Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Megint egy 1043ND v2-es kérdés. Gargoyle-t raktam fel végül és egész jól is szuperál (jobban mint a gyári nem akadnak a dolgok) Viszont mostanában meg azt csinálja hogy gondol egyet és nem oszt neten wifit, sőt utána csatlakozni se enged hozzá. (rejtett wifi hálózat) Ilyenkor router újraindítás segít csak utána rendesen működik. Mi kínja baja lehet? Kábelen mellete minden megy szépen stabilan.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70452) krealon válasza SutPet (#70451) üzenetére


krealon
veterán

Kabelen kellene logot nezni es elfelejteni a security by obscurity-t (rejtett wifi). Mint latszik csak magaddal cseszel ki. Barmelyik script kiddie 3 masodperc alatt megtalalja a halozatodat es ugyanugy tori, mintha nem lenne rejtve. :((
Azon felul ajanlom a Wifi hibajavitas 1x1-et.

(#70453) SutPet válasza krealon (#70452) üzenetére


SutPet
aktív tag

Minden megvan amit írtál csak pluszba még rajta maradt rejtetten.
erős jelszó, 20mhz,fixen 10-es csatorna.

Minden szépen megy egész nap homeoffice, két laptop lóg rajta wifin, semmi szakadás napokig. Majd egyszer gondol egyet és először azt mondja hogy nincs internet a wifi-n majd el is dobja a csatlakozást és nem akar visszacsatlakozni.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70454) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#70455) Rover623 válasza SutPet (#70453) üzenetére


Rover623
félisten

v3-as vassal ugyanez!
5-10 naponta betérdel a WiFi.
Listában látszanak az eszközök, látszólag élet is van (ugrálnak a sebességek, változik a jel/zaj, stb.), mégsincs internet a klienseken! :(
Restart radio, és rendbejön...már megszoktam! :U

primus inter pares

(#70456) LiteCross91 válasza Speeedfire (#43) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki segíteni Gargoyle firmawerről, hogy tudok gyárit visszatenni?
TL-WR1043N V5.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#70457) woodworm válasza LiteCross91 (#70456) üzenetére


woodworm
veterán

TFTP recovery, de az openwrt topikban elég sokáig ment a diskurzus róla.

(#70458) SutPet válasza Rover623 (#70455) üzenetére


SutPet
aktív tag

frusztráló... :D minden esetre most felraktam gargoyleban a wifi schedulert aztán napi szinten ütemezetten ki-be kapcsolom meglátjuk így hátha jobb lesz.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#70459) Kacsakirály


Kacsakirály
csendes tag

Sziasztok! Van egy TP-Link TL-WR1043ND v1 routerem szeretném vissza állitani a gyári firmware-t (a jelenlegi OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342) ebben kellene segítség.

(#70460) vargalex válasza Kacsakirály (#70459) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tedd fel pl. ezt, akár a webes felületről. Aztán frissíthetsz a legutolsó gyárira, ha akarsz.

Alex

(#70461) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy v4-es router, amit switch-ként szeretnék használni. Ha jól olvastam van lehetőség arra, hogy WAN port 5. LAN portként működjön, ugye? Illetve, ha mindeközben még egy VPN szerver is tudna rajta futni az csodás lenne (ha ez a kettő nem zárja ki egymást). Van erre valami kész custom fw, vagy nekem kell összerakosgatni a csomagokat? Utóbbi esetben esetleg tudnátok segíteni, hogy miket kell levadásznom? Előre is köszönöm!

Peti

(#70462) Attipatti


Attipatti
tag

Sziasztok, 1043 v2- routerhez szeretnék valami frissítést, egy kb 2 éves Lede van rajta hw nattal. Ez szépen kiszolgál egy 500as digi netet. Most nézem hogy az openwrt-be beleolvasztották a Lede-t. Ezekbe az ujabb openwrt-kben már van hw nat? Vagy ez is fel fog koppanni 200mbit körül? Vagy mit ajánlotok?

Köszi,
Attila

(#70463) gduck válasza Attipatti (#70462) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Szerintem a legújabb Openwrt-t próbáljad meg ;) [link]

A képen látható első opciót (sofware flow offloading) kapcsold be a tűzfalnál és restart után nézzél egy sebességet ;)

UI: A második opció nem tudom működik-e vele.

