Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) mate02


mate02
újonc

és utána?? Csak most szerkesztettem vissza netet!

mit kel oda beirkálni???

(#52002) suste válasza poirot (#51998) üzenetére


suste
veterán

nem gondolkoztál még esetleg másik irányon:
1043v2+NAS+20K -> izmos router
vagy annyire nagy terhelést kap a NAS, hogy nem elég a legerősebb router sem?
(40-50MB/s írást már tudnak egyes routerek is)

(#52003) Bazsa74 válasza suste (#52000) üzenetére


Bazsa74
tag

V1.7-es és én a vargalex 1.1.7-et szedtem le. Még jó hogy megkérdeztem és nem tettem fel egyből. Na akkor kikutatom ezt a verziót valahol. Köszi a segítséget.

Off

(#52004) suste válasza Bazsa74 (#52003) üzenetére


suste
veterán

itt megtalálod az 1.02.1-et

az 1.1.7 az új kernel miatt sajnos már lassabb:(

[ Szerkesztve ]

(#52005) Bazsa74 válasza suste (#52004) üzenetére


Bazsa74
tag

Jól gondolom, hogy ezt kell leszednem a gyári fw-ről való frissítésre? :)
Ezt csak felteszem és nem kell semmi más? Luci vagy egyéb számomra ismeretlen dolgok? :D

[ Szerkesztve ]

Off

(#52006) suste válasza Bazsa74 (#52005) üzenetére


suste
veterán

igen ez kell
majd jelezz vissza légyszi, hogy mennyit fog tudni ezzel az fw-vel
egyébként mekkora a neted?

(#52007) Bazsa74 válasza suste (#52006) üzenetére


Bazsa74
tag

200/50-es. Bár néha a 100-at sem érem el. Hétvégén felteszem és megírom milyen lett. Mondjuk azért fosok kicsit, hogy letéglázom. Én bármire képes vagyok :D :)

Off

(#52008) @Jocó@ válasza @Jocó@ (#51953) üzenetére


@Jocó@
tag

Válaszok magamnak, és akit esetleg még érdekel a jövőben:

1. Szerintetek is törölhető, - nem vargalex default - a „qos_Default” 3.-10. sora?
Factory reset-elt r35342 vargalex 1.1.7-en is jelen van, így szerintem "gyári", nem érdemes belenyúlni, ha nem tudjuk pontosan, mi, miért, hogyan.

2. Gyári iptables tartalom:
iptables -nL -v --line-numbers -t filter
iptables -nL -v --line-numbers -t mangle
iptables -nL -v --line-numbers -t nat
iptables -nL -v --line-numbers -t raw

3. Low besorolással használható a teljes upload sávszél?
Valamelyik linken olvastam, hogy az OpenWRT QoS nem limitál forgalmat, csak folyamot szabályoz => Ha van rendelkezésre álló szabad sávszél, akkor az minden osztályból elérhető.

4. Szabályok illeszkedése:
Valószínűleg fentről lefelé kell haladni a specifikustól a legáltalánosabb felé, de olvastam azt is, hogy "default" osztályt is használ a QoS generáló script. Itt még bizonytalan vagyok.

5. Láttok-e valami nagyon elrontott dolgot a QoS-ben?
Igen. UI-on amikor multiport-ot adunk meg szűrési feltételnek, akkor az elválasztó vessző után ne legyen szóköz, mert a szóköz után lévő portokat nem generálja le.

+1 : Aki réges-régi vargalex firmware-en kezdte, és cipeli magával a konfigokat, az vesse össze, és szükség esetén fésülje össze a saját, és a gyári "/etc/config/firewall" tartalmát.

Miután ezekkel megvoltam, neki is kezdtem a faék egyszerűségű QoS beállításoknak. Mindezt UI-ról, mert, ha van, hát biztos csak könnyű lehet és a generáló scriptet tőlem csak okosabb emberek írhatták, akik biztos napokat vitatkoztak egymással ilyen-olyan matematikai képletekre hivatkozva.

A teszt nagyon egyszerűen zajlott. Kipattintottam magam mellett egy notebook-ot. Kinéztem egy szimpatikus ~200 MB méretű file-t magamnak, és elkezdtem scp-vel feltölteni egy távoli gépre.

A QoS menüben először vagy 8-10 szabály szerepelt, de amikor elkezdtek számomra érthetetlen package számokat mutatni a QoS osztályok, kikapáltam mindet, és csak egyet hagytam:
"Minden a notebook IP címéről érkező forgalmat kezeljen xy prioritással".

