Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) bpmcwap válasza vargalex (#21000) üzenetére


bpmcwap
senior tag

az minden világos azzal semmi gond nincs!!! nekem az a fájl kellene amivel az ip címet frissíted....
lásd előzmény!!! amit megírtál neki ő meg írta hogy dobd be a közösbe de azt írtad neki hogy majd ha kell valakinek....
köszi

ui: azt hittem csak nekem kell ennyit dolgoznom éjjel is a gép előtt.... :( kitartás :) képzelheted én is hogy vagyok ha most jutottam el odáig hogy ezt megkérdezzem.......... :) ókincsüvéééééé ezt a gyermekeim szokták énekelni az o wácsing mi helyett...... :)

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#21002) vargalex válasza bpmcwap (#21001) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nála az volt a lényeg, hogy a szerveren egy olyan html file-t hozzunk létre, amiben link-ként van a router IP címe. Neked is ez kellene? Nem elég, ha az ftp szerveren egy file-ban benne van az IP cím?

Ha ez utóbbi elég, akkor a Source type-nak Command output-ot kell beállítani, majd source-nak:

uci -P/var/state get network.wan.ipaddr

Alex

(#21003) vargalex válasza kano (#20993) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De a config-ot megtartja rendesen? Tehát csak egy Save & Apply kell?

Alex

(#21004) bpmcwap válasza vargalex (#21002) üzenetére


bpmcwap
senior tag

én kérek elnézést, de ezt lehetne még egyszer??? nem igazán értem.... :(
köszi

Túrista vagyok

(#21005) Szita1 válasza bpmcwap (#21001) üzenetére


Szita1
tag

Szia itt a fájl tartalma:
#!/bin/sh
uci -P/var/state get network.wan.ipaddr > /tmp/ip.txt
ftpput -u szita@valami.hu -p password ftp.valami.hu /ip.txt /tmp/ip.txt
rm /tmp/ip.txt

ezt elnevezed ip.js nek és futtatod 5 percenként, és php val az ip.txt ből kéred le az ip-t

php ba :

<a href="https://<?php include('ip.txt'); ?>" >Router </a>

[ Szerkesztve ]

(#21006) bpmcwap válasza Szita1 (#21005) üzenetére


bpmcwap
senior tag

köszi :)))))

mostantól elkezdtem magam szégyenli.... azért szerettem volna valamit éjjel negyed egykor és megoldjátok..... mondom én az asszonynak hogy ez tök természetes hogy én napi 16órát dolgozom............ :)

Túrista vagyok

(#21007) vargalex válasza Szita1 (#21005) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én megcsináltam neked anno az FTP Backup-os megoldást is.

Alex

(#21008) Szita1 válasza bpmcwap (#21006) üzenetére


Szita1
tag

Ez így jó lesz? Szívesen főleg Vargalex érdeme :) dydns szervernek próbáld ki a no-ip.biz et nekem megy azon rendesen.

(#21009) vargalex válasza bpmcwap (#21004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Luci-ban az FTP Backup menüpontban beállítod az ftp szervered elérhetőségét. Hozzáadsz egy Backup entry-t, beállítod a Source Type-ot (Command output-ra), a source-t (a fent megadott parancsra), Target File-name-nak pl. myip.txt és save. Ez majd a beállított időközönként feltölt az ftp szerveredre egy myip.txt nevű file-t benne az IP címeddel.

Alex

(#21010) Szita1 válasza vargalex (#21007) üzenetére


Szita1
tag

Igen de amikor feltettem a 1021-et oda lett :( Ezeket meg leírtam szerencsére.

(#21011) Mazsika válasza Intruder2k5 (#20988) üzenetére


Mazsika
őstag

és az Usb settings alatt található ftp server nem az? elvileg az arra lenne nem?

Dáccsika

(#21012) kano válasza vargalex (#21003) üzenetére


kano
nagyúr

Igen. A beállítás megmarad és csak egy Save & Apply után hajlandó csatlakozni. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21013) Intruder2k5 válasza Mazsika (#21011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, ha FTP Server, akkor biztosan az, én azt még nem láttam eddig, ezek szerint az újabb fw-ben van...

(#21014) Kirk27


Kirk27
csendes tag

Sziasztok!

Beszeretném állítani, hogy a router lan oldalán 10.1.1.0 hálózat legyen. Mit kell hozzá megadnom? A vargalex féle firmware van fent. OpenWRT. A következőket állítottam be:

Protocol: static
IPv4 Address: 10.1.1.1
Netmask: 255.255.255.0
Gateway: 10.1.1.1
Broadcast: 10.1.1.0
DNS-Server: -

aztán rájöttem, hogy dinamikus kellene, de utána se tudtam visszamenni a luci-ba. Mindig az eredeti állapotot kellett visszaállítanom. Mit kellene beállítanom, hogy 10.1.1.0 hálózatot osszon a router?