(#70464) xboxx


xboxx
kezdő

Sziasztok!

V3 -ra mit tudnátok jelenleg javasolni?
(eredetileg V2 , csak V3 szoft van rajta a vendég wifi miatt)

A cél (ha lehet) ftp-n elérés, biztonsági mentés céljából , illetve dlna 720p kiszolgálás 1-2 eszközre. Wan oldalon max 320 megabitet kellene tudnia.

Persze ha van a firm-nek kezelő felülete csak akkor vágnék bene.
Egy luci-t azért rá tudok húzni openwrt-re , de a parancssoros megoldás nem az én világom.
:)

Köszönöm!

(#70465) petakpa1 válasza gduck (#70463) üzenetére


petakpa1
őstag

És V1-re mit javasolsz? Arra is a legfrissebb openwrt menjen, vagy inkább a gwlim féle verzió? Utóbbival az a baj, hogy már nem fér bele a Luci formware-be :(( KI kellene szedni belőle pár funkciót, ami nekem nem kell pár ipv6 támogatás, de ehhez sajna már nem értek :(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70466) chros válasza vargalex (#70460) üzenetére


chros
őstag

torolve

[ Szerkesztve ]

(#70467) chros válasza vargalex (#70460) üzenetére


chros
őstag

Szia Alex!

Le szeretnem merni kulonbozo streaming szolgaltatok jelenlegi sebesseget a routeren egy firestick 4k-val (ethernet kabellel csatlalkoztatva, fix IP hozzarendelve a MAC-hez):
- van egyszeru util erre? (fix belso ip-rol atmeno teljes forgalmat merni a WAN fele, pl 1 ora alatt)
- van e lehetoseg fix IP-hez/MAC cimhez kulon DNS-t rendelni a router-el?
-- jelenleg az "/etc/config/dhcp"-ben interface-re van megadva a DNS hozzarendeles:
config dhcp 'lan'
...
 option dhcp_option '3,x.x.x.x 6,x.x.x.x '

Meg lehet ezeket oldani plusz interface nelkul?
Koszi!

Szerk: lehet igy menne, de nem tudom a hasznalatat.

[ Szerkesztve ]

(#70468) gduck válasza petakpa1 (#70465) üzenetére


gduck
addikt

gwlim verziónál mi nem fér bele? Abból ez a legújabb: [link]

Szerintem a hivatalos verziót próbáljad, már abban is benne van a Software flow offloading lehetőség ;)

[ Szerkesztve ]

(#70469) chros válasza chros (#70467) üzenetére


chros
őstag

A IP/MAC szerinti DNS-re elvileg itt a megoldas (meg nem probaltam):
config host
    option name 'foo'
    option dns '1'
    option mac '08:00:27:82:0D:B9'
    option ip '192.168.0.66'
    option tag 'foo'

config tag 'foo'
    option dhcp_option '6,8.8.8.8,8.8.4.4'

Az lesz a kerdes, hogy ez felulirja-e a "config dhcp 'lan'"-nal beallitott szervereket, vagy hozzadja. :)

Mar csak a meres hianyzik :)

(#70470) chros válasza chros (#70469) üzenetére


chros
őstag

Az IP szerinti meresre pedig ezeket a csomagokat talaltam, luci beepulovel (szinten nem probaltam meg): wrtbwmon , luci-wrtbwmon

[ Szerkesztve ]

(#70471) woodworm válasza chros (#70470) üzenetére


woodworm
veterán

A suste-féle mentésekben van wan statisztika, méri az ip-k forgalmát is. Egyedül a jelenlegi napi intervallum okozhat problémát, de gondolom ez átírható.

(#70472) petakpa1 válasza gduck (#70468) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi!

Most jelenleg ezen a verzión vagyok:
Firmware Version: OpenWrt 18.06.4 r7808-ef686b7292 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.170.32094-4d6d8bc)
Kernel Version: 4.9.184

Ha jól látom a legfrissebb letölthető hivatalos a 19.07.2 erre az eszközre.