Elcsattogtam command line-ba, és az alábbi parancsok ritmikus kiadásával figyeltem a számokat:

while ( true ) ; do clear ; tc -s class show dev eth0.2 | grep pkt -B1 ; sleep 3s ; done
while ( true ) ; do clear ; iptables -nL -v --line-numbers -t mangle ; sleep 2s ; done

A "qos_Default_ct" láncon láttam is árválkodni az egy szem szabályomat, de 200-500 KB/s feltöltés hatására sem emelkedtek a "bytes" oszlop számai.

Egy hasonló témájú linket találtam, miszerint WDR3600-on nem működik a QoS. Majd az egyik hozzászóló hanyagul odavetette, hogy a QoS amúgy is félig halott volt az IFB váltás óta, de r41682 óta működik újra. Amit az eredeti hozzászóló cáfolt egy későbbi verzióra hivatkozva.
Ez alapján a link alapján szerintem az IFB váltás r25641-el történt. A commitok tartalmának kibogarászásába már végképp nem mentem bele.

A következő lépés az, hogy visszatöltöm a QoS bazirgálás előtti állapotot, és kézzel felhúzok pár szabályt. Hagyom a UI-t a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#52009) dethroner


dethroner
veterán

Mitől tud a router wifi része megpusztulni? Kábelen minden ok, de wifi csak néhány megabitet hoz. Telefonom havernál hozza az 50/30-at, pedig olcsóbb tp-linkje van. Itthon meg alig megy, többnyire a 10 megát sem érem el letöltésben, míg felfelé sokszor megvan a 30 mega.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#52010) suste válasza @Jocó@ (#52008) üzenetére


suste
veterán

"miszerint WDR3600-on nem működik a QoS"

én interfészek sebességszabályozására használom, és kisebb ugrálásokkal, de teszi a dolgát -r39161 (2 interfészen 2 féle le/fel értékekkel)

(#52011) @Jocó@ válasza suste (#52010) üzenetére


@Jocó@
tag

Pontosítok, csak már lejárt a szerkesztési időm.

"miszerint WDR3600-on nem működik a QoS"

Itt a UI-on beállítható, háttérben script által generált QoS-t értettem.
Ha jól gondolom, te ezt konzolból oldottad meg, nem Luci-ból ;)
Természetesen nem azt állítom, hogy nem működik a "tc" és az "iptables".

(#52012) suste válasza @Jocó@ (#52011) üzenetére


suste
veterán

rosszul gondolod, luciból állítottam be:)
de nincs priorizálás, csak sebességszabályozásra használom (WAN és LAN nincsen felvéve a QOS-ben, csak a 2db vendég interfész, és ezek eltérő sebességekkel)

(#52013) @Jocó@ válasza suste (#52012) üzenetére


@Jocó@
tag

A sebességszabályozáson azt érted, hogy felvettél két interfészt, és mindegyiknél megadtad a le és feltöltési sebességet itt?

Ha igen, ez "tc" parancsokkal a legelső lépés, mikor a gyökér osztályt létrehozod.
Az alosztályok létrehozása csak ezután jön. Tehát ettől még neked is működhet rosszul a priorizálás része, csak ebből nem látsz semmit.

(#52014) suste válasza @Jocó@ (#52013) üzenetére


suste
veterán

ok, én ezt írtam elsőre is, hogy csak sebességszabályozásra használom
és arra tökéletes:)

(#52015) PcForCe


PcForCe
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne van egy TP-Link WR1043ND V2 routerem és olyan problémám lenne ha frissíteni szeretném a firmware-ét, az eredeti tp-link oldalrol nem hozza be, vagyis nem tudok hozzá leszedni semmit.... Ez miért van? (és ha frissiteném a firmware-t javulna a jelerősségének a távolsága?)

Samsung Galaxy S9+

(#52016) siddis


siddis
őstag

Miért nem a Wondershaper-rel szabályozzátok a sebességet.?

-- Aux armes, citoyens --

(#52017) suste válasza siddis (#52016) üzenetére


suste
veterán

minek telepítsek olyat, amit már a meglévő szoftver is tud?