(#21015) vargalex válasza Kirk27 (#21014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egyszerűen pl. Luci - ban a LAN interface IP címét állítsd át 192.168.1.1 -ről 10.1.1.1-re. Illetve, ha valamelyik régebb build van feltéve, arra figyelj, hogy a DHCP címkiosztás ne maradjon kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21016) tupacamaru válasza Intruder2k5 (#21013) üzenetére


tupacamaru
veterán

A legújabb gyáriban már van ilyen opció. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21017) kano válasza vargalex (#21015) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
A beállításokat megtartja rendesen, de nem csatlakozik automatikusan a netre.
Én rontok el valamit?
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21018) Mazsika válasza tupacamaru (#21016) üzenetére


Mazsika
őstag

és ennek a használatában tudsz nekem segíteni?

Dáccsika

(#21019) tupacamaru válasza Mazsika (#21018) üzenetére


tupacamaru
veterán

Sajnos nem, mert én még nem próbáltam ki. :( De majd engem is érdekel a dolog.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21020) vargalex válasza tupacamaru (#21019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha jól tudom, a gyári firmware-val kívülről nem elérhető az ftp. Persze még az is lehet, hogy elég hozzá egy port forward a router belső IP-jére.

Alex

(#21021) tupacamaru válasza vargalex (#21020) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem tudom, de lassan majd teszek egy próbát hogy mit tud.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21022) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
Szerintetek melyik routert vegyem meg, melyik jobb?
stabilítás, megbízhatóság, sebesség, wifi jelerősség stb
torrentezésre, netezésre, 2 gép + 1 laptop ami wifin menne
adsl 15mb/1mb netem van. vdsl-re és kábel netre is jók?

- D-link DIR-655

- TP-LINK TL-WR1043ND

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#21023) vargalex válasza Bálint85 (#21022) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A DIR-655-ben Ubicom CPU van, így arra alternatív firmware biztosan nem lesz. Ez alapján nálam már ki is esett. :)
Persze, ha ez neked nem számít, akkor a DIR-655, illetve 1043ND tesztet érdemes átolvasni.
Annyi tartozik még a dologhoz, hogy a trunk OpenWrt-vel (pl. a saját build-em is ilyen), a TP-Link is tud 230 Mbps WAN->LAN átviteli sebességet.

Alex

(#21024) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Hali,

Volt ez a gubancom az új HDD-vel a routeren (úgy néz ki, hogy a gyenge minőégű USB kábel miatt levált a HDD a routerről, de ez a hiba csak nagyobb adatátvitelnél jött elő, pl másolás, vagy transmission).
Akkor Alex megnézte a routert, és ezt írta:

A flash-ból a felesleges könyvtárakat töröltem (ahogy tippeltem is, oda kezdett letölteni a transmission, így betelt a flash),

Kérdeztem tőle, de hátha ti is tudjátok:
- melyik a flash könyvtár?
- honnan tudom mi az ami odavaló? Van esetleg file listája valakinek?

Nem szeretnék megint Alex segítségére szorulni, vagy újraflashelni a routert ha ez a probléma jelentkezik.

EIK

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#21025) vargalex válasza gr8tjoey (#21024) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A flash írható része a /overlay. Ebben elvileg csak a te módosításaidnak (pl. config) kell lenni, a transmission letöltési könyvtárának semmiképpen. Éppen ezért file listája nincs senkinek, mindenki mást módosíthat.

Alex

(#21026) Bálint85 válasza vargalex (#21023) üzenetére


Bálint85
senior tag

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#21027) gr8tjoey válasza vargalex (#21025) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ok, köszi a választ! :R

ui: a realtime graph-ok nyűgjére van valami tipped esetleg?

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#21028) kano válasza vargalex (#21025) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!

Nincs ötleted esetleg, hogy mi lehet a baj? Mert akkor visszarakom a DD-WRT-t vagy megpróbálom a gyári OpenWRT-t.
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21029) vargalex válasza kano (#21028) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Olyanra tudok gondolni, hogy a Network hamarabb indul, mint, hogy USB-n felismerné az eszközt.

Közben megnéztem a wiki-t, és itt a számodra lényeges rész:

"If you want an permanent connect from startup, add 'ifup wan' command to '/etc/rc.local' file."

Azaz router indulásakor történő azonnali csatlakozáshoz a /etc/rc.local-ba tedd be az

ifup wan

sort. Ezt megteheted Luci-ban is a System->Startup menüpontban a Local Startup szerkesztésével (az oldal alján).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21030) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Segítene valaki nekem az USB-s eszköz kezelésével kapcsolatban. Úgy szájbarágósan ha kérhetem :DDD
Nem akarom itt a helyet foglalni jöhet privátilag :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21031) tupacamaru válasza vargalex (#21020) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nagyon úgy néz ki hogy csak kívülről érhető el at ftp. A Storage Sharing-nál lehet beállítani a megosztott meghajtót. Az Ftp Server-nél a portot, alap 21, a meghajtón elérni kívánt mappát, valamint itt látszik a külső internet cím is. Van még egy Media Server menü is, gondolom egyértelmű, meg egy User Accounts, ahol felhsználókat és azok jogait lehet beállítani. Na most én is ott járok mint a kolléga hogy nem érem el a megosztott könyvtárat. Nekem is van DDNS reg-em, de még nem sikerült rájönnöm a megoldásre sajnos. :( De még próbálkozom. :K :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21032) vargalex válasza SirKero (#21030) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gyári firmware, vagy OpenWrt?