Beállításokat megtartó upgrade mehet szerinted? Jópár ip fixálás, port forward szabály be van állítva, nem szívesen konfigolnék mindent újra.

Gwlim féle verzióból továbbra is csak minibuild van v1-re, de ezekben régebben nem volt Luci, a nélkül viszont én nem tudom bekonfigolni.
Sajnos az aktuális readme-ből nem derül ki, hogy minibuildekben van-e vagy sem Luci? Erről tudsz valamit esetleg?

Mivel a mostani netkapcsolatomhoz nincs szükség a gwlim féle sebességre optimalizált verzóra valószínőleg maradok a főverziónál. Már csak szabadidő kellene update-re :((

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70473) chros válasza woodworm (#70471) üzenetére


chros
őstag

Koszi, ez hol / melyik menuben van egyebkent?
Be is uzemeltem a luci-wrtbwmon -t, ugy nez ki muxik jol! :) Reset-elni is lehet egyszeruen a db-t ha kell. Pont amire kell! :)

Mar csak a DNS beallitas van hatra, s annak ellenorzese, hogy jo e.

[ Szerkesztve ]

(#70474) gduck válasza petakpa1 (#70472) üzenetére


gduck
addikt

A 19.07.2 így néz ki:
Firmware Version: OpenWrt 19.07.2 r10947-65030d81f3 / LuCI openwrt-19.07 branch git-20.057.55219-13dd17f
Kernel Version: 4.14.171

A gwlim minibuld-ba van Luci ;)

(#70475) chros válasza chros (#70469) üzenetére


chros
őstag

> Az lesz a kerdes, hogy ez felulirja-e a "config dhcp 'lan'"-nal beallitott szervereket, vagy hozzadja.

Ugy nez ki felulirja, ugyhogy remek!

(#70476) vargalex válasza chros (#70469) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Működik a tag szerinti DHCP option osztás. Nálam a gyerek eszközei így kapnak DNS-t.
Ha jól látom, akkor a mérés is megoldódott.

Alex

(#70477) petakpa1 válasza gduck (#70474) üzenetére


petakpa1
őstag

Neked v1-sen van ez fenn?
Simán ment a főverzió váltás? Hanyasról váltottál 19.07-re?

19.07 verzió release notes-ben olvastam, hogy Lucin is történt fejlesztés, hogy kevésbé terhelje a router CPU-ját, viszont ezzel az újítással még nem minden Luci app kompatibilis. Ebből érzékeltél Te valamit?
Ha jól emlékszem csak 3 extra szolgáltatást telepítettem a 18.06-ban lévőkhöz képest:
- DynDNS
- Wake on LAN
- uHTTPd

Ezek Lucis konfig felületével lesz vajon probléma? :F

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70478) gduck válasza petakpa1 (#70477) üzenetére


gduck
addikt

Én már váltottam egy mt7621 chipes kínai csodára :D V1 már csak wifi access pointként működik ;) De V1-en se tapasztaltam semmi problémát a Luci sebességével ;) gwlim volt fent sokáig, arról factory-val mentem OpenWrt-re de utána csak simán sysupgraddel frissítgettem!

[ Szerkesztve ]

(#70479) chros válasza vargalex (#70476) üzenetére


chros
őstag

Koszi, igen a meres is megy. Majd linkelek eredmenyt.
Hogy-hogy mas DNS-t kapnak nalad a gyerekek?
Ja, es tudtam kit kell kerdezni, ha nem jott volna ossze :)

[ Szerkesztve ]

(#70480) Indiant válasza chros (#70479) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam működik a kid-es dns, de csak a régi eszközökön. Új eszközöknél nem, pedig a "kid" tag-et betettem. Mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#70481) vargalex válasza chros (#70479) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam a gyerekeknél OpenDNS van, bizonyos tartalmak tiltásával.

Alex

(#70482) chros válasza Indiant (#70480) üzenetére


chros
őstag

Mi az a kid-es dns? :)
Linkeld be a dhcp configodat (pl pastebin-rol).

Koszi, Alex, meg lehet lesz 1 kerdesem, ha nem birom kitalalni a megoldast.