(#52018) siddis válasza suste (#52017) üzenetére


siddis
őstag

Igaz, minek innál vízen kívül mást.?! :)

-- Aux armes, citoyens --

(#52019) logarithm válasza PcForCe (#52015) üzenetére


logarithm
őstag

Hello -> [link]

minden V2-es tulajdonosnak javaslom, hogy a gyári FW alatt a wifi résznél a region-t ne állítsa át, maradjon United States, nekem így fullos a wifi jel, és stabil. Előtte első beállításkor hungary-ra raktam stb (logikusan) de nem volt az igazi a dolog. Majd ugye ki próbáltam pár darab FW-t és vissza tértem végül a gyárira, és akkor első beállításkor a region-t nem piszkáltam és azóta jó a wifi.

egyéb paramétereim: channel 6 ,channel width 40MHz (speedboost dolog kikapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#52020) Flashget válasza suste (#52006) üzenetére


Flashget
félisten

erre én is, mert eddig 165 volt a max. digi PPPoE kapcsolatnál openwrt-vel.

Realme GT Master Edition

(#52021) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Lehet hogy rájöttem a problémára.

Előzmény: A 1043 v1 random leszórja a gigabitet 100mbps-re.

Talán mégsem a 1043 problémás a hálózatban.

Talán a kábelek.

A routertől a kábel kb 4 méter hosszan ment a géphez, útközben tele mindenféle más kábelekkel (240V, antennakábel, hangszórókábel, hdmi, usb, RCA jelkábel.)

És ez a kábel csak CAT 5.

Miután ezeket a dolgokat észrevettem, A routert a gép mellé tettem, és rövid, (max. 1m -es utp kábeleket használtam), azóta nem dobta el a gigabitet.

Jól gondolom, hogy lehetett ez a probléma, és végre megoldódott?

Persze még nem akarom elkiabálni, figyelgetem a kapcsolat sebességét folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#52022) Sanya válasza RoryBreaker (#52021) üzenetére


Sanya
nagyúr

én úgy oldottam meg, hogy cat 6a-s kábeleket használok (10 gigabites).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52023) RoryBreaker válasza Sanya (#52022) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Pont ezt tervezem én is...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#52024) AngelH válasza RoryBreaker (#52021) üzenetére


AngelH
aktív tag

Ez lesz a gond, a CAT5 kábelek hivatalosan csak 100Mbit-et tudnak. Gigabites sebesség használatához legalább CAT5e kábeleket kell használnod.

Egyébként én is CAT6 kábeleket használok, ugyan a sebesség nem lett jobb, mint CAT5e esetében, de te lehet jobban jársz, mivel jobb az árnyékolása.

[ Szerkesztve ]

(#52025) RoryBreaker válasza AngelH (#52024) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Most már talán biztos, hogy ez a gond, ebben a felállásban 12 órája gigabiten van és nem váltott lejjebb.

Ma veszek normális kábeleket.

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#52026) @Jocó@ válasza RoryBreaker (#52021) üzenetére


@Jocó@
tag

Jártam már így én is.
Egyszerre csináltattam ismerőssel 2x3m, 1x4m, és 1x2m kábeleket.
A jelenség ugyanaz, a gépem nem kapott, vagy épp véletlenszerűen kapott gigabitet.
Kábelcsere, és jó lett.
A többi kábel viszont azóta is üzemel gigabiten.

(#52027) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Most üzemeltem be egy ilyen router v2. verzióját.
Mi most a legjobb firmware a cuccra ?? Igazábol a stabil wifi lenne a legfontosabb!!

üdv

(#52028) @Jocó@ válasza siddis (#52016) üzenetére


@Jocó@
tag

Nem arra való, amire én akarom használni.
A Wondershaper-NG rátelepszik egy interfészre, és eldönti magától, hogy mit, hova pakol. A usernek csak arra van lehetősége, hogy beállítsa, mekkora a sávszél.
Az alap scriptet viszont fel fogom használni az osztályok létrehozásakor.

Én garantált sávszélt akarok adni bizonyos gépeknek, akkor is, ha odadurrantok a torrentnek.
Az illeszkedő szabályok (iptables parancsok) generálásához pedig a Linksys WGT54G script generator-t.

Amikor rákerestem a wondershaper-re, az első cikkek között találtam is egy olyat, ahol leírják, hogy tulajdonképpen miért is nem jó a wondershaper. Természetesen színes, szagos ábrákkal, görbékkel magyarázva.

(#52029) Flashget válasza nagyfejü (#52027) üzenetére


Flashget
félisten

Én a legutolsó gyárival használom. Mivel az 500-as digi netre várok, hogy bekössék felesleges custom fw rá, mert abba nincs már hw nat támogatás csak 400 megáig asszem...
Ha nem ilyen netet használsz van a Poli27 féle fw.

