Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) suste válasza erdey_a (#70750) üzenetére


suste
veterán

1: a kliens oldali eszköz mi és milyen wifi van benne?
2: kapcsolati sebesség mennyi?

(#70752) erdey_a válasza suste (#70751) üzenetére


erdey_a
őstag

telefonok, laptop, tv box... mindenhol max. 50 a sebesség. nyilván eldugottabb zugban ennél is kevesebb.
n-es wifit mindegyik tudja, van ami ac-t is

a kapcsolati sebesség 72... csak nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#70753) suste válasza erdey_a (#70752) üzenetére


suste
veterán

telefonok 99%-ban nem is tudnak többet :(
utána kel olvasni pontosan mi van bennük
ez a router csak 2,4ghz "N"-es, így hiába tud a kliens ac-t
ha egy 1 csatornás mimo nélküli wifi a kliens, akkor máris 75 a max kapcsolati (ennek kb felét tudja valójában)
de egy 1 csatornás mimo-s is csak 150 (szintén felezve)

a dobozon és a reklámokban lévő számokat felejtsd el, mert mindenhol elméleti sebességeket írnak...
szóval nagy valószínüséggel a klienseid nem tudják kihasználni a router által nyújtott maxot
(sokszor van modernebb 1 csatornáls AC kliens a laptopokban, ami egy N-es routerrel sz....se ér...)

(#70754) erdey_a válasza suste (#70753) üzenetére


erdey_a
őstag

magyarul a telefon \ laptop \ box a szűk keresztmetszet?

Vérboci

(#70755) vargalex válasza erdey_a (#70754) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezek közül a laptop lehet, hogy tudna többet, de ha több wifi is van a környéken, akkor ha nem erőlteted a config-ban a 40 MHz-es csatorna szélességet, akkor visszavált 20 MHz-re, aminek lehet következménye az 50 Mbps átviteli sebesség. Optimális esetben 40 MHz mellett 100-120 Mbps elérhető.

Alex

(#70756) erdey_a válasza vargalex (#70755) üzenetére


erdey_a
őstag

a laptop elég régi (2012), szóval attól nem várok sokat...
most néztem meg amúgy éppen, 40 Mhz-re van állítva és be van pipálva, hogy ne váltson le 20 Mhz-re. de jelenleg most meg már csak 15 Mbps sebességet mérek :O

a country code-nak van jelentősége? US-en van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#70757) #46824192


#46824192
törölt tag

Helló!

V2 -nek mennyik kell tudnia NAT-olni?

Azt tudom ,hogy cfw -n szoftveres nat van, de nekem a legutoldó gyári szoft-al , HW NAT bekapcsolva és 550 környékén megáll a sebesség.
Ez ennyit tud , vagy van valami trükk?

(Nem lóg rajta USB eszköz sem ,ami esetleg megeszi az erőforrást.)

[ Szerkesztve ]

(#70758) industrial


industrial
tag

Sziasztok!

Egy kicsit elvesztem az infok között..
Tp-Link 1043ND V3 routerem van..boldogan nézem wds pikk pakk rácsatlakozik wifire aztán mehet a móka...hát nem így lett..közben kiderült hogy jobban utánna olvastam a wds két egyforma routerrel megy leginkább..nah aznincs a fő router nem is támogatja a wdst.
A kérdésem ah lenne hogy wifire mint kliens rá tudok csatlakozni a routerrel vagy kell a firmware mókolás?

(#70759) Borisz76 válasza industrial (#70758) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem lenne jobb a sajátodat AP módba kapcsolni / állítani ?
Kábeles kapcsolattal természetesen.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70760) k_miso


k_miso
tag

Sziasztok!

