Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Intruder2k5 válasza butyok13 (#2000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az igaz, hogy a leírás elején ADSL-hez konfigol konzolon, de feltételezem, hogy azóta már nálad is felkerült egy LuCI, vagy WebIf, amiben könnyedén be lehet állítani a WAN kapcsolatot, legyen az ADSL, DHCP, vagy akár fix IP-s kapcsolat. Nem ismerem a UPC-t, de esetleg nem kell neki MAC címet klónozni? Ezt szokás néha elfelejteni... A router beállításában nézd meg, hogy LAN oldalon a DHCP szerver engedélyezve van-e, mert a jelek szerint nem kap IP címet a géped, és valószínűleg ezért nem tudsz csatlakozni, csak fix IP-vel.

A winyókról - illetve külső HDD keretekről - annyit, hogy valóban nem mindet ismeri fel, de azért jóval több amit igen... Ez sajnos próba szerencse kérdése, nem tudok róla, hogy valahol is lenne egy teljes értékű lista erről, hogy mi az ami megy, és mi az ami nem.

[ Szerkesztve ]

(#2002) wwenigma válasza wwenigma (#1999) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ennek a marhasanak nyitottam egy topikot OpenWRT forumon, ha inkompatibilitás (marpedig az) összehozhatnák hogy mukodjön. A MUKOGGY!!! nem hasznal...

[link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2003) wwenigma válasza Intruder2k5 (#2001) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azért igy fizu elött örülök, hogy kiadtam 3e-t egy hazer aztan bacik menni... pedig krva jol nez ki.... mind1, majd rendelek kinabol, az nem szep de mukodik. :W

De legalabb erre jo az extroot, visszadugtam a regi 512-es pendriveot es mar mukodik is....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2004) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#2001) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

sőt! alapban van backfire alatt luci :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2005) butyok13 válasza Intruder2k5 (#2001) üzenetére


butyok13
csendes tag

A UPC-s nethez Mac cím klónozás szükséges de ezt nem találtam meg benne az angol tudás híján.

Robee

(#2006) imiadmin


imiadmin
őstag

Sziasztok,

Szemezek ezzel a WR1043N-es routerrel... valaki meg tudja mondani, hogy van-e rajta un. "TRAFIC Classes" ? Arra gondolok, hogy egy IP-nek(vagy MAC-nek) megadhatom, hogy 1Mb/512-es neted van aztán még a speedtest.net is csak ennyit mér neki...
A helyzet az, nekem van egy Wline G4000Gv4 routerem ami tök faszán tudja ezt, de amióta leváltottam a 8 Mb-es ADSL-em 25-ös kábelnetre, max 14-17Mbit jön át rajta....hadakoztam egy pár sort a gyártóval (szlovákok), de feladtam... :W

Legyerélném 1043-asra ha tudná ezt.... :))
Szóval tudja ez a router ezt a funkciót? (akár MOD-olva :D )

Üdv
Imi

(#2007) butyok13 válasza imiadmin (#2006) üzenetére


butyok13
csendes tag

Szia!
A gyári firmware tudta ezt volt sávszél korlátozás ip-címre a moddolt nem tudom hogy tudja e mert még azzal vagyok elfoglalva hogy azt felrakjam és beüzemeljem :) !
Azt nem tudom hogy milyen hatékonysággal működik a gyárin mert nem használtam.

Robee

(#2008) imiadmin válasza butyok13 (#2007) üzenetére


imiadmin
őstag

Köszi a gyors választ...
Remélem valaki meg tudja mondani, hogy tudja-e ezt ez a kütyü, mert ez lenne nekem a lényeg... :DD

köszi
Imi

(#2009) Intruder2k5 válasza imiadmin (#2008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt is tudja... Szerintem nem tudsz olyat mondani, amit tudhat egy router, de ez nem tudja. OpenWrt alatt szinte minden megvalósítható, a rendelkezésre álló csomagok listája igen széles, mondjuk az is igaz, hogy ehhez többször konzol elé kell ülnünk, mert a grafikus felületen nem találunk meg mindent. Az általad említett dolog például egy iptables scripttel.megoldható, 1-2 sor az egész, és már volt is erről szó. (ha nem itt, akkor a WL-500G Premium topicban, már nem emlékszem pontosan)

(#2010) toxin2 válasza imiadmin (#2008) üzenetére


toxin2
tag

Szia. Szerintem OpenWrt tudja ezt a qos-scripts csomagban lévő
tc paranccsal. Ha erre gondoltál.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#2011) butyok13 válasza Intruder2k5 (#2001) üzenetére


butyok13
csendes tag

"A UPC-s nethez Mac cím klónozás szükséges de ezt nem találtam meg benne az angol tudás híján."
Tudnál benne segíteni?