Realme GT Master Edition

(#52030) nagyfejü válasza Flashget (#52029) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali!

nekem csak top netem van!!

(#52031) poirot


poirot
senior tag

"Öröm, et bódottá!"

Nos, megoldódott a problémám.

Hogy hogyan, nem tudom biztosan, de leírom, hogy hogyan volt, mikor nem ment és jelenleg.

A router (Tp-link 1043ND V2-es) 192.168.0.100-ra pozicionálta be a Synology NAS-t.

A Synology Ez-internet konfiguráló programja is elfogadta, végülis belefér, habár a V1-es a 103-ra rakta.

A V1-es-nél a Forwarding/UpnP-nél a Transmission így volt;

Transmission at 51413 External port: 51413 Protocol: TCP Internal Port: 51413
IP Adress: 192.168.1.103 Satus: Enabled

A V2-nél a Forwarding/UpnP-nél a Transmission így van;

upnpclient:9091 9091 TCP 9091 192.168.0.102 Enabled
upnpclient:9091 9091 UDP 9091 192.168.0.102 Enabled

A 9091-es a Transmissioné.

Az 51413-as port itt nem volt.

A Forwarding/Virtual Servers-ben:

Engedélyeztem a 51413-as portot TCP/UTP a 192.168.0.100 esetében továbbra sem müködött.

A DHCP/Adress Reservation-ban lefoglaltam a 192.168.0.100 portot a a TP-link 1043ND V2 MAC cimére,
utána ismét ráeresztettem a Synology EZ-internet konfigurálóját, gondolom a router, miután átrakta a 102-es portra,
akkor a progi azt fogadta el, és minden portot, ami neki kell, már úgy rakott uPnP listába.

A Forwarding/Virtual Servers-nél engedélyeztem az 51413-as portot, és természetesen a többi portot is ami itt volt, átírtam a megfelelőre.

Utána port forward jó volt.

Ennyi. Hogy ezek összesége, vagy vali más is még, nem tudom, de a lényeg, hogy most mentem, azonnal bin-be is meg képbe is.

(#52032) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Visszaolvasva a Poli27 firm helyett visszaraknám a gyárit de a betallózáskor kiirja a file nem támogatott. A legfrissebb gyári lenne.

-wr1043v2_en_3_17_38_up_boot(140613)

mi lehet a baj??

üdv

(#52033) suste válasza nagyfejü (#52032) üzenetére


suste
veterán

boot
ez a baj, ami elég nagy baj lenne, ha felengedte volna tenni az fw
szerencsédre nem engedte
keress olyat amiben gyárilag nincsen boot, vagy pedig vágott....

(#52034) nagyfejü válasza suste (#52033) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia!

Hol keressek? A gyári oldalon csak olyan van amiben van boot szó.

üdv

(#52035) suste válasza poirot (#52031) üzenetére


suste
veterán

nem teljesen értem amit leírtál, de ha jól sejtem abba kavarodtál bele, hogy milyen IP-re milyen portok kellenek
a trasnmission működéséhez az 51413 elég, ha az van neki megadva a konfigban
a 9091-es pedig csak remote eléréshez kell

(#52036) suste válasza nagyfejü (#52034) üzenetére


suste
veterán

poli27 fw oldalán megtalálod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52037) D.Orion


D.Orion
veterán

Sziasztok!
1043ND V1-es router-em van gyári szoftverrel és kérnék hozzá egy kis segítséget.
T-Home -os modem/router-ről nem tudom átnyomni rá a netet. Arra már kioktattak, hogy pppoe a kapcsolat tipusa és elvileg csak a felhasználónevet és a jelszót kell megadnom az ide tartozó menüpontban és már ossza is tovább a TP-Link a T-home-ból érkező netet, de ez még se történik meg. Eddig UPC-t használtam, ott nem volt semmi gond, simán beállítottam mindent.

Milyen alapvető hibát véthettem? :F

Szerk.: Apró érdekesség, hogy a 1043ND-n keresztűl nem érem el a T-home-os routert, hogy ha az a WAN porton át csatlakozik a 1043-ra. Ha viszont simán LAN-ra rakom, akkor elérem, bele tudok lépni a menüjébe.

[ Szerkesztve ]

(#52038) nagyfejü válasza suste (#52036) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!!!