Egy TL-WA850RE V1-et szeretnék openwert-ről gyári fw-re visszaállítani. Tud valaki segíteni?

miso

(#70761) Rover623 válasza k_miso (#70760) üzenetére


Rover623
félisten

Itt?
Back to stock firmware? [link]

primus inter pares

(#70762) industrial válasza Borisz76 (#70759) üzenetére


industrial
tag

2 Router között? Sajnos a kábel nem játszik. Ezért is keresem a megoldást. Csak nem biztos jó fele...
A: Fő router DLINK DIR840
B: TPLINK 1043ND v3 --->itt csatlakozik kábellel még 1 pc és 2 nas

(#70763) k_miso válasza Rover623 (#70761) üzenetére


k_miso
tag

Köszi, de már próbáltam ezt az oldalt. Itt valóban úgy néz ki mintha lenne egy alkalmas link, de ráklikkelve egy adf.ly oldal jelenik meg. Minden alkalommal más tartalommal.
... és mindenféle jogosultságokat is kér az oldal, nekem gyanús.

miso

(#70764) suste válasza k_miso (#70763) üzenetére


suste
veterán

hogy hogy visszacserélnéd?

(#70765) k_miso válasza suste (#70764) üzenetére


k_miso
tag

Szia Suste!

Régen beszéltünk.
Olyan helyre kell betennem, ahol a szolgáltató ruteréhez kell kapcsolódnia. Ahhoz viszont nem tudok csatlakozni, mert nincs WDS interface. A gyári fw. viszont talán csatlakozik hozzá. Egyébként most még az általad összerakott openwrt van fenn. Amivel a WDS-t teszteltük. Ha még emlékszel.

miso

(#70766) industrial válasza industrial (#70762) üzenetére


industrial
tag

Sikerült megoldani :)) :DD WDS működik mégis csak     

(#70767) suste válasza k_miso (#70765) üzenetére


suste
veterán

de repeater-relayd-del tudsz csatlakozni bármilyen rooterhez!!!

(#70768) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
1043ND v4 @suste féle mentéssel újra kellett telepíteni. A kérdésem, hogy a Wifi beállításnál az adóteljesítményt állíthatom 25 dBm (316 mW)-re? Vagy legyen automatikus inkább. Illetve ennek milyen hatásai vannak? Köszi

(#70769) suste válasza nOvOp (#70768) üzenetére


suste
veterán

állíthatod, de valszeg úgysem teszi fel annyira
a luciban a wifi fülön látod a valós/aktuális értéket.....

[ Szerkesztve ]

(#70770) nOvOp válasza suste (#70769) üzenetére


nOvOp
senior tag

Megnéztem, 24 dBm-t mutat. Igaz az ország US-re van állítva.

(#70771) Rover623 válasza k_miso (#70763) üzenetére


Rover623
félisten

Nem értem...melyik linken jönnek be a f@szságok?
A stripped firmware nincs meg?
A gyári letölthető, levágni az elejéről a boot-ot nem nagy durranás...szerintem.
De tessék: [link]

primus inter pares

(#70772) k_miso válasza suste (#70767) üzenetére


k_miso
tag

Szia!

Eddig még nekem nem sikerült a relayd beállítása, most jobb híján megpróbálom. Leírtad ezt valahol?

miso

(#70773) suste válasza k_miso (#70772) üzenetére


suste
veterán

persze, logoutban: [link]
emlékszem, hogy Neked pont ezek nem mentek, a WDS meg elsőre :)
én pont fordítva voltam

ha nem gond a másik alháló, akkor a sima repeater is jó, amihez ott van vargalex videója is

[ Szerkesztve ]

(#70774) k_miso válasza suste (#70773) üzenetére


k_miso
tag

A WDS beállítása nagyon egyszerű, én évekig használtam. Csak az a hátránya, hogy minden eszközön openwrt kell.
A másik két módszerrel az a bajom, hogy a LuCi nem minden beállítást mutat. Csak egy adott sorrendben történő bállítás működik. Mindig a kályhától kell elindulni.
Évek óta nem jövök rá egy furcsa jelenségre. Felveszek egy WiFi interface-t, ami valamiért clinet protocol-al jön létre. A beállításoknál AP-re módosítom, és ismretelen mód-ra változik. Ebből aztán nem lehet kimozdítani. Marad a reset.
Ezt a jelenséget három eszközön is produkálja üzembiztosan a LuCi 5 esetből négyszer: WDR-4300 WR4043 és WA850RE.
Van úgy, hogy reset után a wifi eleve client-en áll. Na ekkor esélytelen AP-re rábeszélni.