Robee

(#2012) Speeedfire válasza butyok13 (#2011) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

pl a legegyszerűbb luci alatt a wan résznél csak meg kell adni a mac címet

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2013) butyok13 válasza Speeedfire (#2012) üzenetére


butyok13
csendes tag

köszi megpróbálom

Robee

(#2014) Intruder2k5 válasza butyok13 (#2011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg nincs OpenWrt előttem, de a WAN beállításoknál találsz egy "MAC Address" részt, és oda beírhatsz tetszőleges (illetve a szükséges) MAC címet. Ha jól emlékszem, így van...

(#2015) vargalex válasza butyok13 (#2013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

UPC-s nethez már egy jó ideje nem kell MAC address-t klónozni. Már nem a PC-t, hanem a modemet regisztrálják. Ha felraktad az OpenWrt-t, akkor elvileg rögtön működnie kellene, mert alapban DHCP net van konfigurálva. Próbálj meg egy modem restartot.

Alex

(#2016) imiadmin válasza toxin2 (#2010) üzenetére


imiadmin
őstag

Köszönöm.... erre gondoltam... :C
Akkor nincs más hátra mint előre.... veszek egy ilyen routert... :DD

köszi mindenkinek a hozzászólást... :R

(#2017) Beri válasza imiadmin (#2006) üzenetére


Beri
addikt

A funkció ott van a gyári szoftverben, nem kell mókolnod semmit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#2018) butyok13 válasza vargalex (#2015) üzenetére


butyok13
csendes tag

Ez érdekes mert amikor az új gépet megvettem akkor sem akart elindulni a net.A regisztrációt követően ment.A routerben is csak akkor lett net még a gyári szoftverrel is amikor klónoztam.De ha szerinted nem így van akkor miért jelzi a Win7 hogy a router és a modem közt van a hiba?

Robee

(#2019) Intruder2k5 válasza butyok13 (#2018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy területenként más módszert használ a UPC is. Bár ez is csak egy tipp, nekem továbbra sincs UPC-m, és nem is volt :-) De végülis minden kiderül, ha beírod azt a MAC címet, és megoldódik az internet problémád. Onnantól nincs kérdés...

(#2020) vargalex válasza butyok13 (#2018) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a gyári szoftverrel klónozással ment, akkor klónozd le most is, mert valóban lehet, hogy nálatok még MAC Address regisztráció van. Nálam tuti nem, illetve a Chello fórumban is többen írták, hogy már nem kell regisztrálni.
Lehet, hogy igaza van a windows-nak, de én inkább nem hagyatkoznék rá. :)
Routeren sincs net? (ssh-n tudsz valamit pingelni?)

Alex

(#2021) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok

Van nékem egy ilyen tipusú routerem, DD-wrt-vel megspékelve. Azután érdeklődnék, hogy ehhez a tipusú firmwarehez hozzátudom-e passzolni az usb-s vinyót, ha veszek. Illetve, az hogy működik? Mivel a router állandóan megy, ennél fogva menne a külső vinyó is állandóan? Vagy lehet azt a firmware-ből vezérelni, mikor kapcsoljon be és mikor ki? Kell hozzá open-wrt-s firmware?

köszi

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#2022) butyok13 válasza vargalex (#2020) üzenetére


butyok13
csendes tag

A routeren van net mert a csomagokat le tudja tölteni a firmware. Nincs véletlenül ehhez egy honosítás,mert nekem így idegen nyelven nagyon bonyolult :( . Nem tudom hogy tudok e pingelni ssh-n :( ,csak annyit tudok/tudtam megcsinálni amit Tóth Szabi leírt az info oldalon.
120-as Fiber Powerem van amúgy.

Robee

(#2023) butyok13 válasza Intruder2k5 (#2019) üzenetére


butyok13
csendes tag

A probléma itt kezdődik hogy nem találtam meg hogy hova kell beírni :) .A DHCP opcio alatt nincs ilyen hogy mac klónozás,csak oilyan van hogy add entry talán és ott lehet mac address ablakot előcsalogatni viszont ha oda beírom és reboot akkor utána már nem is tudok cstlakozni hozzá se ssh-n se telneten.Olyankor természetesen már próbáltam a winfost automatikus ip címre állítani de úgy sem műxik :(.