(#52039) siddis válasza D.Orion (#52037) üzenetére


siddis
őstag

Nem az van hogy a T-Home-os cucc is kapcsolódik PPoE-n meg az 1043 is.?

-- Aux armes, citoyens --

(#52040) D.Orion válasza siddis (#52039) üzenetére


D.Orion
veterán

Passz, gondolom. T-home gondolom ezt használja. De én azt hittem, hogy ezt kell megadni a 1043nak is.

(#52041) siddis válasza D.Orion (#52040) üzenetére


siddis
őstag

Vedd ki előle a T-s eszközt, már ha nem kell külön beregisztrálni a MAC-et.. Vagy állítsd dhcp-sre az 1043 WAN-portját..

-- Aux armes, citoyens --

(#52042) D.Orion válasza siddis (#52041) üzenetére


D.Orion
veterán

Kivenni nem tudom, mert abba megy bele lent a földszinten a vezetékes telefon. DHCP-t kiprobálom. De ezt hol kell beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#52043) Bazsa74 válasza suste (#52006) üzenetére


Bazsa74
tag

Szia. Feltettem a vargalex 1.02.1-et, de most nincs wan-om. Beállitottam a pppoe kapcsolatnál a felhaszn/jelszót, de továbbra sincs :(

[ Szerkesztve ]

Off

(#52044) suste válasza Bazsa74 (#52043) üzenetére


suste
veterán

akkor valszeg újabb bootloaderes FW-t is raktál már rá....bocsi erről elfelejtkeztem
de nincs gáz
a meló:
1: vágott gyári fw visszarak
2: régi bootos gyári fw frissítés
3: vargalex 1.02.1 újra felrak

ha jól emlékszem ezt régebben Intruder2k5 leírta már a linkekkel együtt.....visszakeresek...

(#52045) D.Orion válasza D.Orion (#52042) üzenetére


D.Orion
veterán

Közben találtak nekem egy ilyen megoldást. Öszvér megoldásnak tartom, de ez így működik.
Köszönöm a segítséget, ha netán össze tudom majd hozni a WAN-ból való működést, akkor azt is beírom.

[ Szerkesztve ]

(#52046) suste válasza suste (#52044) üzenetére


suste
veterán

addig isvan megoldás, ha gyorsan kéne a router:
a hálózat/switch részen átkonfigurálsz egy LAN portot WAN-nak
így lesz 1 WAN-od és 3 LAN-od, és a régi WANport meg üzemen kívül:)

szerintem ennek így mennie kéne

[ Szerkesztve ]

(#52047) suste válasza suste (#52044) üzenetére


suste
veterán

na megis van az Intruder2k5 leírás: [link]

(#52048) Bazsa74 válasza suste (#52047) üzenetére


Bazsa74
tag

Rajta vagyok az ügyön bár a harmadik link (régi bootloaderes rom) már nem él. Megpróbálom megkeresni, de tuti foglak zargatni, mert nem rontanám el ha nem vagyok biztos valamiben.

Off

(#52049) suste válasza Bazsa74 (#52048) üzenetére


suste
veterán

a LAN->WAN átállítást azért próbáld ki
egyébként szükséged van a 4 LANportra?
mert ha 3 is elég, akkor nem kéne flashelgetni annyit
teendők:
luci/hálózat/kapcsoló
-ahol a 2-es sorban "cimkézetlen" van, az a WAN port
a mellettelévő portnál állítsd át a "ki" -t "cimkézetlenre, majd az 1-es sorban ugyan itt a "cimkézetlen"-t "ki"-re

így az egyik LAN-portból csináltál WAN portot
arramárnem emlékszem,hogy a kapcsolónál lévő PORT1, PORT2, stbstb számozás mennyire fedi a valós fizikai elhelyezkedést, ezért ezt valahogy ki kell kisérletezned (vagyis hogy melyik islett az új WAN:) )

érted?

(#52050) Bazsa74 válasza suste (#52047) üzenetére


Bazsa74
tag

Jól gondolom, hogy csak ssh-n keresztül fogom tudni felrakni a gyári vágottat? Amúgy nem találok egy bootloaderes filet sem. Vagy csak nem tudom melyiket szedjem le

Nem próbáltam azt, de majd most megpróbálom. Most elég 2 port is csak nehogy kelljen később, mert akkor meg már ezt az üzit nem fogom megtalálni. :)

[ Szerkesztve ]

Off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.