miso

(#70775) suste válasza k_miso (#70774) üzenetére


suste
veterán

csináld végig vargalex videóját, azt nem lehet elrontani

(#70776) k_miso válasza suste (#70775) üzenetére


k_miso
tag

Elküldenéd a linkjét?

miso

(#70777) suste válasza k_miso (#70776) üzenetére


suste
veterán

ott van az előbb linkelt szöveg végefelé: [link]

(#70778) k_miso válasza suste (#70777) üzenetére


k_miso
tag

Megnéztem a vargalex videóját, nem találtam benne melepetést. Mindent így csinálok, létre is jön a két interface (leszámítva az előző posztomban leírt furcsaságot, tobbször reszetelni kell mire jól működik), csatlakozik is a fő router-hez, tudok is csatlakozni az AP-hez, de nincs internetem. Mit nem veszek észre?
Jól gondolom, hogy itt nem lehet azonos az SSID?

miso

(#70779) k_miso válasza suste (#70777) üzenetére


k_miso
tag

Szia Suste!

Rájöttem néhány érdekességre:

Rájöttem az előbbi posztomban leírt furcsaság okára. A LuCi nem kezeli tökéletesen a tűzfal beállításokat. Ha véletlenül hibás tűzfal baállítást állítassz be, az beragad. A LuCi-ben látszólag módosul az új beállítás, de a programban ott marad a hibás. A reset segít, vagy winscp-vel kell hátulról törölni a hibás beállítást.
A repeater beállításnál pedig azért nem volt internetem, mert a wwan DHCP ügyfélként jött létre. Amint fix IP-re módosítottam, természetesen az fő router tartományába tartozó IP cimre, azonnal lett internet is.

miso

(#70780) k_miso válasza suste (#70777) üzenetére


k_miso
tag

A repeater beállításban van még egy fontos dolog, talán nem mindenkinek egyértelmű. Logikus, de könnyű kihagyni. Sajnos a vargalex videojában nincs kiemelve: az IPv4 átjáró a LAN interface esetében a wwan IP címe, a wwan esetében pedig a fő router IP címe. Amíg ezek nincsenek helyesen beállítva nincs internet.

miso

(#70781) suste válasza k_miso (#70780) üzenetére


suste
veterán

Repeater beállítás:
Maga a repeater beállítás olyan egyszerű, ahogy a videóban is van.
És itt (még) szó sincs extra tűzfalszabályokról!
Szóval ha Te hibás szabályt hoztál létre, ami miatt meghülyűlt a rendszer, az más téma ;)

Eddig csak olyannal találkoztam, aki ott bukott el ennél a lucis beállításnál, hogy ua volt mindkét router LAN címe. Ezt a problémát a videó hozzászólásánál vargalex is jelezte....

Egyébként ez a felállás (dupla NAT, másik tartomány) megfelelő neked?
Mert innen már csak egy lépés a "relayd" :)) -főleg, hogy az alapproblémák is kiderültek

(#70782) vargalex válasza k_miso (#70780) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha az elsődleges router szolgáltat DHCP-t, akkor semmi szükség a manuális beállításra. Ezért nemhogy nincs kiemelve, de még csak említve sem a videóban...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70783) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Adott egy 2043ND V3 Openwrt-vel. Szeretném a gyári FW-t vissza rakni rá. Egyszerű folyamat, vagy bonyolult?

(#70784) prsq válasza kovbandi82 (#70783) üzenetére


prsq
tag

1043nd vagy 2543nd? Nem mindegy, mit írsz el.
Egyszerű. (De azért el lehet rontani, ne a TP-Link oldaláról leszedett legfrissebbet rakd rá, mert azzal vége is. Stripped fw kell.)