(#70483) petakpa1 válasza gduck (#70478) üzenetére


petakpa1
őstag

Jelentem megtörtént az upgrade 19.07.2-re :)

Végül nem a beállítások megtartásával upgradeltem, hanem készítettem egy backup-ot, és azt töltöttem vissza miután a 19.07.2 felkúszott.

Először megijjedtem mert a menüben DynDNS szolgáltatásra kattintva hibát dobott a Lcui, de később valahogy megoldódott magától ez a probléma. Lehet volt közben egy reboot.

Wifi visszakapcsolására is elég nehéz volt rájönni, hogyan de végül megoldottam.

Amivel viszont nem boldogulok: 18.06.04-ben a Services menü alatt jelent meg az uhttpd szolgáltatás konfig felülete, 19.07.2-ben viszont se itt, se máshol nem találom :(. Ebben tudnátok segíteni?
18.06.04-ben. magát az uhttpd szolgáltatást is manuálisan utólag kellett telepíteni, mert alapból nem volt benne a FW-ben.
19.07.2-ben viszont mikor telepíteni próbáltam már azt jelezte, hogy fenn van. Ennek ellenére a konfig felületét sehol nem találom. Mit kellene még telepítenem?

Aminek viszont nagyon örülök az Software flow offloading funkció.

Ha ez nincs bekapcsolva és putty-on top parancs segítségével figyelem a SIRQ értéket (jól értem, hogy ez a CPU terheltség mértéke?) miközben egy 2 GB-os file töltök le asztali gépemmel, akkor olyan 75-85% értéket látok.

Ha viszont be van kapcsolva a flow offload akkor nem megy 50% felé a SIRQ :))Jól gondolom, hogy az alacsonyabb CPU kihasználtság miatt némileg az áramfogyasztás és melegedés is kisebb lesz? Később hal meg a router?

Csak 120-as netem van, amit flow offload nélkül is kihajtott a router így azt sajnos nem tudom tesztelni, hogy mi a max sebesség amit tudna.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70484) gduck válasza petakpa1 (#70483) üzenetére


gduck
addikt

"19.07.2-ben viszont mikor telepíteni próbáltam már azt jelezte, hogy fenn van. Ennek ellenére a konfig felületét sehol nem találom. Mit kellene még telepítenem?"

Szerintem ezt rakjad még fel ;) luci-app-uhttpd

Magyar nyelv, ha kellene: luci-i18n-uhttpd-hu
UI: érdemes az Available csomagokat uhttpd-re szűrni ;)

[ Szerkesztve ]

(#70485) petakpa1 válasza gduck (#70484) üzenetére


petakpa1
őstag

Megvan, telepítást követően már ez is működik. Nagyon köszönöm!

Ez az egész Openwrt nagyon tetszik. A legjobb példája annak, hogy kellően optimalizált szoftverrel miket lehet kihozni régi vasakból is.

Egy Intel 7260HMW típusú wifi adatpterrel 300 Mbps linksebesség mellett 1 téglafalon keresztül ki tudom mérni a ISP-m által biztosított 120 Mbps sávszélességet, szóval a wifi rész is szuperül működik :))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70486) Doky586 válasza petakpa1 (#70483) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen verziós routerre tetted fel?

nekem 1043 v1 re kéne AP módhoz, érdemes váltani 2018-as dd-wrt ről?
Sajnos ebben nincs wpa3 és jobb lenne egy friss.

(#70487) petakpa1 válasza Doky586 (#70486) üzenetére


petakpa1
őstag

v1-esre :)

ddwrt-m sosem volt, így nem tudok véleményt formálni, de nagyon elégedett vagyok a 19.07.2-vel. Leszámítva azt problémamat mit már 17-es Lede-n és 18.06.04-es OpenWrt-n is fennált és nem sikerült megoldani: 100 MBites linksebességgel csatlakozó eszközökön max 40-45 MBites letöltési sebességet mérek WAN-ról :(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70488) Doky586 válasza petakpa1 (#70487) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval van benne vagy nincs benne wpa3 ?

