
opkg update
opkg remove luci --force-depends
opkg remove uhttpd --force-depends
opkg install uhttpd
opkg install luci

Üdv.

(#23015) Intruder2k5 válasza Maybourne (#23013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, akkor nézzük tovább! Mikor ez a felkiáltójeles állapot áll fenn...

- Milyen IP címed van a gépen, és van-e érvényes DNS szerver beállítás?
- Ilyenkor kábelen sem éred el a netet?
- Más gép sem kap netet a hálózaton?

(#23016) Maybourne válasza Intruder2k5 (#23015) üzenetére


Maybourne
tag

- fix ip volt beállítva eddig (DNS-sel), hogy tudjak nyitni egy portot, direkt az utorrentnek, de ezt most áttettem automatikusra és így se megy.

- kábelen se megy a net. most csak közvetlenül a modemen keresztül tudok csatlakozni.

- más gépen se megy a net.

(#23017) Intruder2k5 válasza Maybourne (#23016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor még azt nézd meg, hogy magán a routeren van-e net? Belépsz SSH-n, és indíts mondjuk egy pinget...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# ping www.google.hu
PING www.google.hu (74.125.232.216): 56 data bytes
64 bytes from 74.125.232.216: seq=0 ttl=58 time=13.731 ms
64 bytes from 74.125.232.216: seq=1 ttl=58 time=31.191 ms
64 bytes from 74.125.232.216: seq=2 ttl=58 time=12.428 ms
64 bytes from 74.125.232.216: seq=3 ttl=58 time=13.148 ms
64 bytes from 74.125.232.216: seq=4 ttl=58 time=11.595 ms

--- www.google.hu ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 11.595/16.418/31.191 ms

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

(#23018) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Nekem a Realtime Load akármit próbálok nem működik. Itt találtam rá megoldást, de fogalmam sincs, hogy ezt hogy kéne alkalmazni úgy, hogy ne tegyem tönkre a rendszert. Lehet-e egyáltalán?

Steve

(#23019) tomic


tomic
addikt

Sziasztok.
Sikerült beszereznem egy routert. De mivel soha nem volt routerem így segítségeteket szeretnem kerni a beállításához.
Odáig jutottam ,hogy a netet rákapcsoltam a routerhez. A ruterbol tovább is megy a net a rádión keresztül egy laptophoz. Az egyik csatlakozójába beledugtam egy net kábelt és csatlakoztattam a számítógéphez. Itt is van netem.
Eddig minden szuper.
De le szeretnem jelszóval védeni az egészet. Ezt hogy tudom meg csinálni?

(#23020) suste válasza SteveBeard (#23018) üzenetére


suste
veterán

ez engem is érdekelne
win xp alatt, explorer 8-cal egyik ablak sem mutat semmit
firefox alatt nem megy a load, wireless, és a connentions alatt a kapcsolatok látszanak, de a garfikon halott
viszont megy a traffic
és engem pont a load érdekelne...

(#23021) SteveBeard válasza suste (#23020) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Ahogy olvasom nem számít az op. rendszer és az sem, hogy milyen böngészőt használsz.
Megpróbáltam ezt, de valmit elrontottam és nem sikerült. A cpu grafikonja megjelenik, de nem ír bele semmit.
Van egy Statistics fül a Luciban, de ott meg ez a hibaüzenet fogad:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:765: Cannot resolve function "statistics_index". Is it misspelled or local?
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:19

Egyébként meg minden megy rendesen, csak ezzel nem boldogulok.... :W

[ Szerkesztve ]

Steve

(#23022) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne! (jobban mondva 2ő)

1, Tomato FW -t fel e lehet tenni erre a ketyerére!? :F

2, itt is vannak különbségek az adott verziók(PL: v1.1 , 1.5 , 1.8) között? arra gondolok hogy pl D-Link DiR-600 nál teljesen más FW kellett az A1 es verzióhoz mint a B2 höz! Azért kérdezem mert ha a Tomato -t nem lehet feltenni rá akkor marad a DD-WRT viszont ott csak 1.1 től 1.4 ig látom hogy támogatja, nekem pedig egy v1.8 as verzióm lesz!

Előre is köszönöm ha válaszoltok! :R :R :R

(#23023) hudyfiu válasza SteveBeard (#23021) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Már régebben írtam hogy az új trunkban javitották ezt, használjátok azt vagy várjatok amíg vargalex csinál újabbat.

(#23024) SteveBeard válasza hudyfiu (#23023) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Köszi a választ! Igen azt olvastam én is, de naivan azt gondoltam, hogy esetleg csere nélkül is lehet javítani. Vargalex féle verziót használom, különben már lecseréltem volna az újra.

Steve

(#23025) chros válasza DroiDMester (#23022) üzenetére


chros
őstag

Nemcsak ezek vannak: :) Hasznald ezt majd (nekem is 1.8-as van) :
Vargalex openwrt [link]

(#23026) DroiDMester válasza chros (#23025) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen tudom hogy van több alternatíva!