(#70785) k_miso válasza vargalex (#70782) üzenetére


k_miso
tag

Azért, ha alaposabban megnézzük a videodat, a wwan fix IP-n van (csak ezért néztem meg újra). Csak egy pillanatra látszik a video vége felé. Ahol mutatod az inerface-eket. Gondolom nem magától. Nekem biztosan nem működött DHCP ügyfélként. Fix IP-vel viszont rögtön.

miso

(#70786) k_miso válasza suste (#70781) üzenetére


k_miso
tag

Szia Suste!

Azért sikerült a két esetemet egybe keverned. Igaz egy posztban írtam két jelenségről. Azt hittem, egyértelmű, hogy két dologról van szó.
A tűzfal szabályról írtaknak az a lényege, hogy a LuCi nem mindig a valóságot mutatja bizonyos esetekben. Összevissza állítgatásról szó sincs, mindössze annyi, hogy kapkodásból téves tűzfalszabályt klikkelek be. Na ekkor történik az, hogy hiába veszed ki a pipát a rossz helyről és teszed a jó helyre, nem fog műköni. Holott mindent rendben látsz. A programban ott marad a rossz beállítás, csak a LuCi felületen nem látszik. Ha ez részletesebben is érdekel, pontos menetrendet figyeltem meg, amikor biztos behülyül.
A relayd-et még meggondolom. Nekem eddig nem sikerült vele boldogulni. Pedig jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

miso

(#70787) vargalex válasza k_miso (#70785) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Légyszi linkeld már a kérdéses részt, vagy időpontot adj meg, mert egész biztos, hogy nincs statikus IP-n. Ha erre a részre gondolsz, akkor itt az látszik, hogy a 192.168.2.143-as IP-t kapta az első routeren futó DHCP szervertől... De mondjuk ez nem egy pillanatra látszik...
Egyébként 1 percnél már van net magán a routeren és a vezetéken rá kapcsolódó eszközökön.
Szóval, ha nálad nem megy DHCP-n, akkor ott valami kimaradt. Esetleg az újabb verzió default-ban nem DHCP protokollal hozza létre defaultban az interface-t (bár, ezt kétlem).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70788) kovbandi82 válasza prsq (#70784) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Jaj, tényleg, bocsánat. 1043ND V3..
Az u.n. Stripped SW-t honnan kehet leszedni. Majd utánna simán tallózzam be a Sysupgrade menüben?

(#70789) k_miso válasza vargalex (#70787) üzenetére


k_miso
tag

Igen erre a részre gondolok. Logikus amit írsz, de én azt tapsztalom, hogy wwan csak akkor írja ki az IPv4 címet, ha statikus. A felcsatolás után ez a sor interface nézetben hiányzik. Ezt három routeren is kipróbáltam (az egyiken tőled származó bild van kb. 10 éves).
Most, hogy jobban belegondolok, az is lehet az én esetemben, hogy ez a sor azért hiányzik, mert a fő routertől valamiért nem kapott a wwam IP-t. ...és ezért nem működött nekem. Ezért működött fix IP-vel rögtön. Lehet, hogy eddig tévúton jártam. Ennek utánajárok...

miso

(#70790) vargalex válasza k_miso (#70789) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#70791) k_miso válasza vargalex (#70790) üzenetére


k_miso
tag

mea culpa :R

miso

(#70792) k_miso válasza vargalex (#70790) üzenetére


k_miso
tag

Sajnos azt még minig nem tudom, hogy a fő routertől miért nem kap IP a wwan. Sajnos az egy szolgáltatói router. Szűkösek a beavatkozási lehetőségeim. Valószínűleg marad a fix IP.

miso

(#70793) prsq válasza kovbandi82 (#70788) üzenetére


prsq
tag

Pl. innen. (De itt a topicban is biztos van link.)
Igen.