Robee

(#2024) vargalex válasza butyok13 (#2022) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a routeren van net, akkor nem kell MAC-et klónozni. Viszont gondolom a géped is kap IP-címet a routertől, ha eléred a webes felületét. Ergo pl. a DNS-t nem kapja meg, vagy fixre van beállítva a windows-ban. A Win7 beállításait nem ismerem, így ebben nem tudok segíteni.
Néhány lelkes ember jóvoltából van a LuCi-hoz magyar nyelvi csomag.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2025) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!

Belenézve a router logjaiba azt látom ,hogy az utolso 3 napban csinált 7 oldalnyi log-t ide:.Log Type: PPP
Ha támadás ért akkor azt a ppp rakja vagy a security?

(#2026) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki le tudná írni hogyan tudom letiíltani (mivel kábelell használom majd) vagy letitkosítani a wifi részt a routerben?

(#2027) Intruder2k5 válasza ToBeY (#2026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy, hogy kikapcsolod a rádiót...

(#2028) dfcwolf


dfcwolf
tag

Sziasztok!

Végigcsináltam a Tóth Szabi féle leírást.

2 napja küzdök egy problémával, amire nem találok megoldást. Nem érem el a felcsatolt HDD-t. Mindent a leírás szerint csináltam. Az /etc/config/samba fájlba bemásoltam amitmegadott. Ekkor nem tudom elérni a megosztást mert jelszót kér. Fogalmam sincs mit kéne beírnom, már mindent kipróbáltam. Valaki ajánlotta, hogy a /etc/samba/smb.conf.template fájlban a security = user értéket cseréljem security = share -re. Ezt nem értem mert a template fájl üres. Ehelyett a /etc/samba/smb.conf fájlban van az adott sor. Ott át is írom, de annyi változik, hogy a \\server\media megosztás elérhető, de nem tudok rá írni. Ezen kívül a rajta lévő fájlok sehol sincsennek.

Nagyon megköszönném a sgítséget!

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2029) vargalex válasza dfcwolf (#2028) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez érdekes, már más is azt írta, hogy üres ez a file neki. Milyen repository-ból rakod fel a samba3 csomagot? Én megnéztem a BackFire, Kamikaze trunk, X-Wrt snapshot repository-kat, mindenhol 384 byte-os a /etc/samba/smb.conf.template file a következő tartalommal:

[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = ISO-8859-1
preferred master = yes
os level = 20
security = user
guest account = nobody
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2030) dfcwolf válasza vargalex (#2029) üzenetére


dfcwolf
tag

Hello!

Innen veszi a csomagot, ha erre gondolsz.

Downloading http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/packages/Packages.gz.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2031) vargalex válasza dfcwolf (#2030) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, erre. De a http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/packages/samba3_3.0.24-5_ar71xx.ipk csomagban a /etc/samba/smb.conf.template file tartalma az, amit írtam.

Alex

(#2032) dfcwolf válasza vargalex (#2031) üzenetére


dfcwolf
tag

Most újratelepítettem a csomagokat. Amikor szerkeszteném, nincs jogom hozzá. Azt mondja Permission denied. Ezt végképp nem értem.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2033) vargalex válasza dfcwolf (#2032) üzenetére


vargalex
Topikgazda

SSH-n szerkeszted? root-ként?

Alex

(#2034) dfcwolf válasza vargalex (#2033) üzenetére


dfcwolf
tag

Én voltam a hülye, elnézést. Újratelepítettem és most ott vannak a sorok az említett fájlban. El is érem a HDD-t a hálózaton.

Viszont az egyetlen rajta lévő fájlt nem látom. Írni nem tudok rá.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2035) dfcwolf válasza vargalex (#2033) üzenetére


dfcwolf
tag

Hát ezt nagyon nem értem. Megcsináltam ext3 fájlrendszerrel is. Akkor sincs rajta semmi és nem is tudok rá másolni.

Kezd a hócipőm telelenni vele. Milyen már az, hogy valaki végigcsinálja a leírást és minden frankó, másnak meg ugyanaz nem?

[ Szerkesztve ]

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2036) vargalex válasza dfcwolf (#2035) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Mi a /ect/config/samba, illetve a /etc/samba/smb.conf.template tartalma?

Alex

(#2037) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Rá kell csavarni az antennákat ha wifi-t nem akarom használni?