Jelenleg egy Asus WL500W -m és egy D-Link DiR-600 asom van ezeken Tomato ill. DD-WRT -t használok! Annó jó pár éve(2-3) Próbálkoztam a OpenWRT és OLEG -el de nekem valahogy nem jött(ek) be! (túl bonyolult volt számomra hogy mindent külön kellett rápakolni)

Ezért gondolkoztam Tomató ill DD-WRT ben azoknak felhasználó barát a kezelő felülete!(legalábbis számomra)

Elvileg holnap délután érkezik a WR1043ND még csak annyit tudok róla biztosan hogy v1.8 as lesz!
Ezért keresgélek hozzá alternatív megoldást mert eddigi tapasztalataim szerint gyári FW -el egyik ruti se hozza a maximumot magából amire képes!

(#23027) tomic


tomic
addikt

Erre valaki?

(#23028) NeverGone


NeverGone
tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült az Image Builderrel kernelt frissítenie? Nekem gondom van a hivatalos 10.03.1-el TP-Link 1043 alatt (eldobálja a wifi-t), ezért nekiálltam saját Image-t készíteni a trunk alapján. Az Image Builderrel már el is boldogulok, viszont akármit csinálok, nem frissíti a kernelt 3.2.5-re frissíteni, mindenáron a 2.6.x-et akarta. Mivel a trunk-hoz nem találtam Image Buildert, ezért a 10.03.1-hez készítettem új profilt.
Újrafordítani pedig nem szeretném az egész OpenWRT-t csak ezért.

SIkerült valakinek ilyen OpenWRT image-t elindítani QEMU alatt? Az tud emulálni elvileg ARM processzort is, szóval nem lenne esélytelen.

(#23029) Maybourne válasza Intruder2k5 (#23017) üzenetére


Maybourne
tag

nem tudom, jól csináltam-e, de azt írja ki, hogy "bad address".

(#23030) baracus


baracus
csendes tag

22983-ra tud valaki megoldást? Fontos lenne!

(#23031) Intruder2k5 válasza Maybourne (#23029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint már a routeren sincs net, vagy a DNS nem működik, és nem tudja feloldani a címet... IP-vel sem megy?

ping 74.125.232.216

(#23032) Maybourne válasza Intruder2k5 (#23031) üzenetére


Maybourne
tag

csináltam egy teljes visszaállítást és úgy kábelen bejött a net, de a wifi így sem akarja az igazságot.

(#23033) Intruder2k5 válasza Maybourne (#23032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És van több WiFi-s eszközöd is, és egyikkel sem működik? Esetleg ugyanezekkel az eszközökkel másik WiFi hálózatra fel tudsz jelentkezni?

(#23034) Tama86


Tama86
csendes tag

Hello!

Tudna nekem valaki segíteni hogy tudom feltenni a Luci magyarítást ?

root@OpenWrt:~# opkg install luci-apps-i18n-hungarian_0.9.0-2_all.ipk
Installing luci-apps-i18n-hungarian (0.9.0-2) to root...
Collected errors:
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-core.list: No such file or directory.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for luci-apps-i18n-hungarian:
* luci-web *
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-apps-i18n-hungarian.
root@OpenWrt:~#

Ezt a hibát irja ki.

Meg azt hogy tudnám az ftp servert elérni külső hálózatból belsőn megy.

(#23035) Intruder2k5 válasza Tama86 (#23034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex fw-ben szerintem 2121-es port a külső ftp elérés... Vagy 2221?
Valami ilyesmi... :)

De a blogjában megtalálod, csak el kell olvasni!

[ Szerkesztve ]

(#23036) tomic


tomic
addikt

Szóval akkor senki sem tud segíteni. [link]
Ennyi. :C

(#23037) Intruder2k5 válasza tomic (#23036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogynem, a Google! Itt nagyon kevesen vannak, akik gyári fw-t használnak!

(#23038) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Mit tudok az ellen tenni, hogy ne menjen szét 5 percenként az Adsl netem? 1043ND 64 megás verzió (vargalex build ver 1.02.1 van fent)+ aktív hubon 1 külső winyó (ami legtöbbször Idle módban van). 3 gép csatlakozik rá vezetékesen, torrent nem fut és mégis rendszeresen szétmegy.
Azt meg tudom oldani, hogy 2 routerrel működjön itthon? Úgy gondoltam, hogy a régi, csak vezetékes routerre legyen dugva a 3 vezetékesen csatlakozó gép+ a TP Link (kikapcsolt DHCP-vel) és ugyanúgy elérjem a torrenteket+ hálózati meghajtót. Megoldható ez? Köszönöm előre is!