Aztán szedj le frisset, ha szükséges.

De miért rakod vissza? Én most vettem egy 1043nd v2.1-et, első dolgom volt ROOtert rátenni, állat, sehol nincs a gyári hozzá képest. (Na jó, WAN-LAN sebesség miatt lehet szükség a gyárira.)

(#70794) kovbandi82 válasza prsq (#70793) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Most ment nyugdíjba, gyárin akarom elrakni, továbbá az Openwrt-vel átlag 2-3 hetente elment a wifi, nem lehetett csatlakozni. Megy a dobozába, hátha egyszer kell valahová.

(#70795) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy TP-Link TL-WR1043ND v1.8 routerem van, open-es fw-vel.
Ez az fw van rajta:
OpenWrt 18.06.5 r7897-9d401013fc / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.309.48729-bc17ef6)

Én így vettem, ezzel a fw-vel. Nem értek hozzá, de sikerült beüzelemni, egy ideje megy. Nyilván láttam, hogy hogy kell beállítani, beállítottam. De alap beállításokkal megy. Viszont az összes eddigi router is ment alap beállításokkal, mégsem volt sebesség gond.
Ment 1 évig...
Amit most tapasztalok.. Egy talán 100Mbpsi esetében:
Speedtest router: 47Mbps
Speedtest wifi esetén: 20Mbps (közvetlen router mellett)

Na most... Mit tegyek? Ez lassú, még a youtube is mobilon vár... A mobil netem ennél 3x gyorsabb...
És itt a routerrel lesz a gond. Kísérletezni nem sok időm van, talán mondjuk ma lehet 1 órám... De nem nagyon, ráadásul nem egyedül használom...

Tegyek rá újabb fw-t, vagy vissza a gyárit, vagy valami nagyon nincs jól beállítva? :((

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#70796) prsq válasza evko (#70795) üzenetére


prsq
tag

Valami nem jó, nekem ugyanez (igaz v1.7, de az nem hiszem, hogy számít) 150 Mbps szolgáltatói sebességnél, gyári fw-vel tudott vezetéken kb. 120 Mbps-t. (Wifin kliens és oprendszerfüggően 20-50 Mbps-t.)

A neted milyen gyors, azt jó volna biztosra tudni.
Esetleg nem lopják a neted?

[ Szerkesztve ]

(#70797) -AD4M-


-AD4M-
tag

Sziasztok!

Nemrég húzták be az optikát...
TL-WR1043ND v4, openwrt-19.07 (legújabb firmware, nem kókányolt)
DIGI FTTH 1000/300, ONT bridge módban
Speedtest 230/180
Network/Firewall/Software flow offloading engedélyezve
Speedtest 620/320 :C

Féltem, hogy új routert kell vennem, de ezek alapján még jó ideig marad (és mehet a torr. ent az USB-re :DDD )

Allons-y!

(#70798) evko válasza prsq (#70796) üzenetére


evko
aktív tag

Utána nézek. Nem, lopni nem lopják, akkor sem jó, ha nincs rajta senki csak én...
Lehet egy reset kellene neki..?

Új fw erre vajon nincs?

A gyárit nem tudom, hogyan lehetne visszatenni.. :(

Majd olvasok, csak nem volt időm eddig... Suli, munka.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#70799) prsq válasza evko (#70798) üzenetére


prsq
tag

Hát v1-re annyira már nem igazán csinálnak semmit.

Gyárit nem nehéz visszatenni, fogsz egy stripped fw-t, rátolod, majd frissíted. (A stripped fw-t ne hagyd ki, anélkül kinyírod.)

Hogy jobb lesz-e a gyárival, majd kiderül. Ez már a te döntésed, hogy gyári, vagy OpenWRT reset, és megpróbálod beállítgatni.

(#70800) vargalex válasza prsq (#70799) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha webes felületről próbálja visszatenni, akkor a nem stripped firmware-t nem is fogja engedni feltenni a rendszer...

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.