(#70489) petakpa1 válasza Doky586 (#70488) üzenetére


petakpa1
őstag

Alapból nincs, de elméletileg lehet telepíteni:

The 19.07 release brings initial support for WPA3. However, WPA3 is not enabled by default and requires installing specific packages: to run WPA3 as an access point, hostapd-openssl is needed. For use as a Wi-Fi station, you need either wpa-supplicant-openssl (station support only) or wpad-openssl (AP + station). Due to their large size, these packages are not installed by default, and it is impossible to install them on devices with less than 8MB flash.
It should also be noted that many existing client devices will never support WPA3, and that there are client devices that support WPA2 but cannot connect to an AP configured with WPA2+WPA3 mixed mode. Please only file bugs if you are sure the problem is not client related.
To configure your device as a WPA3 access point, see wpa_modes

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70490) Indiant válasza chros (#70482) üzenetére


Indiant
addikt

referencia: [#66763]
a végén a 2 nem működik:
https://pastebin.com/p44PcPhf
..természetesen a "option tag 'kids'" hozzáadva

[ Szerkesztve ]

(#70491) vargalex válasza Indiant (#70490) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ránézésre jó a config. Viszont a mac címek biztosan jók? Az statikus lease-t rendesen megkapják? Fura, hogy a legtöbb MAC cím nem rendelhető vendor-hoz.

Alex

(#70492) Indiant válasza vargalex (#70491) üzenetére


Indiant
addikt

..az a cenz-ura miatt van.
Olvastam egy olyat ,hogy ezt még ki kellene adni:
service dnsmasq restart
..de ez nálam nem működik.

(#70493) vargalex


vargalex
Topikgazda

Akkor a cenz-ura nem mindenhol volt ilyen alapos, mert van amelyik MAC-ből megállapítható a vendor (pl. LG).
Ja, hogy nem volt router restart? Ha nem, akkor

/etc/init.d/dnsmasq restart

De ez csak az új DHCP kérésekre fog vonatkozni (vagy renew-ra) talán.

Alex

(#70494) chros válasza vargalex (#70493) üzenetére


chros
őstag

az option dns 1 nem kene belejuk? Alapbol 0.

(#70495) vargalex válasza chros (#70494) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az csak a forward és reverse DNS zónához adja hozzá őket. Nem kötelező hozzá.

Alex

(#70496) gduck válasza Indiant (#70490) üzenetére


gduck
addikt

Csak az utolsó 2 nem működik? Érdekes... Nincs esetleg valami "szemét" karakter a fájl vége felé?

(#70497) Indiant válasza gduck (#70496) üzenetére


Indiant
addikt

Úgy tűnik nincs.
vargalex:
root@LEDE:~# /etc/init.d/dnsmasq restart
udhcpc: started, v1.29.3
udhcpc: sending discover
udhcpc: no lease, failing
..x3

[ Szerkesztve ]

(#70498) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok,

Felraktam Openwrt-t és Luci-n próbálok bűvészkedni a korábban már kérdezett wan->lan megoldáson (v4 router). Vargalex #16551-es hozzászólása szerint csinálnám, azonban rögtön az első lépésnél hibába futok. Ha a wan portot átakarom rakni untagged-re és menteni, kifagy és még rollback-elni sem tudom, egész egyszerűen elérhetetlenné válik az admin felület. Ha ezt a lépést kihagyom, akkor a további műveleteket gond nélkül meg tudom csinálni és működnek is. A wan port untagged-re állítása viszont nem megy, anélkül meg gondolom esélytelen wan port lanként való alkalmazása. Van esetleg valami ötlet mi okozhatja? Esetleg SSH-n keresztül hol kell ezt az értéket módosítani? Előre is köszi!

Peti

(#70499) vargalex válasza Petike168 (#70498) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugye nem csak untagged-re állítod a WAN portot, hanem törlöd is a WAN-hoz tartozó vlan-t? Hogy néz ki eredetileg egy v4-nél?

Alex

(#70500) Petike168 válasza vargalex (#70499) üzenetére


Petike168
aktív tag

Itt törlöm a 2-es sort, ami után tudok is menteni, újra indítva routert megjegyzi a módosítást. Majd miután a wan oszlopban átteszem untagged-re az off-ról kifagy az egész, a roll backet sem csinálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.