Üdv: Ádám

(#23039) Maybourne válasza Intruder2k5 (#23033) üzenetére


Maybourne
tag

nyomtam neki még egy visszaállítást és most működik. fogalmam sincs mi volt ez. az biztos, hogy csak az asztali gép hálókártyája (TL-WN851N) szokta kivégezni a routert, de ennyire még nem sikerült. biztos, hogy az új atheros driver- nek lehet köze hozzá, amit kényszerűségből kellett feltennem. az előző driver is az volt, csak korábbi verzió, ez volt ugyanis a legstabilabb az utorrent alatt. még a tp-link saját drivere is dobált le 20-30 perc hevesebb töltés után. mindenesetre köszönöm, hogy ment a brainstorming részedről. :R

(#23040) Intruder2k5 válasza sziada5925 (#23038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen megoldható, én is használok így egy WL-500W-t, és egy WL-500GP-t is LAN-on, az RT-N16.ra kötve, Tomato-val!

Ehhez célszerű a TP-LINK WAN portját kikapcsolni, és a LAN-hoz Bridge-elni, de ebben én nem tudok segíteni, szerintem várd meg Alex-et! Ha ez megvan, akkor ahogy mondtad is, ki kell kapcsolni a DHCP-t, illetve a LAN IP címet átállítani úgy, hogy ne akadjanak össze a másik routerrel.

DD-WRT-ben tudom hogy kell ezt beállítani, mert azt szintén használtam egy ASUS WL-520GC-n, de OpenWrt-t nem vágom ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#23041) chros válasza sziada5925 (#23038) üzenetére


chros
őstag

De ezt is csinalhatod (nalam igy megy a cisco + tplink):
- a regi routerrel a net, kulon alhaloban a tplink, es a regi routeren dmz-t allitasz a tplink-re
- a tplink wan portjaba a regi router lanja, es egy kulon alhaloban a tplink lanja a 3 geppel

(#23042) chros válasza DroiDMester (#23026) üzenetére


chros
őstag

Hidd el, vargalex firmware-ben benne van minden, ami kellhet, s meg tobb is, nem kell telepitgetned semmit ... Es itt is van web-es felulet, ugyanugy, mint a tobbiben, csak kattintgatni kell ...
Aztan majd koszond meg Alexnek a kitarto munkajat!!! :)

(#23043) Intruder2k5 válasza chros (#23041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak így a régi routerre kötött gépekről nehézkesebb a samba elérése, és esetlegesen a többi, TP-LINK-re kötött gép megosztásának elérése...

(#23044) DroiDMester válasza chros (#23042) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Holnap délután kiderül majd kipróbálom akkor és írok véleményt is! :R

(#23045) szimla65 válasza Gee_1985 (#23014) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi!
Már bejön a luci.
Sikerült az előző leírással+d betű.Viszont akadt egy két apró gond.A WinSCP nem lép be jelszó problémával.A putty SSh szintén nem lép be,a loginhoz beírom,hogy root utánna a jelszót kéri, de nem bírom beírni hiába nyomom a betűket a kurzor nem megy arréb és nincs is beírás.Ha rákatt az enterre akkor azt írja,hogy "Access denied".Telnetten viszont betudok lépni,megjelenik az OpenWrt felirat. és még pár sor.
2,A tűzfalat,hogy kell kikapcsolni?A general Settingsben látok több pipát is.
Erre kérnék segítséget.

(#23046) Intruder2k5 válasza szimla65 (#23045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SSH-n nem látod a jelszó beírását, nincsenek csillagok sem, csak vakon kell írni, majd egy ENTER-t nyomni, és jó lesz az! Ha viszont megy a telnet, akkor az azt jelenti, hogy a jelszó alapon van, amit meg kell változtatni! Ezt megteheted LuCI-ban is, vagy telnet-en a passwd paranccsal. Ha ez megvan, csak akkor fog működni az SSH...

(#23047) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

ha valakit érdekel :)

OpenWrt Bootstrap theme for LuCI
Vargalex OpenWrt-vel nekem működik.

github
Bootstrap theme

cd /tmp
wget http://nut-bolt.nl/files/luci-theme-bootstrap_1-1_all.ipk
opkg install luci-theme-bootstrap_1-1_all.ipk

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#23048) logarithm válasza .:LoMAX:. (#23047) üzenetére


logarithm
őstag

Wow, nagyon tetszik! Szokatlan, de szép.

Köszi, hogy megosztottad velünk,
vargalex build ver 1.02.1 hibátlan :K

[ Szerkesztve ]

(#23049) .:LoMAX:. válasza logarithm (#23048) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

szívesen ;)

kíváncsi voltam, hogy milyen témák léteznek, nem igazán találtam, ez volt amire leltem rövid idő alatt, és megtetszett, de tényleg szokatlan kicsit :)
mondjuk még újonc vagyok a témában, csak 3 napja használom a vargalex build-et, előtte pedig csak a gyári firmware volt fent :)

Vargalex-nek nagy Köszönet jár a munkájáért :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#23050) Intruder2k5 válasza .:LoMAX:. (#23047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Gargoyle-nak van még jó skinje... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.