(#2038) Truman válasza ToBeY (#2037) üzenetére


Truman
senior tag

Nem, de úgy szebb és legalább nem fognak elkallódni. ;)

A Wifi-t meg teljesen ki lehet kapcsolni:
Wireless --> Wireless Settings --> [ ] Enable Wireless Router Radio

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#2039) dfcwolf válasza vargalex (#2036) üzenetére


dfcwolf
tag

/ect/config/samba

Ez a fájl teljesen üres

/etc/samba/smb.conf.template

[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = ISO-8859-1
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2040) dfcwolf válasza vargalex (#2036) üzenetére


dfcwolf
tag

Bocsánat rosszul írtam az előbb

/ect/config/samba

config 'samba'
option 'name' 'server'
option 'workgroup' 'lan'
option 'description' 'media'

config 'sambashare'
option 'name' 'media'
option 'path' '/mnt/hdd'
option 'read_only' 'no'
option 'browseable' 'yes'
option 'guest_ok' 'yes'

/etc/samba/smb.conf.template

[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = ISO-8859-1
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2041) Scobbyka


Scobbyka
tag

Hmm valaki esetleg tudna nekem segíteni lftp használatában?

Scobby

(#2042) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Volna még 1 kérdésem: Nekem az email IMAP-on megy hozzá kell ezt addni (a régi routerm csak POP3 és SMTP tudott) ha igen hol és hogyan?

(#2043) vargalex válasza Scobbyka (#2041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hol akadtál el?

Alex

(#2044) zoli62


zoli62
addikt

3.9.13 Build 090930 Rel.5 gyári fw van a routeren. Elöl a system LED nem világított, azaz rendszerhiba volt. Újraindítás után megszűnt. Ez másodszor fordult elő. Mi okozhat ilyen rendszerhibát? Egyébként 163 nap uptime után fordult elő másodszor.

(#2045) tomi7711


tomi7711
aktív tag

találtam a kernel logban csomó ilyen bejegyzést:
TCP: Peer 83.134.xxx.xxxx:34162/58818 unexpectedly shrunk window 643117762:643120092 (repaired)

Ez mi lehet?

(#2046) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Melyik a legújabb frimware verzió?Érdemes felrakni van benne valami kockázat? (lapon már frissitettem sokszor)

(#2047) sto1911


sto1911
veterán

Tud valaki segiteni belso halos VPN kialakitasaban?

Azt akarom, hogy a belso halorol egy gep VPN-en csatlakozzon a routerhez, es az osszes kapcsolat (bongeszo, torrent) ezt a VPN-t hasznalja.

Most osszeraktam a VPN-t, de ugy tunik, hogy nem azon kommunikalnak, hanem a LAN kapcsolaton. Nyilvan a LAN-t hasznalja a VPN felepitesere, de megse azon at megy.

A Set as default latszolag nem csinal semmit.

Win 7:

Windows IP Configuration
PPP adapter VPN Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : VPN Connection
Physical Address. . . . . . . . . :
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.10(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Default Gateway . . . . . . . . . : 0.0.0.0
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter LAN:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigab
it Ethernet NIC (NDIS 6.20)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1D-7D-A4-FB-5C
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::ed1a:101d:ab6e:763c%11(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.200(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 234888573
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-13-30-32-5B-00-1D-7D-A4-FB-5C
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

[ Szerkesztve ]

(#2048) Scobbyka válasza vargalex (#2043) üzenetére


Scobbyka
tag

addig oks hogy bejelentkezek:
lftp -u username site
kéri a password-öt beírom ok
lftp user@site:~>
ls
látom a könyvtárakat amik fent vannak a szerveren
Hogyan tudok a helyi könyvtárba rakni egy egész könytárat?

lcd-vel kijelöltem már a helyi könytárat!

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#2049) Intruder2k5 válasza Scobbyka (#2048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért nem használsz valami ftp kliens programot? Feltétlenül parancssor kell neked?

- Total Commander
- Filezilla
- etc...

(#2050) Scobbyka válasza Intruder2k5 (#2049) üzenetére


Scobbyka
tag

Azért hogy a routeren menjen, ne kelljen bekapcsolva hagynom a gépet. Este töltené lefelé az FTP-ről a cuccokat, amikor nem használja senki a netet.

na így hátha jó lesz:
mget -c -d /távoli könytár/*.*

[ Szerkesztve ]

Scobby

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.