Alex

(#21033) SirKero válasza vargalex (#21032) üzenetére


SirKero
őstag

Üdv.
Gyári két napos cucc még meleg :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21034) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha van köztetek olyan, akinek Invitel ADSL nete van Huawei SmartAX MT880i modemmel, az legyen szíves keressen már meg priviben, egy apróságot szeretnék kérni... Mindössze egy konfig backup-ot a modemből, mert reset után nem tudjuk működésre bírni!

Köszönöm!

(#21035) vargalex válasza tupacamaru (#21031) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nos, megnéztem én is a gyári firmware-t.
Így legalább kipróbáltam mást is: valóban feltehető a gyári Luci alól is, nem kell ssh-zni.

Szóval, a gyári firmware-ban megy az ftp rendesen (mondjuk ext4 partíciót nem ismer, így újra kellett formáznom a memóriakártyát), és beállítható, hogy kívülről is elérhető legyen.

Alex

(#21036) tupacamaru válasza vargalex (#21035) üzenetére


tupacamaru
veterán

Neked hogy sikerült? Mert nekem az a baj hogy a Public Address-nél 0.0.0.0 van, és így nem nem tud kívülről befelé fordítani. Itt kellene egy belső IP-nek lennie szerintem. Ha a Virtual Server-nél megcsinálom és beírom a router IP-jét akkor a DDNS-es regről is be tudok lépni.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21037) vargalex válasza tupacamaru (#21036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én DHCP kapcsolattal próbáltam, az oldalon mutatta a külső IP-t.

Alex

(#21038) tupacamaru válasza vargalex (#21037) üzenetére


tupacamaru
veterán

Feladom, nem megy. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21039) Sátán44


Sátán44
addikt

Segítségre lenne szükségem, csatlakoztattam egy 2Gb Fat32 pendrive-ot és szeretném megosztani a tartalmát. Én belső hálózatból el tudom érni, de akinek megadom a publikus címet már nem tud csatlakozni. FTP-n is próbáltuk, de időtúllépés hibaüzenettel leáll.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21040) tupacamaru válasza Sátán44 (#21039) üzenetére


tupacamaru
veterán

Gyári firm?? Én belsőn sem érem el. :(

Nálam a Pulic Address-nél csak nullák vannak. :(((

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21041) Intruder2k5 válasza tupacamaru (#21040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom lendítene a dolgon, ha bedobnál ide 1-2 screenshot-ot a beállításokról, illetve, hogy miként próbálod elérni...?!

(#21042) tupacamaru válasza Intruder2k5 (#21041) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha jól gondolom akkor nálam az lendítene a dolgon ha a Public Address-nél megjelenne egy belső IP.

Follow the instructions below to set up your ftp server:
Plug an external USB hard disk drive or USB flash drive into this Router.
Click the Enable/Disable radio box to enable/disable internet access to ftp from WAN port.
Change the Service port to specify a port for ftp server to use (default 21).
The Internet Address displays the WAN IP address of this router, so that others can access to ftp througth this address.
If Wan type is PPPOE/PPTP/L2TP, there would be two connections. Therefore, users can access ftp server via two connections. Users in a private LAN can access ftp server via Public Address while internet users can access ftp server via Internet Address.
Click the Start button to start the ftp server.

Ez a leírás hozzá. PPPOE kapcsolaton vagyok. DHCP ON. Total Commanderrel próbálok belépni, DDNS reggel.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21043) Sátán44 válasza tupacamaru (#21040) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen gyári firm-em van! :K

A beállításaimról:
[link]

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21044) vargalex válasza tupacamaru (#21042) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem gyorsan disconnect-elj, mert a képen ott a külső IP-d. Egyébként elérhető kívülről (be is tudtam jelentkezni). Belülről hogy próbálod?

Alex

(#21045) Sátán44 válasza vargalex (#21044) üzenetére


Sátán44
addikt

Alex az én problémámra is tudod a választ? :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21046) Intruder2k5 válasza tupacamaru (#21042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is elérem...

(#21047) vargalex válasza Sátán44 (#21045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért van nálad másodlagos IP beállítva (144.44.44.222)?
Illetve az oldalon írja, hogy a változások az ftp szerver újraindításával lépnek érvényre.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21048) tupacamaru válasza Intruder2k5 (#21046) üzenetére


tupacamaru
veterán

De mit értek el?? Látjátok a pendrive-ot?? Tudtok rá másolni?? tupacamaru.homeftp.net-el kellene elérni, de nekem nem megy. Secondary Connection nálam nincs is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21049) vargalex válasza tupacamaru (#21048) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Megy a tupacamaru.homeftp.net-el is. Felmásoltam neked az ftp könyvtárba egy ftpbackup.jpg filet. De most már változtasd meg a jelszavakat! :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21050) Sátán44 válasza vargalex (#21047) üzenetére


Sátán44
addikt

Az általa megadott ip címmel egyáltalán nem érem el a pendrive-omat, de próbaképp visszaállítottam. Most sem érem el :(
[link]

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.